Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2081
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Kis segítséget kérnék, holnap vagy azután rendelnék gumit bikecomponentsről, 29er méretben. Úgy tűnik túl sok tesztet elolvastam, és 2 óránként váltogatom a kosárban a cuccokat :D

Amiket néztem: Nobby Nic evo elöl, Rocket Ron evo hátul, wild Grip'r elöl-hátul, plusz pár maxxis, Ardent az tetszik.

 

Jelenleg Rapid Rob 2.25 van de veszettül instabilnak érzem lefelé fosok rendesen néha. Mecsekben használnám kemény döngölt föld utakon porral vagy kisebb kövekkel borítva.

Dagonyát nem tervezek vele max 1-2 nappal eső után.

 

Fontos lenne, hogy azért 2 szezont legalább az első kibírjon... nem megyek olyan sokat 1K szerintem max, bár ez változhat.

Tipp?

 

(tudom ettől most jobban megzavarodok :D )



#2082
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Pumpa alap. Nekem a kulacstartó mellett van, le sem veszem a bringáról.



#2083
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Slime ide vagy oda, azért pótbelsőt hordjál magaddal továbbra is. (de ne azt a véres torkút :-))) Épp tegnap ütöttem föl a kerekem, a tej ott már nem segített.

pumpát meg mindenképp, mert lehet már 0,5-1 bar elmegy mire észreveszed, és kihúzod a tüskét pl.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2084
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Slime ide vagy oda, azért pótbelsőt hordjál magaddal továbbra is. (de ne azt a véres torkút :-))) Épp tegnap ütöttem föl a kerekem, a tej ott már nem segített.


marton módosította - 2014. április 05. - 01:58

Marci

#2085
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ami azt illeti, holnap megy a gépbe a slime-mal töltött belső, szóval lehet, hogy ez kuka.



#2086
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Emellé hordanék 1-2 tartalék belsőt.



#2087
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ha fölfújod és megmozgatod és még úgy sem ereszti a levegőt, akkor hagyhatod.


Marci

#2088
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Hétvégén belsőt foltoztam. A szelep ilyen:
kirepedtbelso.jpg
Ha nem ereszt, ne törődjek vele?



#2089
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger

Én a Charybdis Racing Prot 2.0-26 használom tubelessként.

Nem régóta van fenn, de eddig mindenféle terepen próbáltam, s pozitívak a benyomásaim. Laza poros talajon is jól tart, köveken is jól kezelhető. Nagy sárban még nem próbáltam, de nedves talajon sokkal jobban kapaszkodik, mint az előd Conti RaceKing. Köszönhető ez a nagyobb bütyköknek. Döngölt sík talajon, aszfalton is jól gurul.



#2090
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Rubena Scylla gumival van valakinek tapasztalata? Érdekelne...

Én amit használok, az a Tubless Supra Grey Line verzió, 26x2.1-es.

 

Nagyon jól gurul, könnyű, könnyű tubless használni tejjel, xt kerékre pumpával lazán felmegy.

Elöl oldalirányban nem igazán tart főleg lazább talajon és sárban, a szürke részt egy kövesebb terep rendesen megtépázza, viszont még a vizes kövön is egész jól mászik. Vágás ellen nem annyira jól védett, könnyen szakad. Én inkább csak hátul használnám (ha eltekintünk az aránylag rossz defektvédelemtől), ott is 2.25-ös verzióban, mert elég keskeny is. A 2.1-es nél még egy 2.0-ás Hutchinson Python is ballonosabb.

 

U.I és magánvélemény:

Kartost nem próbáltam, de előre inkább az lenne a jó választás a minta alapján, ha nem csak kemény talajon mennél, hátra meg scylla.


kcssnorbert módosította - 2014. április 03. - 09:43


#2091
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Rubena Scylla gumival van valakinek tapasztalata? Érdekelne...



#2092
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

 

Te szeretted a régi conti MK-t ugye?

árkádban van még egy 2,2-es, valami drága változat féláron.

 

igen, én vagyok az a monomániás. köszi a tippet!

időközben sikerült az egyik bontatlan x-king racesportot (a régebbi, csúszós vacakot :) - hátsó keréken tök jól működik) becserélnem egy vadonatúj, 2,4-es supersonic MK -re.


Kisherceg módosította - 2014. március 29. - 17:26

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2093
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Miért?

ballonosabb külsőbe, kevés tud lenni s gyárilag javasolt cucc, meg néha azért utána is kell tölteni. meg ár/értékben is a 4kerékre való flakon a leggjobb (1990 a 2-es, 2590 a 4 keréknyi)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2094
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Miért?

 

jobb a flakonból sk, mint az előre készített. amúgy javítható persze.



#2095
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

pont ma rendeltem olyan belsőt, amiben eleve benne van a "slime" :)

 

Azt azért még megnézem, hogy ez a szerencsétlen javítható-e

jobb a flakonból sk, mint az előre készített. amúgy javítható persze.

 

Ke

Te szeretted a régi conti MK-t ugye?

árkádban van még egy 2,2-es, valami drága változat féláron.


Bikertigger módosította - 2014. március 29. - 11:38

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2096
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

pont ma rendeltem olyan belsőt, amiben eleve benne van a "slime" :)

 

Azt azért még megnézem, hogy ez a szerencsétlen javítható-e



#2097
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Kell keresned egy defekttömítő folyadékot és beleönteni a belsőbe. Innentől nyugodtabb lesz az életed és nem lesz olyan foltos a belsőd, mint a képen. Nekem királydinnye szezonban heti 2-3 (4) defektem - volt, amíg nem vettem ilyen trutyit a gumiba.


Marci

#2098
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ma indultam volna hazafelé a munkából, erre a kerekem teljesen lapos volt. Először arra gondoltam, hogy egy kolléga humorbonbont evett ebédre, de mintha hazafelé is eresztett volna.

 

Ha ilyen "lassan" ereszt a kerék, mit kellene keresni?

 

És egy kis sok kalandon átesett belső :D

10001502_683848625004888_967111967_n.jpg


  • zeezoltano kedveli ezt

#2099
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Időt, fáradtságot nem kímélve kiszámoltam, hogy az acélperemes SmartSam hátsó gumimban 3500 km van, kb. 50-50% aszfalt és terep, de még bőven használhatóak a mintái. Én még a mai napig meglepődöm, milyen jó terepen is. Eddig a traktor mintás gumikban hittem de ez rácáfolt erre.

 

Traktorgumi előre kell, hátul a trend pont a simább gumik felé hajlik (pl. Thunder Burt). Ami elég logikus, hátul van a nagyobb súly, ott kell gurulnia, elől veszed be a kanyart, ott kell tapadnia, hátsónak követnie. Az nagyobb baj ha elől csúszik ki mint hátul. Egy kis driftelés nem baj, pofára esés mert elszalad előled viszont igen :)

 

Most cseréltem elől a Smart Samet (Perf 2.1), 18000 km után, de csak azért mert keresztbehasította egy üveg.



#2100
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Nekem a Strava azt mondja, hogy eddig 3800 km van benne (ha cserélek egy fő elemet, azt mindig beírom és ő számolja, hogy azóta hány km van benne). Tavaly sokkal többet mentem aszfalton, mint terepen (idén még kevés aszfalt volt ebből a 600 km-ből). Szerintem majd 6000 körül fogom cserélni.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 25. - 23:32