Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#61
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Rossz a link, csak a te kukiddal látszik.
Ha kép, akkor jobb egérgomb, tulajdonságok, és másold ide a kép webcímét.

#62
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ilyen agyat szerintetek be lehet szerezni nalunk?
http://forums.mtbr.c...tid=71769&stc=1

Merida CX500


#63
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Jahh, méricskéltem súlyokat gagyi konyhai mérleggel. A gumi pontosan 210g, ahogy a gyár mondja, a pedál is 320 párban. A nyeregcsõ viszont ~200 helyett kb 160-170 :eek: 35 centis hosszban az szinte ijesztõ. Pont ugyanannyi a mérleg szerint, mint egy pedál. A ráfestett díszítés is más, mint amiket a neten láttam, úgyhogy gondolom feljesztettek kicsit... :D:D:D

#64
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Kis késéssel, de megérkezett hozzám a télapó. Volt a zsákjában egy ilyen:




Feltöltött kép


Két ilyen feketében:

Feltöltött kép


Meg egy ilyen:
Feltöltött kép



Hogy mi a legjobb? Az, hogy a futár elfelejtette elkérni a pénzt a Németországban élõ ismerõsömtõl a pénzt:D Imádom a potyaalkatrészeket!
Csak azt sajnálom, hogy nem szürke gumikat rendeltem. Tökhülye vagyok.

#65
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
SRAM PC-1 Update: a vár alatt, a Hunyadi utcában kaptam ma reggel echte origi láncot, és volt még belõle pár darab.
A szépséghibája a dolognak, hogy a patentszem elveszett az origi csomagolásból (CD tok)... Jaj, most mi lesz? :-)))

#66
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
makk
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#67
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Szerintem a unit-ról Unitot kell kérdezni;) Csodálkozom. hogy még nem szólt hozzá a témához:chin:
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#68
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Velük van vkinek tapasztalata? Mennyire drágák, mennyire megbízhatók?
http://internetvilag.hu/

#69
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

A KK agyak általában sz@rok ,vszinû a kona tonnaszám veszi a gazdaságosság jegyében..........

az amcsi árakat meg ne viszonyitsd, nagyjából minden bringás cucc lényegesen olcsóbb ...nézd + a kona site-on az eus árakat annál általában olcsóbb a fuktor....sza nem a magyar importõr a geci feltétlen, nem tom a kerékpáriparban hogy van, de anno amikkel én foglakoztam amerikai cuccal ,kizárologas eu disztriként kb a kinti street árat kaptam úgy hogy a szállítást én fizettem....


Oké, magyar forgalmazó anyázás visszavonva, most néztem egy UK-s boltot, 700 fontért vesztegetik a bringát, ami ugye 250 pénz körül figyel...
Ha tényleg nem túl jók a KK agyak, akkor valóban jobb, ha az ember vázat vesz csak, aztán arra építkezik. Nem létszükséglet a tárcsafék, sokkal inkább a csendes mûködés, meg a fixi lehetõsége.
Nagy barbárság egy ilyen vázba is bevágni a 135-ös B+ agyat? Sajnos sok tapasztalatom még nincs vele, de ami van, az teljesen pozitív (a fix montim eddig abszolút problémamentes).

#70
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Még egy kérdés a Unitról: milyen ez a KK hátsó agy? Az, hogy tárcsafékes, azt is jelenti, hogy kazettás? Vagyis kattogós, és ha fixen is használni szeretném, akkor felejtõs?
Nem lenne rossz csak a vázat megvenni - csak sztem gusztustalanul és aránytalanul drága. Kint 400 dollár körül van, nagykereskedõknek még nyilván olcsóbb is, és mire ideér, hirtelen a duplája lesz... Tán nem lenne hülyeség kintrõl vázat rendelni, különbözõ trükkökkel megoldani a hazaszállítást, szerintem még a vámmal együtt is sokkal olcsóbb lenne, mint itthon... csak sok vele a macera.

Új téma: 29-es monti miért jobb, mint a 26-os? a 26-os monti miért jobb, mint a 29-es? Apu, hogy megy beee....? :-)

A KK agyak általában sz@rok ,vszinû a kona tonnaszám veszi a gazdaságosság jegyében..........

az amcsi árakat meg ne viszonyitsd, nagyjából minden bringás cucc lényegesen olcsóbb ...nézd + a kona site-on az eus árakat annál általában olcsóbb a fuktor....sza nem a magyar importõr a geci feltétlen, nem tom a kerékpáriparban hogy van, de anno amikkel én foglakoztam amerikai cuccal ,kizárologas eu disztriként kb a kinti street árat kaptam úgy hogy a szállítást én fizettem....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#71
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Bizti hogy nem fixi agy van a bicóban, és sztem is Omerikából kéne vázat hozatnod vkivel, ha Unitot akarsz emberi áron (Iljics?) Persze lehet, hogy hajlandóak hátsó kerék nélkül eladni neked a bicót, vagy te dobod fel az apróban (tavasszal majd megveszik...). Csak Mo-on jó fix agyat se nagyon találsz, szal megint csak lehet hogy jobb amcsiból együtt hozatni a vázzal meg még ami kint olcsóbb.

