Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

10 év 100 lapszám után búcsúzik a kéthavi nyomtatott Bikemag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
216 hozzászólás a témában

#141
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Két bicajos újság volt, ami az elmúlt idõkben nagyon tetszett, a BikeMag és az osztrák MountainBike Revue. Csak érdekességképp: utóbbinak is a most decemberi lesz az utolsó nyomtatott száma...
De a lényeg, hogy igényes, színvonalas újságot készítettetek, ahol a régi számokat is jó elõvenni.
Sok sikert az online érához!

_____________________________________________
AM rlz


#142
minerel

minerel

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Hmmm. Sajnálom.
Ugyan nem voltam elõfizetõ de ha utaztam valahova a benzinkúton mindig beficcent az aktuális szám a kocsiba. Gyakorlatilag az utóbbi két évben mind.
Ez a helyes bringázás sorozat folytatódik a neten?

#143
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Ezek már erõsen szubjektív dolgok - én szeretem a könyveket, de magyar nyelvû nyomtatott sajtóterméket 10 éve nem vásárolok... (Idegen nyelvût is elvétve.)
Vécén nem olvasok, mint ahogy bicajozás közben nem hallgatok zenét. ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#144
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Persze, ebben van igazság. Az emberek jelentõs részét maga a változás (bármilyen legyen is) összezavarja, felidegesíti - elég csak visszakeresni itt a fórum dizájnváltásaikor fellángoló "elõzõjobbvolt" hullámokat - noha a szoftver fél évtizede tök-ugyan-az...


Hát.. majd meglátjuk, az idõ eldönti ezt a kérdést.

Személy szerint a netes magazinokkal hadilábon állok, csak azért olvasom némelyiket, mert a gép elõtt dolgozva ez adja magát. De igazából magazint nem is olvasok elektronikusat, csak a fórum, hirportál, meg hasonló interaktív vagy gyorsan frissülõ tartalmakat. És már ezt is soknak tartom, próbálom magamat tudatosan leszoktatni ezekrõl is.

Példának okáért netes bringa magazinokat nem olvasok egyet sem, bikemagen is csak a fórumot használom.

#145
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Ha már a BikeRadar szóba került, hatalmas felháborodás volt, amikor a Cyclingnews átalakult olyan felületüvé, mint a BikeRadar, feltehetõleg egy elkövetkezõ összeolvadást elõkészítendõ. Addig az volt a nagybetûs kerékpáros oldal, én azóta nem nagyon nézegetem és ezzel rengetegen vannak így. Ennek persze semmi köze a Bikemag-hez, hacsak annyi nem, hogy nem minden átalakulás jár jó eredménnyel.

Persze, ebben van igazság. Az emberek jelentõs részét maga a változás (bármilyen legyen is) összezavarja, felidegesíti - elég csak visszakeresni itt a fórum dizájnváltásaikor fellángoló "elõzõjobbvolt" hullámokat - noha a szoftver fél évtizede tök-ugyan-az...
"In idem flumen bis non descendimus"

#146
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ha már a BikeRadar szóba került, hatalmas felháborodás volt, amikor a Cyclingnews átalakult olyan felületüvé, mint a BikeRadar, feltehetõleg egy elkövetkezõ összeolvadást elõkészítendõ. Addig az volt a nagybetûs kerékpáros oldal, én azóta nem nagyon nézegetem és ezzel rengetegen vannak így. Ennek persze semmi köze a Bikemag-hez, hacsak annyi nem, hogy nem minden átalakulás jár jó eredménnyel.

#147
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Igaz, errõl már egy jó ideje szó van, hogy a netre megy a bikemag. Már ez a kéthavonta való megjelenés is ennek volt ez elõfutára.

Csak sajnos eddig a netes tartalom a beharangozottal ellentétben nagyon gyér maradt.

Kiváncsi vagyok milyen lesz, de eddig én a klotyón olvastam a legtöbbet, a korábbi számok is ott vannak gyûjtve.

