Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed - SÖR

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3714 hozzászólás a témában

#21
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Na így jár, aki gyorsabban ír, mint olvas. Tovább böngészve a morati.com-ot kiderül, hogy bezárják a boltot, és ezért jelentõs árengedmények vannak, akár 50% körüliek is. Ejnye :-(

#22
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
hozzál többet, úgyis bezár a bazár moratiéknál .. :)
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#23
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Eltévedtem a probike oldalára, és kiszúrtam az árlista elején egy Morati titán vázat, csekély 400 pénzért (sajnos nem SS). Na mondok, lássuk, mennyit kaszálnak rajta, irány a morati.com, árlista, ugyanez a váz: 900 euro. Az 225 pénz. Hm. Nemsokára Prágában járok úgyis, körülnézek, hátha van valami jó vétel... aztán hazajövök, és itthon eladom a duplájáért. Bizony. Kell valakinek ócsó cseh áru? :-)

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem hinném, hogy az onone, vagy a kona nem taiwanon készül, ugyanolyan robotokkal, mint a p-x, de az biztos, hogy jobb a cimke rajtuk.
De abban igazad van, hogy nekem ez nem különösebben számít, egy 13 éves biliacél Malit tekerek, a legmenõbb rajta a b+ ss agy...Peace!

a lényeg az volt hogy a kona és a on-one, cro-mo vázak, a unit dedaccai csõböl, a onone-t nem tudom de majd a funok +mondják :), valamint cc geoval készülnek....

písz
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
igen. egyetértek.
aszem még mevan..talán..lehet mayd tavasszal megveszem...

amugy ismerek eldugott boltokat eldugott kincsekkel. :)
többek közt Lodstar vázat is tudok egy boltban. (klb. én is 20 ezerért aszem..)
valamint tudok 10ezer FTért 0-km-es 1700g körüli 17"-os acél vázat sima feketére festve aszem Schwinn gyártotta kis szériában egy vagy két évig.
ha valakit érdekel szólyon! nekem érdekem nme fûzõdik hozzá de de nekem nem kell és itt még valakinek yol yöhet.

ya meg most hirdetek valamit komplett bringaként az aproban..
nem rekélámozom magam, de érdemes megnézni, mégha nem is kell, de esztétikai/tecnokrata élmény.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#26
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Azt tudtátok, hogy Mali az egy magyar ember neve? Én valamiért azt gondoltam, hogy egy francia cég, de a múltkor egy haveromról kiderült, hogy kb. 10 éve dolgozott pár hónapig Cserny-nél szerelõként, és az egyik nagykeres beszerzõútján találkozott is Mr. Malival.
Ez meg a biliacélról jutott eszembe :-) Nem lenne rossz a váz, csak kõ nehéz, ez különösen váltó nélkül kihívás :-)
A Polar-x-szel csak az a baj, hogy nem CC geometriájú, és az alumínium sem a szívem csücske... Ha már alu, akkor vennék egy Pyxis vázat, csak azon meg a SS-t nehézkes láncfeszítõ nélkül megoldani...

#27
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

csak az említett másik 2, cc-geós vázak viszonylag kis szériában "anyagból" gyártva, a polar-x meg egy 3 dolláros ugrálos-sztrítes geóju tömegtermelt aluváz...(ami nem lebecsülés, csak a különbség - ami ha Neked nem is- másnak lehet számít)


Nem hinném, hogy az onone, vagy a kona nem taiwanon készül, ugyanolyan robotokkal, mint a p-x, de az biztos, hogy jobb a cimke rajtuk.
De abban igazad van, hogy nekem ez nem különösebben számít, egy 13 éves biliacél Malit tekerek, a legmenõbb rajta a b+ ss agy...Peace!

#28
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Hát, a szétesett szovjet katonai gépezet egyes darabkái fantasztikus dolgokat gyártottak-gyártanak a nyugati árak töredékéért.


