Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

freeride.. de mi is az?....

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
267 hozzászólás a témában

#241
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
na az a Janos hegyet megnezem magamnak ..foleg hogy kezdoknek is van palya..

#242
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Na ide is írok (elvégre Maximus a "nevem" vagy mi)
A FreeRide az én megközelítésemben is a Kranked, N.W.D., ... sorozatokat jelenti.
De én kitaláltam egy jelzõt amivel lehet illetni ezeket (L.Cs. aztmondta, h már van ilyen, de még nem láttam eddig sehol)
Az a stílis amit 10en méteres letörések, Úrbánkodások és ugrálások tarkítanak, persze mindez lefelé:) és gyorsan byKillerTom: West Coast. Azt elneveztem HC Freeride-nak (HC-->HardCore)
Aki fölfelé is teker és nem ugrál ekkorákat lefelé sövet az sima freeride-er.

Más: CC-s sporttársak!!! Miért van az, hogy a versenyeken a kis fatönköket, köveket nem ugorják át, hanem a lassabb átemelem/kikerülöm taktikát választják a Riderek?? Pedig a városban az u.a./nagyobb padkákat simán átugorják??
Félnek, hogy egy esetleges defek hazavágná a versenyüket?? Na azért vannak kivételek: '98 VK, Csillebérc, Nagy nyúl letörés néhányan beválalták a kb. 70cm es szintkülömbséget:)))

Palmer aki nem kötözködni akar,csak éredekli a dolog

#243
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Otthon(mingyaa en is ot leszek...) a frirajd szerintem teljesem nyugodtan muvelheto merevgeppel. Az atlagos magyar kerosnak amugy sincs penze osstelos "friieraide" gepre, meg sosem tudnaa otthon igazan jool kihasznalni...

nincs minden hegyre "ingyen" folfele ut, es az se nagy...
igy kevesebb helyen(+utcan), de ugyanakkora lelkesedessel tudunk freerideozni.
ja es a merevfaru jobban fejleszti a bringakezeleesi kepessegeidet...
mit nekunk a 25 centi rugouut... ;D

reep it real

M

#244
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hmmm... a-frame... nem kaka... 8)

Ami freeride: oké, hogy az amicsiknak a Cannondale Gemini az fr, de magyar körülmények között azzal mindent meg lehet csinálni, nincs olyan hely, ahol nem lehetne vele lejönni. Csak láncterelõ kellene reá, és kész. De ott teljesen mások a lehetõségek, a viszonyok, és azért hangzik el a Kranked-ben folyton az, hogy freeride. Itthon azt mindet kõkemény déhának hívják.

Én is frírájdernek vallom magam, nem szeretek csak lejtõzni, és csak mászni se, ezért kell valmi kompromisszumos megoldás, ami a kb 10-13-15 centi elöl-hátul, erõs felnik, min 2.35ös külsõk testesítenek meg az én olvasatomban. Ezt akarom idõvel megvalósítani, és most kivátelesen nem értek egyet Jorussal, mert az nem lehet igaz, hogy az ilyen gép semmire se jó.

#245
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az igert kepek:
http://morpheus.pte....Kisordog_01.jpg


http://morpheus.pte....Kisordog_02.jpg


http://morpheus.pte....Kisordog_03.jpg


Tulajdonkepp a verseny CC kerom kisse atalakitva, se nem dual foleg nem DH... olyan kitudja milyen ? :))) Olyan ahogy nekem tetszett.
Es talan ezert nem sorolhato semmilyen kategoriaba de talan elol FR hatul XC ;)

/Platform pedal + tfek lesz meg hamarosan./

PS: Bocs hogy nem a nekem milyen bicajom topicba ment de ide igertem - max lesz egy link...

#246
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
köbö:)
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Feltöltött kép

a képek gyík felbontásúak, de most hirtelen nem talltam jobbat..

#247
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Szerintem nem kell osszteols a freeride feelinghez...

En akkor ereztem ezt mikor kitavaszodott es lekerult a termo cucc.... a szel lobogtatta a rovidgatyot /nem szoros cucc/ meg a polom...

Szal mentem az egysebummel es streeteltem egy jot, meg  hegyrol le a kib meredek sziklas gyokeres reszeken es csak elveztem hogy tapad a 2,5 os elol :)))

......................................................................

