Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#1881
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Szasztok!

Akinek van valamilyen tapasztalata a VDO termékekkel, ossza meg velem is, please!
Egészen konkrétan a HC 12.6 számú modellrõl van sszó, ami seb.mérõ és pulzusmonitor is, egész kellemes tudással. Nekem legalábbis megfelelne.
Amúgy itt látható,

www.cycleparts.de/eng/index.html

a products/bikecomputer with pulsemeter címszó alatt.

Köszönöm.

Nemfáj

#1882
navigo

navigo

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Hi,

van egy Cateye cordless 7-em ami úgy látszik meghalt, mert elemcsere után is össze-vissza mutatja a sebességet, mintha bezavarnák. Korábban sem volt tuti a zavarás miatt, de most már elegem van belõle.
A VDO vezeték nélküliek mennyire zavarhatóak?
Légyszi írjon akinek van tapasztalata.

#1883
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nem akarlak elkeseríteni, de abból az órából valszeg nem lesz már mûködõképes, mert ha meg is lehet csinálni késõbb is beragad... :( A javítással senki nem foglalkozik, a jelszó: ha elromlik dobd el, vegyél újat, alias fogyasztói társadalom.

#1884
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Annó a Sigmámat úgy szedtem szét, hogy az illesztésnél elkezdtem egy csavarhúzóval feszegetni, és szétjött. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Cateye órák is így vannak összeragasztva.

#1885
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Nekiesem magamtól, ha nem válaszoltok, aztán majd meglátjeátok mi lesz!!!! >:(

(vehetek másikat, asszem... ::)

#1886
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Na, élesszük csaak fel ezt a topikot kicsit!
Cateye tomo xc (CC-ST200) órám van, a jobb oldali (start/stop) gomb beragadt, nem mozdul, nem bírom jobb belátásra bírni, nem mûködik az óra sem. Hogyan lehet szétszedni olyan módon, hogy még reverzibilis legyen? Vagyis újra össze lehessen rakni, és mûködjön.

Köszike

#1887
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Nem mutat kerékméretenként külön semmi mást, csak a megtett utat.
De véleményem szerint ez elég is,


igen, igazad van.
igy jobban belegondolva tenyleg nincs nagy szuksegem kulon atlag meg effelek ismeretere egyszerre.
bar mondjuk kenyelmesebb lenne az orabol kiolvasni, hogy a fagyizoig es vissza ugyanazt az utat milyen kulonbsegekkel teszem meg outival es montival, de max majd feljegyzem vhova az ertekeket.
vagy marad a ket lulon ora verzio :)


#1888
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Nem mutat kerékméretenként külön semmi mást, csak a megtett utat.
De véleményem szerint ez elég is, mert egyszerre úgyis csak egy keróval tekersz.
Ha megnézed a demót az oldalon, akkor látsz 2 gombot (A és B) (3 gomb van az órán, de a középsõ csak a stopper elindítására/megállítására szolgál). Az A gombal választható funkciók a stopper kivételével egyszerre nullázhatók.
Ez nem 2 óra 1 dobozban, hanem egy óra, ami 2 kerékméretet kezel, és az azokkal megtett távolságot külön számolja.

#1889
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
mutatja kulon kerekmeretenkent az atlagsebesseget is, meg minden?
gyakorlatilag ket ora kellene egy dobozban...


#1890
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

szvsz nincs is olyan óra amelyik külön számolja a két kerékhez a megtett utat.
Egyetértek csucsu-val ilyen igényekhez két óra szükséges.


hoho!
Nekem VDO C15-öm van, és 2 kerékméretet tud mérni. Az egyes kerékméretekkel megtett utat külön méri, plussz funkcióként megjeleníti a kettõ összegét is (ODO1, ODO2, TOT ODO).

VDO Cytec
(Van egy demo gomb, ott ki lehet próbálni az órát)

Szinuhe: Úgyhogy nem kell messze menned, ha ilyen órát akarsz venni!

#1891
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
nekem is ugy tunik, hogy ebbol ket ora lesz.
de mondjuk a ket egyszeru ora meg igy is arban alatta marad egy speckonak majd... :)
azer' tnx!

#1892
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
szvsz nincs is olyan óra amelyik külön számolja a két kerékhez a megtett utat.
Egyetértek csucsu-val ilyen igényekhez két óra szükséges.

#1893
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
A Mity 3 ismeri a 2 kerékméretet, de egybe számolja a távolságokat. Miért nem veszel akkor 2 órát, ha ilyen különleges igényed van. ;)
Szerintem kevés óra tudja kezelni a két távolságot külön, ha van egyáltalán ilyen.

#1894
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
sziasz!

azok az orak, amik ket kerekmeretet tudnak tarolni, kulon szamoljak a megtett kilometert es egyebeket is, vagy egybeontenek mindent? esetleg van olyan vekker, amin opcionalisan eldonthetem, hogyan szeretnem a merest?...
tnx elore is :)



#1895
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem is Mity 3 van, öt éves és közel 27000 Km van benne az 5 év alatt. Nekem eddig semmi problémám nem volt vele, még csak be sem ázott egyszer sem, pedig néha alaposan eláztam vele. Ja és még a gyári elem van benne, és még bírja.

#1896
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Mire vagy kíváncsi?
Igaz én outival használom illetve a SC-6500-át ...

#1897
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Nekem kb. 1,5 évig volt egy Cateye mity 3-as. Már új korában is voltak vele gondok, ugyanis izomból lehetett csak váltani vele a funkciókat, aztán valamiért a mérést is abbahagyta, holott az elem még teljesen jó benne. Szóval nekem nem vált be.
Most vettem egy FlightDecket. Majd kiváncsi leszek rá, hogy hogyan mûködik. Akinek etsetleg ez van mik a tapasztalatok?

#1898
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Vagy nyithatsz minen alkatrésznek egy külön topicot. Persze szinenként külön-külön.

#1899
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Sok hozzáfûznivalóm nincs a dolgokhoz, de ha benézel, IDE Talán választ kapsz a kérdésedre!

;)

#1900
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Ez az óra inkább a csili-vili gazdag bringásoknak való akik túráznak, és szeretik a videójátékokat. Mellesleg elég törékeny, és tényleg zabálja az elemet. Ha sokat akarsz költeni és jót is akarsz, felesleges funkciók nélkül akkor vegyél VDO HC12.60, vagy VDO MC1.0 órát. Az elõbbi pulzust, az utóbbi magasságot és hómérsékletet is mér. Vízálló, 5 év garancia 3 mm-es plexi. Szerintem nagyon korrekt! Nekem az elõbbi van, meg a haveromnak is.