Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#121
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Easton EA70 XCT 26" 9*135mm-es hátsó kerékről kérdeznék. Új korától kezdve 10-20km-enként, amikor rálépek a pedálra szalajt egy keveset akkora kattanások kíséretében, hogy mindig azt hiszem széttörik az agy. Gondolom ez a szabadonfutója. Tudom, hogy látatlanban nehéz megmondani mi a gond. Alpok túrára készülök (~ 1000km) és eredetileg nem ezzel a kerékkel akartam menni (két kerék között vacillálok), de most felmerült, hogy mégis ezzel mennék.

 

Csomagtartóval (20kg-nál kevesebb terheléssel) elég ez a 24db egyenes küllő vagy nagy rizikó?

 

Sanszos hogy a kattogás miatt előbb-utóbb megadja magát?


Edited by freddyke, 2014. July 27. - 14:14.


#122
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Használ valaki CB kerékszettet?



#123
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és véleményeket.

 

A szabadonfutó gyakori karbantartása mit jelent?

Anno XT agyas DT küllős Mavic717-s kerekeim voltak. Azokat minden szezon elején/végén szétkaptam/karbantartottam.

Meg is hálálták...

Igaz én 70Kg körül vagyok.

 

Most van egy hely ahol az X1600---70pénz a Crosstrail meg 90pénz.

Súlyban nincs nagy difi a kettő között. Kérdés, hogy a különbség a kerék kerületén vagy inkább az agyaknál van?!

 

Régebben hallottam, hogy a Mavicnál még a jobb kerekeknél is problémák voltak az agyakkal. Ez még mindig fennáll?

Az az agyprobléma amit írtam, először sokáig elmegy aztán amikor megkopik könnyebben kiszárad nagyjából két havonta persze kilométer függő.



#124
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és véleményeket.

 

A szabadonfutó gyakori karbantartása mit jelent?

Anno XT agyas DT küllős Mavic717-s kerekeim voltak. Azokat minden szezon elején/végén szétkaptam/karbantartottam.

Meg is hálálták...

Igaz én 70Kg körül vagyok.

 

Most van egy hely ahol az X1600---70pénz a Crosstrail meg 90pénz.

Súlyban nincs nagy difi a kettő között. Kérdés, hogy a különbség a kerék kerületén vagy inkább az agyaknál van?!

 

Régebben hallottam, hogy a Mavicnál még a jobb kerekeknél is problémák voltak az agyakkal. Ez még mindig fennáll?


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#125
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

Nekem van egy régebbi Crosstrail, 2007-óta gyepálom és bírja a 95 kilómat mostanában lsz esedékes egy hátsó csapágycsere úgy érzem, azt számold bele a Mavicocnak az idióta csúszócsapágyas/perselyes szabadonfutója miatt gyakoribb a karbantartás igénye.



#126
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

 

Mavic UST és 1 mm-el szélesebb a belső méret, tehát stabilabb a gumi. A feltüntetett áraknál viszont a DT jóval olcsóbb, meg 28 küllőnél jobb a súlyelosztás mint 24-nél (esetleges küllőprizma is jobban felfér).



#127
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

részemről crosstrailra 1

dt-ben jobb az agy, mavicnak jobb a felnije és true ust, meg szerintem masszívabb is, de ezt valószínűleg papíron nem tudnám bizonyítani :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#128
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

 

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#129
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Haverék most, 1,5 hónapja vettek 2 Radon bringát, CrossRide kerékszett van bennük és mindkettőnek eléggé lötyög a csapágyazása. Lehet, hogy ezek tényleg ilyenek gyárilag.

Az SLR-el nem illik összehasonlítani, kb. 600 Euro az árkülönbség. (230 vs. 830 € )

Nem összehasonlítás volt, példa.



#130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Haverék most, 1,5 hónapja vettek 2 Radon bringát, CrossRide kerékszett van bennük és mindkettőnek eléggé lötyög a csapágyazása. Lehet, hogy ezek tényleg ilyenek gyárilag.

Az SLR-el nem illik összehasonlítani, kb. 600 Euro az árkülönbség. (230 vs. 830 € )


Edited by marton, 2014. April 13. - 23:13.

Marci

#131
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Erre kíváncsi vagyok.

Nézz meg egy SLR kereket.



#132
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Pedig lehet.

 

Erre kíváncsi vagyok.



#133
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Zárt csapágyas? Ha igen, akkor azon nem lehet állítani, viszont lehet csapágyat cserélni. A Shimano gondolom kónuszos, a kónuszt tökéletesre be lehet állítani.

Pedig lehet.



#134
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts

Javítás: a Mavic ipari csapágyas... 


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#135
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts

A Shimano és a Mavic is kónuszos


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#136
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

az meg egy alsó kategóriás mavic kerék. az meg ilyen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#137
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Zárt csapágyas? Ha igen, akkor azon nem lehet állítani, viszont lehet csapágyat cserélni. A Shimano gondolom kónuszos, a kónuszt tökéletesre be lehet állítani.



#138
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts

Sziasztok!

 

Mavic Crossride kerekeim vannak. Kb. fél év használat után elkezdett kotyogósodni a hátsó kerekem. Megmutattam szerelőnek, kicsit húzott rajta, kicsit jobb lett. Azóta eltelt 3 év és nemrég kapott egy agy zsírzást. Ezúttal egy másik szervízbe vittem és szóltam is a szerelőnek, hogy kotyog egy kicsit a hátsó, nézze meg. Annyit mondott, hogy ennyi még belefér. Ezt így el is hinném, csakhogy az edző bringámban valami alsókategóriás Shimano agy van, 8 éves és nem kotyog. Így egy kicsit bosszantó a dolog...Keressek másik szerelőt, mit kéne cserélni az agyban, vagy ez normális, hogy egy kicsit kotyog??


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#139
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Köszi a válaszokat! Kicsit elment a kedvem az egésztől. Lehet, hogy inkább "intermediate" gumit fogok használni, Az jó, mert nem az igazi se szárazon, se sárban. :)

Próbáld meg. Ahogy írják, nem olyan bonyolult.

Nálam két bringa.

Melóbajárós. Télen 26"-os (régi, gyári), tavasztól-őszig 28"-as (gyári) van benne. A csere kb. annyi, hogy picit utánnaállítok a féknyeregnek (kb. 1 perc). Mindkettő 6 csavaros agy, Avid tárcsa, 26"-on Roundagon a 28'-ason GS2. Igaz a hajtás itt csak 2 sebesség (2/1), szóval sorcsere nincs, de azért a hátsó egy lánckerék is kopik.

A hegyi bringa. 26"-os gyári (Crossmax ST 6 csavaros, Avid HS1 tárcsa) néha cserélve épített (XT CL agy+Mavic 717+XTR tárcsa) kerékre. Itt kb. nulla problémám volt. A féket sem kellett utánnaállítani. Mondjuk a CL tárcsa kopottabb volt, de pont lexarom..A két sor az egyes kerekeken kb. ugyanannyira kopott, így nekem tökéletes a cserélgetés. Itt sem zavar, ha nem 100%-osan finom a hajtáslánc.

 

Szóval nálam működik más kerékméretek-setupok, féktárcsák, hajtásláncok esetében is.


Edited by Grande, 2014. February 22. - 23:44.


#140
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Köszi a válaszokat! Kicsit elment a kedvem az egésztől. Lehet, hogy inkább "intermediate" gumit fogok használni, Az jó, mert nem az igazi se szárazon, se sárban. :)

 

Nekem épített kerekeim vannak, kettőt a CRC, egyet az actionsports.de, egyet egy kerékpárbolt épített. Persze nem az építés, hanem az agyak és a féktrácsák számítanak. Lehet, hogy gyári kerékszettnél (ha a gyártó méretpontosan gyárt), hagyományos (nem alubakos) féktárcsákkal működne. Erős a gyanúm, hogy nálam a féktárcsákon bukott el a mutatvány, nem egyformák. Leírtam a teljes sztorimat, Neked lehet szerencséd és összejöhet, csak benne van a pakliban az is, ahogy én jártam. Használhatatlan gumikkal sem leszel előrébb. Az igazi megoldás az lenne, ha minden felhasználásra egy bringa, sajnos erre nekem sincs helyem.


Edited by freddyke, 2014. February 22. - 22:36.