Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammmmánia - a végletekig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6538 hozzászólás a témában

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nem matricazott tajvani cucc? az osszes cuccukat maguk gyartjak?

A csekénél kis törpék faragják ki õket nagy alumíniumtömbökbõl. :)
Quando.


A sebesség mindent megold.

 


#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem matricazott tajvani cucc? az osszes cuccukat maguk gyartjak?

#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ezeket az agyakat ki gyartja?


bts.


A sebesség mindent megold.

 


#84
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ezeket az agyakat ki gyartja?

#85
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
Ha esetleg érdekelnek valakit ezek a súly adatok:

Feltöltött kép

#86
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Specialized Phenom 130mm 231g

#87
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Ez pontosan mit is jelent?


Tudod állítani a nyomáspontot, elvileg, hogy mennyire behúzva koppanjon a fékkar.

#88
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en abban ereztem kulonbseget, hogy "koppanosabba" valt, hatarozottabban erte el a nyomaspontot. en is egyszer megneztem, beallitottam, aztan azutan nem foglalkoztam vele. nem is hianyzik az uj slxrol :)

#89
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

elgondolkodtató...
freestrokenak én soha semmi hasznát nem vettem. tekergettem jobbra-balra de nem éreztem érdemi változást.


detto. nekem a BR-M755-os xt-n volt
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#90
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Az áruk!

mi is a különbség az új xt meg az új slx fékek között? :o



#91
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
elgondolkodtató...
freestrokenak én soha semmi hasznát nem vettem. tekergettem jobbra-balra de nem éreztem érdemi változást.

#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Free stroke.

Ez pontosan mit is jelent?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hehe .)
komolyan érdekelne. a színén kívül van valami difi? rob, itt vagy? :)

Free stroke.

ott a pont

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#94
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
meg mas kicsit a fekkar is.

#95
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

hehe .)
komolyan érdekelne. a színén kívül van valami difi? rob, itt vagy? :)


Free stroke.

#96
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Mindkettõ nehéz? :P


hehe .)
komolyan érdekelne. a színén kívül van valami difi? rob, itt vagy? :)

#97
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor tökéletesen választottam bár azért nem nagyon izgat pár gr különbség.
Azért a múlt héten tele volt a tököm a grammmániával, vettünk egy használt karcmentes Scott Sparkot ami tudvalevõleg nagyon könnyû carbon váz azonban tudnék ugrálni a tervezõk tökén, amiatt hogy a felsõ forgás pontokat szorító 4-es csavarok alumíniumból vannak mûszaki ember lévén már ettõl is hülyét kapok. Ráadásul ezek T20-sok amit még acélnál is el lehet nyalni ha nem jó minõségû a szerszám vagy nehezen lehet hozzá férni és emiatt könnyebben kifordul. Ez aluminimból elkészítve maga a rémálom, 4 darabból 1-et tudtam kivenni egyet kitudtam venni úgy hogy befûrészeltem a fejét és egy nagy lapos csavarhúzóval kitekertem. A másik kettõt azonban csak rezgõvágóval tudtam kivágni a 3 csavar sérülés mentes ki mûtése 7.5 óra volt, raktam bele 4 db saválló imbuszcsavart ez összesen +3 grammot jelent viszont akármikor kitudom csavarni :)


haha - a specinel az osszes alu, az elso nyomatekellenorzesnel elnyalodtak :) egyket honap alatt szerencsere hoztak cserebe, es ingyen adtak (amugy vmi 10k a csavarszett - es persze semmivel sem helyettesitheto), kb az eredeti nyomatek ketharmadaval mertem meghuzni. az egyik csavaron leteszteltem, hogy kb eddig fog ra tenylegesen, a maradek nyomatek a csavar elnyalasra megy el... ha ovatos vagy, talan egyket meghuzast kibir az eredeti nyomatekkal.

az egyik teljesen elnyalodott, asszem epp mjani ajanlotta, hogy ussek bele egy jo minosegu bitet. szerencsere mukodott, ki tudtam szedni. a szivem verzett, hogy a par honapos vazat kalapaltam, mint a hulyegyerek.

ezen a bringan meg ket helyen tortem le alucsavart... nem kicsit voltam ideges, utana vettem nyomatekkulcsot, aminek hatasara a fenti dolgok tortentek :)

#98
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Akkor tökéletesen választottam bár azért nem nagyon izgat pár gr különbség.
Azért a múlt héten tele volt a tököm a grammmániával, vettünk egy használt karcmentes Scott Sparkot ami tudvalevõleg nagyon könnyû carbon váz azonban tudnék ugrálni a tervezõk tökén, amiatt hogy a felsõ forgás pontokat szorító 4-es csavarok alumíniumból vannak mûszaki ember lévén már ettõl is hülyét kapok. Ráadásul ezek T20-sok amit még acélnál is el lehet nyalni ha nem jó minõségû a szerszám vagy nehezen lehet hozzá férni és emiatt könnyebben kifordul. Ez aluminimból elkészítve maga a rémálom, 4 darabból 1-et tudtam kivenni egyet kitudtam venni úgy hogy befûrészeltem a fejét és egy nagy lapos csavarhúzóval kitekertem. A másik kettõt azonban csak rezgõvágóval tudtam kivágni a 3 csavar sérülés mentes ki mûtése 7.5 óra volt, raktam bele 4 db saválló imbuszcsavart ez összesen +3 grammot jelent viszont akármikor kitudom csavarni :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#99
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Mindkettõ nehéz? :P


A sebesség mindent megold.

 


#100
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
mi is a különbség az új xt meg az új slx fékek között? :o
Feltöltött kép
Feltöltött kép