Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

10 év 100 lapszám után búcsúzik a kéthavi nyomtatott Bikemag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
216 hozzászólás a témában

#101
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Az eladatlan újságok ára gyakorlatilag ablakon kidobott pénz, egy honlapnál - többek között- ilyen költség sincs.

Ez nagyon igaz.

Van/lesz lehetõség a régebbi "raktáron maradt" számok megvásárlására?

Igen, most is írhatsz a Tamáska által említett terjesztes@ kezdetû mailcímre.
Aztán régi terv és mondjuk adósság részemrõl, hogy online is felkerüljön ez az archív példányok megrendelõlapja.
"In idem flumen bis non descendimus"

#102
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
eddig is volt szerintem

terjesztes@bikemag.hu << ok megmondjak
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#103
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

A "nálunk sosincs elég újság" problémára az elõfizetés jelentette volna a megoldást. Így nem kellett volna folyton megtippelni elõre, hogy hány ezer példányt kapjanak az újságosok. Az eladatlan újságok ára gyakorlatilag ablakon kidobott pénz, egy honlapnál - többek között- ilyen költség sincs.


Van/lesz lehetõség a régebbi "raktáron maradt" számok megvásárlására?

#104
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A "nálunk sosincs elég újság" problémára az elõfizetés jelentette volna a megoldást. Így nem kellett volna folyton megtippelni elõre, hogy hány ezer példányt kapjanak az újságosok. Az eladatlan újságok ára gyakorlatilag ablakon kidobott pénz, egy honlapnál - többek között- ilyen költség sincs.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#105
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Itt Kecskeméten is az újságosoknál is általában egy-két példány volt összesen, néha megesett hogy én vásároltam fel az egész készletet, az egy példánnyal. Így hiába is vettek volna többet.

#106
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Kevés volt a példány ami fogyott? Szerintem marhaság! Én gyõrben újságárústól, újságárusig tekertem, vagy négy-öttöt meg kellett néznem mire kaptam. Mert elfogyott a megjelenés napján. Sokszor közelharcott vívtam érte! Meg mit viszek ezentúl a Trón termembe! Megkérem a Tisztelt Szerkesztõket, rázzák meg magukat és folytassák a papir Bikemagot! Köszönöm!

Látnod kellett volna, hogy az idei Bringa Expón mennyit osztottunk/osztottak ki a különbözõ standokon a régi számokból.:chin:


#107
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Kevés volt a példány ami fogyott? Szerintem marhaság! Én gyõrben újságárústól, újságárusig tekertem, vagy négy-öttöt meg kellett néznem mire kaptam. Mert elfogyott a megjelenés napján. Sokszor közelharcott vívtam érte! Meg mit viszek ezentúl a Trón termembe! Megkérem a Tisztelt Szerkesztõket, rázzák meg magukat és folytassák a papir Bikemagot! Köszönöm!


szerintem a keszitoknek pontosabb kepe van rola hogy mennyi fogyott
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#108
Dark Nick

Dark Nick

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Kevés volt a példány ami fogyott? Szerintem marhaság! Én gyõrben újságárústól, újságárusig tekertem, vagy négy-öttöt meg kellett néznem mire kaptam. Mert elfogyott a megjelenés napján. Sokszor közelharcott vívtam érte! Meg mit viszek ezentúl a Trón termembe! Megkérem a Tisztelt Szerkesztõket, rázzák meg magukat és folytassák a papir Bikemagot! Köszönöm!

#109
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szerintem senki sem írta, hogy egy pdf vagy flash magazin a cél.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#110
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Ezt mi alapján állítod?


A saját tapasztalatom alapján, te az ellenkezõjét állítod. Mások vagyunk, nekem például nem tetszik ha egy gagyi flash alkalmazásba egérrel kell húzkodnom a lapok sarkát stb.

#111
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Élvezhetetlen az online (a mostani formában a bikemag.hu is) a nyomtatotthoz képest. Ez így is fog maradni, eddig az összes elektronikus könyv és hasonló marhaság megbukott /szerencsére/.


Ezt mi alapján állítod? Ha csak azt nézem, hogy az a digitális portál, ahol elõször fizettem elõ egy teljes évre külföldi magazin online változatára (ami egyébként teljes egészében megegyezik a nyomtatott formátummal), három kerékpáros lapot forgalmazott, jelenleg pedig tizenhatot (és ebben az MTB minden változata, a BMX és az országúti is megtalálható), akkor itt mindent látok, csak bukást nem.