Nem ellenetek beszélek, de remélem valaki majd lát ebben fantáziát és csinál egy új magazint a megüresedett helyen.

Ebben biztos vagyok - próbálkozók eddig is akadtak szép számmal.
10 év printmag hegesztés után viszont csak egy sokat sejtetõ félmosollyal a szám sarkában fogok figyelni - illúzióim nincsenek. Félre ne értsd: virágozzék 100 virág és hasonlók, ám ha egy picit is figyelted milyen print magazinok álltak le a megjelenésrõl csak az idei évben, csak Európában...
...és tedd mellé azt is, hogy hány és hány online kerékpáros magazin, blog robbantott nagyot ugyanezen idõszakban.

Angliában a legnagyobb printeket kiadók simán összefogtak, hogy legyen EGY BikeRadar portál - és érdemes megnézni, hogy 2 év alatt hová fejlõdhetett.

Egyelõre a 100. lapszám megjelenésére koncentrálunk, aztán gondoljuk át a webes részt. 2 kézzelfogható ("kattintható") tervünk, rendszerünk van, mindegyik elég melós megoldás - az egyik ráadásul körülbelül annyira radikális "átállás", mint a nyomtatott magazin leállítása (én efelé hajlanék... ;)).
Ami a leghamarabb lesz: új apróhirdetõ, mert a jelenlegi szoftverergonómia tekintetében az elõzõ évezred - ejj, de finom vagyok ma... :D
"In idem flumen bis non descendimus"

#148
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Velem biztosan veszt a Bikemag egy olyan fix olvasót aki Dave Erickson féle idõk óta megvette az újságot.

-Se kedvem, se idõm, se lehetõségem heti X órát még pluszban a monitor elõtt tölteni.
-Utálok monitoron "újságot" olvasni.
-Marad valami külföldi rendelés.

#149
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Igaz, errõl már egy jó ideje szó van, hogy a netre megy a bikemag. Már ez a kéthavonta való megjelenés is ennek volt ez elõfutára.

Csak sajnos eddig a netes tartalom a beharangozottal ellentétben nagyon gyér maradt.

Kiváncsi vagyok milyen lesz, de eddig én a klotyón olvastam a legtöbbet, a korábbi számok is ott vannak gyûjtve.

Nem ellenetek beszélek, de remélem valaki majd lát ebben fantáziát és csinál egy új magazint a megüresedett helyen.

#150
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Hali!

Hát úgy látszik errõl is lecsúsztam.. Az elsõ Bikamag a szeptember-októberi szám volt, amit megvettem... :(

Amúgy véletlenül nem a terjesztõt kellene elõvenni??!! Csak azért kérdezem , mert itt Szolnokon, október elején amikor kerestem a magazint, az 5. újságárusnál találtan 1.db-ot, 5 újságosból 3 hallani sem hallott arról, hogy ilyen újság létezik...

A 4. újságárus után már teljesen feladtam, végül feleségem biztatására, még a helyi Corában lévõ újságosnál megnéztem, és ott sikerült megvennem életem elsõ Bikemagját. Ugyan csak ezt az egy számot olvastam, de annyira tetszett, hogy elhatároztam ezután megveszem a többit is.. SZóval úgy néz ki, ez a többi összesen már csak 1 db lesz...

Sajnálom srácok.. Amúgy, amíg véletlenül a neten rá nem találtam a bikemag.hu-ra, én sem hallotam az újságról, szóval kicsit a dolog marketing-reklám része is eléggé hiányos, nem?

#151
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás
Kicsi ez az ország. Nem könnyû egy sport/hobbi lapot igényesen, gazdaságosan kiadni. Ez van. Én nem voltam Bikemag vásárló, bízom benne hogy a neten sikerül igényes, életképes portált kialakítanuk.

