Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2481
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

...A nyomorult elsõgenerációs 2,25-ös Rocket Ron baromi csirke volt a 2,25ös RacingRalph-hoz képest, nem tudom, hogy az új verzió hozza-e a tényleges méretét.


Rocket Ron 2.25ot feltettem ZTR Arch ex felnire, frissen felfujva 56.1mm, de meg nyulik biztosan, ralph is keskenyebb volt eloszor, aztan par het alatt 58mm-re tagult. Szoval, nem olyan keskeny, mint a regebbiek. 3 eve nem hasznaltam mar ilyen gumit, kivancsi vagyok, milyen elso kereken. Hatul most Ralph van egyebkent. Mindketto snakeskin.

#2482
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
nekem ilyen gondom nem volt, mivel nem megyek olyan helyen :) illetve egy rovid necces szakasz van, ahol a maxxis tobbszor is kiszakadt, de a schwalbekkal nem volt ilyen gondom.

kb harom eve hasznalom ezt a kombot, de most kivancsi voltam a ralphra elol-hatul. elsore egyaltalan nem tunik ugy, hogy jobban gurulna (aszfalton sem), mint a korabbi felallas, pedig ugy emlekeztem, igaz az korabbi verzio volt. az ujabb gumikat hogyan teszitek fel hatra? forditva, vagy a forgasi iranynak megfeleloen?

#2483
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

felapplikaltam a 2.1es 29er 2013as ralphokat.

suly: 493/517g (495 hivatalosan), 51-52mm felrakas utan 3 baron (54mm szeles lenne egy tokeletes vilagban). a 2011es gumikhoz kepest sokkal egyszerubb volt felrakni tubelesses felnire, es hamarabb is tomitett. persze majd par nap-het alatt derul ki tenylegesen, de egyelore biztato.

ugyhogy kamu duma a schwalbe reszerol, hogy szar notubes rendszeru felni, meg hogy user error... siman elcsesztek a regi gumikat. a kojakek ehhez kepest horror - a giant felnirol leszedni (!) remalom volt. ugy tudtam lefeszegetni rola, hogy ket napig a max nevleges nyomason allni hagytam. de ugy sem volt egyszeru.

Mi egész évben ezekkel mentünk. 2.1-es ralph és rocket ron. Baromi jól mûködtek, de elég könnyen kivágta õket kõ és szikla

#2484
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
nehezen szerelhetõ guminál sokat tud segíteni 1ébként :

Feltöltött kép
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2485
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
felapplikaltam a 2.1es 29er 2013as ralphokat.

suly: 493/517g (495 hivatalosan), 51-52mm felrakas utan 3 baron (54mm szeles lenne egy tokeletes vilagban). a 2011es gumikhoz kepest sokkal egyszerubb volt felrakni tubelesses felnire, es hamarabb is tomitett. persze majd par nap-het alatt derul ki tenylegesen, de egyelore biztato.

ugyhogy kamu duma a schwalbe reszerol, hogy szar notubes rendszeru felni, meg hogy user error... siman elcsesztek a regi gumikat. a kojakek ehhez kepest horror - a giant felnirol leszedni (!) remalom volt. ugy tudtam lefeszegetni rola, hogy ket napig a max nevleges nyomason allni hagytam. de ugy sem volt egyszeru.

#2486
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

A Sport Contact iszonyat gyorsítható volt, egyenesekbe olyat elõzgettem vele, hogy csak na (fõleg az XTR kerekeimmel), viszont kanyarokban ment amerre kedve volt :( . Most lecseréltem City Contactra, gyorsulni nem tudok úgy (legalábbis nagyon kell tapossam), lomhább lett, hamarabb is kezdek lassulni, ellenben a kanyarokban sokkal jobban tapad, rángathatom és dönthetem még vizes szakaszokon is.

Akkor a gumi lesz. Mondjuk így belegondolva lehetett volna 1,5-ös méret is. Talán lecserélem.


nekem volt 1,5-ös city contactom (most 2.1 van), de az nagyon ráz, kényelmetlen és cserébe nem gyorsabb, csak fárasztóbb. Nekem után super sonic contact 1.75 volt és nagyságrendekkel gyorsabb és kényelmesebb volt, utána átkoztam magam, hogy 14 ezer km-en át szopattam magam az 1.5-ös gumival. A 2.1-es conti nem túl gyors (800 gramm), de legalább jól tapad, meg kényelmes, és nem fárasztó szar úton sem.

mentem egy pár hétig 1.6-os sport contacttal, nekem nem volt vele bajom, de én azon az elfogadó állásponton vagyok, hogy szar idõben lassabban megyek.

