Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

freeride.. de mi is az?....

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
267 hozzászólás a témában

#261
air-

air-

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
KillerTom: Jánoshegyi freeride.... http://riders.fw.hunézz körül :) naggyon jó helyek és még a fogas is felvisz:) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#262
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hey mutassatok mar nekem a janos hegyrol kepet ... mindenki csak azt szajkozza , en meg ugye mivel videki voltam, vagyok, leszek ,azt sem tudom hol van :) meg latkeprol sem ismernem meg:)))..persze lehet ezzel nem kellene hangoskodni , de bamme .. hule vagyok .....

#263
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Azért szerintem a Freeride jelentsen inkább lefelét, mintsem felfelét. Nomeg nagy, bazi, ijesztõs letöréseket (akár urban is).
Én napok óta Jorus papa írását várom ide, aki nem egyszer, de többször is igen remekül foglalta össze mi is az a Freeride.  ;)

#264
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Teljesen egyet értek az elõzõkkel. A januári bikemagot lapozd fel, és nézz körül. De pl. kis hazánkban a FREEEEEERIDE szintén sokat jelent.
Lehet János-hegyi fun, pilis/egyéb hegyre való felmenetel és leállatkodás, szilvásvárad/tokod.

Remélem segítettem valamicskét. ;)

#265
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
KillerTommal mar megin' maximalisan egyertek, talan mert ugyanazokat az ujsagokat olvassuk, innen tanulunkossztelotechnikat stb.
mag vlami:
Itt azt mondjak, hogy egy hatso rugozas annal jobb durvabb hasznalatra, minel kisebb a rugostag rugoutja/(per)vaz rugoutja arany.Ezazt jelenti, hogy ha rugostagod mozog 5 centit, a hatso rugoutad tizenot centi, akor ez az arany harom. Allitolag  Ennel nagyobb mar rosszul befolyasolja a rugozaast, hamarabb fol fogod hatul utni a gepet. Persze a gyari gepek tobbsege megfeleoen van megtervezve igy  ha veszel nem kell vele torodnod. Csak leirtam hatha erdekel...

M

a freeride akar ezt is jelentheti
http://www.nsmb.com/...frichuklogo.jpg

kaTTINCS, s meglatod hogy Tom mirol beszelt amikor a kanadaiakrol irt.

#266
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
a rug.tag helyzete tipusa sokmindent meghataroz..

egy jo tema:)  a freeride.... mert valahol ugyanazt jelenti mindenfele szerte a vilagon , de megis mas mindenfele..
pl monster Kanadaiak es a rocky mountain / mint hegyseg ! /Californiasok 20 cm-s hatso rugoval freerideznek , es esetekben a tobb fele variacio a rug.tag elhelyezesere amivel vaz geo. monoblock, allitas lehetseges..

ez keleti parton mar alabb adja amolyan  domborzati viszonyokhoz valo alakulas cimszo alatt.

es mivel kis moba nincs annyi hegyes volgyes taj .. meglehet freeridenek mondjuk azt amit mashol XC-nek neveznek ..szal  roviden ...

abba viszont mar nem akarok belekezdeni miert szamit egy rugo elhelyezese , es az ahogyan .. csak par szo .. pl alacsonyan levo rugo jobb mivel a sulypont lent van , tobb helyen csuklopont maszasnal jobb mivel nem " leng " ugy , bar ezt kemenyen befolyasolja maga a rugo fajtaja is , ill a kemenysege.. stb stb .. babababaabbaaa :)

more travel is better ! :))))) mondja a pinkbikes  :) ;) :D ;D

 

#267
hoki

hoki

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Shaman! Szedd elõ a 2 v. 3 hónappal ezelõtti de lehet hogy tavaly évvégi már nem emlékszem pontosan bringa v. bikemag-ban le van írva a rugózási renszerek tulajdonságai és van mindkét ujságnak freeride tesztje is.

#268
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
...eljött az idõ...
túlságosan megtetszett a freeride cangázás...
hogy ki mit ért ezalatt....
nekem ez jelenti, hogy föllefölle ( CC,XC:)) de a "le" kicsit gyorsabb, pörgõsebb, ugrálósabb..
ezt ugye hosszú távon egy olyan kis pille paripa mint az enyém nem bírja...

a közeljövõben ( 1év ) szeretnék beruházni egy össztelós gépre, amolyan enyhe fajtára..

és innentõl kezdve én fehér vagyok, nem értek semmihez...:))

lépten nyomon talkozom fullsusp binyókkal, de igazából nem tudom mi különbség van a hatsó rugóstagok különbözõ elhelyezései között...

pls segítsetek, erre alapozom a jövõmet ;D ;D