Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-baj avagy problémák a netes vásárlások körül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
187 hozzászólás a témában

#101
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
persze te szajbatekert orszagot fostalicska kiralyi postaja miatt megrangatni egy szerencsetlen eladot nem a legkorektebb.
es valoszinu az ilyeneket megunva vagyunk fekete listasok sok netshopban

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#102
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Keresd meg PayPal-on az adott tranzakciót, menj bele és legalul lesz egy olyan hogy "Resolution center", na az kell neked. Ott tudsz dispute-ot nyitni.

Ha nem sikerül megegyeznetek, akkor 20 napon belül tudod claim-é változtatni. Ekkor a PayPal lezárja a párbeszédet és saját kezébe veszi az ügyet.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#103
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
na mik vannak:D meg is csinálom gyorsan.

#104
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Arról nem beszélve, hogy PayPal-on is van egy olyan opció a dispute nyitásnál, hogy damaged item.
PayPal-on kellett volna megreklamálni, és az automatikusan továbbítja az ebay-nek is. Ha nem telt el még 40 nap a fizetés óta és nem adtál feedback-et ebay-en, akkor még megteheted.

Nehogy te szívj már a postázás minõsége miatt.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#105
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerintem ha ebay-nek küldted volna a fotókat hamarabb látnád viszont a pénzed.

#106
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a postán rendes volt a tag, beküldtük a zigazgatóságra a mindent (törött termék, csomagolás, jegyzõkönyv, átutalásról igazolás), aztán elbírálják a kártérítési igényem majd...mást nem tudok tenni már a pénzemért.:(

....de hogy 2010 végén kézzel írjunk jegyzõkönyvet (~30min), és természetesen 2x újra kelljen kezdeni? FAIL.

#107
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

Vigyázz, törékeny!

parasztok
"Ride today, heal tomorrow"

#108
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
Vigyázz, törékeny!

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#109
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ilyen e:

EU 100-240V USB Charger Adapter PDA DV Mp3 Power Supply - eBay (item 120613040981 end time Jan-21-11 02:41:25 PST)

teljesen jónak néz ki.:) de majd bedugom egy kapcsolós elosztóba, aztán úgy próbálom ki, hátha...:D

amúgy voltam bent postán ma - rendes volt a fõnök, mondta, hogy vigyek be holnap egy fényképet, meglátjuk, mit tud intézni. de õ se fûzõtt hozzá sok reményt, mondván, hogy sima levélpostai küldemény...de legalább azt elértem, hogy a postásunknak átadja az üzenetet: "nyugodtan csengessen be, ha bármink jön. ha nem megyünk ki, akkor mindig az értesítõt dobja csak be, majd lemegyünk érte a postára." ebbõl várhatóan az lesz, hogy továbbra is automatikusan hozza az értesítõket, és ha pénz jön vagy ajánlott küldemény, akkor esetleg kihozza magával és becsönget...

de azért valahol elszomorító, hogy ha garantáltan épségben akarok megkapni egy csomagot, akkor azt kell kérnem, hogy az maradjon lent a postán.:(

#110
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

1 darab hálózati USB-s töltõ = 2000 HUF (bolti ár)
2 darab szivargyújtós USB-s töltõ = 3-4000 HUF (bolti ár)
2 darab 9 LED-es, alumínium "emergency zseblámpa"= 2-4000 HUF (bolti ár)

az eBay-en mindezt $9.11-ért (1900 HUF) rendeltem meg, ingyenes szállítással, 10-12 napos határidõvel. Hong-Kong ♥

a postásunk kedvéért meg odaírtam a rendeléshez: "Would you be so kind and write on the package: "Törékeny"? (It means "Fragile" on my language)" - ezek után ha a postásunk képes eltörni...:D:D

hálózati töltõvel vigyázni, ha ilyen pici apple dizájnos kocka alakú cucc, mert botrány szarok. én hármat rendeltem, ebbõl az elsõ a kihúzásnál zárlatos lett, szenes-ropogós lett belül és meg is rázott csöppet, no meg a villanyórán vágta le a fõbiztosítékot. a másik kettõ is szar volt, de azokat be se dugtam, csak szétszedtem.

