Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#3681
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
A jó öreg Phil Wood bácsi is foglalkozik 1*1es cuccokkal, vagyishogy agyakkal, ez itten a tárcsás verzió:

             Feltöltött kép

#3682
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
on one a vázgyártó neve, amcsi, és fõként egysebességesekkel foglalkozik. De van egy másik gyártó, ami a nagy lábvíz túloldalán igazi monopólhelyzetben van a ss mûfajában, ez a Surly nevû cégecske. Itta hompédzsük: http://www.1x1speed.com/ nézegessétek!



#3683
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ÚÚÚÚÚÚÚÚristen mi ez?

nekem is ebbõl a fajtából

de rögtön azonnal


milyen váz amit látunk?


#3684
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Ez is egy fajta ss, nemde? biztos érdekes lehet menni vele, és nem kell rá hat kiló MRP, vagy Roox cucc...

Feltöltött kép

#3685
Liet

Liet

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Ela!

Augusztus ota pesten lakom.felkoltozes utan a regi montimat akartam SS-e alakitani de a fuggoleges papucs+lancfeszito nem volt szimpatikus. meg nem is akartam rafizetni a gatyamat ugyhogy vettem egy gepida Hi-Ten vazat (ezer kilo de jo a papucs es az ara is eleg vicces). A hajduban talaltam egy preselt 42-es egytanyeros hajtomuvet (2500 ft  :)).28"-os kerekek,menetes hatsoagy,16-os lanckerek,egyenes kormany-->idealis varosi+iskolabajaro gep. ja es nem kapok infarktust ha ellopjak. az erzes pedig oriasi.a sracok a boltban azt mondtak hogy csak syenvedni fogok vele.pontosan az ellenkezoje jott be.jobban elvezem a bringazas mintha valtossal nyomnam. rettentoen idegesito tud lenni (hanem egyenesen eletveszelyes) ha a zoldnel vagy savvaltaskor nem valt rendesen vagy leesik a lanc (belegondolni is rossz). a forgalomra annyira kell figyelni hogy nem vonhatja el ilyesmi a figyelmed. mostanra egeszen atvettem a varos ritmusat ugyhogy elkezdem egy konnyu fix bringa epiteset. teljesen elragadott a minmalkerekpar vonal. remelem egyre tobbet talalkozok majd SS es bringasokkal (a futarokon kivul is).
                                   

#3686
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Itt vagyok, ez a nev elenere nem a batyam...

tudnaaaqm,meg fokozni, az irigyseegeteket, de azert elootte, paar dolgot, le kell iirnom, hogy tiszta legy a keep.

Ez Amerikaaban , sincs mindenhol iigy, pl New York City-ben, maar nem hiszem, hogy, ilyet ajanlanaanak.

Ez a bolt gazdag Long Island-i(sziget, Manthattantool, Keletre, terkepn, nezd, meg, persze csak ha erdekel) varoskaban, van, ahol a boltosnak, nincs felelemjerzete lopassal, kapcsolatban, mert meg  szerintem soha nem tortent, meg vele. Rogton, a bejarattol, jobbra egy 5400 dollaros angyagaban, rugoozoo, fullikszteerres Ibis figyel, :o fordult, maar eloo, hogy bementunk, a kis csengoo, csingelt, az eladoo, epp a bolt hatsoo, vegeben, beszelgetett, oda se latott, ha gonosz tolvajok >:( lennenk, mar lehet, hogy el is kotootuk, volna (ha akartuk, volna el tudtuk vna)
de nem akartuk.
egyebkent, barmelyik, keroora ramuttattal, volna, nyugodtam, mehettel vna egy kort a bolt mogotti parkolooban.

otthon, ez a kozbiztonsagg miatt nem valosulhatna meg, csak kis falukban, ott meg nincs ertelne bickliboltot nyitni...
nem olyan reemes a magyar helyzet,l mint az ti hiszitek, eleeg csak Romaniara gondolni, es maaris szeles a vigyor az arcodon, ugye...

joo tekereest

nagy M

#3687
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
na csak azért ::)

#3688
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
country: igazad van  :) :) Máshogy nézzük a dolgokat.... Nekem egy városi bicikli is állatkodásra kellene :)

#3689
Peppencs

Peppencs

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Szevasztok,én is belekezdtem az építésbe,de anyagi okok miatt megakadtam,ezért van egy eladó hátsó kerekem SS-hez:Weinmann Zac19-es felni,fekete küllõk,menetes,ipari csapágyas,szimmetrikus küllõperemû aggyal(eredetileg outi agy lett volna,de eljátszottam a távtartókkal,így tökéletes SS vagy örökhajtós agy lett)az egész 0 km-es.kb.9-be volt nekem,de lehet,sõt kell alkudni!!!

