Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2101
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Időt, fáradtságot nem kímélve kiszámoltam, hogy az acélperemes SmartSam hátsó gumimban 3500 km van, kb. 50-50% aszfalt és terep, de még bőven használhatóak a mintái. Én még a mai napig meglepődöm, milyen jó terepen is. Eddig a traktor mintás gumikban hittem de ez rácáfolt erre.


Marci

#2102
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Hidd el nekem, a Smart Sam egy király gumi ! 20 év montizás és városi közlekedés tapasztalatával merem ajánlani.

 

+1

 

Imádom! Nekem a 2.1-es evo van. Néha előjön belőlem a nézelődök és a mit vegyek helyette, de sosem jutok sehova. Nincs összehasonlítási alapom, úgy érzem, hogy kiváló döntés volt. Ahogy írtam, nem tudnék másikat venni helyette, mert aszfalton is előfordulok. Ha ez nem is így lenne, az erdőig is van aszfalt. Mindig nézem a Nic/Ralph/Ron/Thunder mixeket, de egyszerűen túl hamar kopna el az aszfalton. Mindamellett baromira nem is odavalóak. Venni kéne mellé mondjuk egy 1.6 vagy 2.0-ás Supreme-t, de eleve a dupla garnitúra 30+ ropi, plusz a cserélgetést nem tudom mennyire unnám meg hamar. Főleg ha terepre 2.25-öst vennék, akkor még a belsőkkel is szórakozni kéne, mert oda a 14A már nem jó. Csinálhatnék erdőzős hetet vagy aszfaltozós tempósat, de nem biztos, hogy a kedvem is hetekre lenne ütemezve. Bizonyára a Smart Sam sehol sem király, de mindenhol jó. A guminyomással viszont tovább csökkenthetőek a kompromisszumok. Minden szvsz.

 

Rapid Rob...

 

Tudtommal aszfalton k. hamar elkopik.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 25. - 23:01


#2103
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Pont most voltak hajtogatós SS gumik az apróban jó áron. Érdemes ott is nézelődni.


Marci

#2104
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Ok. meggyőztetek akkor Sam lesz a befutó.  :)



#2105
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Döntsd már el mit akarsz ! Spórolni vagy egy normális gumit ?

Hidd el nekem, a Smart Sam egy király gumi ! 20 év montizás és városi közlekedés tapasztalatával merem ajánlani.

Amúgy, milyen árakkal számolsz ? Hol fele annyi a BJ és melyik verzió ? Linkelj már valamit, hol nézed az árakat !

mongy 3800 a bj, 5800 a sam ahol én néztem :) persze samból van drágább is jobb anyagból.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2106
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Igen, csak a Black Jack a feleannyiba kerül.- :)

Döntsd már el mit akarsz ! Spórolni vagy egy normális gumit ?

Hidd el nekem, a Smart Sam egy király gumi ! 20 év montizás és városi közlekedés tapasztalatával merem ajánlani.

Amúgy, milyen árakkal számolsz ? Hol fele annyi a BJ és melyik verzió ? Linkelj már valamit, hol nézed az árakat !


Marci

#2107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Miért a BJ kimondottan csak terepre van? most nézem Rapid rob a régi RR mintájábal! Ez milyen gumi?

szar. mintázata jó, (szvsz jobb is mint az új) csak fos anyagból van. (ugyanaz mint a BJ). ha sokat mész kell belőle szezonoként 2 legalább.

 

BJ meg elvileg lehet mindenes de sztem túl magas a mintája ahoz hogy jól guruljon. oldabütykei viszont rutkák hogy igazán jó legyen laza talajon.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2108
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Miért a BJ kimondottan csak terepre van? most nézem Rapid rob a régi RR mintájábal! Ez milyen gumi?

Közben találtam: Michelin Mountain AT erről van esetleg tapasztalat?


Janes módosította - 2014. március 24. - 23:04


#2109
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Lehet, de én kb 50-50 %-ban használnám terepen és aszfalton, és ennek megfelelően keresek egy viszonylag olcsó jó gumit. Ami most van az specialized resolution, ezzel is elégedett voltam.

pont ehez az arányhoz már szerintem sok a BJ, sokkal jobb a Sam, de te tudod.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2110
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

black jack-et azért annyira nem tartanám aszfalton jó mintának.

