Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

10 év 100 lapszám után búcsúzik a kéthavi nyomtatott Bikemag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
216 hozzászólás a témában

#81
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Meg azt se felejtsük el, hogy havi több ezer színesben kinyomtatott oldal nem éppen környezetbarát megoldás.

Ez szerintem nem feltétlen igaz. Ha az a havi mondjuk 5000 ember emiatt ül pár órával többet a gép elõtt, az már nem szerény villanyszámla. A villany környezetbarát elõállításában pedig nem mi magyarok vagyunk az éllovasok. Hamarabb használódnak el a számítógépek, az pedig veszélyes hulladék, a papír pedig nem. Az újságolvasás nem rongálja a szemet mint a monitor bámulása. Hol itt akkor az elõny?
Másrészt a bikemag-hu töredékét sem nyújtja a nyomtatott újságnak. Megkockáztatom, ha el is éri valamikor a színvonalát, az nem mostanában lesz. Lehetséges, hogy akkorára a konkurencia úgy kinövi magát, hogy nem is sokan fognak érdeklõdni már Bikemag.hu után. Én is szerintem rá fogok szokni más hasonló újságra, és hozzám hasonlóan még sokan mások. Ez pedig a konkurenciát fogja még jobban erõsíteni.

#82
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Részemrõl várom az újhullámos web-Bikemagot, jobb ez a megoldás, mint a lassú csõd lett volna.


Igen az újhullámost már én is nagyon várom, mert ez jelen állapotában nem igazán köt le. Meg úgy érzem másokat sem, meg kell csak nézni, hogy milyen mozgás van a fórumon napok óta. Vagy ezt csak a holtszezon számlájára írjuk?

#83
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Én is régi olvasó vagyok, kicsit sajnálom, hogy nem lesz kéthavonta mit lapozgatni, de ha a weboldalon naponta-kétnaponta találok egy friss írást, egy jó archívummal kiegészítve, nem fogom bánni.
Sokkal több a lehetõség egy internetes magazinban, vége lehet az állandó "sok az országút -sok a cc - sok a dh" balhéknak, több képet lehet a cikkekhez mellékelni, nem kell számolgatni hogy mekkora betûmérettel készüljön a cikk, hogy kiférjen, nem lesz "kiestek a lapok, eltüntette a posta" nyavalygás, videós teszteket is lehet publikálni, akármi.
Meg azt se felejtsük el, hogy havi több ezer színesben kinyomtatott oldal nem éppen környezetbarát megoldás.
Részemrõl várom az újhullámos web-Bikemagot, jobb ez a megoldás, mint a lassú csõd lett volna.

#84
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Akkor ezek után vehetem a fekete zakómat tényleg. Temetünk mindent, ami jó volt az elmúlt években. Se Bikemag, az újságosoknál, Se újabb NWD...
A lap az egyik legmeghatározóbb volt kerékpáros tevékenységem fejlõdésében. Jelentõsen gerjesztette az érdeklõdésem hónapról hónapra.

Szerény meglátásom szerint viszont a netes tartalom jelenlegi formájában nem állja meg a helyét egyedül. Engem nem vonz annyira az oldal, emiatt ritkán is nézem meg. Kevés olyan cikk van, ami felkeltené az érdeklõdésemet.
Megértem, elfogadom, de akkor sem tetszik.
Konkurenciát meg nem fogom megvenni, mert hát hagyjuk a minõségét.

#85
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Azt gondoltam, hogy érted a jelentést, csak a párhuzam úgy lenne igaz, hogy ha a szám címe az lenne, hogy "Video killed the Radio". És persze aki sikeres, az a rádióban is hallható, de ha nem csinál egy menõ klippet, akkor nem is lesz sikeres. Nem tudom ismered-e a Pearl Jam-et az õ elsõ albumukról szinte az összes dalból készült klip, aztán elegük lett a hirtelen jött népszerûségbõl, azóta már kiadtak jó pár albumot, klippet egyet sem csináltak és hát nem is nagyon lehet róluk hallani.


Erre a jelenségre írtam ezt:

...Az már más kérdés, hogy az megfordult, hogy hol fedezik fel a sztárt, de ebbe nem is akartam belemenni - evidens és érthetõ. Amire célozta az a végeredmény.


Tehát az, hogy összességében mindkét vonal fut... Remélem így lesz az internetes és a nyomtatott sajtó esetében is, ezen belül pedig a BikeMag-nál is.

#86
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Azt gondoltam, hogy érted a jelentést, csak a párhuzam úgy lenne igaz, hogy ha a szám címe az lenne, hogy "Video killed the Radio". És persze aki sikeres, az a rádióban is hallható, de ha nem csinál egy menõ klippet, akkor nem is lesz sikeres. Nem tudom ismered-e a Pearl Jam-et az õ elsõ albumukról szinte az összes dalból készült klip, aztán elegük lett a hirtelen jött népszerûségbõl, azóta már kiadtak jó pár albumot, klippet egyet sem csináltak és hát nem is nagyon lehet róluk hallani.

#87
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

De igen, mert ma már a külsõségek fontosabbak, mint a tehetség. A video a sztárt ölte meg, nem a rádiót.


Értem a jelentést, köszi! ;)
Arra értettem, hogy nem ölte meg. Konkrétan a pop világában a mai napig fontosak maradtak a rádiók, így ritkán van olyan együttállás, hogy videón (tv-ben, a csillogó külsõségekkel) sztár valaki, audión (rádióban) pedig nem. Szerintem. Erre értettem az újsággal kapcsolatban is, hogy talán nem olyan vészes a helyzet és van kompromisszumos alakulási lehetõség, kiút. Az már más kérdés, hogy az megfordult, hogy hol fedezik fel a sztárt, de ebbe nem is akartam belemenni - evidens és érthetõ. Amire célozta az a végeredmény.