#111
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
1 darab hálózati USB-s töltõ = 2000 HUF (bolti ár)
2 darab szivargyújtós USB-s töltõ = 3-4000 HUF (bolti ár)
2 darab 9 LED-es, alumínium "emergency zseblámpa"= 2-4000 HUF (bolti ár)

az eBay-en mindezt $9.11-ért (1900 HUF) rendeltem meg, ingyenes szállítással, 10-12 napos határidõvel. Hong-Kong ♥

a postásunk kedvéért meg odaírtam a rendeléshez: "Would you be so kind and write on the package: "Törékeny"? (It means "Fragile" on my language)" - ezek után ha a postásunk képes eltörni...:D:D

#112
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
jeszjeszkösz
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#113
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
EU-n belül nincs vám+áfa.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#114
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
vételár meg posta, oszt örülsz.

#115
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
egy olyan kérdésem lenne hogy ha angliából küldenek ebayes vásárlást /bringa/ akkor arra vámot vagy bármi egyéb plusz költséget jelent nekem a vételáron felül?
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#116
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
most végignyálaztam a magyar posta kártérítéses szabályzatát (látszik, hogy akkor tört el, amikor belegyömöszölte a postaládába a hülye postás) - aszerint a címzett is jogos kártérítési igénnyel léphet fel, ha igazolni tudja, hogy nem a csomagolás hiányosságai miatt sérült a termék, hanem a postai szolgáltatás hibájából. szerintem egy nagy pufizacsi, a modellautó helye körül körbetûzve (ne mozduljon el), és a modellautó 5 réteg papírba finoman becsomagolva elég jó csomagolás...

biztosítást nézem ebayen, de +6 euro van mellé írva, szóval az necces...holnap kezdek a postán reggel (nem lesz jó reggele se a postának, se nekem:D), aztán az alapján majd írok az eladónak vagy nem. sajna a modellautó nem megragasztható már, újat kell rendelnem, de jó lenne ha legalább kifizetnék az árát...

#117
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
fotózd le és küldd el a képeket az eladónak. meg meséld el, hogy így kaptad meg. remélhetõleg van rá valami biztosítás vagy valami és visszakapod a pénzed.

#118
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ebay-rõl (Hollandiából) rendeltem egy limitált szériás stbstb modellautót csoporttársam öccsének Karácsonyra. a drágábbik (futárszolgálat) szállítást választottam.

amióta itt lakunk a postás sose hozza ki a csomagot, csak egybõl dobja be a kis értesítõt - én meg persze álljak 40 percet sorba a "Budaörs szégyene" címet évek óta birtokló postahivatalban egy sima ajánlott levélért is, mert a postásunk b*szik rendesen végezni a munkáját. egyszer elkaptam, elmagyaráztam hogy egyetemista vagyok, de. 10-ig általában itthon vagyok, csöngessen be - ugyanúgy sz*rik rá, jön a kis értesítõ, csöngetés nélkül. oké, beállok a sorba...

megyek most ki havat lapátolni, persze hogy koppanásig be van gyûrve egy csomag a postaládába. 5 réteg kartonpapír, dupla pufizacsi, fragile felirat - de azért koppanásig begyûri, nyilván eltörik a modellautó. kérdem nagymuttert, csöngetett-e valaki reggel (õk 6kor már fent vannak) - senki. más dolog hogy szopatnak és 40 percet kell sorban állnom mert trehányul végzik a munkát, meg más dolog hogy 6k HUF anyagi kárt okoznak nekem meg nagy szomorúságot egy 10 éves srácnak, hogy még késve sem kapja meg a karácsonyi ajándékát...

mit lehet ilyenkor tenni? mármint azelõtt, mielõtt felhúzom magam és leordítom a fejüket, hogy "a többit ki se hozod, de ezt bezzeg be kellett gyûrni,mi?"...

#119
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ha jol emlekszem
+25% afa
+8% vam
az aru erteket es a posta koltseget is szamoljak
mert nekik az a posta koltseg nem szallitasi koltseg vagy vmi ilyesmi

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#120
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Egy 109,95 USD a termék + 40 USD a szállítás tételnél milyen végösszeggel kell számolni(áfa, vám, paypal mennyit kér)? E-bay-rõl van szó. Kaliforniában van a cucc. Nem jelölik meg ajándékként, illetve kis értékûnek sem.

Hogyan kell ezt számolni? Van erre az áfára, vámra valami általános százalék?