Lehet, hogy UL, de egy srác mesélte itt a zégnél, hogy a szovjet hadiipar egyik kiemelkedõ üzemében, ahol többek között a vadászrepülõk orrát gyártották valami különlegesen kemény anyagból (nem emlékszem, és nem értek hozzá), az egyik évben túl hamar sikerült megtermelni a 100%-ot, így a felesleges kapacitást más célra állították át. Konkrétan _vödröt_ gyártottak, ugyanazzal a technológiával, majd - mivel a vödörnek szabott ára volt a cucializmusban - az extra kemény - gyakorlatilag páncélozottnak tekinthetõ - vödröket bedobták a közösbe, így abban az évben az alumínium vödrök mellett vadászrepülõ-ötvözet vödröt is lehetett kapni az állami áruházban, kopejkára ugyanannyiért...
Ha UL is, szerintem jópofa történet. Elnézést az OFFért, csak eszembe jutott :-)

#29
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

noname titán vázért megéri 45ezer fTot adni???
csak mert lehe tudok egyet :) csak szem oyanyir a noname hhogy lehet hogy orosz,.
régebben csináltak magnézium vázakat is aruszkik (80-as évek)
ez a váz meg egy 16-17"-os festetlen (kezeletlen) MTB váz még canti fékes rendszerhez..
gondolkoztam rayta de azán mégse vettem meg...


Hát, a szétesett szovjet katonai gépezet egyes darabkái fantasztikus dolgokat gyártottak-gyártanak a nyugati árak töredékéért. Én majdnem vettem egy használatlan magnézium MTB vázat 20 ropiért itt az apróban. 1,2 kg volt... A tulaj nem volt teljesen tisztában vele, de az egy Litech/Lodestar összevissza matricázott orosz-ukrán-magyar gyártmány volt, amit jópár nyugati grammbuzi használt nagy megelégedéssel. (Egyébként pár évig Bodrogi Laci meg egy csomó keleti klasszis az õ vázaikkal versenyzett). Szinte ingyen adta egy pali eBayen is. (Végül azért nem vettem meg, mert a Mg rövid életû, és ez a váz lehet, hogy nem kapta meg a belsõ korróziógátló festést. De egyszezonos versenyváznak észbontóan jó lett volna cécéseknek-maratonosoknak.)

Ez a cég is, meg a Morati is a hidegháborús hadiiparból ittmaradt szakértelmet/kapacitást kihasználva gyártott cuccokat világszínvonalú technikával olcsón, de valamiért mindkettõ tönkrement mostanra.

Szóval az, hogy orosz, jó jelnek is felfogható. De a kínai titánnal kapcsolatban hallottam rosszakat. Neten ki lehet nyomozni sok mindent.

#30
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Ha érdekel, örökgaris titánt rendelhetsz teljesen egyéni geoval, 160 körül. Amire te mondod meg, mi hol milyen legyen.


Henger, megkereslek majd az ünnepek után ezügyben... elég hihetetlenül hangzik ez, de hátha igaz... :-)

#31
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
noname titán vázért megéri 45ezer fTot adni???
csak mert lehe tudok egyet :) csak szem oyanyir a noname hhogy lehet hogy orosz,.
régebben csináltak magnézium vázakat is aruszkik (80-as évek)
ez a váz meg egy 16-17"-os festetlen (kezeletlen) MTB váz még canti fékes rendszerhez..
gondolkoztam rayta de azán mégse vettem meg...
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#32
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Szááázhatvanezer magyar forintért egyéni titánváz? Honnan-kitõl? Nem mintha most lenne pénzem, de egyszer majd csak lesz...

#33
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Vagy ha van vkinek ötlete megfizethetõ árú titán vázra, szívesen fogadom :-)
Színe nem érdekel :-)))



Ha érdekel, örökgaris titánt rendelhetsz teljesen egyéni geoval, 160 körül. Amire te mondod meg, mi hol milyen legyen.

