Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2741
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts
Helló!

Tudja valaki mennyire koszolódnak a Schwalbe krémszínû külsõk? Fat Frank-eket vennék a munkába járós gépre, de ha minden nap tisztogatni kell, akkor inkább maradok a feketénél.

kösz

#2742
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Szerintetek 2009-es Magellan Polaris vázba bele lehet tenni 2.25-ös gumit?Maradna még sárférõhely?Gyárilag 2.1-essel jött ki.Pár kép:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Barátnõmnek a 2.25-ös Racing Ralph kicsit megkoptatta a támvilla festését.

#2743
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Szerintetek 2009-es Magellan Polaris vázba bele lehet tenni 2.25-ös gumit?Maradna még sárférõhely?Gyárilag 2.1-essel jött ki.Pár kép:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


#2744
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

az apróból vetted?


nem, a hátam mögül akasztottam le a kampóról :)

Semmire se jó a Performance, pontosan fele ennyi km-t megy, mint az EVO, de nem felébe kerül. Itthon ráadásul ugyannannyiba fáj, mint egy EVO kint... Ellenben rosszabbul tapad.


ez van, most ezt engedte a büdzsé, az elpusztult elsõ kerekemet is pótolni kellett.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2745
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Semmire se jó a Performance, pontosan fele ennyi km-t megy, mint az EVO, de nem felébe kerül. Itthon ráadásul ugyannannyiba fáj, mint egy EVO kint... Ellenben rosszabbul tapad.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2746
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts
az apróból vetted?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2747
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
hát, aszfaltra jó teljesen.....:)

blog

jó hír (bár amúgy kb pont nem érdekel) a 2,25 Ralph (performance vált) a ráírt 535 helyett 510g
rossz hogy a ráírt 2,25" majdnem eléri a 2,15-öt a mintázaton mérve, amúgy 2,0

blog off
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2748
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
A grammániások gyors gumija ez mindent elmond.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2749
PaulvanDyk

PaulvanDyk

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Valaki esetleg tud némi véleményt errõl a gumiról?: Schwalbe Furious Fred EVO hogy terep mellett jó ez-e kis aszfaltra?

#2750
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Tavaly mintha neked is eresztett volna a kereked Gerecse Maratonon. :)


Hát, a 2 centis üvegszilánk, az 2 centis üvegszilánk. De beértem vele, nem? :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2751
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Persze. Nem ereszt az oldalfala, ennyit tesz ~40 gramm anyag. Évek óta Snakeskin gummával megyek, s egyszer sem eresztett le. Kéthetente ellenõrzöm, kettõt ráfújok, de ez is csak azért, mert kb. a kopogó felni határán (1.4, hátul 1.6 bar) közlekedek, s jobb a békesség. Bikecomponents-en le volt mindkettõ árazva (2013-as) januárban 24 €-ra, jól be is vásároltam. Mielõtt jönnek a kérdések, igen, EVO, TLR, SNAKESKIN és PACESTAR3 van az oldalfalára írva, s ~620 gramm körül vannak. (RoRo kicsit könnyebb, mint a RaRa)


Tavaly mintha neked is eresztett volna a kereked Gerecse Maratonon. :)


A sebesség mindent megold.

 


#2752
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

És megtartja a nyomást? Mert az EVO-val, mint tubeless gumival azért túl jó tapasztalataim nincsenek.


Persze. Nem ereszt az oldalfala, ennyit tesz ~40 gramm anyag. Évek óta Snakeskin gummával megyek, s egyszer sem eresztett le. Kéthetente ellenõrzöm, kettõt ráfújok, de ez is csak azért, mert kb. a kopogó felni határán (1.4, hátul 1.6 bar) közlekedek, s jobb a békesség. Bikecomponents-en le volt mindkettõ árazva (2013-as) januárban 24 €-ra, jól be is vásároltam. Mielõtt jönnek a kérdések, igen, EVO, TLR, SNAKESKIN és PACESTAR3 van az oldalfalára írva, s ~620 gramm körül vannak. (RoRo kicsit könnyebb, mint a RaRa)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2753
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
És megtartja a nyomást? Mert az EVO-val, mint tubeless gumival azért túl jó tapasztalataim nincsenek.

Sziasztok! Szóval a 29er tubeless gumi esetében azt hiszem megtaláltam a megoldást, gondoltam megosztom. Nos, mivel technikai képességeim a durvább terepeken nem elegek a Racing Ralph-hoz, s mivel a Schwalbe-n kívül egy gyártó sem gyárt 29er méretben elfogadható súlyban HASZNÁLHATÓ gumit (erõsített oldalfal, Snakeskin kivitel), elõre NN-et tettem fel. Ez már elég volt mondjuk a Spartacus ösvény durvább részeihez, de kicsit túl sok is volt. Régebben mentem a Rocket Ronnal is, de nem voltam lenyûgözve. Mivel 2013-ban végre kihozták a Snakeskin kivitelt, s le volt árazva az EVO 20 €-ra, gondoltam bepróbálkozok vele. Drámai váltás az új a régi RoRo-hoz képest, pozitív értelemben. Elsõ kerékre ideális, engem meg is gyõzött. Gyorsabb, s döngölt szakaszokon sokkal agresszívabban dönthetõ, mint a NN - ráadásul, s ami nagyon meglep, sárban brutál jó, a RR már rég eltömõdött, de az elsõ csak vitte a bicajt, mintha sínen lenne, remek az öntisztulása. Talán nagyon laza közegben kicsit kevesebbet tart, mint a NN, de a RR-hez képest sokkal jobban fékezhetõ, irányítható.



#2754
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Tél elején vettem a bájkdiszkontból (szintén német) drótos Rubber Queent 12 juró körül. Annak ellenére hogy 2.2-es, 19mm-es felnire határesetnek tûnt a szélessége: aszfalton kellemetlenül izgett-mozgott. De sáros-havas-szmötyis terepen, úgy 2bar körül elég magabiztos lejtõn lefelé. Szóval általános téli guminak, vagy oda ahol kell a fogás, jó. Cserébe nem gyors. :)

Hja, és hátul használtam. Elöl Mountain King.

#2755
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts
nem rubber queen ugyan, de: kipróbáltam a sima hajtogatós és a supersonic-black chilli continental mountain kinget is, ugyanazon 2.4 méretben, elsõ keréken. utóbbi kb. háromszor-négyszer annyiba került. a különbségrõl annyit, hogy a simát két hét után levettem és elpasszoltam, a supersonicot még mindig használom és a legnagyobb bánatom, hogy lassan cserés, de nem találok ugyanilyet sehol.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2756
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Üdv,

Gumivásárlás elõtt állok, és igen elgondolkoztam a Conti Rubber Queen külsõkön.
A bökkenõ, hogy mindenhol a Black Chilli verziót dícsérik, amirõl szó van az pedig az alap hajtogatós változat, mentes mindenféle csili-vili fícsörtõl.
Nagyon mellé lõhetek ezzel a gumival? Az ára valamivel 20EUR alatt van Németországból.

Azzal próbálom magamat a vásárlás mellett meggyõzni, hogy a most használt (lassan teljesen elhasznált) Kenda Komodo guminál tuti nem rosszabb. (ami egyébként kemény és lazább talajon is nagyon bejön, jól is kanyarodik, viszont komoly gondjai akadnak a fényesre kopott sziklákon és gyökereken.)

A Contikkal amúgy jó tapasztalatom van, Contact 2 külsõt használok a városjárón, és az hibátlan.

#2757
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Igen, de szvsz felesleges ha nem vagy 120kg
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2758
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Sziaztok érdekelne hogy a NOVATEC DOMINANT:Novatec Dominant | Kerék | Kerék - Szett | MTB 26
kerékszettemre rá lehet tenni 26x2.1-es gumit is,lehet hülyén hangzik de lehetséges nem?Xc-s ként használom,erre a rossz utakra meg kell is egy tartalék(merevség,tartósság),ami megvan ebben a kerekekben.
Válaszokat elõre is köszönöm!

Nagy János


#2759
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Fene vinné, itt áll a szekrényen egy pár Ralph+Ron Evo UST, csak miközben miközben õsszel megrendeltem és megérkezett, cserés lett a vázam, az újba meg nem igazán fér el a 2.25... :(
A régi crossmark meg mar max csak akkor hagy nyomot, ha feldõl a bringa, s az oldaláról a "crossmark, lust, maxxis" feliratok a földet érik. :D

#2760
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Ha megteheted, vegyél EVO-t. Ez csak pénz kérdése. Függetlenül attól, hogy "milyen szinten vagy", jobb élmény, jobban tapad, gyorsabban gurul stb. És megsúgom, hogy lassabban is kopik,a puhaság ellenére. Elhasználtam pár párat, s fura is volt elsõre. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)