Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#3701
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tamaskaa is gondolkodott már ss gépen, szerintem rohadt nagy fíling ilyennel tekerni, bár még nem volt benne részem. Az ötlet persze akkor jött, amikor volt a Bikkmakkban az a cikk, és ott az Atom nyomta a Polaris Extremmel. Dehát csak a két Yasec agy egy kisebb vagyon, a merevvilla már nem az én világom, tehát kellene bele a teló(40K) a váz egy huszas, a kerekek nem ártana, ha könnyûek lennének (=>kevláros gumi, jó felnik, cc belsõ), ha nem tárcsát rax rá (pedig az ilyen gépre illik igazán az Avid CPS) akkor se jössz ki 170bõl. És ez nálam csak második gép lenne. Ahhoz meg kicsit mintha drága lenne...

#3702
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hohó! nekem való téma!

én is ss-el nyomattam régebben, egy gepida sirmium volt átalakítva 42-15-re. hátsó fék ohne. aztán ezt szétszedtem, visszaépítettem montinak, és építettem egy örökhajtóst, ezt már outi vázra. hát, 7,8 kiló az egész... egy kézzel ki tudod tartani magad elé, olyan könnyû... meg olcsó is :)


#3703
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Andix: Nekem is háccsóváltó volt fönt az elején fix helyzetben, de nem voltam tõle elájulva. Végül is hogy néz ki egy single speed bicón egy váltó??  :) :) Meg amúgy is egyszer szétesett, mert nem bírta az iramot... Most vegyek egy drágábbat (--> jobb minõség) ?  :) :) Máris nincs értelme.... Tehát nem olcsóbb... :)

Sima 9es agyat használok. Elõbb írtam, hogy 3 fogaskerék van fönt (2 csak "dísz"). A többinek a helyét gumikarikák töltik ki.

Viszont qrvára örülnék, ha valaki hozzámvágna egy single speed agyat  ;D

#3704
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Aha, értem végülis kell valami ami feszíti a láncot, bár én lehet, hogy egy hátsó váltót raknék fel, fix helyzetben, az olcsóbb  ;D .
Agyban milyent használtok? Vagy 9es agyat is lehet 1-esre "alakítani"?

#3705
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Andix:

Az örökhajtós... Nem próbáltam még... Érdekes lehet, de szerintem sokra nem tudnám használni :)

Én azért tettem rá láncfeszítõt, mert a hátsó villapapucs nem hátrafelé "nyílik" ezért nem lehet beállítani a lánc feszességét normálisan (mint a bmx-eken).

Amúgy nem vagyok annyira súlymániás :))

#3706
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Van feketében is az agy, és szerintem még tárcsafékkel is, a Chris King  ;D . Csak gyõzzétek kifizetni! 3 kérdésem lenne:
- Örökhajtós jobb-e mennyivel, rosszabb?
- Minek láncfeszítõ egy ilyen gépre?
- Hamár singlespeed legyen ultra könnyû> kell-e a hátsó fék?


#3707
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Ez az agy nekem is tetszik!!
Feketében nincsen?? 8) 8) 8) 8)
Ingyen nincs??? 8) 8) 8) 8)

#3708
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Egy single speed agynak én is örülnék... Mondjuk egy Chris King single speed agy :) Bár ha már ennyi pénzem lenne, akkor beleférne egy tárcsás változat is .... És akkor lenne hozzá hiperkúlhárdkór tárcsafékem (errõl még nincs konkrét elképzelésem :) )

Feltöltött kép

#3709
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Hello Atosz!!
Tudom, hogy a Bad Boy hátul 9 sebességes, de variálni mindig lehet!!
Sõt! Egy baró YASEC hátsó aggyal meg is oldódna aproblem!! persze egy sebességes lenne, tárcsafékes, és feket!!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#3710
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Én is szingölszpíd bájk-al járkálok  :) Szerintem nagyon király, kevesebb a "gyenge pont" a bicón, meg a fíling :) :) :)

Egyébként elöl 34-es tányér van, hátul 15ös. Roox RollerCoaster láncfeszítõ van rajta. A hátsó fogaskerék két nagyobb között van.

(már ha érdekel valakit :) :) :) )

#3711
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Haho
en is hozzaszolnek egy kicsit, ha lehet.
nem vagyok egy hajdenegy SS fan, de ma delelott, ez nemileg valtozott.
mivel en most itt kint vagyok NewYork allamban, kisse mas szemmel latok mindent
Ma D.E. voltam, egy helyi biciklisboltaban, ahol csak ugy el kezdtem nezegetni, egy SS Bianchi-t(nezt, meg a honlapon, vagy mtbr.com) a srac odajott, monta hogy probaljam, ki
2.24 es WTB kerekek, avid tarcsafek, easton csoveken... :) :) :)
mentem vele egy rovid kort a bolt Korul, nagyon allat volt, nagy, szeles kormany, jo gyorsulas(a sulya miatt), es remek fekek
mindez: 720 amerikai dollar
ennyim, nincs, de mindenkepp, jo annak aki szereti
a ficko azt monda, hogy lehet, hogy o is vesz egyet, mar  vaN 4 Masik keroja (de rossz neki!)
na most ennyi
ciao
M.

#3712
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hi country!

Épp most jöttem át egy olyan témából, ahol azon sírunk, hogy miért vezetik be a 9-es, 10-es rendszert, mikor a 8-as olyan jó volt...Meghogy a kilences rendszer mindene sokkal vékonyabb, ezért drágább, és jobban kopik..Azt mondják, ha a láncvonal teljesen egyenes, akkor az erõátvitel akár 20 százalékkal is jobb lehet, mint amikor a lánc keresztbe van, mint a láncváltós bicikliknél.Szerintem városban sokkal gyorsabban lehet vele közlekedni, mert a láncvonal..., és nem kell a váltással idõt tölteni(közben koptatni a rendszert)
Szóval szerintem városba tutti megéri a single speed bike-vel közlekedni.Persze a legjobb a Rohloff lenne, aminek ugyanazok a pozitív tulajdonságai megvannak, mint a single speednek(egyenes láncvonal, és a váltással nem megy el idõ, hisz bármilyen terhelés alatt gond nélkül vált az agy)Ezzel csak az a baj, hogy 200.000 HUF a rendszer.

Te Joe!

A Cannondale Bad Boy az 9 sebességes!
Igaz, hogy elöl csak 1 tányér van, de hátul egy 9-es sor van.

#3713
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
én nekem sajna nem telik olyan single speed bike-ra, amiet szeretnék!! :'( :'( :'(
amit el tudnék képzelni városi kóvájgásra ez egy Cannondale Bad Boy (tök fekete),  Coda tárcsafékekkel + egy fatty telóval!!
jól ellennék vele!! ;D ;D ;D

#3714
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Van nekem is ilyenem (Schwinn acélváz, merevvilla), de nem igazán komálom, mert városban nem lehet vele kisprintelni a pirosnál. Te mire használod?

#3715
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Érdekelne, hogy jár e valaki /rajtam kívül/ ilyesmivel? én polarissal 42-15 eszkábált láncfeszítõ vékony külsõ