Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-baj avagy problémák a netes vásárlások körül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
187 hozzászólás a témában

#81
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Colnago monti váz? :o
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#82
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
annyi pénzem nincs :) használt.

edit: mondjuk most megnéztem crc-n giant felhozatalt. tudtam volna ott is venni. de merev váz van már a házban.

#83
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
CRC-rõl?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#84
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
kontenbájk vázat UK-bõl :)

#85
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nnna, akkor ez megoldódott. :)
Mit tetszett rendelni és honnan?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#86
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
baaa!
hülye vagyok!
50ezres limit volt beállítva a kártyán :o

most már csak tessék drukkolni, hogy ideérjen az új váz. avatart nem kell változtatnom :)

#87
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem jart le?

be van kapcsolva a gep?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#88
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Hívd fel a bankodat, hogy nem változtattak -e a kártyád internetes vásárlást érintõ kondícióin.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#89
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Sürgõs help kéne!
Mi az istenért nem tudok PayPalon pénzt küldeni? Azt mondja hogy a kártyám nem felelt meg a verification process közben, és utaljak pénzt a paypal számlámra. Holott mindig is evvel a kártyával fizettem ebayen, nem kellett soha feltöltenem a paypalra pénzt.
Most simán rámegyek hogy send money->purchase->goods és nem engedi.
Mit csináljak?!?!

#90
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Idõközben már eljutott Ausztriáig, innen már talán rendben lesz.
11:38:11 IM 2012

#91
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
akkor hívd fel a német GLS-t, (angolul tuti beszélnek) esetleg az elosztóközpontot. valahol tuti fent van a számuk.

#92
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Nem tudom mi történt a GLS sel 2011ben de valamit nagyon félrenéztek.. 29én adtak fel egy csomagot. Ezt írja a rendszer:
-29én feladva
-30.: csomópontban van
-30.: csomópontban van
ez megy egészen 5.éig. 5.ére kelve sikerült odébbvinniük kb 200km-t a 30.ai csomópontból. Most Németország közepén járhat valahol, de ma már 9.e van és még mindig ugyanabban a csomópontban dekkol a pakk ahova 5.én bekerült. Remélem nem egy salátafecni fog ideérni a kartonból..

Pedig semmi extra dolog nincs benne, nem is nehéz nem is nagyméretû. Az eszem megáll.
Felhívom a magyar GLSt erre a telefonos hölgy mondja hogy nem tud segíteni csak ha már Magyarországon a csomag.
11:38:11 IM 2012

#93
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
rendelni mindig érdemes, ha megbízhatónak látszik az eladó és szumma olcsóbban jössz ki, mint itthon. (vagy egyáltalán nem kapható itthon a cucc, de neked megéri..) én pl. ilyen pár dolcsis cuccokból rengeteget rendelek hongkongból (fõleg apró elektronikai cuccok) - itthon 2-5 ezer forintba kerül az ugyanúgy kínai gyártmány...annyiért nem vennék, de 1-2-5 dolcsit megér a dolog, az meg, hogy mikor hozzák, nem olyan fontos..

szóval a kritikus dolog az a szállítás költsége és mikéntje, ennek kell utána nézni - ha az van oda írva, hogy nem szállítanak, akkor nem szállítanak...

#94
hé én

hé én

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
ismeretlen terepre eveznék, az amazon.co.uk-rõl vásárolnék. érdemes onnan 2-3000 ezer forintos, de idehaza nem kapható dolgokat rendelgetni?

most h regeltem, nem nagyon értem h miért irja ki, h mindenáron hajózna a dolog, és azt ugy nem lehet. ettõl bonyolultabb lenne ez az egész, vagy csak én csinálom felületesen?

pl: Orchard Toys Colour Match Express: Amazon.co.uk: Toys & Games -ilyesmiket

a válaszokat elõre is köszi

#95
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
makett auto
es olyan postaval kuldi amilyet te kersz es kifizetsz edit: mar abbol a szovegbol is sejtheto de itt mar okesabb Solido Cadillac Eldorado Biarritz 1957 mint bei eBay.de: Solido (endet 04.12.10 18:17:25 MEZ) hogy egy sima lofasz nemzetkozi postat kertel es kaptal kozep tajekon sorolja mik vannak meg.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#96
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
1000 USD-ig kártalanít a PayPal. Ha ennél többet küldesz és ráfázol, akkor szétteszik a kezüket.

Itt még van némi olvasnivaló:
- MAT - Webshops
- PayPal - Minden ami PayPal

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#97
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
errõl volna szó:

eBay.ph: Solido Cadillac Eldorado Biarritz 1957 mint (item 370259642845 end time Dec 05, 2010 01:17:25 PHT)

"versnelde internationale verzending" - ez gondolom az elsõbbségis küldés. de van + eurókért parcel-es mód is, meg biztosítás...(ez mondjuk nem a shipping részhez van írva, én meg csak azt nézem általában, ha "megrendelésre" rendelek és kell mondanom egy szállítási költséget...)

szóval így nem tudom megítélni, hogy az én hibám e, hogy nem olvastam el az apró betûs részt és nem fizettem 19 eurót azért, hogy rendesen becsomagolva, csomagként és tracking number-el érkezzen meg a 10 eurós termék...

(HongKongból a pár dolcsis kis lóf*sz dolgokat is rendesen becsomagolják, ráírják hogy fragile -még ha nem is az- stb...)

ez az 1000 USD-s cucc hogy is van?

#98
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Na ja, errõl nem beszélve. Még a most rendelt Scwalbe gumiaimat is dobozba tették a németek, pedig az aztán nem törékeny.
Szóval ez is csak igényesség kérdése.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#99
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
mondjuk modellautót nem küldenék buborékos levéllel.

#100
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ez nézõpont kérdése. Szerintem a vevõ "ártatlanabb" ez esetben mint az eladó, mert még kevesebb ráhatása van a dologra.
Ugyanis az eladó választja ki a postázás módját, amit bevállal. Bevállalta, bebukta. Választhatott volna express szolgáltatást is, igaz drágábban, de az biztos.

Ez a PayPal lényege, hogy 1000 USD-ig biztosítva vagy ilyen esetekre.

Persze ettõl még igazad van.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager