Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#1861
balage79

balage79

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Nincsen km órám a dokkolo adja a jelet a telónak, most akarok egyet venni, és ennek tetszenek a funkciói, hát nem tud pulzust és pedal fordulatot,viszont tud sebességet , átlagot,megtett utat, grafikont, idõt, utvonal tervet tud(ez szarsag sztem és nem lehet jól használni), meg még 1-2 dolgot.
De aztan lehet veszek 1 szimpla 3-4k-s órát rá.


Errõl lenne szó

http://communication...NrNrNrN,00.html

#1862
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
A telcsis játékról: tapasztalatom nincs vele, de lefogadnám a patentpedálomba hogy nem érdemes költeni rá. Nem hangzik jól egy viszonylag nagy és értékes cuccot a kormányra rakni, ha úgyis van már kilométerórád (Valami csak adja a jelet).
Esetleg akkor lenne jó, ha egyszerre tudná megjeleníteni a sebesség, pedálfordulat és pulzos adatokat, de ez ugye nem fog összejönni, ill csak akkor, ha a kilométerórád amúgy is tudja ugyanezt. Akkor meg vágd csak zsebre a telcsit.

#1863
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nemtom mennyit bir az elem, nekem ket hete van ilyen. Ezido alatt 2x volt olyan, hogy nem kapott jelet az ora es emiatt nem mutatta a sebesseget, de csak egy par masodpercig es mind a ketszer bringas ment el mellettem. Lehet, hogy nekik is vezetek nelkuli volt, egymast tudjak zavarni jol. Amugy nekem tokeletesen bevalt. A vilagitasatol viszont ne varj sokat. Kis gomb megnyom es 3sec-ig vilagit zolden, mint 10-15 eve a kvarc orak, igy oldalrol kis leddel.

Cateye cc-mc100w órát használ valaki? Az érdekelne meddig bírja az elem, és álltalában megbízható-e (nem volt még vezeték nélküli órám)?


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1864
balage79

balage79

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hello.
Van 1 siemens m65-ös telefonom amihez lehet venni 10k-ért dokkolót bicajra és akkor lehet használni km órának.
Van valakinek ilyen?Tapasztalatok vele?
Aksi nem merül le túl hamar?Headset is van a csomagban?stb. stb.

#1865
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Cateye cc-mc100w órát használ valaki? Az érdekelne meddig bírja az elem, és álltalában megbízható-e (nem volt még vezeték nélküli órám)?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1866
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
ez a jeladó: http://www.cateye.co...c/dw_sensor.jpg
és így kéne kinéznie: http://www.cateye.co...cc/sensor_2.jpg. Forgatni csak úgy lehet, ahogy egy madár emelgeti a szárnyát, azaz vagy oldalra áll, vagy be van hajtva a láncvilla mellé. De elférni nem akar. Azóta találtam neten olyat is, hogy montira nem javasolják, bár csak egy helyen írtak ilyet, meg Cateye oldalán se írnak ilyet, bár azért megjegyzem, elfért volna valami felirat, hogy 'vigyázz b*meg mert nem tuti, hogy fel tudod szerelni'. De ha oda is írják, hol van olyan bolt, ahol ki lehet próbálni? Ebben az országban talán sehol...

#1867
Zéé_

Zéé_

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
husevotelefonfulke:
5 évig volt egy 3 funkciós Sigmám, azzal semmi baj nem volt. Aztán tönkretettem. Igaz hogy az egy régi modell volt, nem t'om az új Sigmák milyenek.

Deville:
Ha a láncvillán az érzékelõt kicsit elfordítod, úgy nem mûxik? Arra gondolok, hogy nem pont szembe néznek egymással, hanem az érzékelõ mondjuk lefelé néz a láncvillán.

#1868
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Maxigaz, a Sigmákat hanyagold, lehet hogy a drágább pédányok jók, de az olcsóbbak egyyszerûen kritikán aluliak.Vegyél macskaszemet, az a jó benne hogy az egyszerûbb, olcsóbb órái is nagyon megbízhatóak.4ezertõl már tényleg kapni kifogástalan órákat.

