Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

freeride.. de mi is az?....

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
267 hozzászólás a témában

#1
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
szabad kerékpározás. :P
ingyen lovaglás.

#2
j.akos

j.akos

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Aki tudja a pontos definíciót, az irja. És bocs hogy új topicot nyitottam, de ha valamit kérdezni szeretnék akkor csak igy van rá esély hogy válaszolnak.

#3
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hehehehehe, jókat nevettem, de sajnos a topic 15 oldallal ezelõtt elvesztette az értelmét, ha volt neki egyáltalán. Nagyjából mindenki hajtogatja a maga igazát. Úgy gondolom, hogy aki akarta, már kifejtette a véleményét, így most határozatlan idõre bezárom a topicot. Aki nem tudja mi is az a freeride, és a topic elolvasása után sem csillan meg a fény a buksijában, annak úgyis mindegy. ;D



#4
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás

mondtam hogy vannak freeride versenyek ;)
/Saalbach/ ami anyit tesz hogy 4en mennek egymas mellett lefele, jumpok, dontott kanyarok, stb...


Azt nem 4X-nek hívják? Szerintem inkább a Red Bull Ride a Freeride verseny..

#5
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
nem feltétlen nincs szabalyozva a freeride..már mondtam hogy vannak freeride versenyek ;)
/Saalbach/ ami anyit tesz hogy 4en mennek egymas mellett lefele, jumpok, dontott kanyarok, stb...
de szerintem a rampage is egy freeride verseny..

#6
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nem:)
akkor túra.akkor arra mész,amerre akarsz,és nem idõre.ezt hívnám túrázásnak,akár még trekkingnek is.tehát ti trekkingesek vagytok ;D
az én szívemhez legközelebb SHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓn definíciója áll,de a 2. mefi féle sem rossz

#7
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
jaj hagy próbáljam meg én is!!! ;D

persze..amig jottem én ;D ;Dmellesleg szerintem az XC definiálható sport ugyanis szabályok kötik meg vannak adva hogy mi is AZ xc... ::)bár ha nem igy van akkor bocs :-[ :P


Na de a DH-nak a 4X-nak a sõt/CC-nek/ /Dirt-nek/ is meg vannak a maga szabályai amiket bírók, pálya szélét jelzõ szalag, idõmérõ tartat be.

DE MIVAN HA...

megszûnnek ezek a tényezõk és velük együtt elvesznek a szabályok akkor FREERIDE

#8
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
azt a little bit CC-t nem prefaralom benne annyira szivesen, de ha muszaly... :-X :-X :-X


#9
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
egy other megfogalmazása a freeridenak..amivel asszem tobben 1et értenek...

As it says above ,to ride free!! Doesn't matter to us if your a Canadian North-Shore nutter who hucks off 15footers ,a street rider ,a trials rider ,a downhiller or you prefer a bit of XC.

;)

#10
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
asszem ez midnenkit kompenzál ;D

