Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15841 hozzászólás a témában

#541
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

a kérdés, hogy honnan és mennyiért?

(ahol láttam mostanában, mindenhol drága.)

29er-be nem merném beletenni, de 27,5-be simán. :D

 

Tényleg drága, ha azt nézem, hogy utoljára ennyiért vettünk nyerget, újonnan :D

(bike24, 11,2 EUR a magyar áfával)

A méreten nem aggódom, onnantól, hogy eddig egy próbálkozásom volt latexszel, amikoris országútiba való belsőt fújtam fel 2,1-es külsőbe, és mentem vele egy kört. Az egyik reggelre szétdurrant, de a túrát kibírta :) Na, ezt nem csinálnám megint, de kerületben a 10% biztos, hogy meg se kottyan neki. Jogosnak tűnik a felvetés, hogy miért gyártják még ekkorában, biztos azt látják a menedzserek, hogy hiszen viszik - persze, ha nincs más... :D

A felrakásnál kicsit külön oda kellett figyelni az eltérő átmérő miatt - falusi gyerek vagyok, szárazkolbász méretűre fújtam előtte- , de sem a hajtogatós, sem a drótos külsővel nem volt gond. Hogy ez a 2,1-es Rapid Rob milyen virsli méret a szintén ekkorának mondott Michelin mellett! Tiszta retró XC. Mérve a mintázat nélkül 48,5 vs 54 mm. Ha előre tudom, nem cseréltem volna le a Wild Race'R-t elöl sem, de a Róbert univerzálisabbnak tűnik, és egy ilyen volt itthon a szekrény mélyén. Menettapasztalat még nuku, meglátom, hétvégén mi alakul.



#542
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

regen sokan csinaltak, mert 29er belsot se nagyon lehetett kapni :) igy jott a kepbe a 26os latex. michelin azota is nyomja a 26ost, nem igazan ertem kinek gyartjak.

 

gondolom van rá vevő, ha gyártják. ...vagy elfelejtették beszüntetni a gyártást. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#543
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a kérdés, hogy honnan és mennyiért?

(ahol láttam mostanában, mindenhol drága.)

29er-be nem merném beletenni, de 27,5-be simán. :D

 

regen sokan csinaltak, mert 29er belsot se nagyon lehetett kapni :) igy jott a kepbe a 26os latex. michelin azota is nyomja a 26ost, nem igazan ertem kinek gyartjak.


arn módosította - 2019. április 12. - 19:28


#544
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

Csak nem bírtam ki, ezúttal rendeltem Michelin latex belsőket a montiba. 26-osakat a 29-es kerékbe, ahogy kell ;-)

Ha túlélem, beszámolok, úgysem ússzátok meg.

Egyébként tervben van a tubelessesítés, de addig tudom, hogy új gummákat is akarok, nem mellesleg új kereket is, kellett valami pótcselekvés a köztes időre. 

 

a kérdés, hogy honnan és mennyiért?

(ahol láttam mostanában, mindenhol drága.)

29er-be nem merném beletenni, de 27,5-be simán. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#545
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En regen csinaltam 26ost 29erben, jo es erezheto a latex. Erezhetoen jobban gurul, terepen is, foleg vmi vekonyabb gumival kontrasztos. A gond akkor van, ha szakad, mert akkor inkabb robban, nagyon hirtelen veszt nyomast. En akkor adtam fel a latex hasznalatat, amikor megragasztottam, es a felfujasnal felrobbant (gondolom elvekonyodott a foltnal). A kulsot ledobta, es megroggyantotta a felniperemet.

arn módosította - 2019. április 12. - 18:50


#546
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Csak nem bírtam ki, ezúttal rendeltem Michelin latex belsőket a montiba. 26-osakat a 29-es kerékbe, ahogy kell ;-)

Ha túlélem, beszámolok, úgysem ússzátok meg.

Egyébként tervben van a tubelessesítés, de addig tudom, hogy új gummákat is akarok, nem mellesleg új kereket is, kellett valami pótcselekvés a köztes időre. 