Amugy telleg igaz hogy a FR bicaj nem jo? semmire igazan... a CC kerom /Yasec/ atalakitottam emelt kormany meg masik stucni meg felni meg gumik...
Naggyon brutal -de felfeleken mar nem a regi....
Viszont eredeti allapotaban meg nem ereztem-elveztem igazan a lefeleket - olyan nyakatekert volt az egesz...
Es itt a feeling a lenyeg nem pedig a mp ek meg a grammok :)))
Egyebkent COOL lett :)))  nyomok kepet .... ha lehet... ma lett kesz :>

#248
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
cab.. jaja..  ;D

kezdünk kétfelé szakadni, hát elmondom nekem mit jelent a freeRide:

elõtted egy kétezer méteres hegy... muszáj megmásznod...
a lelked kiizzadod mire felérsz..... fönnt állsz a csúcson.. nézel körbe... sehol semmi.....
hát ez az ami megnyugtatna  ;D
ezután jön a lefele ;D




#249
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
KillerTom kolléga::

a János-hegyben nem a terep a fõ vonzó tényzõ.. kismillió hely van nem túl hegyes hazánkban, ahol legalább olyan jó terepek vannak (szurdok völgy, holdvilág árok is tud extrém lenni). Janiban az a tuti, hogy oda felvisz a fogas (szinte) ingyen és van elõtted 60 pálya amin mehetel.. Bármilyen ügyességi, technika szintnek van terep... és nem kell felizzadni a hegyre elõtte.. Na ez az, amiért tömeg van a fogason, és nincs tömeg a felfelé vezetõ hegyi ösvéneken :)

Jahogy a téma Freeride ::

freeride, azaz bármi.. megkötés nélkül.. ha Neked az mûemlék lépcsó, akkor az, ha Hillclimb, akkor az... Mindenesetre nekem kb annyit tesz, hogy elmegyünk esetleg céltalanul.. nem tekerünk túl komoly távot, nem csak lefelé megyünk, kis városi ökörködés is belefér..

" lényeg hogy jólérezzedmagadat! "
cpyrghtby::Paraferee

cAb

#250
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Az én bicómra a Jorus 2.-ja érvényes: max. buli freeride kategória lehetne, de az se igazán.

#251
gabz

gabz

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ezt, csak a magyarok hiszik, hogy az a freeride,
hogy fel-le.Nézd meg a New World Diorder-t v. a Kranked 3-4-et, na az a freeride!!! ;D ;D ;D ;)

#252
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
egyébként nem az a lényeg, hogy tekerj, és úgy hogy jóóól érezd magad?  ::)

Biking forever... and after... ;)

#253
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
No egen... Ám ezesetben elkerülhetetlenek a kompromisszumok. Egy jó FR gép nem mászik olyan jól, nem olyan könnyû, mint egy CC, illetve nem olyan erõs, nem mozog annyit (és úgy), mint egy DH. Ezek tények. Ezt kétféleképp tudjuk megfogalmazni: 1., mindkettõre használható kisebb-nagyobb megszorításokkal; 2., egyikre sem jó igazán. Ez megközelítés kérdése.

#254
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Bizony! Szerintem egy igazi freeride masina attól jó, hogy lehet vele mászni is de nem kell félteni a DH pályán sem.

#255
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

Tökéletesen egyetértek Macsesszal...

Egyébként a "freeride" szó is abból ered, hogy free - ride... magyarán szabad tekerés... ebben hol van az, hogy 8méteres-letöréseket-ugrálni-és-csak-lefele-döngetve??

;)

Csõváz és hátszél...
Joghurt legyen Veletek...
Paraferee voltam

#256
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Szerintem egy freeride masinának nem kell feltétlenül össztelósnak lennie. Arra gondolok, hogy egy bezierõssre épített merevvázas gépet is lehet ebbe a kategóriába sorolni. Pédául egy GT Ruckus vagy egy Haro WERKS DSR (ilyen van nekem is, úgyhogy nem leszólni!) semmiképpen nem XC bicaj. Merev gépekkel is lehet nagyot ugrani csak jobban kell vigyázni a leérkezésnél.

#257
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
oh,Andix, egy ember aki megért ;D ;D

hát ... igazából.. hasonlóban gondolkodom én is...

ez a lájtos ver ;D ;D



#258
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
B kollega pacija:
Feltöltött kép

#259
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Shaman kollega, keresd meg B kollegát ez ügyben, azt hiszem, neked is olyan gép kéne, mint az övé, mindjárt elõkerítem a képet.

#260
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
:) Jorus mesélt közben.... hát bizony a freeridenak is soksok különbözõ verziója akad...

amit én keresek az az " izzadjunk is egy kicsit" + " repüljünk ahol lehet" változat.....  

a Jorus féle azt hiszem átugorja az elsõ " " -t  ;D ;D