#1869
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Végül ez lett belõle (lásd utolsó hozzászólás). Kérdés: találkozott-e már valaki olyan problémával, hogy a pedálra rögzítendõ mágnes és a bal oldali láncvillán lévõ jeladó nem fér el egymás mellett? Itt állok a $$ kütyüvel és úgy érzem nem fogom tudni használni...

#1870
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Visszavonom, VDO1.0+, végre mûködik a VDO homepage és ott találtam, pár napja csak egy nagy fekete semmi volt, biketrade oldalán meg csak 1.0 volt, ami meg nem cordless. Tehát úgy tûnik megtaláltam a jövendõbelimet :-)

#1871
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Cateye volt az elsõ amit megnéztem, de nincs olyanjuk, ami cordless és szintet is tud :( pont azért kérdeztem... meg VDO-t se találtam ilyet. Egyedül a Polar 910 asszem ami megfelel a követelményeknek, de az pulzusmérõs is, meg rohadtul drága.


Most ugyan 910-en nem találtam, de az végül is részletkérdés...

#1872
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Cateye volt az elsõ amit megnéztem, de nincs olyanjuk, ami cordless és szintet is tud :( pont azért kérdeztem... meg VDO-t se találtam ilyet. Egyedül a Polar 910 asszem ami megfelel a követelményeknek, de az pulzusmérõs is, meg rohadtul drága.

#1873
mezogy

mezogy

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
http://www.biker.hu/...teye.html#Kerék

#1874
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
A cateye biztosan, de a karácsonyfától nem férek hozzá a katalógushoz.Holnap megkeresem.

#1875
Deville

Deville

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Olyan sebességmérõt keresek, ami egyrészt sebességet mér (meglepõ módon) de tud szintet is és lehetõség szerint cordless... pulzusmérõ nem kell. Gyárt valaki ilyet? (polaron kívül...)

#1876
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Hogy mé nem volt képes a Sigma világítást tenni az új óráiba azt én sem értem. Tudom, hogy van külsõ lámpácska hozzá, de az rettentõen sérülékenynek tûnik... Most honnan fogom akkor este tudni, hogy mennyivel hasítok? ???

#1877
maxigaz

maxigaz

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
en egy sigma 12-t hasznaltam ,szerettem mert volt rajta vilagitas,sajnos en is azt tudom mondani,hogy beazott es behalt.meg nem vettem masikat ezt mar nem lehet kapni,valami nagyon egyszerut es olcsot fogok venni.

#1878
Sarokcsiszoló

Sarokcsiszoló

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem is VDO 15-m van. Az a legnagyobb hátránya, hogy nem szereti a vizet. Esõben teljesen megbolondul (többszáz km/h-t mutat). Illetve még a tartókonzol (asszem így hívják) és a kormány közti rögzítés elég gyenge, ha naponta le-fel szereled szerintem hamar szétmegy. Egyébként esõ után ha kiszárad akkor már mûködik rendesen, eddig nem volt gond... Minden más korrekten mûködik rajta.

#1879
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
sigmáknak ez a két hátránya van... legalábbis amiket én ismertem..
az én bc700am se kapcsolt ki..igaz ennek ellenére elég volt benne 1-2évente elemet cserélni
viszont a víz az naon nem tetszett neki. elõször csak el-el ment a kép, aztán gondolom kiszáradt meg ilyesmi és visszajött, de egyik kiadós zuhé után már a szárítgatás se segített. meghalta magát..
hozzá kell tenni, hogy ez volt a kedvenc órám :) kb 6évig mûködött hiba nélkül ) ugyhogy valószínû a szigetelõ anyag se volt az igazi már a végén azér lett ez a vége..

#1880
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
SigmaSport BC 1200 WireLess
Szerintem tud mindent, amire egy hozzám hasonló amatõrnek szüksége lehet, bele értve a két kerékméretet is. 8)

Van valakinek tapasztalata hogy mennyire bírja az esõt?

A 3 elembõl (CR 2032 mind, gyárilag SONY) 2 teljesen le volt merülve... :-\ Miért nem lehet az elem alá/felé valami szigetelõ anyagot tenni, hogy ne merüljön le a polcon? ???
Persze akkor nem mutatná az idõt a dobozban... ::)