 

Na, és milyen? Mekkora, illetve milyen 29-es gumival használod? Egyszer és is gondoltam rá, hogy teszek egy ilyen próbát, de annyira olcsón nem találtam, hogy legyen kedvem ezzel kísérletezni. Meg szívtam már azzal, hogy a belső állandóan elmászott, s volt amelyiknél kiszakadt a szelep tövénél. Najó, de ez csak akkor volt, mikor 2,4-es gumit tettem fel előre, s maradt a régi belső, pedig elvileg szélesebb belsővel nem lenne ilyen gond...

 

Izé, jahogy rendelted... Akkor majd írd meg, ha sikerült kipróbálnod :))



#547
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hat remelem qrva jo ez a gp5000... mongy valszeg nem a gumi hibaja, de ezt a syncros felnit szerelni vmi remalom.

Alig birtam leszedni a duranokat, olyan passzentos volt, hogy a gumi beugrott kozepre es erovel kellett alatolni a gumileszedot - igy kepzelhetitek milyen volt utana atemelni a peremen. Amire feltunt, hogy a feketen fekete matrica van, ket helyen sikerult a muanyag (amugy istencsaszar lezyne) leszedovel megserteni. A vegen a leszedoket sikositottam, hogy be tudjam tolni a gumi ala.

Csak azert gondolom, hogy a syncros szivas, mert a contikat sem volt konnyu felrakni. Az utolso bepattintasnal rafekudt a peremre a gumiperem, es az egyik leszedovel feszitettem fel a gumit, hogy a masikkal ala tudjak nyulni. A hatso kereknel is a duranok voltak a munkasabbak, de eddigre mar mindent sikositottam, igy egy fokkal jobb volt. Vagy haromszor annyi ideig tartott a gumicsere, mint altalaban, pedig eleg sok rutinom van mar a tubelesses gumik felrakasaban.

Amugy sikositas utan a boosterrel konnyen bepattantak (legalabb ennyi elonye van a passzentossagnak), es a levegot is jobban tartotta, mint montin megszokott, lotty nelkul. Ami a feketeleves, es szkeptikus vagyok a kerekek minoseget illetoen, hogy centiroznom kellett utana a kereket (mindkettot) - amire meg sose volt pelda. Nem ertem, hogy lehet egy muanyag leszedovel nyolcast tenni a felnibe, es nem is fut rajta tul szepen a gumi. Csere elott oszinten szolva eszembe se jutott megnezni, hogy hatha mar a felrakasnal is meggyotortek.

Egy hasonloan szivas kombora emlekszem, a giant gyari magasperemes felnije, es a schwalbe kojak, de ott meg se kottyant a kereknek a gumicsere. :( nincs vmi ubertuti modszer a nagyon passzentos gumik cserejere?

6 baron pontosan 32mmt mertem a gumira.

arn módosította - 2019. április 11. - 21:39


#548
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Csak nem bírtam ki, ezúttal rendeltem Michelin latex belsőket a montiba. 26-osakat a 29-es kerékbe, ahogy kell ;-)

Ha túlélem, beszámolok, úgysem ússzátok meg.

Egyébként tervben van a tubelessesítés, de addig tudom, hogy új gummákat is akarok, nem mellesleg új kereket is, kellett valami pótcselekvés a köztes időre. 



#549
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Megjottek a gp5000 32es tl gumik, 377-380g. A falvastagsaga is gravel/montis gumit idezi, igy nem felek lightos gravelra elvinni majd :) ha tenyleg azt tudja gordulesre, amit a tesztekben igernek (10w alatt), jo baratok leszunk.

#550
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezekkel a nem levego megoldasokkal egy gond van, a levegonel rugalmasabb es kisebb ellenallasu dolog nincs, onnantol meg a kulson mulik minden. Szvsz kenyelem es gordules szempontjabol messze nem tudjak azt a szintet. Egy belsogumi falvastagsagu rugalmas es kevesbe rugalmas anyag is boven merheto es erezheto.