Egyre növekvõ rugó utak, járhatatlannak tûnõ lejtõk, óriási letörések, épített pályák,
sziklafalak, hatalmas repülések, méregdrága gépek és persze az út a hegytetõre, hogy élvezhesd a szabad száguldás örömét.
Azért nem ennyi a freeride, de aki eddig nem hallott errõl a stílusról annak ez már némi támpontot adhat a továbbiakhoz.
Mint sok minden újszerû dolog ez is az amerikai kontinensrõl indult el hódítani.
Kanada és az USA kiváló terep volt a sportág kifejlõdéséhez. Persze a hatalmas hegyeken és az igényen kívül fizetõképes kereslet is kellet mindezekhez.
A FreeRide stílus két részre osztható. Van egy szoft része, ami zúzós, technikás ösvényeket, kisebb letöréseket, style ugrásokat, NS pályákat részesíti elonyben és van a Hard core FR ami egy egyenest jelent a hegy tetejétol a völgyig. Itt már nem ritkák a 10-15 méteres zuhanások. (lásd: RedBull Rampage) Persze a jó stílus itt is kötelezo!
De mit is kell tudni egy ilyen kerónak és vezetõjének.
A biciklit már geometriája is jól megkülönbözteti többi testvérétõl. A villaszög lapos, 69fok alatti és az ülés szög sem maratonra van tervezve. Az elsõ teleszkóp 130mm rugó úttól felfelé mozog és a hátsó rugóstagtól is a hasonló paraméterek az elvárhatók.
Mindezek mellet egy olyan keró kell, amivel tekerni is lehet, méghozzá élvezettel felfelé is, tehát mindenhol a legjobb anyagok kellenek, hogy könnyû legyen a gép.
Ha ez összejön akkor megcsípted az álom kategóriát. Elõtte pedig a lottó ötöst.
Az HC kategóriában a súly nem szempont, hiszen itt nem ritkák a 20kg. feletti gépek. Inkább az óriási igénybevételt kell kibírnia az alkatrészeknek, amik éppúgy a legjobb anyagokat követeli meg, hasonló árfekvés mellett.
Persze nálunk kevesen? szaladgálnak 5-6-7-8...százezres bicókkal.
De nem kell csüggedni.
Miután hazánkban sajnos nem gyakoriak a 2-3000m magas hegyek, ezért ki lehet bírni shiver, rocky stb nélkül is. (azért nem szívesen)
El lehet kezdeni kemény vázzal is nyomulni durva helyeken és építkezni az irányzatnak megfelelõen. Ehhez a jövõben segítséget is fogunk nyújtani.
Lehet, hogy nem is hátrány ha nem rontasz neki egy sánc nagyságú letörésnek indításból csak azért mert a keró már bírja.
Ide is szükség van igen nagy fizikai erõre, technikai tudásra, rutinra, ami jobb ha, kifejlõdik idõvel mint ha véget ér mielõtt még bekopnának a fékpofáid.


kopirájt: http://www.mtb-online.hu 8)

#11
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
nem akarom jóó? ;D ;Dhagyyááá ;)

#12
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor hajra mefi:) tanits minket mester! ez elmult kb most nem latom de 20 oldalon keresztul senkinek nem siekrult megfogalmaznia, mert a masik mindig hulyenek titulalta.. szal probald meg ugy hogy egy ket dh-s vagy cc-s nem kotne beled:P

#13
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
nem feltetlen paradoxonokban beszelunk..viszont igen sokan vannak akik egymassal szemben szolnak..sõt néha önmagukkal szemben is :Pmellesleg a tpoiknak lenne ertelme, meghozza egy hozzaszolasban kimeriteni mi az a Freeride..ugyanis van ijen es szerintem definialhato.. ::)

#14
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jajj:) de nekem teccik! tok jol szorakozok rajta.. de ez azt jelenti h enis FR vagyok:) mee altalaban felgurulok a lepcson, amig a lendulet visz:) zolle: nem csak olyat boritottal fel:) hanem ilyen nehez talpu bolyat is, amibol egy rud allt ki:) rudpöci

#15
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
hé THEZOLEE ! csinálj má 2 soros aláírást mer igen iq-tlanul néz ki az a gagyi " ja hogy freeride" felirat függõlegest >:( >:( >:(
thx

#16
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
megvan a definició:
a fr. és a dh közeli rokonok. a különbség, hogy ha dh-zol akkor lifttel mész fel a tömbház tetejére, ha fr.-ezel akkor meg feltekersz a lépcsõn!!4

amúgy télleg paradox hülyeség a topic témája.... na 8

#17
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Gratulálok, igazán hõsiesen viselkedtél. ;D

#18
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Én ma tettem a sport érdekében!
Felborítottam egy forgalmi bólyát. Olyan kúpos narancssárgát. Ezzel fejjebb léptem a FR szamárlétrán.
Ezen szánalmas tettemet kompenzálandó ettem 3 gombóc fagyit:)

#19
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
pontosan en is egyetertek veled Palmi...muszaly de hat neked van igazad..es ehhez viszont elengedhetetlen asszem a fully ::)

#20
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
A frírájdba épp az a free, hogy mindenki úgy frí ahogy Õ akarja.

Bár én is azt hívom Freeride-nak amit sokan HC FR ként fogalmaznak meg: Tökmindegy, hogy de feljutok a hegyre, sziklára, háztetõre és onnan már csak lefelé vezet az út. A magaslatról pedig nem csak simán lefelé, mert az DH, hanem stílusosan "sztájlosan", szépen kitartott ugrásokkal, manuálokkal,... magunk mögött hagyni a hegy lejtõit.

Ennyi.

Nem ér belém kötni, mert én így gondolom. Én is elfogadom azt amit mások gondolnalk a FR-rõl