Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-baj avagy problémák a netes vásárlások körül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
187 hozzászólás a témában

#141
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Cibezz csomagot nyitottam. 125ft/hó .)

Pont a VISA electron miatt nyitottam náluk. Elõtte az OTPnél is VISA electronom volt és elfogadta a paypal, szóval remélem itt is. Max. akkor lesz az a netkártya... De gondoltam ha nélküle is megy, akkor minek.

#142
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Na a modemet visszavittem. Némi vitatkozás után hajlandóak voltak átvenni a cuccot és elvileg átutalják a számlámra a pénzt.
Január 21-én vettem a csomagot. Szerintük ma már nem vihettem volna vissza, mert ez a kilencedik munkanap.

"A Megrendelõ az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követõ nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól."

Ez alapján én úgy értelmeztem, hogy az átvételt követõ nap kezdõdik az elsõ munkanap ami az elállásra vonatkozik. Szerintem nekem volt igazam. De kb úgy jött le, hogy még õ tesz szivességet, hogy ma is elfogadja...No meg el kezdett oktatni, hogy legközelebb jobban nézzem meg a termék leírását, illetve járjak utána a jogszabályoknak pontosan... Lehet, hogy nagyon jó árai vannak az iponnak de ezentúl meggondolom, hogy tõlük vásároljak.

Amúgy meg nyitottam CIBnél számlát. Ez se volt problémamentes. Az én személyigazolvány számommal már volt ügyfelük veszprémben :D Persze kiderült hamar, hogy elírták. A héten elvileg megjön a Visa Electron kártya hozzá. Kíváncsian várom ,hogy PayPal mit szól hozzá.


A visa electront elfogadja, legalábbis tudok olyat, akinek erstes visa electronra van paypalra, de paypalhoz már hozzá lehet rendelni számlát is közvetlenül, bár annak nem tudom, hogy mik a feltételei...

#143
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
matt, nem tudom milyen számlát nyitottál, de van az egyetemistáknak cibezzz számlacsomag, igen kedvezõ költségekkel + lehet hozzá igényelni netes kártyát, azt tuti elfogadja a paypal, ha a visa electront esetleg nem

#144
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Na a modemet visszavittem. Némi vitatkozás után hajlandóak voltak átvenni a cuccot és elvileg átutalják a számlámra a pénzt.
Január 21-én vettem a csomagot. Szerintük ma már nem vihettem volna vissza, mert ez a kilencedik munkanap.

"A Megrendelõ az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követõ nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól."

Ez alapján én úgy értelmeztem, hogy az átvételt követõ nap kezdõdik az elsõ munkanap ami az elállásra vonatkozik. Szerintem nekem volt igazam. De kb úgy jött le, hogy még õ tesz szivességet, hogy ma is elfogadja...No meg el kezdett oktatni, hogy legközelebb jobban nézzem meg a termék leírását, illetve járjak utána a jogszabályoknak pontosan... Lehet, hogy nagyon jó árai vannak az iponnak de ezentúl meggondolom, hogy tõlük vásároljak.

Amúgy meg nyitottam CIBnél számlát. Ez se volt problémamentes. Az én személyigazolvány számommal már volt ügyfelük veszprémben :D Persze kiderült hamar, hogy elírták. A héten elvileg megjön a Visa Electron kártya hozzá. Kíváncsian várom ,hogy PayPal mit szól hozzá.

#145
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hogyan lehet vaterára nagyobb összeget befizetni, mint amennyit kiszámláztak nekem?

oké, hogy felkínálja az otp-s meg a cib-es netes befizetést, meg ezt az abaqoost vagy mit, amihez megintcsak otp kell, de nem fogok indítani 200 forintért egy átutalást..akkor már befizetnék inkább 2-3 ezret, ha lehetne valahogy...

#146
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

andris, milyen kártyád van a cibnél? ha a visa electron akkor azt elfogadja a paypal is, nem? akkor minek külön netkártya?


a dombornyomott az mastercard - éves díj 5 ezer asszem.

meg van egy alszámla, amihez van netkártya - szintén mastercard

hétköznapokon elõbbi, neten utóbbi

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#147
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

számítógépes topic kapcsán megint ide kell írnom :(
vettem ipon.hu-n egy modemet ami nem úgy mûködik ahogy a leírásában szerepel. szerencsére még beleférek a 8 munkanapos ellálok a vásárlástól idõbe. azt írják, hogy írásban tegyem meg a nyilatkozatot amiben elállok a vásárlástól. a kérdésem az, hogy ezt elég emailben, vagy nyomtatott formában postai úton is meg kell tennem?

Menj tutira: tedd meg mindkét formában.
"In idem flumen bis non descendimus"

#148
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
számítógépes topic kapcsán megint ide kell írnom :(
vettem ipon.hu-n egy modemet ami nem úgy mûködik ahogy a leírásában szerepel. szerencsére még beleférek a 8 munkanapos ellálok a vásárlástól idõbe. azt írják, hogy írásban tegyem meg a nyilatkozatot amiben elállok a vásárlástól. a kérdésem az, hogy ezt elég emailben, vagy nyomtatott formában postai úton is meg kell tennem?

#149
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
axa nekem nem jó. pont a leírt hátrányok miatt. valami olyan kell aminek nincs éves kártyadíja, és mûködik vele a paypal.

andris, milyen kártyád van a cibnél? ha a visa electron akkor azt elfogadja a paypal is, nem? akkor minek külön netkártya?