#3690
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Azért, hogy más örüljön neki nem fogok néhány széchenyit áldozni a dologra. különben is ha már, akkor sokkal jobbak a Paul cuccok. ez a chaindog + macska dolog legyen inkább az állatkodóké. nem akarok 1 egész álványzatot magammal cipelni. képen láttam már nagyon helyes kis Tektro cuccot a láncvillára de hát magyaro-n bármit is megvenni ami nem shimano  >:(


#3691
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Egyre jobban bejönnek ezek a roox cuccok. Lehet nyálat csorgatni: http://www.roox.at/R...Komponenten.htm

Szerintem jó dolgok, de lehet, hogy csak a szemem kívánja :) :) :)

#3692
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
country: mér nem jó 1 roox cucc egy városi bicóra?  ;)
Pl. egy ilyen:
Feltöltött kép

Nekem RollerCoaster van (az alsó az :) )
Feltöltött kép

#3693
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Nem tudom, városi használatra szerintem nem érdemes telózgatni. Gondolom azzal mindenki tissztában van, hogy mennyi energiát emészt fel az elsõ "rugózás". Mondom ha kimész vele terepre akkor természetesen más áttétellel használod a szert pölö Ardó tom féle cucc akkor persze kell bele a teló. No de akkor amikor arról beszélünk hogy város kigyorsítások nekifeszül az izomerõ a váznak és azt jól felemészti a teló akkor szvsz badarság. Hiszen csak 1 sebességünk van. A könnyû városi kerékrõl én annyit hogy 1.0 TomSlic oder 1.4 Schwalbe City marathon

#3694
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
De, ha könnyü kereket akarok, akkor 1.9es/max2.1es külsöt rakok fel, és abba meg kell a 3bar, mert különben óhatatlanul felütöm. Akkor már kell valami ami mocorog, mégha 60mm az útja és nem csillapít (rst281) is, vagy megnézhetem a csuklóízületeimet 1/2év múlva. Igaz ez nem a 40K-s kategória amit az elõbb írtam, de akkor még egy használt Judyra gondoltam. Szal szerintem minimális rugózás kell egy biciklire.

#3695
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Jól van látom azért elég sokan rollereznek nem csak én. Nem tudom nekem valahogy városba kevésnek tûnik a 2:1 arány, próbálgattam eleget. Igazából a gépemet nem nevezném túl könnyûnek bár az is lehet hogy én vagyok gyenge?  ??? Ami érdekelne hogy ki milyen megoldást alkalmaz a láncfeszítésre? Keresgéltema boltokban de hát nem nagyon találtam semmit./persze a Roox jó lenne -na de 1 városi bringára?/ Természetesen csak a függõleges papucsos kollegákra gondolok. A másik dolog hogy én télen csúnyán visszaalakítottam a dolgot hátsóváltósra mert akkorákat tanyáztam vele a latyakban hogy jó lehetett látni. A telóról csak annyit hogy ha haladni szeretnél a géppel nem ereszkedni akkor felejtsd el. Habár a ki tudod keményíteni /antibob/ talán lehet róla szó 8)

na sziasztok

#3696
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Csak a bilibe lóg a kezem...  :)

#3697
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Charon: ugye nem is vagy igazán kíváncsi a válaszra?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#3698
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
nagyM:
Mikor lesz nálunk ilyen?
Bemegyek a boltba, mondjuk Nella, "csak úgy" nézem a Trek OCLV 9.8 bikeot, erre odajön a srác, leakasztja, és aszongyaho' - gurulj egy kört vele a háztömb körül... ??? :-/ :'(

#3699
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Koga:
Hasonló gépünk van!
A kontra nálam is blokkolásgátlós, és a lánc tényleg csodálatos! A rajta levõ évtizedes dzsuva (olaj+por) meg se kottyan neki!
Mindenkinek ajánljuk!  ;)

#3700
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Az én SS gépem a király!! ;D
Talán a fórum legidõsebb tagjánál is öregebb,dög nehéz,28-as kerekû orosz csoda,kivégezhetetlen. 8) 8)
A kontra néha szalajt(fékezésnél!!!),de amúgy se fog igazán(teljes súlyommal rajta állok,és nem blokkol).
Az igazi csoda,hogy a lánc egyik külsõ szeme el van törve,és még mindig nem szakadt el!Majd "fékezésnél" ;D ;D