Igazából még egy netes cégnél is megrendelheted a cuccokat, csak a magyar viszonyokat ismerve tanácsos biztosítást kérni a szállításra. 25% ÁFÁt vagy mit rádobnak, de a szállítás néha meglepõen olcsó. Vagy ha találsz EU-n belül jó áron (bikediscount.de és társai), akor nincs szarozás a határon és a szállítás is olcsóbb.

#72
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Még egy kérdés a Unitról: milyen ez a KK hátsó agy? Az, hogy tárcsafékes, azt is jelenti, hogy kazettás? Vagyis kattogós, és ha fixen is használni szeretném, akkor felejtõs?
Nem lenne rossz csak a vázat megvenni - csak sztem gusztustalanul és aránytalanul drága. Kint 400 dollár körül van, nagykereskedõknek még nyilván olcsóbb is, és mire ideér, hirtelen a duplája lesz... Tán nem lenne hülyeség kintrõl vázat rendelni, különbözõ trükkökkel megoldani a hazaszállítást, szerintem még a vámmal együtt is sokkal olcsóbb lenne, mint itthon... csak sok vele a macera.

Új téma: 29-es monti miért jobb, mint a 26-os? a 26-os monti miért jobb, mint a 29-es? Apu, hogy megy beee....? :-)

#73
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás
Én azt gondolom, hogy nálunk a kapitalizmus egy igen sz@r fajtája van jelen, tehát nem igazán Érted vannak a boltok…. Na mindegy az a lényeg, hogy ha kell a váz szerintem ne sokat vacillálj hanem vedd meg szerintem. Elég sokan kerestek itt ilyen vázat és nem volt, nem hoztak de most van! Na ez csak egy tanács volt :)

#74
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Nem vagyok bennfentes, de bárki számára elérhetõ szerintem. A most megszûnni készülõ Mom-XFaktorban van egy eladó. Komplett bringa, de szerintem szét is szedik ha kéred. Nagyon szép váz az biztos!


Köszi a tippet! Igazából eddig sem értettem az "idén már nem jön több váz Európába...." címû sztorikat. Mi az, hogy nem jön? Szólok a dílernek, az szól a gyártónak, az legyártja a vázat (vagy van neki raktáron), felteszi a repülõre, és pár héttel (inkább hónappal) késõbb itt a gép, mindenki heppi. Nehogymá ez túl idealista elképzelés legyen, könyörgöm, kapitalizmus van, ha nem szolgáljuk ki a t. vevõt, felkopik az állunk!
(Vagy ha mégsem, itt az ötlet: kerékpár-importõr céget kell csinálni. Ha lenne tõkém bizisten belevágnék... :-))
Na jó, elnézek a bótba, körülkérdezek, lehet-e esélyes jelölt ez a Kona a jövõ tavasszal esedékes akvizícióhoz...

#75
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás
Nem vagyok bennfentes, de bárki számára elérhetõ szerintem. A most megszûnni készülõ Mom-XFaktorban van egy eladó. Komplett bringa, de szerintem szét is szedik ha kéred. Nagyon szép váz az biztos!

#76
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Bennfentesek, mi a helyzet Xfactor-Kona téren? Visszaolvasva a hozzászólásokat azt írtátok, idehaza nem lehet Unitot venni. Ez változott azóta?

#77
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
http://www.bianchiusa.com/06_wuss.html

Külön vázszett:
http://www.bianchiusa.com/06_puss.html

#78
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
hello
itt van ez a váz/bicay
bianchi b.a.s.s 1999es
Feltöltött kép

Az a kerdesem hog y most is vannak ilyen montib SS vázak amelyeknek enyire egynes a láncvilláyuk? mert ez eleg páyabringás style....
nekem volt egy monti vázam iyenre áthegesztve SSkent nagyon szerettem...
csak ha egyszer vennek ..szoval lehet e meg iyen láncvillával kapni?
vag yegyertelmõ hog yigen?
amug ya bicayrol meg adatok itt:
www.sheldonbrown.org/bass/
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#79
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Hogyhogy ilyen rövid a felsõcsõ?


Mert a CX bicajoknál követelmény, hogy könnyen vállra lehessen kapni.
1 óra+1 körös viadalra izgága váz kell.
Kb. ezért.

#80
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Nem tom, ezt mértem:(
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt