Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-baj avagy problémák a netes vásárlások körül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
187 hozzászólás a témában

#121
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Elvileg már haver paypal számláján van a 26,90 EUR, le a kalappal. Ezek után bátran ajánlom a bikemailordert bárkinek!
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#122
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
zeezoltano, haverom problémája is így oldódott meg anno CRC-rõl, bár ott a cuccok fele hiányzott és az jelentõs súly volt. Itt egy nyeregcsõrõl van szó, egy 8 kg-s dobozt tekintve az a 250 gramm nem tûnne fel.
Eddig korrektek, elvileg már átadta a srác a visszafizetési kérelmet a Buchhaltung-nak. Elnézést kértek, bár szerintük náluk minden ok volt még postázáskor. De láttam a dobozt, a gyári bikemailorder ragasztás sértetlen volt, tehát abból alkatrész nem került ki feladás után. Ezt leírtam nekik, úgy tûnik hatásos volt, bár örülni majd akkor örülök, ha itt a kb. 7500 ft.

kipage, megoldódott az is. Nem volt a srác internet közelben.
Jött nekem már netrõl hiányos Chris King kormánycsapágy, hibás új Nikon fényképezõgép, hibás új Western Digital winchester, most hiányos alkatrészcsomag :D A CK-nál a hiányzó gyûrû árát visszakaptam, a Nikon gép árát hosszas (2 hónap) fenyegetõzés után visszaküldték, a winchester helyett kaptam újat és most ez is megoldódni látszik. Szóval ha bárkinek problémája van kérdezzen bátran :)
Bár ez még mindig elenyészõ a pozitív netes vásárlásaim mellett (szereztem pl. 2 éve fehér Foxot 200 euróért..)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#123
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Megjött a csomagom tegnap bikemailorder-rõl. A 9 termék szerepel a számlán, de a dobozban csak 8 cucc volt, a Race Face Ride nyeregcsõ nincs benne. Írtam nekik, hogy vagy küldjenek egyet vagy küldjék vissza a pénzem, de érdekes módon most nem reagálnak olyan gyorsan, mint a rendeléssel kapcsolatos kérdésnél...Azt hittem csak a CRC-n bénáznak, ezek szerint nem. Remélem azért valahogy visszajut hozzám a 27 euro vagy egy nyeregcsõ. Bár igazolni érdekes lesz, hogy nem volt a dobozban.


Mikor elküldik lemérik így talán, súly mérd le a dobozt és az áruk súlyát és ezt hasonlítsák össze a feladáskori súllyal
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#124
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Az elõzõ problémád megoldódott? Valahogy kijutnak neked ezek a balhés vásárlások. :)

#125
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Megjött a csomagom tegnap bikemailorder-rõl. A 9 termék szerepel a számlán, de a dobozban csak 8 cucc volt, a Race Face Ride nyeregcsõ nincs benne. Írtam nekik, hogy vagy küldjenek egyet vagy küldjék vissza a pénzem, de érdekes módon most nem reagálnak olyan gyorsan, mint a rendeléssel kapcsolatos kérdésnél...Azt hittem csak a CRC-n bénáznak, ezek szerint nem. Remélem azért valahogy visszajut hozzám a 27 euro vagy egy nyeregcsõ. Bár igazolni érdekes lesz, hogy nem volt a dobozban.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#126
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Felfüggeszted a pénzt a zárolással: az eladó számlájáról levonják, de te sem kapod meg, hanem elõ kell adni az ügyfélszolgálatnak a problémád. Nem jött meg a csomag, nulla kommunikáció. Aztán ha az eladó a paypalnak sem válaszol visszautalják neked a pénzt. De oda már kénytelen lesz válaszolni, mert a számlája negatívba fordul amíg ki nem egyenlíti nem tud vele fizetni. Ne 1-2 napot várj, hagyj még szerintem több idõt, ha jövõ hét szerdáig sem jön semmi, akkor indítsd a reklamációt szerintem. Idõbõl nem fogsz kifutni, de ha megjön a cucc akkor megkíméled magad egy felesleges balhétól.

#127
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Csak a fizetõs ikonom van kipipálva, a postázás nem. Várok még 1-2 napot, aztán zárolom az összeget. Ez a zárolás mit takar, visszakerül a pénz a paypalos kártyára (számlára) ?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#128
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Ebay-es (osztrák/német) probléma esetén lehet valahol a ebay-nek reklamálni? Paypal-lal fizettem múlt szerdán (03.03), azóta semmi reakció, pedig ennyi idõ alatt Berlinbõl bõven ide kellett volna érnie. 3-szor írtam az eladónak, de nem méltatott válaszra. Az a vicc, hogy a licitet nem nyertem meg, de utána jött egy mail, hogy second chance, mert nem volt megbízható a nyertes licitáló, így persze leütöttem. Volt már ilyenem, ott nem volt gond.

Elõre is kösz a segítséget, Gábor


ebay resolution center. németül nem tom mi a neve. bármi gebasz van a fizetéstõl számított 45(?)napod van rá hogy ügyet csinálj belõle.

#129
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Zárold a paypalon az összeget. Ne félj egybõl jelentkezni fog az eladó. A múlt szerdai fizetés miatt nem biztos, hogy ide kellett volna már érnie a csomagnak, nekem volt hogy 2hét után jött meg a csomagom pedig express lett feladva. A tranzakciónál a személyes menüdben a kis ikonok között be van jelölve a postázva ikon vagy csak a te fizetõs ikonod van bejelölve?

#130
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Ebay-es (osztrák/német) probléma esetén lehet valahol a ebay-nek reklamálni? Paypal-lal fizettem múlt szerdán (03.03), azóta semmi reakció, pedig ennyi idõ alatt Berlinbõl bõven ide kellett volna érnie. 3-szor írtam az eladónak, de nem méltatott válaszra. Az a vicc, hogy a licitet nem nyertem meg, de utána jött egy mail, hogy second chance, mert nem volt megbízható a nyertes licitáló, így persze leütöttem. Volt már ilyenem, ott nem volt gond.

Elõre is kösz a segítséget, Gábor
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#131
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én ha csak tehetem személyesen veszem át a csomagot és tételesen ellenõrzöm ( mondjuk ettõl már kapott hülyét egy futár a 63 tételes crc rendelésnél)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#132
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A CRC fotókat kért a dobozról. Eleve nevetséges és eddig fel se tûnt, hogy van egy súlyadat a dobozon (7,5 kg) ami kb. a megérkezett alkatrészek súlyának felel meg, a hiányzó cuccokkal együtt 10 kg felett kellett volna lennie...Kíváncsi leszek mi lesz a vége. Csak a srácot sajnálom, 4cross elite-ben akart volna indulni a bringával.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#133
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Nekem pixmania-val volt most egy 2 hónapig tartó hercehurcám! Egészen konkréten senkinek nem ajánlom hogy onnan rendeljen bármit is! Decemberben vettem egy elektromos philips borotvát náluk 23,5e pénzért. Vártam hogy jöjjön a csomag mert a gazdaságos 10 naposra fizettem be. Sajnos itt kell megjegyezni, hogy sehol nem írták a honlapon hogy az ottani DHL Magyarországon már Magyar Postával érkezik. Rájuk nem bíznék kifizetett csomagot! Meg is lett az eredménye, mert õk elküldték de nem érkezett meg. Mondjuk erre a pixmania ügyfélszolg. azt mondta hogy a ja igen Mo.-on Posta hozza és nem kell aláírnom sem, mert a postaládába kézbesítik, mondom ja biztos belefér egy borotva lol, de mi van ha plazma tvt-t rendelek? leteszik a kapu elé? Na mindegy kiderült 10 napra rá hogy elveszett(ha írsz 10 ap múlva elsõ körben azt válaszolják várjál még 4-et aztán szólj megint :(), nincs is már ilyen vagy vegyek mást végsõ soron kérhetem a pénzem visszautalását!! Na ná hogy azt kértem! Oke 4 nap múlva vagy 30(ha nem azonnali terhelésû a bankkártyám)megjön a lé! eltelt 4-6 nap mani muku! oke megint ügyfélszolg. várjak 4 napot szóljak megint!!! Jó még mindig nincs itt, jó megnéztük a pénzügy elutalta! Nézzem meg milyen terhelésû a kártyám! Bementem a bankba a kinyomtatott pixmaniás levéllel. Mutatom hogy 4-30 napos terhelésû kártya az mi? Néznek rám mint a birkára hogy õk még ilyenrõl nem hallottak, telefon BP-i központba, õk se tudnak ilyenrõl, nem létezik ilyen ezek hülyék! Oke válasz megint pix-nek.! Megnézik megint, ja tényleg nem ment el, pedig azt hittük, küldjük megint! végül 4 nap múlva megjött!
Ja közben még faxolnom kellett személyi, lakcím és valami "szállítás kétségbevonása" nyomtatványt, hogy igen nem én, én nem, és nem-nem kaptam meg a csomagot! Szóval két hónapig ültek a pénzemem, elment nem kevés idõm erre, és kártérítésrõl meg ne is beszéljünk!
Annyi happy end lett, hogy vettem máshonnan extra-extra egyszeri személyre szabott akcióban egy braun 760-ast helyette 24e-ért, ami amúgy 60e környékétõl indul szóval visszakaptam a 2 hónapom ezzel, de nem kívánom senkinek ezt a herce-hurcát!