#2487
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Üdv.
A Conti Sport Contact gumival van valakinek tapasztalata? Michelin Cityt akarom leváltani vele, ami egyébként jól teljesített.

#2488
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Sziasztok! Cube Aim bringámhoz fõleg aszfaltra (néha földutak, de akkor is eléggé kímélõs módban használnám) milyen külsõ gumit javasolnátok? A Schwalbe Land Cruiser-t néztem ki...
Még az eredeti Schwalbe Smart Sam 2.25-ös van rajta.

schwalbe Marathon is elég lehet.

#2489
bazsika33

bazsika33

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok! Cube Aim bringámhoz fõleg aszfaltra (néha földutak, de akkor is eléggé kímélõs módban használnám) milyen külsõ gumit javasolnátok? A Schwalbe Land Cruiser-t néztem ki...
Még az eredeti Schwalbe Smart Sam 2.25-ös van rajta.

#2490
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

van tapasztalatod az uj es a regi ronnal? miben lett mas? tapadas, gordules? (esetleg ugyanez ralphfal?)


es meg mindig megeri a snakeskin tlnel? :)

#2491
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Az bizony, 2 bicajt hasznalok felvaltva, jol kijonnek a kulonbsegek, peldaul a gumikon. Uj Rocket Ron 2.25 kb. hasonlo szeles mint rralph es a nobby, alkalomadtan lemerem tolomerovel. Conti kulsok nekem UST felnis fulcrum red metal 3-on van, szoval nem ott ereszt le, a gumi oldalfala szivarog folyton, minden fujas utan gyongyoz ki a lotyi meg igy 1 ev hasznalat utan is. Lehet, kifogtam egy rossz szeriat...
Schwalbe kulsok nekem is Arch ex 29 felnin vannak, szuper kombo, szerszam nelkul tudom szerelni oket, nobby kulso szappanos viz nelkul felment meg a telen sima muhelypumpaval stb. Jo cucc.
Meg egy info, ami sokaknak hasznos lehet. Tegnap 3 defektem volt, mindegyik tovistol, elso kerekben 1, hatsoban 2. Elso kerekben joes racer tej, hatsoban az uj joes eco sealant. A toviseket kihuzva az uj ecobol szinte semmi nem jott ki, mig a hagyomanyos racer tej csak ugy spriccelt. Idaig jonak tunik az uj tej. :)


van tapasztalatod az uj es a regi ronnal? miben lett mas? tapadas, gordules? (esetleg ugyanez ralphfal?)

#2492
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Javarészt sotteren, de volt benne egy kevés igazi enduro terep is. Fernpass mellett, Blindsee-tõl Mittersee-ig (Tirol) egy szakaszon, ahol felfelé cipelõs volt az út, lefelé gyökeres, köves, sok letöréssel (nem mertem mindenhol lejönni), szerintem egész jó volt. Nedves talajon mondjuk gõzöm sincs, milyen, lehet olyan, mintha jégen mennék és emellett még be is lenne olajozva a külsõ.


Ugy a ralph sem kulonb :)

#2493
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Nobby Nic gördül?
Na ilyet se hallottam még :)


Minden viszonylagos, ami elõtte a gépen volt Kenda Nevegal, ahhoz képest jobban gördül, gondolom a súlya miatt.

#2494
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Giant Trance 3-as bicaj.
Hétvégén megvolt a teszt az Alpokban. Kapott mindent. Volt minden sotter, kövek, sziklák, gyökerek, föld,egy kis sár is, és jól teljesített...Egyedül sotteren, nagy tempónál nem az igazi, bár 2 barral lényegesen jobb volt, mint elõtte 3-al. Durván 120 km-t lejtõztem 2 nap alatt, sikerült elég rendesen megszaggatnom rajta a mintát a köveknek/ gyökereknek köszönhetõen, de megfogott mindenhol. Sotterre biztos, hogy jobb az alacsony mintás gumi, viszont minden másra jobb a nagy bütykös.
Feltöltött kép

#2495
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni Budapesten hol tudnék Schwalbe Nobby Nic 2,25 evo snake skint vásárolni, úgy hogy leveszik a polcról és már vihetem is?