Hitelesség, szakértelem
ez az a két pillér, amire egy hosszú távon életképes szakmai portál épül. A hitelesség leegyszerûsítve azt jelenti, hogy nem fekszik le a hirdetõknek, a szakértelem pedig azt, hogy nem írat szakcikket amatõr hülyegyerekekkel.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#152
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás

1. Így igaz, a Bikemagot hatalmas sértés egy lapon említeni a letûnt bulvárrádiókkal.
2. Itt ilyen sok embernek van problémája az emésztéssel, vagy csak szereti a WC illatát? :)
3. Jó tudni, hogy az átalakulás csak részleges és napkitörés esetére is marad valami.


1.Abszolut NEM sértés!. Igaz hogy nem ugyanabból az okból tûnik el(mégjó) és tudom h ennek a topicnak semmi köze semmilyen rádióhoz, de sajnos biztos észrevetted, hogy minden olyat elvesznek az embertõl amitõl 1 kicsitis jólérezné magát, mégha te nemis szeretted õket.Énis várom hogy milesz a neten helyette, de ez akkoris GÁZ!

#153
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Nagyon sajnálom, hogy megszûnik az újság nyomtatott verziója. Amióta Bikemag-nak hívják, minden szám megvan, és mindig mindent elolvastam benne. Már annak sem különösebben örültem, hogy lettek összevont számok, aztán idénre már csak néhány szám maradt, de azokat is nagyon vártam már, hogy mikor jelennek meg.
Biztos jó lesz az online tartalom is, de engem eddig nagyon nem gyõzött meg. Az elején még be-benézegettem a fõoldalra, de miután néhány híren kívül szinte semmi érdemleges tartalmat nem találtam, egyre ritkábban nézegettem. Egyedül a DH/4X világkupákról szóló tartalmas beszámolókat olvastam el. Számomra tök zavaró volt, hogy amikor néha-néha új írásokra várva benézegettem a portálra, ugyanazokat a korábbi magazinokból bemásolgatott cikkeket találtam csak meg. Szóval ez a fokozatos átállás a netes tartalmakra nekem nem jött be, ezzel a módszerrel velem nem sikerült megszerettetni a portált (már ha volt is ilyen cél). Nekem az online shopping guide-ban való keresgélés sem szimpatikus, valahogy kaotikusnak tûnik (biztos velem van a baj). Nagyon remélem, hogy a rendszeres nyomtatott újság helyét valami hasonlóan színvonalas netes tartalom veszi át, mert szerintem a jelenlegi még nagyon nem az. Meg ha jól vettem ki, akkor nem az olvasói oldalról, hanem a forgalmazók oldaláról voltak gondok. Az meg mitõl változna meg attól, hogy nyomtatott helyett online lesz az újság. Ettõl miért adnának több tesztelnivaló cuccot. Esetleg ugyanúgy bojkottálnák az újságot egy-egy negatív hangvételû cikk miatt, mint eddig (ha egyáltalán volt eddig ilyen - gyanítom, hogy igen).
Mindegy, a döntés már megszületett, sok sikert az új online újsághoz, ha lesz mit olvasni, én továbbra is hû olvasótok maradok.

#154
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Sajnálom, mert szerettem a nyomtatott magazint.

(Kiváncsi vagyok, hogy valaki átveszi-e a nyomtatott bikemag szerepét a piacon...?)

#155
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Azt hiszem sokunk nevében mondhatom, hogy KÖSZÖNJÜK A SOKÉVES MUNKÁT NEKTEK!!!

Én még az MBAH korszakában kis szaros voltam, olyan 2002-2003 körül vettem kezembe az elsõ bikemagot, belecsodálkoztam a tájakba, és érdekes módon a túrabeszámolókat olvastam el elõször. Az újság alapján találtam rá a stílusomra is.....de nem szaporítom a karaktereket...soakt adott na...és azért picit fájú szívvel vessszük tudomásul....de azért maradjatok meg nekünk jó sokáig :)

#156
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Elõször is köszönöm/jük mindenkinek az elismerõ szavakat. Jólesik olvasni, hogy ennyien szeretnek minket, vagy azt amit csinálunk, (vagy egyiket sem;-)) kár, hogy ez most szomorkodással keveredik.

