Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2661
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
nincs már forgalamoban itthon b-s conti, max ami fexik valahol 1 ideje.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2662
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Az árából lehet leginkább tudni, hogy B-s, hacsak nem olyan köcsögök, hogy új árában adják. Szerintem nem nagyon éri meg, nekem eddig majdnem minden B-s Conti-val volt valami gond. Elvileg bele kellene hogy legyen ütve az oldalába egy B betû, hallottam már, hogy másnak pont ott repedt ki.
Marci

#2663
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts

29er-emen jelenleg 2.2-es "b" kategóriás hajtogatós conti x-king gumik vannak (ami a valóságban 1.95-ös inkább,mint 2.2).

Milyen gumit tudnátok ajánlani melóba járáshoz? Érdemes lecserélni valamilyen véknyabb utcai gumira? Túl keskeny gumit nem szeretnék,mert azért a padkákról szeretek fel-le ugrálni.
Elõre is köszi a tippet.


Szia!
Hol vetted ezt a gumit és mibõl állapítod meg hogy b kategóriás? Egyáltalán fel van ez valahol tüntetve? Én is viszonylag jó áron jutottam egy ilyen gumihoz, de nem birt ki 200km et és a Szilváson megadta magát egy 2cm-es szakadással az oldalán, viszont a gumi profilja, tulajdonságai tetszettek.

#2664
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
meg ha varosban akarod hasznalni akkor a Land Cruiser szerintem foloslegesen tul butykos. En valami aszfaltosabb gumit vennek, ez az uj Big Ben pl szimpi, lehet kapni 50-622 meretben.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2665
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

42 vagy 47-es land cruiser. kis mintája van, ellenben kb mindent ki fog bírni.


nekem van, de nem szeretem, aszfalton darál kanyarban, bizonytalan, nem is igazán kényelmes, hiába 1,75-ös és még szálszakadásos is lett elég hamar

mondjuk van akinek meg bejön

#2666
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

29er-emen jelenleg 2.2-es "b" kategóriás hajtogatós conti x-king gumik vannak (ami a valóságban 1.95-ös inkább,mint 2.2).

Milyen gumit tudnátok ajánlani melóba járáshoz? Érdemes lecserélni valamilyen véknyabb utcai gumira? Túl keskeny gumit nem szeretnék,mert azért a padkákról szeretek fel-le ugrálni.
Elõre is köszi a tippet.


42 vagy 47-es land cruiser. kis mintája van, ellenben kb mindent ki fog bírni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2667
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Köszi. Vmi konkrét típust tudsz javasolni?


conti contact
conti sport contact
schwalbe marathon plus
schwalbe big aple performance
schwalbe kojak

ezek szerintem mind nagyon jók városi használatra, a súly alapján pedig nagyjából látszik is, hogy a sebesség vagy a tartósság, defektállóság kapott-e nagyobb hangsúlyt

#2668
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Köszi. Vmi konkrét típust tudsz javasolni?

#2669
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

29er-emen jelenleg 2.2-es "b" kategóriás hajtogatós conti x-king gumik vannak (ami a valóságban 1.95-ös inkább,mint 2.2).

Milyen gumit tudnátok ajánlani melóba járáshoz? Érdemes lecserélni valamilyen véknyabb utcai gumira? Túl keskeny gumit nem szeretnék,mert azért a padkákról szeretek fel-le ugrálni.
Elõre is köszi a tippet.


olyat vegyél ami defektvédelmes és slic vagy majdnem slic, 1,6 alá nem érdemes menni

#2670
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
29er-emen jelenleg 2.2-es "b" kategóriás hajtogatós conti x-king gumik vannak (ami a valóságban 1.95-ös inkább,mint 2.2).

Milyen gumit tudnátok ajánlani melóba járáshoz? Érdemes lecserélni valamilyen véknyabb utcai gumira? Túl keskeny gumit nem szeretnék,mert azért a padkákról szeretek fel-le ugrálni.
Elõre is köszi a tippet.

#2671
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
csak szolnek hogy stp kulso szelessegrol beszel ti meg belsorol.

de szerintem amikor felni szelessegrol beszelunk azt a belso szelessegre szoktak erteni, szoval jo lesz ra a nagy gumi.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2672
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

De például a schwalbe honlapján azt mondják hogy simán lehet ilyen széles gumit használni a 19-es felnihez.:confused:
Tire Dimensions | Schwalbe North America


a mavic szerint is

ETRTO compatible size: 622 x 19
Recommended tyre widths: 28 to 47 mm

#2673
bankutam

bankutam

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
De például a schwalbe honlapján azt mondják hogy simán lehet ilyen széles gumit használni a 19-es felnihez.:confused:
http://www.schwalbet..._dimensions#rim

#2674
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
ez említett belsõt csak 18-28mm szélességû külsõkbe tudod betenni, ahogy a felirata is elárulja.

a 19mm külsõ vagy belsõ szélesség? amennyiben külsõ, úgy ekkora gumikat nem egészséges rárakni.

oldal alja, felni-külsõ táblázat:

http://sheldonbrown....ire-sizing.html

#2675
bankutam

bankutam

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok. Most lett egy hibrid bicóm és nem tudom, hogy milyen méretû belsõt vegyek.
A felni 19x622 (19Cx700). Ez egy elég keskeny felni de szeretnék belerakni egy 37-es vagy egy 42-es külsõt.
Nézegettem a táblázatokat de nem sokra mentem vele.
Ami elbizonytalanított, hogy van egy Schwalbe belsõm a következõ jelöléssel 18/28x622 vagy 700x18/28C de ez elég keskenynek látszik és szerintem ha beleteszem egy 42-es gumiba oda bõven kevés lesz.
Elõre is köszi a segítséget.

#2676
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
az újabb hajtogatós egyébként jó
csak az nem olcsó
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2677
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Melyik Schwalbe-hoz képest ? Elöl vagy hátul akarod használni ?
Mert azok sokkal drágábbak tudnak lenni de nem sokkal tartanak tovább.
Marci

#2678
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts

Gyors és kopik gyorsan.


Ár/érték arányban milyen mondjuk egy Schwalbe-hez képest?Most ilyenem van egyébként,csak nincs összehasonlítási alapom,ezért kérdezem.


#2679
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Gyors és kopik gyorsan.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2680
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
WTB Weirwolf Comp-ról mik a vélemények,tapasztalatok?