#2496
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Az bizony, 2 bicajt hasznalok felvaltva, jol kijonnek a kulonbsegek, peldaul a gumikon. Uj Rocket Ron 2.25 kb. hasonlo szeles mint rralph es a nobby, alkalomadtan lemerem tolomerovel. Conti kulsok nekem UST felnis fulcrum red metal 3-on van, szoval nem ott ereszt le, a gumi oldalfala szivarog folyton, minden fujas utan gyongyoz ki a lotyi meg igy 1 ev hasznalat utan is. Lehet, kifogtam egy rossz szeriat...
Schwalbe kulsok nekem is Arch ex 29 felnin vannak, szuper kombo, szerszam nelkul tudom szerelni oket, nobby kulso szappanos viz nelkul felment meg a telen sima muhelypumpaval stb. Jo cucc.
Meg egy info, ami sokaknak hasznos lehet. Tegnap 3 defektem volt, mindegyik tovistol, elso kerekben 1, hatsoban 2. Elso kerekben joes racer tej, hatsoban az uj joes eco sealant. A toviseket kihuzva az uj ecobol szinte semmi nem jott ki, mig a hagyomanyos racer tej csak ugy spriccelt. Idaig jonak tunik az uj tej. :)

#2497
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

A Conti oldalan talalsz par videot, hogyan ajanljak a Protection verziot feltenni, erdemes kovetni es - peldaul - kefevel defektgatlot szetoszlatni a kulso belso felen, az segithet. Nekem is van 2 X-king, ugyanigy szivtam vele. Osszessegeben nem lenne rossz gumi, csak 1 ev utan is gondol egyet es reggelre leereszt, maskor meg 1 hetig jol tartja a nyomast. Es esoben kesz eletveszely, esos versenyen nem ajanlom. Sarban jo ugyan, de vizes kovon katasztrofa, ebben a Schwalbe, Maxxis sokkal jobb.


Vizes kövön életveszély? Tavaly Salz B-n Annám és én is Conti XK/RK Protectionnel mentünk és nem csúszott az meg semmin. :D Aztán lehet csak amiatt tapad mindenen, hogy 20/25psi-n megyek vele elõl/hátul, vagy néha kicsit még puhábban. 20psi alatt néha fura érzés a hátsógumi kanyarban.
Én ZTR Arch 29, õ Arch Ex 29-essel használja, simán a rázogatós módszerrel oszlatom a gumiban a löttyöt és soha semmi gondom vele. Sûrûbben kell rátölteni, mint egy EXO oldalfalú Maxxisnál vagy TLR Bontrager vagy Kenda gumi esetén. 1,5-2 mérõpohár löttyel használom õket, ha ez számít, nem ezen grammozok.

Schwalbéval a legnagyobb gondom, hogy nem volt meg méretben a Conti XK 2,4 / RK 2,2-es páros. (2,4-es XK hozza a 2,2es RK méretét)
A nyomorult elsõgenerációs 2,25-ös Rocket Ron baromi csirke volt a 2,25ös RacingRalph-hoz képest, nem tudom, hogy az új verzió hozza-e a tényleges méretét.

#2498
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Protection. Az igazi UST gondolom azért csak nem eresztene.


A Conti oldalan talalsz par videot, hogyan ajanljak a Protection verziot feltenni, erdemes kovetni es - peldaul - kefevel defektgatlot szetoszlatni a kulso belso felen, az segithet. Nekem is van 2 X-king, ugyanigy szivtam vele. Osszessegeben nem lenne rossz gumi, csak 1 ev utan is gondol egyet es reggelre leereszt, maskor meg 1 hetig jol tartja a nyomast. Es esoben kesz eletveszely, esos versenyen nem ajanlom. Sarban jo ugyan, de vizes kovon katasztrofa, ebben a Schwalbe, Maxxis sokkal jobb.

#2499
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts

Fékezésnél biztos jó lesz, menjen ki, és próbálja meg, semmit nem veszíthet egy próbával.


Szombaton kicsit tekerésztünk - nem szólt, hogy bármi baj lenne a gumival, így aztán hagytam ahogy volt, fordított forgásiránnyal. Vasárnap pedig megnyerte vele a versenyt :).

#2500
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts

X-King Protection vagy Tubeless (UST) verziód van?


A Protection. Az igazi UST gondolom azért csak nem eresztene.