#88
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Video kill the radio star - eltelt 30 év és mint kiderült ez azért mégsem sikerült úgy, ahogyan azt gondolták. Én nagyon remélem, hogy az internet egyiket sem fogja a továbbiakban sem végleg bekebelezni - legalább amíg élek, addig ne! :D


De igen, mert ma már a külsõségek fontosabbak, mint a tehetség. A video a sztárt ölte meg, nem a rádiót.

#89
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Én nem voltam rendszeres vevõ, megmondom õszintén. Biciklis boltban dolgozok "szezonban", azon kívül is napi/kétnapi szinten járok be, így megnéztem pontosan mi van benne, aztán megvettem vagy nem. Általánosan viszont az utóbbi pár évben egy-két kivételtõl eltekintve ha vettem, csak ezt vettem, mert tényleg színvonalas volt. Amikor nem vettem, azzal sem a színvonal volt a probléma, hanem a téma - nem fogott meg épp az a szám.

Viszont ami ebben a világban nem tetszik, hogy megyünk megállíthatatlanul (legalábbis úgy tûnik) errefelé, hogy net és számítógép. Engem ez csalódottsággal és aggodalommal tölt el, pedig még fiatal vagyok. :)

Átgondolva az egészet viszont arra jutottam, hogy az én szempontomból egy "köztes" megoldás, évi három-négy, kellõen vastag, ütõs számmal egy kompromisszumos és érdekes megoldás. Olyan minõségû és széles skálájú tartalommal lehet megtölteni így, hogy van benne fantázia. Az meg szerintem sem baj, ha van benne aktualitását tekintve két napos és két hónapos anyag is...

Video kill the radio star - eltelt 30 év és mint kiderült ez azért mégsem sikerült úgy, ahogyan azt gondolták. Én nagyon remélem, hogy az internet egyiket sem fogja a továbbiakban sem végleg bekebelezni - legalább amíg élek, addig ne! :D

#90
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
épp a szobámat rendezem át és rengeteg bikkmakkot találtam valamikor 2002 környékétõl szinte tavalyig vagy az elõttig

most olvasom hogy nem lesz több,megtartom õket valami vákuumos zsákba elrakom :)
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#91
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
miskolcon se volt minden újságosnál,de bicajboltba mindíg volt 7-8 db.ahogy én vettem észre nem maradt meg sokáig.régebbi számokra én is vevõ lennék majd

#92
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Én azt mondom, hogyha így döntöttek, annak megvan az oka, õk jobban benne vannak ebben a dologban. Régebben már kitárgyaltuk ezt, amikor el lett döntve a kéthavi megjelenés. Akkor is lehetett érezni, hogy már nem megy ez így sokáig.

De azért az egy maradandó érzés, amikor haverokkal megvettük, és csorgattuk a nyálunkat, és nagy örömmel forgattuk.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#93
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Nekem nagyon fog hiányozni, színvonalas cikkek, rengeteg infó és az egész szerethetõ stílusban volt olvasható, mindezt úgy, hogy kézben tartom, bármikor elõvéve úgy, hogy nem kell hozzá a munkaeszközömet bekapcsolni. Én sem szeretek laptopon olvasgatni, engem kifejezetten zavar a virtualitás, pláne, hogy ebben a infós szakmában dolgozom, így rengeteget KELL a gépen olvasni én a helyetekben mindent megtennék, hogy ennek a trendnek ellenálljak mert hosszú távon vissza fogja mindenki sírni az nyomtatott sajtót. Sokan azt írják, hogy megvették volna, de nem volt megfelelõ mennyiség az újságárúsoknál. Az elõfizetés valóban lehet erre megoldás, de az is egy bizalmi dolog, megjön/nemjön vajh, meg ha utál a postás akkor lehet, hogy borítékolhatóan összeb...ssza a cuccot, szóval jobb szeretik az emberek megvenni az újságárusoknál. Ha ez viszont anyagilag nem finanszírozható tovább, attól még nem biztos, hogy a jó megoldás a megszûnés, esetleg a terjesztésre kéne egy jobb verziót kiötölni. Tudom,hogy nagyon 21. századi a webes megjelenés, de pls...
Lófarok József

#94
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Ez nagyon igaz.



Aztán régi terv és mondjuk adósság részemrõl, hogy online is felkerüljön ez az archív példányok megrendelõlapja.


az nagyon jó lenne:)!

#95
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Kár hogy megszünik a nyomtatott Bikmag biztos fogom olvasni a hireket cikkeket lehet jobb szebb lesz de az ujságnak van varázsa és benne van az is ha már megvettem elolvasok minden cikket még azt ios ami nem érdekel anyira igy majd picit szükülni fog a tájékozotságom eggyes témákban de ez van.Sajnálom az ujságot de sok sikert és kitartást a fojtatáshoz mi meg majd szépen megszokjuk:))
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#96
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

FHM sincs már, a decemberi az utolsó

Régebben elõfizetõ voltam de olyan sz..r lett, hogy lemondtam az egészet. A Bikemag-ra ez egyáltalán nem volt jellemzõ sõt...
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#97
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én már sejtettem ezt az egészet, elég volt elcsével beszélgetni a nyáron...
sad to see it.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#98
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
FHM sincs már, a decemberi az utolsó

#99
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
...pl FHM, CKM, Pléhboly
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#100
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sajnálom a Bikkmakkot, és köszönöm nektek, hogy több évig fáradozást nem kímélve azon voltatok, hogy nekünk bringásoknak örömöt okozzatok! Sok sikert a webes tartalomhoz!
Az a baj, hogy az ország csak a szennylapokat tartja el....
" A Cube el van vetve! "