Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

10 év 100 lapszám után búcsúzik a kéthavi nyomtatott Bikemag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
216 hozzászólás a témában

#181
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
1. Így igaz, a Bikemagot hatalmas sértés egy lapon említeni a letûnt bulvárrádiókkal.
2. Itt ilyen sok embernek van problémája az emésztéssel, vagy csak szereti a WC illatát? :)
3. Jó tudni, hogy az átalakulás csak részleges és napkitörés esetére is marad valami.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#182
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
na
kénytelen leszek venni nótbúkot, pedig istenbiza szívbõl gyûlõlöm õket.

azért sajnálom a zújságot.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#183
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
szomorú.:cry:

várható esetleg egyben 100 szám valamilyen dísz megjelenése? hogy meglegyen az utókornak, ugyanis volt egy idõszak amikor szétesõsek voltak a lapok, illetve a sok rongyá olvasott helyet jó állapotban legyen meg.

#184
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Szerintem nem egy kategória a rádiók esete, meg a Bikemag. Bocsánat, ha valakit bántok ezzel, de nekem semmit nem jelentett a két rádió (sõt, a Boros-Bocskor páros nyílt uszítását a kerékpárosok ellen én még nem felejtettem el), ezért lehet, hogy rosszul látom, de ott hamar betöltõdik az "ûr" az új adókkal, nem fognak sokáig siránkozni az emberek. Kerékpáros magazin volt két darab, és bár a konkurencia sokat fejlõdött, itt azért nagy hiány fog keletkezni.

#185
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Régóta elõfizetõ vagyok, ez(és persze az MBAH) volt a kedvenc újságom. Szomorú hogy nem lesz többet, de kíváncsian várom a webest. Hajrá!
Az utolsó számhoz küldhetnétek matricát, a régit már kiszívta a nap a kocsin! :)
Jaés több CC/maratont a zújságba! :D

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#186
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
már elõttem mondta valaki de énis szeretnék 1 kicsit élni más dolgokkal.
nemrég vettek el tõlünk 2 nagyon nagy dolgot (reklámot elkerülve) "piros és kék szalag"os rádiót ami az emberek hétköznapjaihoz tartozott. Lett helyettük másik, és nemmondom hogy halgathatatlan de ez már nem AZ. Most megszûnik még 1 olyan dolog ami bele rögzült az emberbe, hogy végre itt a december és megyek megveszem a friss-magot.Értemén hogy internet jobb gyorsabb, stb....de messze nem kézzel fogható, és fõleg ne annyira élvezhetõ mint 1 újság. Én soha 1 cikket nem olvastam végig az interneten, mert annak megvan a feelingje hogy na most nekiállok olvasni :) vagyis volt
Én nagyon sajnálom és remélem egyszer visszatér a BIKEMAG!!!

#187
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Én nem kesergek, bár én sem örülök neki. (Ok, okozat és következményei, de ez egy tendencia.)
Azért nem kell keseregni. Egy jól szerkesztett initernetes újsággal nagyot lehet durrantani, még úgy is, ha elõzõleg "csak" nyomtatott formában jelent meg a lap és ezt már megszokták a rendszeres olvasók.
Biztos vagyok benne, hogy az újság szerkesztõi/készítõi sok újdonságot fognak tálalni nekünk, olvasóknak. (Szerintem szárnyakat kapnak majd és a tollaikat kell nyesegetni, nehogy elszálljanak! :P)
Egy korszak lezárul, megnyílik egy másik. Kíváncsian várom.
További sok sikert BIKEMAG!

ps.: ej, most örülök, hogy vezeték nélküli net van a házban és tágas a klotyó. :D

#188
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
most jó hogy ülök..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#189
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Sajnálom,de várható is volt ez talán.Mindenhol csökken a nyomtatott sajtó iránti kereslet.Na meg a válság.A WC-ben én külön tartót csináltam,ahol mindig van 4-5 db BM.:)Kislányomat,amikor a WC-re szoktattuk,akkor maradt nyugton ülve,ha kapott egy Bikemagot a kezébe.Na de természetesen nem csak a Wc-re való volt ez az újság.:)Pár évtized múlva,talán egyáltalán nem lesz papír alapú újság.Én 2001 óta vettem meg,majdnem minden lapszámot.Az utolsót biztos megveszem.Nyomtassatok eleget belõle!:)

#190
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Hát ez gáz. Ha azt a tartalmat megjelenítitek online (fõleg tesztek, versenyzõk gépei, technikai dolgok), akkor talán megfelelõ lesz a pótlás, de a visszaolvasás, ágyban nézegetés, wc-s lapozgatás azért nagyon hiányozni fog. Nem tudom, hogy méritek az online orbitális olvasó számot, de szerintem az annyi nem annyi. Én napi többször klikkelek a kezdõlapra, de be kell valljam a tartalom nem nyûgözött le. Egybõl mentem is tovább a fórumra, vagy a piactérre. Mert ne szépítsük túl sok újdonság és izgalmas dolog nem található az online változatban. Na akkor majd ezután.

#191
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Sziasztok!

