Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2061
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Schwalbééknál minden EVO gumi TLR, vagy csak az, amire külön rá van írva? Konkrétan van két Nic-em, amiken csak annyi van, hogy Evo, és van két Ron-om, amiken külön fel van tűntetve, hogy TLR. Mondjuk a honlapjukat böngészve nem találtam olyan Evo-t, amire ne írta volna, hogy TLR.

nem mindegyik az csak amre írva vagyon


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2062
filmes

filmes

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.600 hozzászólás

Schwalbééknál minden EVO gumi TLR, vagy csak az, amire külön rá van írva? Konkrétan van két Nic-em, amiken csak annyi van, hogy Evo, és van két Ron-om, amiken külön fel van tűntetve, hogy TLR. Mondjuk a honlapjukat böngészve nem találtam olyan Evo-t, amire ne írta volna, hogy TLR.



#2063
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Hajtogatós Smart Sam-et vennék a helyedben. Plusz ugye méregdrágák - persze nem lebeszélni akarlak, ez csak a véleményem.

 

Ilyenem van, dehát ezt írtam is (SS Evo). Egyébként pontosan ezért írtam, hogy csak fontolgatom, hogy kipróbálnék valami nagymenőt. Nagyjából ugyanannyiba kerülnek ezek, mint egy SS Evo (~30 EUR / db). Persze mivel gyorsan kopik, ettől máris méregdrága, azon felül hogy alapból is drága.


IAmSpecialized módosította - 2014. április 08. - 08:52


#2064
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hajtogatós Smart Sam-et vennék a helyedben. Mindenes, aszfalton jól gurul, döngölt földúton nagyon jó és még köves részeken sem jön zavarba, ha úgy alakulna, ha ilyen hely felé vennéd az irányt. És nem kopik gyorsan.

Rocket Ron hátul nagyon gyorsan fogy, Racing Ralph talán valamivel kevésbé, de azon meg alacsony a minta. Versenyezni teszem fel a RocketRon - RacingRalph kombót, elől RoRo, hátra RaRa setupban, aztán le is veszem, túl gyorsan kopnak. Mindenes guminak egyiket sem venném. Egyedül talán a Rocket Ron-t vállalnám be, de azt is csak első kerékre. Plusz ugye méregdrágák - persze nem lebeszélni akarlak, ez csak a véleményem.



#2065
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

minden jó gumi kopni fog aszfalton.

amúgy (hátsót írom elsőre)

Ralph - Ron

Ralph - nobby nic

Ron - Nobby nic

esteleg thunder burt- ralph

conti.....

racs king-x king

x-king - mountain king

 

Ralph - Ron-al szemben esetleg Ron - Ron?

 

Amúgy a RaRa/RoRo a legszempibb, de előre nem akartam leírni. Smart Sam-t pedig megtartanám aszfaltra mondjuk egy Supreme-ig.

 

A Thunder nagyon kecsegtető, de pillanatok alatt elkopnának azok a kis bütykök. NN és Mountain King túl traktor, azokat nem is néztem. Vagyis de, csak egyből elvetettem. Ez kb. olyan, mint hogy a Furious Fred szóba sem jöhet.

 

A 2.1 vs 2.25 vitában nem kérdés, hogy ezekből csak is 2.25?


IAmSpecialized módosította - 2014. április 07. - 22:44


#2066
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Milyen 26"-os gumikat ajánlanátok nem aszfaltra? Megpróbálom leszűkíteni. Ne kopjon túlságosan az aszfalton, amíg elérem az erdőt. Sár, tél egyáltalán nem szempont. Köves részek ritkán vannak. Súlyom jócskán átlagon aluli, ezért nem valószínű hogy akár a legpuhább anyagú gumiról is le tudnám szaggatni a bütyköket. Konkrétan semmi downhill vagy hasonló durvulás, igaz a féket csak akkor használom, ha muszáj. :) Most Smart Sam Evo 2.1 van. Lehetőleg ne legyen nehezebb, de kicsit akár lehet szélesebb is (a súlytöbbletet leszámítva minden más csak előny). Ha nem csak egy fajtát néznék előre-hátra, rengeteg mix létezik, amibe jól bele lehet kavarodni. Szívesen veszek bármilyen tippet, míg nem biztos hogy kipróbálnék mást, de fontolgatom.

