Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

freeride.. de mi is az?....

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
267 hozzászólás a témában

#221
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Jorus kolleganak teljesen igaza van, a freeride stilus, tehat belefer minden, alt. ossztelos gepekkel nyomjak, de erre cafol ra az unrealcycles. com honlap ahol merevfaruba Shiver DC-t is latni :o :o meghozza gyakran..
Csak a North Sore friirajd arcok Vancuover kornyekerol, ultrabrutalba nyomjak --> az mar durvabb mint a DH
Erre pelda, az uj amcs verseny :Redneck Rampage 8) (ahol a cel a hegy tetejerol lejutni az aljaba egy kijelolt pontra, az utvonal +minden mas rad van bizva, voltak 80 labas erkezesek :o :o :o) az indulo DH versenyzok pedig mind szoptak, mert a jol bevalt :minel gyorsabban-biztosabban--> laposabban-magunkat+gepet lehetoleg nem gyilkolva lejutni.
Hat f.szt , itt a latvanyra es a brutalitasra mentek ra a birok..
Alt 20+ centivel ment DE pl. Robbie Bourdon elol hatul 6`` el lett harmadik..
na nem ragozom tovabb

Tom: kiraly a gep, nekem is ilyesmi lesz csak alu! :)

#222
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
fúú,srácok, most kaptam meg a Bike Workshop megakatalógust, több száz vázzal, bringával, elkatrésszel.. ahh csorog a nyálam....

#223
gabz

gabz

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ha van olyan gépe, amit freeride-ra tud használni, és jól küldi, akkor miért ne!!! 8)

#224
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Akkor lehet freerider egy országutis is akár, he?

#225
gabz

gabz

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Jarus! Neked nagy igazad van! 8) 8) ;D


#226
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Mondasz igazságot... ;)

#227
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
tam:  :-*

Egyébként szerintem a DH egy sportág, a freeride meg egy stílus.

#228
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Ámbörök! Nem szép dolog olyan kijelentéseket tulajdonítani nekem, amiket nem mondtam...  Én sose mondtam, hogy egy FR gép semmire sem jó!!!(Mellesleg az enyém is az.) Én azt mondtam, hogy kifejezetten CC-re, és kifejezetten DH-ra nem alkalmas. (Szó szerint így írtam: egyikre sem jó igazán.) Amennyiben CC alatt az ultrakönnyû, SID-es mászógépeket, míg DH alatt a 190/240 rugóutas libakergetõket értjük. Ezt tessék megcáfolni!



cáf

még valami? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#229
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Shaman: én Kanadában, mondjuk Wade Simmons-al kézenfogva.  :)

#230
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ha a DH durvább a Freeridenál (már pedig az lenne) akkor mi az ami durvább a Kranked, N.W.D. sorozatoknál? Olyant kik csinálnak? Mert akkor már DHsoknak talán azokat lehetne nevezni akik a Lánc-hídról a Dunába ugrálnak, de náluk meg nincs bicikli. Na most akkor hogy van ez?

#231
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jahhh .. ahha ... :P :P :P


FOES Fly .. 20 cm rug.ut..

vaz magaban $ 1940 (us.)

#232
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
csak ha már errefelé járok, megkérdem a kedves kollégáktól: ;D
TI merre szeretnétek legszívesebben tekerni ( ugrálni, törni,zúzni, kinek mi :)) ??
eltekintve csodaszép szülõhazánktól, mely ország, táj az amire azt mondanád:
aaaaahhhhhh...

( Thaiföld kizárva ;D ;D ;D  ::)

#233
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Az én filozófiám szerint a Freeride canyó olyan gép, amit elbírsz, ha nem visznek a hegy tetejére, de utána kõkeményen teljesít, és akár egy kis Pestlõrincezést is fogad.  :)

Ez a gép egyszerûen(fenti) fenomenálisan néz ki. Egybõl ugrott a dokumentumok mappába... :D

A DH-sok szelleme legyen veletek.

#234
dboxy

dboxy

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Hali mindenki!

Lehet,hogy nem teljesen ideillö,csak részben,de érdekelnének a Pályák a jani hegyen. Valaki azt irta van kb 20 db. Ha 5-6ot letudnátok nekem irni,hogy a fogastól hogyan tudom elérni,nagyon megköszönném.

Más:most építettem magamnak 1 GT Ruckust. DirtJump,Dual, és persze Városi Freeridera nagyon király és nem is kell erre full telós gép. ez is épp elég nehéz,nemhogy még hegyre tekerni vele.
Nekem a FREERIDE mindenképpen az ugrálást,extrém helyzeteket jelenti.

Dani

#235
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
:o :o :o :o :o :o :o


#236
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Az én értelemezésemben a Freeride: nem kijelölt pályán száguldani lefele. Vagyis nem egy ösvényen száguldasz le 1 tányéros géppel, hanem ahogy jön a hegy (vagy te mész a hegyhez), csak úgy, ha útközben van egy 2sávos út, átmész felette, vagy ha kicsit vízszintes, tekersz, ne adj isten picit emelkedik, ott is feltekersz, aztán továbbzúzás le sziklákon, köves lejtõkön.

Mondjuk FR gép: http://www.foesracin...roducts/fly.jpg

#237
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ja még 1: sokan szószerint fordítják, oszt' kötik a vblökit a karóhoz. Ha így nézzük, akkor valóban hegyen-völgyön-le-fel-t jelent inkább, node az a CC, nemde?

#238
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Eldöntöm a témát egy igen bölcs és okos hozzászólással:
Szal' a bringakatalógusokban a "freeride" bringa középút a CC és a DH masina között. (Mint ahogyan azt Jorus brádör is leírta.)
De: a köztudatban szerintem (és ha szerintem, akkor az úgy is van) nem ezt jelenti. Hanempediglen szigorúan lefelé, letörés, urban káosz. (Pl. a filmek: Kranked, NWD, stb. ...)
Ennyi. Csuti.  :-*

#239
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Shaun:
Talan azert kerulgetik az emberek mert ha egyenletesen felfele megy tapadva a kerora az ember akkor nem igazan lehet ugrani, mivel egyszeruen megall a bicaj... :)

De biztos nem erre gondoltal... a masik ok meg : ki van huzva a nyereg - nem lehet csak ugy nyulazni ... a hasad veri a nyereg meg hasonlok....

De szerintem az igazi ok nem ez. Hanem mert ilyenkor altalaban az ember arra torekszik hogy maximalisan beossza az erejet a verseny vegeig, es egy csomo ugrabugra a pillanatnyi erodet elvenne...
Inkabb az eron van itt hangsuly nem a technikan...

Ero-technika fuggvenyeben:
orszagut - ciclocross - cc - fr -dual - dirt stb... :)

Hmmm meg is van mi a FR :>



#240
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ámbörök! Nem szép dolog olyan kijelentéseket tulajdonítani nekem, amiket nem mondtam...  Én sose mondtam, hogy egy FR gép semmire sem jó!!!(Mellesleg az enyém is az.) Én azt mondtam, hogy kifejezetten CC-re, és kifejezetten DH-ra nem alkalmas. (Szó szerint így írtam: egyikre sem jó igazán.) Amennyiben CC alatt az ultrakönnyû, SID-es mászógépeket, míg DH alatt a 190/240 rugóutas libakergetõket értjük. Ezt tessék megcáfolni!