Személy szerint nagyon sajnálom az újság megszûnését. A tapasztalatom az, hogy semmilyen de semmilyen internetes oldal nem tudja a nyomtatott sajtó hangulatát és érzetét visszaadni.
Jómagam nagy újság és katalógus gyûjtögetõ vagyok, különbözõ régi nyomtatott médiák, katalógusok régi - régi számait õrzöm az élet számos területérõl és jólesik idõrõl - idõre elõvenni a régi lapszámokat és újra olvasni a cikkeket.
Igen akár a legkisebb helységben vagy a fürdõkádban vagy egy nyaralás során vagy csak úgy spontán.
Ez az internettel soha nincs így. Megnyitottam, elolvastam és kész. Nem tudom akkor elõvenni, átlapozni, megnézni amikor szeretném. Az internet jó dolog de az internet egyben rombol is :(


Ezzel nem értek egyet. Ez kicsit úgy hangzik, hogy a szó elszáll, az írás megmarad, és a szó alatt az internetet értenéd. Én is nagyon szeretem olvasgatni a régi számokat, de pl. a cyclingnews-on is lehet böngészni, hogy, mondjuk, 2003-ban milyen volt Bobby Julich csapatbringája.

#192
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Imádtam az Eurobike beszámolók citrom díjai alatt a szöveget.

Hájjal kenegetsz - jelentõs részét én követtem el... ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#193
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

mostantól a wc-be kellene valahogy bevezetni az áramot,hogy nagy változás ne legyen:D


laptop, netbook, iCuccok :D

Imádtam az Eurobike beszámolók citrom díjai alatt a szöveget.


kiállításos cikkeket csak azért olvastam. :)

#194
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

:( Sajnálom, még akkor is, ha nem minden cikket olvastam el egyszerre, csak mondjuk unalmamban, aztán mindig rájöttem, hogy azok a cikkek is nagyon jók, és érdekesek, amik elsõ ránézésre nem is tûntek annak.


Ezzel én is abszolút így voltam. Meg így utólag már szépnek tûnnek azok az amatõr (értsd: nem hivatásos) dolgok is, amiken néha mérgelõdtem (hogy hozzak egy példát, az egyik számban volt HBalage pályagépe, saját készítésû lecsupaszított "pályanyergével", ami hatására én is csináltam egyet, mire a következõ számban írta, hogy rájött, hogy nem is jó), mivel ezektõl volt érdekes a lap. Nézzétek meg az amerikai Bicycling címû újságot (volt itt valahol link, letölthetõ PDF formátumban), dög unalmas, steril, egyenfotókkal, olyan, mint egy nõi magazin bringás melléklete.

#195
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Ahhh.. mivel fogjuk ezentúl a BOTYra a kerékpárok hovatartozását bizonyítani? :( Imádtam az Eurobike beszámolók citrom díjai alatt a szöveget.

#196
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Feltöltött kép

ennek a magyar kiadasa. ebbol lett a Bikemag

...és ennek a lapnak évek óta van digitális változata is.
http://www.zinio.com...uctId=105149148


#197
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

mi az az MBAH? :o

"1993-ban Mountain Bike Action Hungary (MBAH) néven Dave Erickson alapította, majd hamar a montisok kedvenc olvasmányává vált. Késõbb egyre több szakág került bele, míg az ezredfordulóra BikeMag néven, a változó kerékpározási szokásoknak megfelelõ színes tartalommal vált egyre szélesebb körben népszerûvé. Az oldalszám 64-rõl 140-re ugrott, melyben a kerékpártesztek és -technika bemutatása mellett túra- és versenybeszámolók, kerékpáros érdekvédelem, szerelési tippek és sok más érdekesség kap helyet. A kerékpározás bármely válfaját ûzõ sporttárs megtalálhatja benne a számára érdekes információt."
"In idem flumen bis non descendimus"

#198
speedline

speedline

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Sziasztok!

Személy szerint nagyon sajnálom az újság megszûnését. A tapasztalatom az, hogy semmilyen de semmilyen internetes oldal nem tudja a nyomtatott sajtó hangulatát és érzetét visszaadni.
Jómagam nagy újság és katalógus gyûjtögetõ vagyok, különbözõ régi nyomtatott médiák, katalógusok régi - régi számait õrzöm az élet számos területérõl és jólesik idõrõl - idõre elõvenni a régi lapszámokat és újra olvasni a cikkeket.
Igen akár a legkisebb helységben vagy a fürdõkádban vagy egy nyaralás során vagy csak úgy spontán.
Ez az internettel soha nincs így. Megnyitottam, elolvastam és kész. Nem tudom akkor elõvenni, átlapozni, megnézni amikor szeretném. Az internet jó dolog de az internet egyben rombol is :(

#199
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

mi az az MBAH? :o


Feltöltött kép

ennek a magyar kiadasa. ebbol lett a Bikemag
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#200
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
:( Sajnálom, még akkor is, ha nem minden cikket olvastam el egyszerre, csak mondjuk unalmamban, aztán mindig rájöttem, hogy azok a cikkek is nagyon jók, és érdekesek, amik elsõ ránézésre nem is tûntek annak.