#34
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ha úgyis 16-os váz kell, érdemes lehet a polar-x ss változatát is meggondolni, 40 körül van újonnan, de tele van vele az apró is.

csak az említett másik 2, cc-geós vázak viszonylag kis szériában "anyagból" gyártva, a polar-x meg egy 3 dolláros ugrálos-sztrítes geóju tömegtermelt aluváz...(ami nem lebecsülés, csak a különbség - ami ha Neked nem is- másnak lehet számít)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#35
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Ha úgyis 16-os váz kell, érdemes lehet a polar-x ss változatát is meggondolni, 40 körül van újonnan, de tele van vele az apró is.

#36
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

230e? zossza. az iszonyat draga. jok a fekek rajta nagyon, iszonyat finoman mukodnek, de attol meg megiscsak a legalapabb avid vefek. meg quando agy, meg merevvilla, lazulos ridexc kar... nem sokkal dragabban sokkal jobb gepet ossze lehet tenni. [ami raadasul nem kutyasz.r szinu]


Persze, hogy drága, de alapvetõen a váz az, ami k* sokba kerül (önmagában 160 pénz)!
On-One sem sokkal olcsóbb (kb. 100 pénz a váz + postaköltség + vám, szerintem nagyjából ugyanannyi), persze az is szóba jöhet :-)
Vagy ha van vkinek ötlete megfizethetõ árú titán vázra, szívesen fogadom :-)
Színe nem érdekel :-)))

#37
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
230e? zossza. az iszonyat draga. jok a fekek rajta nagyon, iszonyat finoman mukodnek, de attol meg megiscsak a legalapabb avid vefek. meg quando agy, meg merevvilla, lazulos ridexc kar... nem sokkal dragabban sokkal jobb gepet ossze lehet tenni. [ami raadasul nem kutyasz.r szinu]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#38
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás

- 2006-ban _NEM_ rendelnek Unitot, mivel "nem úgy fogyott", ahogy gondolták (vagyis valószínûleg uniton kívül nem kellett senkinek...)
:-)


Makk makk... Nem helyes a felismerés! Unitnak 2003-as ótári narancssárga váza van és nem 2005-ös terepzõõõd!
Amúgy Fityisz sorstársnak kellett volna akkor(gyengébbek kedvéjért 2003), de az akkor az most lett... 2 éves átfutással..... :) Unit nem akart szerezni ... és azt mondta, hogy nem is tud! És úgy is tett!! :))
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#39
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
"Nem úgy fogyott" - hahaha, azért 230-ért adni egy v-fékes, cromo villlás gépet, meg lennék lepve, ha fogyna... 220-ért adják a cinder cone-t, teló, olajos tárcsa, meg egy deore váltórendszer a plussz, ennyibõl lehet, hogy még yasec is csinál egyet

#40
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
No, feleim, most unit helyett unitotok leszek, ugyanis a MOM-ban volt dolgom, és ha már ott jártam, benéztem az X-factorba is. A következõket tudtam meg:
- a kiállított Unit 18"-as
- a nagykernek _van_ 1db 16"-os Unit kerékpárja
- 2006-ban _NEM_ rendelnek Unitot, mivel "nem úgy fogyott", ahogy gondolták (vagyis valószínûleg uniton kívül nem kellett senkinek...)
- ha valaki mégis 2006-os Unitot szeretne, akkor persze külön tudnak rendelni, de az ilyen egyéni hóbortok igen lassan mûködnek (fél éves szállításról beszélt a srác, ami az eddigiek ismeretében reálisnak tûnik).
- és még egy információmorzsa: az amcsi honlaptól eltérõen állítólag nem tárcsafékes a 2006-os modell sem.
Az ára pedig sajnos nem akciós (a kiárusítás ellenére sem): tehát 230 pénzbe kerül.
Én most abban reménykedem, hogy a Unit továbbra sem kell senkinek, és a február környékére tervezett vásárlásig nem viszik el a 16-osat. Ha meg mégis, akkor így akarták az égiek... :-)