minden jó gumi kopni fog aszfalton.

amúgy (hátsót írom elsőre)

Ralph - Ron

Ralph - nobby nic

Ron - Nobby nic

esteleg thunder burt- ralph

conti.....

racs king-x king

x-king - mountain king


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2067
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Milyen 26"-os gumikat ajánlanátok nem aszfaltra? Megpróbálom leszűkíteni. Ne kopjon túlságosan az aszfalton, amíg elérem az erdőt. Sár, tél egyáltalán nem szempont. Köves részek ritkán vannak. Súlyom jócskán átlagon aluli, ezért nem valószínű hogy akár a legpuhább anyagú gumiról is le tudnám szaggatni a bütyköket. Konkrétan semmi downhill vagy hasonló durvulás, igaz a féket csak akkor használom, ha muszáj. :) Most Smart Sam Evo 2.1 van. Lehetőleg ne legyen nehezebb, de kicsit akár lehet szélesebb is (a súlytöbbletet leszámítva minden más csak előny). Ha nem csak egy fajtát néznék előre-hátra, rengeteg mix létezik, amibe jól bele lehet kavarodni. Szívesen veszek bármilyen tippet, míg nem biztos hogy kipróbálnék mást, de fontolgatom.


IAmSpecialized módosította - 2014. április 07. - 21:52


#2068
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Felütés számomra a belső gumi becsípését jelenti, ha tévedek akkor bocs.

Akkor az UST "felütést" hogy neveznéd?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2069
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nocsak, lovagolsz szavakon, mikor meg más teszi... :D

 

Felütés számomra a belső gumi becsípését jelenti, ha tévedek akkor bocs.



#2070
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ez sajnos nem így van. Volt linkelve már fotó itt, felütött UST külsőről

 

Felütés számomra a belső gumi becsípését jelenti, ha tévedek akkor bocs.



#2071
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ég és föld az UST-vel, ott egyszerűen nem lehet felütni

Ez sajnos nem így van. Volt linkelve már fotó itt, felütött UST külsőről



#2072
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ez szép és jó dolog. De azért te is hordjál pótbelsőt + külső foltozót. Láttam én már 1 órás ust szerelést a Börzsöny közepén. (állítólag korábban évekig semmi gondja nem volt vele)

 

Gumigiliszta + 2 patron van nálam, ha az nem elég akkor megérdemlem. Persze hogy bármikor hasíthatok egy nagyot, de eddig egy defektem se volt. Szóval én is a több éves átlagra gyúrok :) Belső gumival viszont már jópárszor volt felütésesem. Ég és föld az UST-vel, ott egyszerűen nem lehet felütni. Olyan is volt már hogy keresztbeállt egy szög, külsőn, belsőn 2x át, azzal hazatekertem mert a tej megfogta, csak akkor eresztett le a amikor kiszedtem fogóval :) Talán azt nem bírta volna ki az UST, mert belső hiján nem állt volna meg olyan szépen függőlegesen benne, de csak akkor lett volna baj ha a szög belül marad miután megfoltoztam a gilisztával, de mondjuk a másodiknál már biztos észrevenném.



#2073
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ez szép és jó dolog. De azért te is hordjál pótbelsőt + külső foltozót. Láttam én már 1 órás ust szerelést a Börzsöny közepén. (állítólag korábban évekig semmi gondja nem volt vele)


Marci

#2074
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Slime ide vagy oda, azért pótbelsőt hordjál magaddal továbbra is. (de ne azt a véres torkút :-))) Épp tegnap ütöttem föl a kerekem, a tej ott már nem segített.

 

Felütésről annyit hogy tegnap (szombaton) találomra engedtem le az UST-s gumijaimat Dobogókőn a lefelére, hát úgy ment mint a paplan, mint a kacsadunnyha, mint az álom, úgy siklottam át az alsó durvább köves részen is, tartottam a tempót az elöttem haladó hibbant össztelós karbonnal (snakeskin UST, 2x 1,8 bar). Otthon megmértem és eeeh, 1,42 bar elöl, 1,20 hátul  :D Semmi szusszantás, semmi böfögés, azt hiszem versenyen nem mennék ilyen alacsony nyomással de ezek után lejjebb megyek az 1,6-ról 1,5-re :)

 

Komolyan, zseniális a tubeless, mindekinek ki kéne próbálnia.



