Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2121
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

<60 kilóra para elől 1.60, hátul 1.80 bar (erdőbe)? 2.1-es sámli evo smart sam, belső 14a.


Edited by IAmSpecialized, 2014. March 22. - 00:39.


#2122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

energy igazán levonszolhatná végre a s*ggét a pincébe és megnézhetné azt a gumit, hátha akkor látná, hogy mi is a helyzet vele.

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2123
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

na most, ha 2 év alatt eresztettek le, az amúgy normális.

Visszaolvasva én úgy értettem, hogy defektet kapott elöl-hátul, és úgy tárolta 2 évig. Ha ez az igazsgág, nem biztos, hogy kéne szekálni azokat a belsőket.

#2124
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Ja, úgy jöttem haza vele (2 éve) hogy észre sem vettem semmi problémát. Majd megnézem jobban.

na most, ha 2 év alatt eresztettek le, az amúgy normális.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2125
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Ha tényleg olyan lassan eresztettek le a kerekek, akkor nem sérültek a külsők. A két belsőn lesznek csak kisebb lyukak.

Ja, úgy jöttem haza vele (2 éve) hogy észre sem vettem semmi problémát. Majd megnézem jobban.



#2126
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Ha tényleg olyan lassan eresztettek le a kerekek, akkor nem sérültek a külsők. A két belsőn lesznek csak kisebb lyukak.


Marci

#2127
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Majd valamikor lemegyek a pincébe, leszedem a kerekeket és jobban megnézem a sérülést.



#2128
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Ha a külső szövetét is sikerült megsérteni, akkor cseréld őket. De ne kapkodd el! :D

...és figyelj oda a megfelelő nyomásra, sok múlik rajta.

Tegnap megnéztem a pincében, nem hegyeztem ki szövetvizsgálatra, de a külső gumin nem láttam sérülést. Nézzem meg jobban?

Nagyon picit nyilván megsérült, hiszen mindkét kerék lassan (min. több óra) leeresztett.

És mit cseréljek? A külsőt, vagy külsőt+belsőt, vagy elég a ragasztás?

 

Szerintem nem fogom elkapkodni.   :)



#2129
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
Ha a külső szövetét is sikerült megsérteni, akkor cseréld őket. De ne kapkodd el! :D

...és figyelj oda a megfelelő nyomásra, sok múlik rajta.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2130
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Sziasztok!

 

Segítségetek szeretném kérni.

Montim van és éles köveken mentem a már eléggé kopott szerintem városi gumijaimmal.

Mindkét kerekem defektes lett - már 2 éve így áll a pincében.

Mit ajánlanátok?  Ragasszam meg, vagy cseréljem ki a belsőket, vagy cseréljem a belsőket+külsőket?

Nem szeretnék túl sokat kiadni rá, csak amennyit érdemes.

 

A külsők elég kopottak már, de ha nem muszáj, még egyelőre nem cserélném, legközelebb megpróbálom elkerülni az éles köveket.

 

A külső gumin ezeket találtam:

CST Heng Shin Tire

51-559 (26*1.90)

Inflate to 40-65 PSI. (280-450 kPa)

Nylon

 

A felnin ezeket:

MATCH1

Etrto 559*19c

Alloy 6060T6

 

A belső autó szelepes.

 

Köszönöm előre is.

 



#2131
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

illetve kihajtogattam a külsőt dobozból már jóval korábban.

 

Lélegeztetni kell mint egy jó bort :)



#2132
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld

Mai tapasztalat:

XM 819 discre simán felmegy a 2014-es ust-s Nic. Mindenféle szappanosvizes/ feszengetős bűvészkedés nélkül. Kompresszorral a helyére pattant, kicsit sziszegett, raktunk bele löttyöt (amúgy is akartam): elhallgatott, tartja a nyomást.

Annyit tettem az ügy érdekében, hogy szépen lemostam a felnit előtte, illetve kihajtogattam a külsőt dobozból már jóval korábban.

 

 



#2133
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Ejnye, a festékkopás csak korlátozottan használja a montis társadalom épülését! 

Rendeltem egyet, ha megjön, reszkethetnek a lekopott ust külsők a pincében. :D

Igen, egy pár verseny után az izzadságtól lekopik a matrica a dobozról, egyébkent nem mert még nem volt defektem UST-vel :)



#2134
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nem néz ki rosszul. Van vele tapasztalatod?

 

Igen, egy pár verseny után az izzadságtól lekopik a matrica a dobozról, egyébkent nem mert még nem volt defektem UST-vel :)



#2135
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Nem néz ki rosszul. Van vele tapasztalatod?

Tudod, ismerős gumisnál egy üveg sörért évekre elegendőt adnak, tapasztalat, bár esetemben kóla játszott! :-)



#2136
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

kb ugyanaz lehet mint amit a gumisok használnak, autógumihoz, csak "kicsiben"

 

 

-mavic felnikre a svábli ust gumik nekem tök könnyen felmentek, ellenben ugyane felnin, a belsős mislennel szenvedtem mint a 7es kutya.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2137
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nem néz ki rosszul. Van vele tapasztalatod?

 

 



#2138
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Mi is ez a tubeless giliszta?

 

http://www.justridin...repair-kit.html



#2139
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Írtam tavaly ősszel mekkora szívás volt felrakni a Snakeskin Ront, a vele párban vett Ralph meg mint a vaj. Én se gondolom, hogy az egyik kerék lett kisebbre fűzve.

---

Mi is ez a tubeless giliszta?

 

Nem tudom milyen toleranciákkal dolgozik a Schwalbe,

...

se a tubeless giliszta szett nem tud megjavítani



#2140
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Akkora nyomással már tele lennének horpadással a felnijeim.

 

Azért is írtam hogy "nekem", az már kiderült hogy más súlykategóriában vagyunk.

 

 

tl readyhez (elméletileg ) kell, mert porózus. true ust hez nem kell, annak a belső rétege butyl.

 

Én is ezt mondtam, abból indultam ki hogy egyértelmű az előző mondatban elhangzott  "UST nekem tökéletesen bevált" után :)

 

 

Az UST felnire a kimondott tubeless vagy tubeless-ready gumiknak könnyen fel kell menni.

 

Lehet hogy a varázslat egy része pont az hogy nagyon szoros. Itt nem ment fel UST gumi UST felnire komoly erőlködés nélkül (először kicsit tágítani kellett..). Nem tudom milyen toleranciákkal dolgozik a Schwalbe, de gondolom a Shimano XTR felni elég precíz méret. Én személyesen arra számítok hogy sose lessz olyan defektem amit se a lötty, se a tubeless giliszta szett nem tud megjavítani, mert belsőt nem viszek (mert nem tudnám leszedni vagy aládugni :)). A mezei fekete leszedőből beletörtem kettőt (most a sárga/fekete 2 részes Topeak van). Amikor valamikor elfogynak. szaki bajlódhat velük megint :)

 

Ezt már valaki próbálta? Azt írják 10 perc alatt nyom nélkül elpárolog.

 

Szerintem egy megoldás ami problémát keres.