Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#81
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Hogyhogy ilyen rövid a felsõcsõ? Az én 60as oútim felsõcsöve is 58-as.

#82
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Srácok! Ez nem egy másik topik témája:chin: Na le mértem a FORT vázat nyeregváz csõ:615mm, felsõ csõ:570mm!
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#83
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

Én nem állítottam, hogy a V meg a kanti tüske nem ugyanaz (fingom nincs...) csak a kolléga V-fék tüskét írt, meg 62es vázat. Ez a kettõ nehezen fér össze, ha elfogadjuk a szokást, hogy V-fék montikon van. Lehet, hogy egy ciklokrossz vázra is felmegy a V-fék, de attól még kanti tüskéje van, mert ahhoz szánták eredetileg;)


Nem létezik külön V meg kanti féktüske, csak általában van féktüske, amire mindkét fék felmegy, attól függõen, hogy a user mit szeretne.

#84
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég

Én nem állítottam, hogy a V meg a kanti tüske nem ugyanaz (fingom nincs...) csak a kolléga V-fék tüskét írt, meg 62es vázat. Ez a kettõ nehezen fér össze, ha elfogadjuk a szokást, hogy V-fék montikon van. Lehet, hogy egy ciklokrossz vázra is felmegy a V-fék, de attól még kanti tüskéje van, mert ahhoz szánták eredetileg;)


Semmi baj, mert én meg nem téged idéztelek, hanem Hengert.

Te ezt állítottad:

"V-fék csak MTB-n van, 64es MTB viszont..."

No, ez is egy érdekes kérdés...

#85
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Én nem állítottam, hogy a V meg a kanti tüske nem ugyanaz (fingom nincs...) csak a kolléga V-fék tüskét írt, meg 62es vázat. Ez a kettõ nehezen fér össze, ha elfogadjuk a szokást, hogy V-fék montikon van. Lehet, hogy egy ciklokrossz vázra is felmegy a V-fék, de attól még kanti tüskéje van, mert ahhoz szánták eredetileg;)

#86
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég

Érdekes módon a Cygnus V féktüskéire felment a B+ kantifék. Akkor ez gyári hiba, vagy csak mákom volt?


Ezt sem értem, de nagy szerencséd volt az biztos.

#87
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Idézet:
Eredetileg gagyenkov írta:
Miért nem egyenes az a láncvonal


Ahhoz képest, hogy a hátsó kereket csak úgy találomra fûzték, még elég jó is lett.


Nem értem. A lánc kikerüli a gumikülsõt?

#88
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A mostani vázam ( http://pix.bikemag.h...CT0005.JPG.html ) 58-as és a nyeregcsõ eléggé ki van húzva. Még kb. 4-5 centivel magasabban lenne pont jó. A másik probléma, hogy a váznak a felsõcsöve is csak 58-as, ami a 130-as stucnival is igen rövid. Ezen a 150-es stucni sem segít, annál hosszabbat meg már nemigen akarok. Na, ez a helyzet.

#89
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Á! Leg alább 62-es:( De azért lemérem hétfõn!
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#90
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Érdekes módon a Cygnus V féktüskéire felment a B+ kantifék. Akkor ez gyári hiba, vagy csak mákom volt?

Gagyi bácsi, Point? Egyébként -nem most, de remélem minél elõbb- érdekelne a váz, ha 58-59-es.

#91
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

Ahhoz képest, hogy a hátsó kereket csak úgy találomra fûzték, még elég jó is lett.

.

Mi az, hogy találomra??? Egyébként nálam van egy fort cyclo-cross aluváz de a pontos méretét csak hétfõn tudom megmondani! Sajnos ejtõpapucsos:cry:
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#92
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
V-fék tüske és 64-es? Monti, oúti vagy ciklokrossz kell? V-fék csak MTB-n van, 64es MTB viszont nem létezik:D Biztos vannak 62es ciklokrossz vázak, amiken van kanti tüske, de nem Mo-on... Ekkora lób... váz sztem itthon csak oúti lesz.

#93
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Nem vagyok olyan óriási (1,96).


Esetleg 62-est még nagyobb valószínûséggel találsz. Mennyi a belsõ lábhosszod?

Retro acél outivázakat Dollingernél találhatsz. Elsõre az õ neve ugrik be.

#94
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Milyen magas vagy, hogy 64-es kell?


Nem vagyok olyan óriási (1,96), csak a lábaim hosszúak.

#95
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Milyen magas vagy, hogy 64-es kell?

Merida CX500


#96
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Miért nem egyenes az a láncvonal:scratchhe


Ahhoz képest, hogy a hátsó kereket csak úgy találomra fûzték, még elég jó is lett.

Ma megvettem a PC1-es láncot, 990Ft-ba kerül, akit még érdekel, írjon, aztán majd valahogy eljuttatjuk.


Ja, ha valaki tud egy legalább 64-es vázat, amibõl ss építhetõ, van rajta V-fék csonk és jó hosszú a felsõcsöve , legyen szíves szóljon.

#97
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Megtettem az elsõ próbakört a'la SS.
Hát, jó, hogy este tekertem, így csak a diszkóba sietõ patkányok láthatták a bénázásom a Gellérthegyen.
Tiszteletet parancsol. Fõleg a tárcsafék.


Miert benaztal? A Cygnus is SS. Mi a helyzet a tarcsafekkel? Tul jol fog?

Merida CX500


#98
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

ide már minek fék? :D
fékezi ez saját magát.. :)


Itt mar meg sem mozdult. Bottal kellett kipiszkalni a sarat.
Ez egy olyan ut volt, ahol elotte birkakat hajtottak le, amik teljesen fellazitottak az agyagos talajt.

Merida CX500


#99
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Hijjnye!


Itt már a tárcsafék sem segít. Jók a képek!

Vettél lakatot a bicóra?


Nem vettem. Miert kerdezed?

Merida CX500


#100
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Megtettem az elsõ próbakört a'la SS.
Hát, jó, hogy este tekertem, így csak a diszkóba sietõ patkányok láthatták a bénázásom a Gellérthegyen.
Tiszteletet parancsol. Fõleg a tárcsafék.