#150
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

dehogynem. egyszer leminuszoltak "akartam segíteni, de nem hagyta szöveggel", mert közömbösre értékeltem az eladót...

szerintem csak boltokra vonatkozik ez a nem adhat vevõnek negatvot dolog.


Kb. másfél éve: "Sellers aren't able to leave negative or neutral Feedback for buyers. That means sellers need other tools that will protect them against unfair treatment from buyers and bring those buyers to eBay's attention."

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#151
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
na igen, ez igaz - de mivel én nem vagyok pazarló kölyök:D, ezért ez a probléma annyira nem érint szerencsére. még...:D

#152
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Matt
cibnél netbankon keresztül áthúzom csak a pénzt a folyószámlámról a netkártyás alszámlára. úgyis neten keresztül intézem a vásárlást, nem gond egyáltalán

DaveRider
axa-val az a baj, hogy ha épp nincs a kártyámon pénz - ugye iskolás pazarló kölök vagyok - és épp fizetnem kell valakinek valamit, akkor nehogymár ne tudjam befizetni a pénzem a számlámra és rögtön utalni tovább...
csekkezni meg f@$zom hülyeségekkel szórakozni, befutok a bankba, átadom a pénzt, egybõl jön az sms, hogy nõtt az egyenleg és már utalhatom is...
szerintem ciki manapság, hogy csekkezni kell, ha ezt áthidalja az axa, akkor jó lesz

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#153
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
MaTT: én meg pont ezért nyitottam az Axa-nál egy bankszámlát. vásárolni a legtöbb helyen, ahova megyek, lehet kártyával -ingyenes ugye...-, és az összes banki nyavalyát neten vagy telefonon intézem, nem kell nekem bankfiók minden második sarkon.

lekötés nélkül mindenkori MNB-alapkamat mínusz 0,5% , ingyenes számlavezetési és bankkártya éves díj, szuperbiztonságos és könnyen kezelhetõ netbankos szoftver, 24/7 telefonos ügyfélszolgálat, és a Visa Classic kártya + netbank hozzáférés egyszeri 6800 forint. nem kellett semmilyen irodába bemennem, csak néhány levelet váltani...

vásárlás ugye ingyenes, cserébe viszonylag drága a készpénzfelvétel, és kevés bankfiókuk van, ha valamit mégis személyesen kell intézni, mert nem lehet a telefonos ügyfélszolgálaton - ahol amúgy tök korrektek az emberrel és jófejek.

#154
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nincs fix keresetem. Évi 4-5 ropi meg mindenképp drágább, mintha ingyen lenne.
Amíg tudom addig kihasználom a bankokat...illetve a kedvezményeiket. Így is õk használnak ki...

Nekem jópár hely még ma sem fogadja el sem az OTP sem az Erste webkártyát - ezért gyártattam 4 évvel ezelõtt egy dombor Visa-t.
(Persze, alapvetõen PayPal-on keresztül küldöm a zsét.)
"In idem flumen bis non descendimus"

#155
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Kíváncsiságból most beléptem a PayPal fiókomba (paypal.com, nem a co.uk) és az Add/Edit Card résznél csak 3 félét fogad el mindössze: Visa, MasterCard, AMEX

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#156
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Nincs fix keresetem. Évi 4-5 ropi meg mindenképp drágább, mintha ingyen lenne.
Amíg tudom addig kihasználom a bankokat...illetve a kedvezményeiket. Így is õk használnak ki...

#157
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
mi a baj a dombornyomottal?

Egyszer csináltatsz aztán egy életre elfelejtheted a dolgot, meg mindennel kompatibilis. Pár évente cserélik annyi.

#158
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerintem csak boltokra vonatkozik ez a nem adhat vevõnek negatvot dolog.

nem akarok dombornyomottat. eddig egy sima visa electronom volt otp-nél és nem volt vele sehol semmi gondom. paypal is elfogadta. maestro-val kapcsolatban bizonytalan vagyok. netkártya az plusz költség,nem? meg arra külön át kell utalnom mindig pénzt ha venni akarok valamit. macera. Ha nem mondja valaki, hogy maestro is jó paypalhoz akkor lehet CIBnél nyitok inkább, ott Visa Electront adnak a diákszámlához. Csak cib meg nincs Kõszegen :/

#159
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Vevõ nem kaphat negatívat.

dehogynem.
egyszer leminuszoltak "akartam segíteni, de nem hagyta szöveggel", mert közömbösre értékeltem az eladót...


Matt
ha nem akarsz dombornyomottat, akkor legalább netkártyát csináltass, azt tudod használni paypalhoz is meg netes vásárláshoz is

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#160
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Végül nem lett belõle semmi.

Olyan kérdésem van most, hogy Maestro bankkártya használható-e paypallal? Biztos infó kéne mert most nyitnék új bankszámlát és Maestro kártyát adnak hozzá. Visa Electronnal eddig nem volt gondom. Paypal-nál viszont kártya hozzáadásánál nem látok Maestro-t csak MasterCardot. Több külföldi oldalon találtam bejegyzést, hogy nem fogadják el. Viszont paypal.co.uk -n ott szerepel az elfogadott kártyák között. Mûködne vajon egy K&H maestro kártya? :wtf: