Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

freeride.. de mi is az?....

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
267 hozzászólás a témában

#81
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás

Azért van jó biciklim, mert megtehetem, hogy ilyen legyen, és arra használom, amire akarom. :-*


Ebben van valami...

#82
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
:-*

#83
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
emberek. komolyan gondoljatok, amiket ide irtok?
de tenyleg? mert ha igen, akkor mar elore is sajnallak benneteket. olyan szanalmasok vagytok. tenni kell a sportert. tok jo. de h itt cse**egettek mindenkit, azzal tesztek vmit? de komolyan. max azt eritek el vele, h senki nem fog benneteket kedvelni igazan. ha meg nem tetszik a bikemag, akkor minek veszed meg, es minek vagy itt? keress jobbat. olvass el egy nemet bike-t. es orulj. 10 oldal cikk, es utana 100 reklam. ez kell neked? most meg legalabb szol vmirol. es nem mindenki frírájder. sot. a tobbseg nem az. es most magyarazzatok el nekem, mi az a frirajd. mert en csak azt latom, h mig en megyek 5 hosszu kort, abbol 4-ben ott ultok lent, es pizzat esztek. ez a frirajd? vagy ezek utan felmentek, es jottok lefele egy aszfaltot? mikozben minden gyalogost eluttok, aki nem tetszik nektek? vagy a kocsikat rongaljatok ossze? ez meno? vagy ez a frirájd? de komolyan. es ezzel mit tesztek a sportert? es miert kell ittt nagyoskodni? a 15-10 fo, akit irtatok. ez is egy meglatas. de mit csinalnak ok? ugyesek, okosak szepek. dee? vmi tenyleges tett a sportert? itt mi mar nem sokat tudunk tenni. es a streetelesert meg szponzoralni sem fognak. es minek kell ez a felvagos duma? miert nem lehet azt modnani, h na akkor most elmegyek biciklizni? jaa, tom. most a freeride a meno.fel eve meg egy ember sem tudta mi az. es nem is hianyzott senkinek e a szo...vegulis nem mind1, milyen szakag?
hulyet kapok ettol.
itt az a lenyeg, h nem szamitogep elott ulnek egesz nap, hanem vmit tesznek egeszsegukert. es ezert nem kell beugrani a sipalya letorest. enelkul is lehet vki jo. mindenki ugy megy, ahogy neki tetszik. de akkor az igazi freeriderek kinezik ot, es maris csak divat lesz. mert nem teszi tonkre 2 nap alatt az egesz gepet....
no mind1.
bye(egy divatrider, aki regebben ottvan a placcon, mint az IGAZIAK)

#84
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
ilijics: Az IGYSM-nek van egy ilyen alosztálya ami csak ezzel foglalkozik itt feltesznek egypár kérdést és ha nem felelsz meg a vizsgán izzó vassal a homlokodra égetik: DIVAT BRINGÁS, NEM FREERIDER. Erre persze rátesznek egy Harry Potter féle varázslatot így csak bringások láthatják. Ezek után persze csak járda szélrõl ugrálhatsz!!!!

#85
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Azért van jó biciklim, mert megtehetem, hogy ilyen legyen, és arra használom, amire akarom. :-*

#86
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Riszpekt Lcs!
Midenki annyit, ott, annyira nyomja ahogy akarja, csak a bringázás a lényeg! Aki meg leugatja a másikat azért mert kevesebet nyomja, vagy nem nyomja olyan jól annak meg gratulálok! 15 évesen könnyen beszél az ember. Eltart a papamama, megveszi jobb esetben a brinyót, nem kell semmit csinálni csak suli van, az is max 2-ig. Így bárkinek van ideje sokat nyomni. De sokan közülünk reggeltõl estig melóznak a napi megélhetésért, és csak utána jut oda hogy esetleg bringára üljön.Ezen el lehet kicsit gondolkozni!!!! JOda

#87
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Tulajdonnképpen ki dönti el, hogy ki freerider és ki divatbicós ?
Ha k*rva jó gépem van és k*rva kevés idõm használni, emiatt persze nem ugrok nagyot se, akkor divatbicós vagyok ?? Hmm... ?

#88
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ezt most a kis kukiknak üzenem:

Mi is járunk többen DH versenyre (természetesen csak divatból ::)) és hobbiban nyomjuk legtöbben, csak azért mert déházni jó.
És azt tapasztaltam a bundával kapcsolatban, hogy fájó igazság, de akik az élen nyomják profiban és "annyira ok nélkül" tolják õket, mint azt valamelyik írta, simán és láthatóan 1 percet vernek az egyész mezõnyre.
Úgyhogy kukimukik lehet odamenni és lenyomni õket.

#89
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Már azzal is sokat teszünk ezért a sportért,hogy összefogunk!Nem?
Engem nem érdekel ki mit gondol rólam,nem haragszom senkire,nem fogok senkit megverni,mert CC-s stb.Ugrálok,streetelek stb,és ha megbundáznak egy DH versenyt(ami szerintem hülyeség)teszek rá.

#90
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
Bocs hogy még én is írok de most kerültem a géphez és ki kell eresztenem a gõzt:

Topicnak ezen a szent oldalán nem hogy összefogtatok volna a mo.-i bringázás jövõéért! Hanem olyan szinten egymás ellen fordultatok és egymást pocskondiáztátok/tisztelet a kivételnek/. Pontosan uo. érzés mint amikor délelõtt bekapcsolom a TV-t az m1-re kapcsolok és megy a napirend elõtti: a Parlamentbe ugyanazt csinálják az emberek mint ti itt és ezért nem jut sehova ez a koszfészek ország. Mi lesz a következõ összeveritek a divatbringásokat és cc-seket a fogasnál hogy ide csak frírájder jöhet?

Ja és a másik azzal hogy az utcán agreszultok azt hiszitek jót tesztek ennek a sportnak a jövõéért? Igen? Akkor freerideolj!!!
Ezen + te gondolkoz el!!

#91
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Azért még ideírok valamit ami nem tudom hogy helyes-e de én így érzem szóval:
Nem értem miért kellene a freeridet "felvirágoztatni", vagy üzleti térbe helyezni? vannak mo-n helyekahol eltudnád képzelni hogy felmegyünk és 30-an teljesen más útvonalon jövünk le? és még terep is van mellé?
Meg ott is mit értékelnek? stílust! ugyanaz mint a dirt, milyen bukója, meze van? elsõ!
Ki szponzorálna olyan srácokat akik a városba agresszulnak, meg illegális helyekrõl ugrálnak?
Vagy azért kapnánk bicajt hogy normafánál az erdõ rejtekébe nyomuljunk?
Más országokba van terep, meg a köznépet is jobban érdekli mint hazánkban, ezért felkapottabb, de még ott sincs ilyen redbullrampage szerûség!
Nem azt mondom hogy ne tegyünk semmit magyarországon a kerékpározásért! csak azt hogy ne egy új "sportágat" teremtsünk hanem a meglévõeket erõsítsük!

UFF!

#92
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ne kötekedjél már te is csezdmeg. Szép az idö, rájdoljanak csak. én is kurv@ ideges lettem. csak lenyelem, folytsd el te is. 9kor hazajönnek és írnak. aztán elkezdjük szervezni a magyarországi freeride jövöjét ;D Na csá mentem megépiteni a szétrombolt >:( dirteinket

#93
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
MudCow és Danee is nagyon jól elmagyarázta a dolgokat, amit én nem tudtam, mert olyan szinten felküldtétek az agyam! >:(

És ne kötekedjketek lenézõen másokkal. 2 hete keményen dolgozunk 4 ugratóért 2-en a haverommal, mert mindenkinek rugdosós, kutyahugyoztatós, és gurulgatós kedve van. Tegnap fölhúztunk az egyik dropra olusz kb. 35 centit, mára a negyede ha megvan... Szóval mi lenne ha kultúrálnátok magatokat kissé?

De tök fölösleges itt p*csölni ezzel, mert ti úgyse méltóztattok betenni ide a lábatokat, mert mentek Freeride-olni. Tudjátok mit? Gratulálok hozzá... >:(

#94
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ez félelmetes mi megy itt! B@sszátokmeg...
Én is idetolom a divatköcs_g arcomat, és elmondom, hogy...
Ugye Rob (mint mindenki), te azt szeretnéd ha lenne a Freeridenak jövöje magyarországon. ez nem fog sikerülni, hogyha "10-15 ember van mo-n, aki nyomja ezt a freeride-ot, és ti még nem tartoztok közéjük"-mint irtad egy mittudomén melyik topicba, lehet, hogy pont ebbe. Több ember kell, aki ezt sportolja. és jönnek is nagyon sokan. van egy-két divatember, aki csak azért csinálja mert mi Ti is, de vannak olyanok, akik azért csinálják, mert szeretik, meg szabadság, stb. És ezek az emberek kapják meg töled a fikázást: legnagyobb drop a padka, divatért nyomjátok, stb. Kicsi ellentmondás... nem érzed? Mi az, amit szeretnél valojában? Azt, hogy a 10-15 IGAZI freerider legyen szponzorálva, tartsák fönn a bicozás jovöjét, a többi, avagy a divatarcok pedig csak maradjanak a padkáknál? Ha nem ezt bocs, de az irásaidbol nagyon ezt veszem ki. Ha télleg szerednéd, hogy legyen magyarországi freeride, akkor fogadd el a többi embert, aki a Hegyen bicozik Rajtatok kivül. és ne divatozd öket és ne fogadd le hogy a legnagyobb dropjuk a padka volt. Ha valamit igazán el akarsz érni, akkor olyan összefogásra van szükség, amit 10-15 en nem értek el. Szal az én javaslatom: Tegyük félre a vitákat, és közösen probáljunk valamit szervezni. Ez sajnos nehéz, mert sokan nem ismerik egymást személyesen. Meg ezt tényleg meg kell hagyni, hogy nem sokan nyomják olyan jol... mi a megoldás? Nem fikázni kell öket, hanem ahol tucc segiteni nekik. És akkor talán majd ök is segitenek neked-pl épitkezni. Szerintem ha ez müködik, akkor pár éven belül elérjük azt a szintet, hogy lesz több szponzor, mert felfigyelnek rá, hogy egyre többen csinálják ezt. Nagyon sok tehetséges srác van, ez igaz. Érdemes lenne erre külön topicot nyitni... hogy mit tudunk tenni a freeride jövöjéért. mert az az igazság, hogy mindenki csak pofázik - most még én is. de ha elkezdjük szervezni, fejlodünk a freeride terén, akkor felfigyelnek ránk, lesz benne üzlet, több pályát, dirt-et, stb. építenének, tehát lesz sok szponzor, magyarországi freeride - probléma megoldva.

#95
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Az újságnak nem az a dolga hogy szponzorokat szerezzen a noname ridereknek! Olyan lenne mint valami álláskeresõ! Ha valaki tud valamennyire, akkor mennyen versenyekre, legyen 5.-6. párszor és rögtön felfigyelnek rá! ::)
Különbenis a freeridenak miköze van a megbundázott versenyekhez? az bánt mert nem lehetsz dobogós? hol ott a freeride?
Szponzorok nélkül is lehet nyomulni! nem kell kiülni és sírni hogy nincs supermonsterem meg rm7es!
pár száz ezerbõl simán össze lehet rakni egy bicajt ami bírja hazánk terepeit! aztán ha tudsz is, akkor már fel is figyeltek rád! annyit meg nyáron összeszedsz ha tényleg szeretnéd!
Ja van egy haverom, a legnagyobb dropja a járdapatka... és tudodmit, örülneki! :D
mert õ már attól szabad lesz hogy csak úgy lejönróla!
Attól hogy most mindenkit lefikázól nem lesz jobb semmi! mit vársz tõlünk? fizessük le mi is õket?
Ha valahol ott akarsz lenni, olyan sportott válassz ahol nincs bunda! DH: nem adhatnak plussz percet mert nincs redbullbukód!
Rossz országba születtünk :'(
Semmit nem érünk vele ha elkezdünk sírni, hogy adjanak biciklit, vagy építsenek pályát, vagy pontozzanak igazságosan! Mert nem vagyunk senkik (nincs pénzünk)!
Én összekapartam a bringámat 2 év alatt, és akkor megyek terepre amikor akarok. nem szponzorál senki, amúgy nincs semmim! de nem érdekel! csak én vagyok meg a gépem! kit érdekel mit csinál Misi? kit érdekel ki a miniszter? kit érdekel hogy globálisan felmelegszünk? Engem nem! (kis túlzás)
és ha te arra mész hogy meglegyen a santacruz szponzoráltságod akkor te sem vagy jobb azoknál mint akik a redbullosat pontozzák! >:(

És ezen nektek is el kellene gondolkoznotok!
Bár én csak egy önfejû, tahó, paraszt vidéki, divatbringás vagyok, aki még a sípályán se mer leugrani!

Mud voltam!

#96
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Nem tudom mit gondoltok (pl: magatokról), de de milyen alapon sértegettek itt bárkit is azzal, hogy ditvatbringázik, meg a legnagyobb dropja egy padka volt? Ha? Komolyan srácok! Lehet, hogy a Gulyás egy ****, de azért nem kéne a crew oszlopos félistenein kívül mindenkit b*szogatni. Én nagyon tisztellek benneteket, és azt ahogyan bicikliztek, de azért ez egy kicsit gáz volt, beláthatjátok...

Ja David: Egyik bringás haverom bátyja, aki szintén bringázott, kinn él Németországban,. Egyszer, mikor egy lélek nem járt a bringaúton, áthajtott rajta, és a rendõr egybõl megfogta, és 5000 márkát kellett kipengetnie, mert nem lassított a bringaút elõtt... ::)

#97
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
ez hülyeség,hogy a verseny bunda... és szerintem nem azért ver rá gulyás 1 percet a többi emberre...
és még ha az idöt át is lehet írni, de azt nem, hogy látom,hogy hogyan megy....
és ez az egész topic már tényleg eléggé idiotaság,
ez az egész már egymás anyázásárol szol.
Winethoo: egyszer nézz ki mondjuk... Szlovákiába és megérted minek kell fejlödnie a te érdekedben is... ott a rendör utat ad neked, ha az autoval leszoritanak, akkor nem téged ****sznak le.
ha akarsz egy bicos pályát, tessék ott van 1-2-34-99.
most már itthon is kezd feléledni ez a sportág is.
2 uj pályát nyitottak meg az utobbi rövidke idöben.

ja és az anyagi része! ha fellendül ez a sport, többen vesznek igényes alkatrészeket,bicikliket (pl városban 20(csak mondtam egy számot) év mulva nem lesz ekkora smog)
igy nagyobb lesz itthon a felvevö piac is és occsobbak lesznek a bicos cuccok

#98
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Na HAJRÁ! Elõre a SPORTÉRT!


akkor bruder elore!

#99
The Shafter

The Shafter

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
És erre nagyon büszke lehetsz, mondhatom...
Asszem nekem a fórumban ez az utolsó hozzászólásom, nem szeretnék többé visszanézni ide, mert csak felidegesítem magam selejt emberek pitiáner f*szságain. Be kell látnom, ezen a fórumon értelmes emberrel nem lehet beszélgetni, aki ide jár vagy divatból biciglizik, vagy megszokásból, vagy miért ne alapon és senki sem veszi magára a SPORT sorsát, jövõjét, a lényeg, hogy ti jól néztek ki a biciklijeiteken, és nincs semmi problémátok, a jövõ meg magasrõl le van ejtve, miért is gondolnátok másra magatokon és az érdekeiteken kívül...
Tulajdonképpen nem is érdekel, ki mit válaszol erre az üzenetre, csak azt akarom elérni, hogy valamennyire nézzetek magatokba, és lássátok be, hogy Magyarországon még igenis van mit tenni a monti AKÁRMELYIK ágának fejlõdése érdekében, nem mindíg csak az elvárásokat gyártani magatokban, meg a kamu bundázott versenyeket nézegetni, és az agyonsztárolt gerinctelen "versenyzõk" -et isteníteni (gulyás-félék).
Az ujságnak is lenne még mit fejlõdnie. Inkább az extrémebbik ágakkal foglalkozó cikkekre gondolok, ahol semmit nem látni, csak interneten bárhol elérhetõ képek, és írások Magyarrá fordítását. Semmí újat nem nyújtanak ezek a cikkek, mondhatni értelmetlenek, pl. a Red Bull Rampage is mikor volt már??? És még mindíg errõl kell az utolsó utáni bõrt is lehúzni? Ha az ujság már MAGYAR, miért csak a külföldi rendezvényekrõl, emberekrõl van mostanában szó??? Kit érdekel Tyler Klassen? Ráadásul a fordítás is szar... Akit igazán érdekel, 4x-5x hitelesebb írásokat, interjúkat is leszedhet a Netrõl, ami még olcsóbb is. Szerintem sokmindenkit jobban érdekelnének a hazai események, emberek, legalább nem a megbundázott versenyekbõl kéne levonni a tanulságot, hanem a magazinon keresztül sok-sok tehetséget megismerhetne a közönség és persze a szponzorok is, és nem lenne a magyarországi Freeride a MEGBUNDÁZOTT VERSENYEKtõl korlátolt. (Nem véletlenül emlegeten a versenyeket ilyen gyakran, aki nem csak az eredményeket látja, hanem kint is volt a versenyeken pl. Red Bull Dirt, annak tuti világos, mire gondolok)
Szóval amíg a magazin és a hozzáállás, amitõl nagyon sokban függ a sport, ilyen trágya, addig nincs értelme magyar Freeride-ról beszélni, mert az egész "freeride" gulyásra, Gizmóra, meg Janikára lesz kiélezve, amikor már náluk EZERSZER tehetségesebb emberek nem tudnak normálisan biciklizni szponzorhiány miatt, és a versenyeken sem lesz értelme indulni, merthogy maximum a harmadik helyért folyhat a küzdelem... vagy még azért sem.
Ezen kéne nagyon sürgõsen elgondolkodni, legfõképpen a magazin szerkesztõinek, hogy Magyarország már nem csak a cc-rõl akar mindent tudni... és biztos vagyok benne, hogyy ezügyben BÁRMELYIK igazi freerider segítséget nyújthatna...

Szóval mindenki tegyen meg mindent a magyarországi Freeride jövõjéért kapcsolatban, különben nincs értelme biciklizni, az egész csak egy gazdag hobbi lesz nagyon sokmindenki számára, nem lesz benne üzlet, és így jövõ sem...

Amíg meg ezen az illetékesek nem tudnak valamelyest változtatni, innen mindenki, még csak megvetésre és mélységes szánalomra SEM méltó!!!

És nem az a lényeg, ki mit ír vissza válaszképp erre az üzenetre, hanem hogy ezután ki mit képes tenni szeretett sportunkért, aki pedig csak a fórumon keresztül tud erre mit lépni, hát annak üzenem, hogy ************************!!!



Na HAJRÁ! Elõre a SPORTÉRT! BrotheR voltam...

#100
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Nekem speciel nem érdekem ,hogy fejlõdjön az mtb szakákg Magyarországon,ettõl nem lesz jobb telóm,nem lesz még több lépcsõ a városban,letörés a hegyen.Engem nem érdekel ki milyen stílusban nyomja,ha szembejön az utcán intek neki,a lényeg,hogy brinyós.