Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#3661
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
nekem egy triatlonvázra van építve az örökhajtósom. no pályapapucs  :'( nem hittem el, de tényleg ennyire rövid a papucs. kiszedtem egy szemet próbaképpen, de akkor már nem ér bele a papucsba a tengely.
yasec, meg ilyenek: elmesélem a mostani meghajtási rendszert: sakae hajtókar, kábé 10 éves (2000 ft), menetes fogaskerék, (200 ft), lánc, vastag (800 ft). ehhez képest a yasec egy vagyon  ;D ;D ;D
viszont most lehet, hogy lesz 19-es fogaskerék, akkor megoldódik a práblem  8)

#3662
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ugyertem, vagy plusz, vagy minusz. bagira

#3663
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Persze, nem kell 1000 kmenkent cserelni.Amugy Hatso fogakbol eleg nagy valasztek van 13-tol kb szerintem ugy 18-ig biztosan, lanctanyerrol meg most irtak az ujsagban asszem, Yasec cuccok, par ezer forint, es van mindenfele fogszamu. De lehet, hogy nem Yasec, hanem Hungary:A. Mittomen, lenyeg, hogy valami magyar, es nem draga, es minden meret van, minen lyukkorrel, stb. Egyszer par ezer forint, es aztan azt sokaig nem kell cserelni. De milyen papucsod van? Nagyon rovid? Nekem is regi orszaguti, de eleg hossszu ahhoz, hogy megengedjen plusz/minusz egy szemet a lancban. bagira

#3664
zSomborka

zSomborka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
minimal:  pálya papucsod van?

#3665
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
bagira: nem fogom ám azt a szép láncot 1000 km-enként cserélgetni  ;D nincs rá keret. örökhajtóshoz meg nem választhatod nagyon az áttételeket, amilyet kapsz, azt hajtod. de hát épp ez benne a szép :) ...most egyébként egy kicsivel jobban sikerült még megfeszíteni, csak rövid az a kib. villapapucs.  :-[

#3666
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ha tul megnyult a lanc, akkor szerintem csereld ki, nem erdemes szoraozni vele.Amugy meg valassz olyan lanc- meg fogaskerekeket, amikkel tok meno modon kijon a lanchossz ugy, hogy ha nyulik, akkor lehet allitani.Vagy ha kibirod bringa nelkul egy hetig, akkor tetess ra palyapapucsot, az mugy is tok meno, lancfeszitovel, meg minden.Na csa.

#3667
zSomborka

zSomborka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Na gondoltam én is hozzászólok már ehez a témához, merthát van egy elég komoly szingülspííd mániám, és most csinálom a második ilyen bringámat. Az elsõ is és a készülõfélben lévõ is Kona vázból lett/lesz átalakitva, a papucs kicserélve pálya bringa papucsra, a fölösleges bowdentartó szemek eltüntetve, ugyhogy elég gyári kinézete van a dolognak.
Hát csak ennyit akartam beszólni, majd ha elkészül rakok képet is föl, márha érdekel bárkit is.......

zSombor[ka]

#3668
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Na itt egy kep a lancfeszitesrol:
Feltöltött kép
A villan szigeteloszalag+speedstuff darabkak vannak szendvicsbe rakva.

#3669
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hogy mit hasznaljunk lancfeszitesre? Egyszeru, csak kene anyag /na nem olyan ;)/ . A hatsovalto helyere lehetne feltenni, mivel a lancfeszito felfele emeli a lancot... es az nem jo. Kell egy egyszeru femlap, ra merolegesen egy alucso - erre jon a gorgo. Egy hosszu atmenocsavar es kesz.
Most ennek sajnos csak a masodik fele van megvalositva, es a femlapot most egy LX valto helyettesiti.... /legalabb engednenek versenyezni, mivel ugye van rajta valto ;)/

Na de ez nem trialgep... Ja ha vkit erdekel : http://morpheus.pte....0vacsta/susu20/ fekek azota LX, fekmerevito Kingstone, es hatul is Maxxis ...
Attetel 34 - 16
Ezzel terepre is tudok menni, hetvegen meg egy kisebb hegyre is feltekertem :)))
Kiray vele ereszkedni, hala a gumiknak. Amugy varosi duhajkodasra epitettem, Alfoldon kiray, de meg Pecsen is birom combbal... :)))
Ugratashoz lehet hogy ki kene cserelni a stucnit, hogy a kormany magasabban legyen.

Masik SS - em egy Gepida vizsszintes pap. vazra pitett kero. 44 - 16. Nagyon combos, csak emelkedomentes betonyos helyre jo. Ennek ellenere egesz nyaron a hmvhelyi BMX palyakat jartam... sajna nem birta a hajtomu.... ezert a SuSu2,0 :)))

#3670
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
ki tud segíteni?  ::)
az a baja a lovamnak, hogy megnyúlt a lánca, és nem tudom megfeszíteni, mert ahoz rövid a villapapucs. ha kiszedek még egy szemet, akkor már nem ér bele, így meg lóg a lánc, ami nem olyan lyó, fõleg egy örökhajtósnál  :-/
kinek one ötlete?  ???

#3671
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
nekem eddig  a függõleges papucs pont megtudta akadályozni a feszítõ nélküli megoldást eddig két fogsort bombáztam szét hogy majd jól megtalálom a a fogszámot meg a villahosszt. hát nem sikerült . mostmár hátul fent a hetes sor az meg olyan mint egy húsz éves lada amit egyszer sem mostak le. a patentszemet meg likvidáltam a LIFUval

#3672
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
country: a legcsendesebb gép, ami lánccal megy, az örökhajtós. nem kerreg benne a racsni, a lánc meg, ha jól meg van feszítve, szintén Qssol. annyira csendes, hogy rendszeresen meglepõdnek a gyalogosok, mert nem hallják, hogy jövök :)
               -minimál-lopakodó-

#3673
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
azért megnézném mit bír a kötés bár az IF bikoknál is láttam hasonlóan abszurd megoldást attól félek attól hogy valami nyugatról jön nem minden setben jelenti azt hogy van értelme is  erre jó példákat lehet látni a bikkmakkban. de sokmindent odaadnék egy ilyen csendes meghajtásért

#3674
hecs

hecs

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szeva!
Én is SS-sel nyomom az ipart, fogasozásra, dörtölésre, állatkodásra használom, és nagyon kúl. 32-15-ös áttétellel nekem pont jó. Láncfeszítõnek én is beraknék valami tektro vagy hasonló cuccot, mert egy váltót lezúzni nem olcsó. (Láttam már láncfeszítõnek xtr hátsóváltót is ::)...) ;D 8) :P

#3675
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Ha jól látom,a váz bontható 2 csavarral a papucs felett. 8)

#3676
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
arra azért kiváncsi lennék hogy bontja a szíjat és utánna hogyan kapcsolja össze????????????

amúgy teljesen megoldható a dolog fogok egy golf vezérmõszíjat meg egy ill. két kereket oszt megyek

#3677
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#3678
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Én speciel kardántengelyt..... Az a tuti!!!!!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#3679
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Miért ???  Ti még lácot használtok ??? ;D ;D

#3680
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Nameg ettõl dobtam egy hátast! Minek lánc? Hát az nehéz!!! ;D ;D ;D

Feltöltött kép


:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o