#2075
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Mindenképpen evo snakeskin lesz, de ha elől nem annyira kopik... lehet teszek egy próbát vele :)



#2076
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Valószínü nekem is inkább a Rapid Rob anyagával van bajom... ron nem kopik nagyon? Sajnos a ház ajtaja nem az erdő melett van így muszály aszfalton használnom... igazából jobban bele gondolva mindenes gumi lenne, nem tudom, hogy ez nem pazarlás e, sajnos csak a Rapid Robot ismerem... bár a hátsó látványosan kopott 800 km után, pedíg nem húzok 10 méteres csíkokat vele.

Elől nem kopik nagyon a Ron, hátra azért nem tenném Ralhp inkább, performance kerülendő szerintem.



#2077
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Valószínü nekem is inkább a Rapid Rob anyagával van bajom... ron nem kopik nagyon? Sajnos a ház ajtaja nem az erdő melett van így muszály aszfalton használnom... igazából jobban bele gondolva mindenes gumi lenne, nem tudom, hogy ez nem pazarlás e, sajnos csak a Rapid Robot ismerem... bár a hátsó látványosan kopott 800 km után, pedíg nem húzok 10 méteres csíkokat vele.

szintén vegyesben (sőt több aszfalt) ron evo nekem hátul olyan 3000et ment el ha jól emléxem (26-os), a performance ralph olyan 1500 után kukaérett. és még tapaásra sem olyan mint a jobb keverék.


Bikertigger módosította - 2014. április 06. - 22:25

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2078
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Valószínü nekem is inkább a Rapid Rob anyagával van bajom... ron nem kopik nagyon? Sajnos a ház ajtaja nem az erdő melett van így muszály aszfalton használnom... igazából jobban bele gondolva mindenes gumi lenne, nem tudom, hogy ez nem pazarlás e, sajnos csak a Rapid Robot ismerem... bár a hátsó látványosan kopott 800 km után, pedíg nem húzok 10 méteres csíkokat vele.


Első kerékre vegyél jobb anyagú gumit, evo-t. Hátra meg mehet az olcsóbb performance vagy bármi. Az olcsóbb, gyorsabban fogyó hátsót nem akkora érvágás akár évente cserélni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2079
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Valószínü nekem is inkább a Rapid Rob anyagával van bajom... ron nem kopik nagyon? Sajnos a ház ajtaja nem az erdő melett van így muszály aszfalton használnom... igazából jobban bele gondolva mindenes gumi lenne, nem tudom, hogy ez nem pazarlás e, sajnos csak a Rapid Robot ismerem... bár a hátsó látványosan kopott 800 km után, pedíg nem húzok 10 méteres csíkokat vele.



#2080
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Kis segítséget kérnék, holnap vagy azután rendelnék gumit bikecomponentsről, 29er méretben. Úgy tűnik túl sok tesztet elolvastam, és 2 óránként váltogatom a kosárban a cuccokat :D

Amiket néztem: Nobby Nic evo elöl, Rocket Ron evo hátul, wild Grip'r elöl-hátul, plusz pár maxxis, Ardent az tetszik.

 

Jelenleg Rapid Rob 2.25 van de veszettül instabilnak érzem lefelé fosok rendesen néha. Mecsekben használnám kemény döngölt föld utakon porral vagy kisebb kövekkel borítva.

Dagonyát nem tervezek vele max 1-2 nappal eső után.

 

Fontos lenne, hogy azért 2 szezont legalább az első kibírjon... nem megyek olyan sokat 1K szerintem max, bár ez változhat.

Tipp?

 

(tudom ettől most jobban megzavarodok :D )

NN 29-ből szvsz rettentő durva. én ront tennék előre, hátra meg vagy ua vagy ralph-ot. evo verziók persze, perfrmance fosika. rapid rob amúgy tök jó minta, csak az anyaga szar. 2,25-ben gondoltam persze.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való