bocs hogy ilyen hosszú lett, de hosszú volt a történet is :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#134
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Küldj nekik egy számlafénymásolatot. De ha azt állítják, hogy mindent beletettek az szívás. Nincs sok tennivaló, ez a kockázatos a netes vásárlásokkor. Ha esetleg nem hitelkártyával fizettél hanem paypallal, akkor kérheted a pénz zárolását vagy amit még megpróbálnék, a bankban kérni a pénz visszaszedését. (elvileg meg tudják csinálni, akkor nem ha a kapó fél beleegyezése is kell hozzá) nem tudom ez nemzetközi viszonylatban hogy mûködik.

Még egy 3.dolog is eszembe jutott, szedj össze egy csomó crc számlát küldd el nekik, hogy te már egybilliószor rendeltél tõlük eddig semmi gond nem volt, miért pont most kezdenél linkelni.. aztán hátha..

#135
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Ismerõs 1000 font feletti összegben rendelt CRC-rõl. Állt a rendelelés (és a pénze) kb. 2 hónapig, mert nem jött meg a hátsó 36 lyukas arany Hope Pro 2 agy. Talált máshol, úgyhogy írt nekik, hogy vegyék ki a rendelésbõl (megtörtént, a pénzt is visszaküldték). Múlt csütörtökön megjött a csomag, pár méretre apróság (sram xo narancs h. váltó, crank brothers k.cs., stb...) kb 700 font értékben nem volt benne a dobozban. Vártunk pár napot (hátha jön másik dobozban) aztán írtunk nekik, hogy hiány van, állításuk szerint õk mindent bele tettek a dobozba. A doboz bontatlanul jött (benne a teljes alkatrészlistával, persze minden kipipálva)... Mit lehet ilyenkor tenni?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#136
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Ha jól emlékszem meg van adva valahol az elérhetõségeik körül a cég számlaszáma....


igen, közben meglett - ugyanaz, mint ahova a kezdeti 100 forintot kell utalni. csak éppen jól el van rejtve..

otp-s meg cib-es fizetést próbáltam, de valamiért nem engedi a bankom a tranzakciót, pedig mindent jól adtam meg és dombornyomott visa kártyám van. :( namindegy, átutaltam 2-3 ezret, az ügyfélazonosítóm meg a felhasználónevem kellett...

#137
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kártyaszám
kártya lejárat dátum
3 jegyû kód a kártya hátuljáról (CVV2 kód, de általában minden épkézláb oldalon elmagyarázzák)
http://en.wikipedia....d_Security_Code

Köszi.


A sebesség mindent megold.

 


#138
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Kártyás fizetéshez neten milyen adatokra van szükségem a kártyaszámon kívül?
(még soha nem fizettem kártyával neten)

Kártyaszám
kártya lejárat dátum
3 jegyû kód a kártya hátuljáról (CVV2 kód, de általában minden épkézláb oldalon elmagyarázzák)
http://en.wikipedia....d_Security_Code
"In idem flumen bis non descendimus"

#139
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Kártyás fizetéshez neten milyen adatokra van szükségem a kártyaszámon kívül?
(még soha nem fizettem kártyával neten)


A sebesség mindent megold.

 


#140
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

hogyan lehet vaterára nagyobb összeget befizetni, mint amennyit kiszámláztak nekem?

oké, hogy felkínálja az otp-s meg a cib-es netes befizetést, meg ezt az abaqoost vagy mit, amihez megintcsak otp kell, de nem fogok indítani 200 forintért egy átutalást..akkor már befizetnék inkább 2-3 ezret, ha lehetne valahogy...


Ha jól emlékszem meg van adva valahol az elérhetõségeik körül a cég számlaszáma, ott be lehet fizetni akármennyi pénzt, csak jól add meg a felhasználóneved. Nem tudom ez mûködhet-e a múltban én többször 3-4ezreket fizettem be, az fedezte a kiadásaimat jó elõre. De ha a hitelkártyás OTPs befizetést követed, ingyenes a használata és hitelkártyáról mindíg csak az aktuális egyenleged fizeted ki, az egész fél perc kb. Nem kell átutalást indítani hozzá.