#112
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
:(
fáj...

#113
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás

....Az utánunk jövõ nemzedék,alig olvas papír alapú könyvet,újságot,....


Meg egyebet sem nagyon.....
A hétfõi adásszünet már nekem sem rémlik....(82')Az elmúlt 8 évben összvissz ha 24 órát néztem tv-t.
Nem firtatnám az online bm eddigi hiányosságait, (össz 2 cikket olvastam, és fura de nem olyat ami szakág szerint érintene) de remélem lesz egyszer olyan topik ami azt fogja firtatni hogy már azt sem tudjuk mit olvassunk elõbb.Személy szerint tetszene, ha lehetne külsõs cikkeket felrakni errõl arról, persze igényes kivitelben.(Pl a maratonos élménybeszámolók néha a lokálpatrióta topikokban ütötték némely magazinban közöltet.)

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#114
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Élvezhetetlen az online (a mostani formában a bikemag.hu is) a nyomtatotthoz képest. Ez így is fog maradni, eddig az összes elektronikus könyv és hasonló marhaság megbukott /szerencsére/.

Kár ezért a magazinért. 2005-ben amikor elõször vettem véletlenül egy példány teljesen megdöbbentem, hogy ilyen színvonalú magazin létezik/létezhet itthon (a 90-es évek mbah volt nekem addig az alap).
A magazin színvonala (szubjektív vélemény) simán verte a német bikeot :)

#115
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Off; Ausztriában szinte csak német újságokat lehet kapni. A sajátjuk meg nem (volt) valami nagy szám.

Megértem, de én is sajnálom. Nehéz bármivel visszaadni a papír zizegését, tapintását, illatát.

#116
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

remélem, a blikk nem jut erre a sanyarú sorsra
mert, azt elég nehéz lenne lefûzni 2001-tõl

:D:D:D Gabi, a jókedv örökös "felelõse". "Seize the day!"

Most vettem meg a Velo-t és remélem nem 5000 fogy alkalmanként !
Naív vagyok?

Nagyon.

(Persze, itthon minden printmag nyomott példányszámokat szeret közölni, a valós eladásokat kb. senki nem fogja közölni...)
"In idem flumen bis non descendimus"

#117
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Elõször vala a 'video kills the radio star' most meg a web készít ki mindent, amirõl öt éve még azt sem tudtuk, hogy az valójában offline. De nem biztos, hogy baj ez. A világ törvénye, hogy elpusztulnak dolgok, elhal körülöttük az energia, hogy átadják helyüket új dolgoknak, hogy azok megint elinduljanak felfelé a szinuszgörbén és újra elérjék a zenitet, majd megint le és így tovább. Sok sikert a webes formátum kiterjesztéséhez!

Komolyan mondom, hogy tõled vártam ezt a párhuzamot, senki mástól! :)
...és ráadásul éppen 3 évtizede volt ez sláger (1979-es az említett popdal).

Azt írták, nem szûnik meg teljesen az újság. Részemrõl, ha egyévben lesz 3 db, de az olyan, hogy szétázik a rácsorgó nyáltól, akkor inkább az legyen. Tamaska írta, hogy az angol lapokban senkit nem érdekel a 2-3 hetes Eurobike, hát engem meg érdekel a 2-3 éves is.

Akkor gatyát felkötni, mert az idén májusban elõször megrendezésre került Handmade Expóról van pöttynyi képanyagunk, néhány cikk és pár (talán 20-30?) HD videó. Mivel az a kiállítás szerencsére nem a havi aktuális divattrendekrõl szólt, így a téli estékre adagoljuk nektek - hamarosan... ;-)

93 óta kb 2 szám hiányzik, még 95 környékébõl. Érdekesnek találom a dolgot. Dave amikor elkezdte sokan azt sem tudták van ilyen sport, most meg egy maratonon elindul kb 1500 ember, és ez a szám egyre csak nõ. Akkoriban eladható volt, most a gyarapodó kerékpáros népesség korában meg nem? Hogy lehet ez? Talán azért mert felhígult a lap. Sok lett benne az pl országút, pedig alig országútiznak. Egy "mountisnak" pedig az aszfalton nem sok kihívás van, szépség, változatosság úgyszintén kevés. Lehet közülük sokan vannak úgy vele, hogy minek fizessenek érte, ha az ujság harmada nem is nekik szól. Szerintem a honlapnak sem az országútisok miatt nagy a látogatottsága. Lehet profiltisztítást kellene inkább végrehajtani, vagy ha nincs ihlet egyszerûen valami neves külföldi szaklapot kellene fordítani, vagy együttmûködni vele.
Itt a honlapon meg néha megtetszik egy cikk, nekiállok elolvasom, végig motoszkál bennem, hogy mintha már olvastam volna, és a végén ott szerepel melyik nyomtatott számban jelent meg.
Számomra ez az évtized legsz@rabb híre.