#551
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

akkor marad a levegő nélküli szivacs-belső!

(Egyébként ezekbe is kell levegő? Meg eleve, hogy rakja bele? A crush-core-t még értem, az nem tölti ki a teljes térfogatot. Vagy ez tényleg annyira összenyomható? Ezek a modern dolgok....)



#552
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a gumis a szakadt gumit mekkora esellyel tudja megjavitani? mar ketto is van belole, es egyik sincs agyonhasznalva. megis csak 40-45 eur/db.

szerintem esélytelen


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#553
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Én inkább megpróbálnám saját kezőleg, külsőhöz való folttal, de belső nélkül nem biztos, hogy merném használni utána.


Ezen mar az egyiknel tulvagyok :) nem segitett, belsovel ertelemszeruen nem szeretnek egy tl gumit hasznalni.
  • Papszi kedveli ezt

#554
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

a gumis a szakadt gumit mekkora esellyel tudja megjavitani? mar ketto is van belole, es egyik sincs agyonhasznalva. megis csak 40-45 eur/db.

 

Én inkább megpróbálnám saját kezőleg, külsőhöz való folttal, de belső nélkül nem biztos, hogy merném használni utána.



#555
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a gumis a szakadt gumit mekkora esellyel tudja megjavitani? mar ketto is van belole, es egyik sincs agyonhasznalva. megis csak 40-45 eur/db.



#556
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Én most ezt a gumit fogom kipróbálni:

 

https://www.cyclesto...e_2019-ID_75821

 

Az oldalról rendelhető Renegade s-works is

Nem reklam, de a Cyclestore-nak nagyon jo arai vannak es szinte mindent ingyen postaznak Mo.-ra. Brexit elott erdemes rendelni :)



#557
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Én most ezt a gumit fogom kipróbálni:

 

https://www.cyclesto...e_2019-ID_75821

 

Az oldalról rendelhető Renegade s-works is



#558
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A szakadason sajnos semmi se segit.

arn módosította - 2019. április 01. - 15:20


#559
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

remelem zscs nem sertodik meg, de ezt a privatuzenetet be kell masolnom.

 

 

most jovok haza bringazasbol, mert 2km utan kiszakadt a thunderburt hatul fel cm hosszan a futofeluleten :D erre most oszinten szolva mekkora az esely? egy evet hasznaltam mar elotte.

 

az elejen eleg gyorsan veszitette a nyomast, spriccelt egy ideig, de aztan szerencsere haza tudtam vele gurulni. tekeres helyett szerelek, megy vissza a ralph.

 

Talan ideje lenne ilyenre valtani. Es nem aprilis trefa (csak reszemrol az), tenyleg van aki ebben lat fantaziat :)

https://www.pinkbike...-show-2019.html



#560
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

remelem zscs nem sertodik meg, de ezt a privatuzenetet be kell masolnom.

 

 

Sent ma, 07:41

 
 
a minimál minta ellenére egész jó a Burt még elől is. Azért az Aspen egy fokkal jobb szerintem tapadásra, kopásállóságában pedig sokkal jobb. Már valami kivágta egy helyen fél centi hosszan a Thunder Burtot hátul, szerencsére a lyukat lefelé fordítva a szmötyi megfogta, csak levegőt kellett utána fújnom. Aspenekkel ha volt is defektem, nem vettem észre.
 
 
üdv,
zsolti

 

most jovok haza bringazasbol, mert 2km utan kiszakadt a thunderburt hatul fel cm hosszan a futofeluleten :D erre most oszinten szolva mekkora az esely? egy evet hasznaltam mar elotte.

 

az elejen eleg gyorsan veszitette a nyomast, spriccelt egy ideig, de aztan szerencsere haza tudtam vele gurulni. tekeres helyett szerelek, megy vissza a ralph.


arn módosította - 2019. április 01. - 12:08