Szeretné(n)k eloszlatni néhány félreértést:
Ez most itt kérem nem temetés.
Nem is nyugdíjbamenõk búcsúbulija.

Nem azt döntöttük el, hogy többé nem lesz Bikemag.
Toljuk tovább mint süket az ajtót, van 2 millió tervünk és ötletünk.

Annyit léptünk, hogy a havi-kéthavi periodikára épülõ (!!!) nyomtatott magazin készítést így a 100adiknál most megköszönjük és tisztelettel befejezzük.
Nem feladjuk, abbahagyjuk vagy megszüntetjük. Csak befejezzük.
A sztorinak ebben a formában és rendszerben (!) volt egy eleje 1-essel Dave által (ezúton is kösz mindent ez máig a legkomolyabb elismerés: davethebike.com/DTB-LINKS-1.html) és van egy vége 100-assal, 10 évvel késõbb idén decemberben. Hozza majd a Jézuska a fa alá.

10 év alatt kurva sok minden változott.
10 éve a nyomtatott Bikemag volt az információ. Így = jellel.
10 év alatt a halál amatõrök összehoztak 100 egész frankó magazint, amin nem is érzõdött már annyira a fanzine íz, bár a fun mindig benne volt.
10 évig szolgáltunk annak a kb. 50.000 (összesen) nagyon lelkes bringásnak, aki rendszeresen olvasott minket, havonta vagy kéthavonta egy adag stabil droggal. (Néha kicsit felütöttük, idõnként nem volt meg az 1g, de alapban nem volt rossz a cucc.)
10 év alatt kb. 7 kereszt van az út mellett, tiszavirág vagy szitakötõ életû magazinoké, akik csendben kimúltak.
Mi nem múltunk ki. Köszönjük jól vagyunk.

10 évvel ezelõtt elindult a magazin által a bikemag.hu.
Azért indulhatott el, mert volt egy stabil lap amelyik népszerûsítette, és éveken át fenntartotta az oldalt és a közösséget.(Egy garázsból indítottuk Zorggal ezt a fórumot 1999ben, bevizeltünk örömünkben az elsõ 10 hozzászólástól egyenként:-)

10 év alatt 100-szor annyian lettetek kíváncsiak az oldalra, mint a kezdetekben, miközben a magazint internetes nagyságrendben kb. ugyanannyian olvassák ma is. (Ha 100.000 látogatóhoz mérjük akkor 1-2 ezres olvasó/vásárló változás/csökkenés nem igazán jelentõs)

Ez a változás annyit jelentett, hogy az információ=magazin egyenlet átváltozott információ=internet egyenletté.
Ez a változás nem szeretet kérdése. Ez ténykérdés, amit a TASSZ is megerõsít. És nem egy csapásra zajlott hanem 10 év alatt és zajlik ma is.

Az egyenlet változása évrõl-évre erõsebben tette fel a kérdést, mit, meddig érdemes, szükséges, lehet csinálni. Meddig élvezhet a magazin elsõséget, exkluzivitást és kiemelt erõforrásigényt az internettel szemben, miközben az általa elért olvasók száma stagnál vagy csökken.

Itt most húztunk egy határt. Azt mondtuk eddig. És innentõl a netre fókuszálunk mindenféle értelemben, és átadjuk neki az elsõséget.
Viszont magazint csinálni másodlagosan, havonta, kéthavonta meglehetõs macerás és költséges hobbi és komoly felelõsség. Ha akarnánk tudnánk csinálni, 100 után a 101-et, de nem akarjuk. Így, ebben a rendszerben nem.

Azonban nem maradtok/unk végleg papír nélkül. 10 év alatt nyomdafüggõk lettünk és maradtunk, nálunk is van WC, meg ágyunk, fotelünk is van, ülünk vonaton, ismerjük és szeretjük a jókis nyomdaillatú (van szagú) újságot.
De havonta gyártani egyet menetrendszerûen egyelõre nem fogunk. (Soha ne mond, hogy soha.)