Lehet, de én kb 50-50 %-ban használnám terepen és aszfalton, és ennek megfelelően keresek egy viszonylag olcsó jó gumit. Ami most van az specialized resolution, ezzel is elégedett voltam.



#2111
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Igen, csak a Black Jack a feleannyiba kerül.- :)

black jack-et azért annyira nem tartanám aszfalton jó mintának.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2112
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

A Schwalbe Smart Sam gumit is tartsd a figyelmedben. Nagyon jó aszfalton és terepen is.

 

Igen, csak a Black Jack a feleannyiba kerül.- :)



#2113
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

A Schwalbe Smart Sam gumit is tartsd a figyelmedben. Nagyon jó aszfalton és terepen is.


Marci

#2114
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

sziasztok !

 

Külső gumit kell vennem a specire. Ami eddig volt rajta Specialized helyett a Schwalbe Black Jack amit kinéztem:

1. mert profilja alapján terepre és aszfaltra is megfelelő

2. relatíve olcsó.

 

Kinek milyen tapasztalata van ezzel a gumival? 



#2115
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Mármint belsőgumival használtál ekkora nyomásokat? UST-vel szerintem ok, belsővel én óvatosabb lennék. Ha le nem is fordul a külső de felütés/egyéb gond lehet. Persze ez sok dolognak a függvénye, akár még jó is lehet.



#2116
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Biztos? 2.0-ás gumival 1.9 baron mentem, 2.2 és 2.25-össel elől 1.6 hátul 1.8 bar. Versenyeken is. 75-76 kiló körül "szórok".

A felni belső szélességétől is függ. 19mm-hez lehet, kell 1.9 bar, 21mm-hez elég 1.7 egy 2.25-ös külsőhőz.



#2117
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az UST (amiről gyakran szó van itt is) előnye a kis nyomás. Belsőgumis rendszerrel nem kockáztatnék 2 bar alatt még 60kg alatt sem, de szerintem még az is kevés. 2.25" vagy szélesebb guminál még talán elmenne.



#2118
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Minden gumin rajta van a minimális-maximális  nyomás amin biztonságosan lehet használni.

 

A gyári ajánlást ismerem a gumimhoz. 2.0 bar a minimum, de 75 kg súlyhoz. Minden további kg-hoz +1%-os nyomás javasolt. Ha ezt leosztom az 55 kilómra, akkor az 1.6 bar alatt van. Egyébként ma így mentem. Elől 1.6, hátul 1.8. Erdőbe istenkirály, aszfalton ultraszar. Eddig érzésre fújkáltam, csak most lett egy kis svábli nyomásmérő és most játszogatok vele.

 

Felmegyek akkor 1.8 / 2.0-re (erdő), aztán meglátom.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 22. - 15:06

  • Kisherceg kedveli ezt

#2119
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
Kevés, ahogy Z írja, már csak amiatt is, mert a gumi keskeny lehet, könnyen fel is fogod ütni. Én 1.8-2.0 bar-on használom elöl a 2.25-2.4-es gumikat, ennél alacsonyabb nyomásnál már bizonytalan lesz és erős fékezéssel el is lehet mozdítani a felnin. 75 kiló és merev villa az 1.8 bar-hoz, viszont nem vagyok az a kormányt rángató típus.

Kisherceg módosította - 2014. március 22. - 12:34

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2120
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Minden gumin rajta van a minimális-maximális  nyomás amin biztonságosan lehet használni. Abból kiindulva hogy a snake skin 2.35 schwalbén van 1.6 bar.

KEVÉS.

Mivel belsővel használod annak nem csak az a szerepe hogy kényelmesen tudj kerékpározni hanem az is hogy a felnire szorítsa a külsődet.

Kisebb nyomásnál egy jól tapadó (pl aszfalton) talajon egy gyors irány váltásnál vagy sziklás talajon szintén gyors irány váltásnál lefordulhat a külsőd. Akkor feszegesd csak a határokat ha már tudod hol is vannak azok. Addig azonban mindenhol tartsd be a használati utasításokat és ajánlásokat.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!