Ha visszaolvasod kicsit a topikot, sok felvetésedre itt a válasz.
A profiltisztítás már rég nem lett volna megoldás, mint ahogy külföldi lap "mutációja" is rühellnék lenni.
A web és a print - kisarkítva fogalmazok - egymást gátolták eddig sokmindenben. Megpróbáljuk milyen, amikor egyre kell fókuszálni.

Ezt nem hiszem el.

23 éves vagyok, hatodikos korom óta olvasom rendszeresen az újságot.
Baráti körömmel gyakorlatilag ezen nõttünk fel.
Nekem a BikeMag olyan volt mint másonak a reggeli kávé, a cigi, a sör egy kemény nap után, stb...

Ami a legjobban elszomorít, az az, hogy ebben az országban már a legolvasottabb kerékpáros magazin sem tud talpon maradni. Tudom, hogy a BikeMag mindig poltikamentes volt, de egyszerûen a belem kifordul attól, hogy minden értelmes dolog tönkremegy szeretett hazánkban :( Az fél országot agyhalottá tévõ médiák ellenben továbbra is virágzanak, és mossák az emberek agyát...

Sajnállak BikeMag, jövõ héten irány a könyvkötõ :(


UI.: Most olvastam Kvázigazda beírását, a véleményem ettõl függetlenül ugyanaz. Ausztriában is elérhetõ a világháló, mégis kb. 5-6 kerékpáros magazin van az ottani piacon (ez csak egy példa az ezerbõl).

...amelyek közül a legrégebbi és legnagyobb, kizárólag MTB-vel foglalkozó szaklap hozzánk hasonlóan 2009. decemberében csinál print változatot utoljára...
"In idem flumen bis non descendimus"

#118
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Egy fárasztó hétvégi bringázás majd fürdés kaja után,leülni a fotelba,egy sörrel az egyik kézben,másikban az újság....Na ez amit nem fogok a monitor elõtt.És újságot olvasni monitoron,én sem szeretek,alig szoktam.De lehet,hogy ez csak az ilyen õskövületeknek rossz,mint amilyenek vagyunk páran.Az utánunk jövõ nemzedék,alig olvas papír alapú könyvet,újságot,õk ebben nõnek fel,ami most itt is bekövetkezett,hogy minden infot,tudást a neten keresztül szereznek be.Mi meg sírunk egy kicsit,meg nosztalgiázunk,és megõrizzük a gyerekeinknek a lapokat,akik majd úgy emlékeznek a nyomtatott sajtóra,mint mi a hétfõi adásszünetre,és a fekete fehér TV készülékre.

#119
szlatmik

szlatmik

    vendég

  • fórumtag
  • 134 hozzászólás
Nagyon sajnálom a Bikemagot. Éveken keresztül minden hónapban megvettem, gyûjtögettem. Az utóbbi idõben úgy alakult,h kissé eltávolodtam a bringázástól,de ez most nagyon szomorúan érint,mert éveken keresztül minden hónap úgy kezdõdött,h idegesen vártam mikor jelenik már meg a frissmag. Durva,h régen jártam a bikemag.hu-n és pont most nézek be mikor egy ilyen hír jelenik meg:( Ezek után még jobban fogom õrizni azokat a lapokat, mert úgy látszik egy letûnt kor emlékei lesznek(és sajnos a többi jó magazinra is ez a sors vár, csak a blikk szintûek maradnak meg pár év múlva). Azt hiszem a decemberi számot jó,ha kicsit megnövelt példányszámban nyomjátok ki,mert gyanítom,h mindenki le fog rá csapni aki valamikor is rendszeres vevõje volt a magazinnak.
Remélem sikeres lesz az új üzleti modell és tény,h az online sajtóban nagy lehetõségek vannak. A kézzel fogható, mindenhova cipelhetõ, nézegethetõ, hónap elején megkaparintható, hosszú évekre elrakható magazinok hangulatát viszont nem tudja visszaadni.

#120
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Most vettem meg a Velo-t és remélem nem 5000 fogy alkalmanként !
Naív vagyok?

Természetesen várom a bikemag sztori folytatását !