Hogy hányszor és mikor láttok tõlünk kiadványt, lapot, magazint a jövõben egyenlõre legyen titok. Minden poént nem lövünk le.

Amikor lesz új print, úgyis idõben tudni fogtok róla, hiszen vagytok egy páran. Sõt, 10 év után - köszönhetõen a netnek is - sokkal többen.

Köszi mindenkinek!

#157
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás

Ezzel én is abszolút így voltam. Meg így utólag már szépnek tûnnek azok az amatõr (értsd: nem hivatásos) dolgok is, amiken néha mérgelõdtem (hogy hozzak egy példát, az egyik számban volt HBalage pályagépe, saját készítésû lecsupaszított "pályanyergével", ami hatására én is csináltam egyet, mire a következõ számban írta, hogy rájött, hogy nem is jó), mivel ezektõl volt érdekes a lap. Nézzétek meg az amerikai Bicycling címû újságot (volt itt valahol link, letölthetõ PDF formátumban), dög unalmas, steril, egyenfotókkal, olyan, mint egy nõi magazin bringás melléklete.


Hozzátenném, hogy végül azzal a nyereggel négy szezont nyomtam le a Millin. Sok más gond is volt ott, meg idõközben rájöttem, hogy pályán speciel pont nem az agyonkönnyítés az üdvözítõ. Ennek ellenére a "pucolt Flite" nyergeket továbbra is minden Flite rajongónak a legjobb szívvel ajánlanám.
nervex

#158
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nyilván valamiért meg kellett hoznotok (vagy az illetékeseknek) ezt a döntést, de annó sokkal kevesebb olvasóval is egy mûködõ dolog volt, ezért most üzleti szempontból nézve egy kicsit fura nekem ez a dolog, így a növekvõ kerékpáros társadalmat figyelembe véve, de


Ebben tévedsz. Az okokat a "túlsó végén" kell keresni - szerintem te pontosan tudod, mire gondolok...


A kettõt egymás alá pakolva nem túl bonyolult a képlet - nem az olvasószámmal függ össze, de kár feszegetni.
"In idem flumen bis non descendimus"

#159
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Én '98 októberében vettem meg az elsõ MBAH, nagyon sajnálom az újságot a fentebb már leírt okok miatt.
.. és persze csatlakozom a wc-s, fürdõs kollégákhoz...

Nyilván valamiért meg kellett hoznotok (vagy az illetékeseknek) ezt a döntést, de annó sokkal kevesebb olvasóval is egy mûködõ dolog volt, ezért most üzleti szempontból nézve egy kicsit fura nekem ez a dolog, így a növekvõ kerékpáros társadalmat figyelembe véve, de bizonyára optimális döntést hoztatok, hiszen ti látjátok a számokat.
Fura ez az 'internet meg számítógépvilág" dolog nekem, mert rengeteg jó dolgot hoztak, de sok jó dolgot el is vesznek.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#160
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ez kemény hír... de zOrg utalt már rá itt-ott...
1997-ben vettem az elsõ MBAH, akkor gyakrabban vásároltam, az utóbbi pár évben csak évi 2-3 számot vettem meg. Tele volt a hócipõm a sok egyforma bringáról írott teszttel...
Visszagondolva, akár Dave idején, akár távozása után érzékelhetõ volt, hogy az adott szerkesztõ csapat alulról kezdet mindent, de egyre jobb lapokat raktak össze.

Az online Bikemag jelenlegi állapotában engem ritkán tart a monitor elõtt, de egyre gyakrabban, meg kell hagyni. Ha nagyobb figyelmet kap ezentúl, akkor - reméljük - még jobb lesz. Én szurkolok :)
Az idõszaki tematikus lapszámok szerintem nagy ötlet, ha egyre gondolunk, akkor ez a legjobb amit ki tudtatok találni.

Hajrá!