Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#1821
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Nem elég, ha veszel egy 2000 Ft-os gagyit jó hosszú kábellel külön görgõzéshez, és használod tovább a Flight deck-et? Ha pedálfordulatot (is) akarsz, arra is be lehet állítani egy mezei km-órát. Mágnest felragasztod a hajtókar belsejébe, érzékelõ a láncvillára, és kis számolgatás után beállítható, hogy stimmeljen.

#1822
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Hali!

Hagyományos kiszerelésû gombos Flight Deck computeremet cserélem, mert görgõn használva inaktív az óra. Javasolnátok nekem vmi jó computert, amit hátsó villára lehet szerelni, esetleg pedálfordulat mérõs? Kinéztem magamnak egy Cateye Micro (CCMC100) -t de a kézikönyve szerint 70cm a vezeték nélküli technológia (szép kis technológia :D), nekem max 110 kellene, kerékkerülthez közel rakva a mágnest még kevesebb is elég lenne. Esetleg kibirja 110et? Ja meg állja a jól a vizet :D

Elõre is köcc!

#1823
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ahh, köszi ! Már rájöttem így mindenre. tényleg kössz, sosem találtam vóna + :)

szivesen..és a hegyikerekpar.lap.hu soxor hasznos.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1824
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Ahh, köszi ! Már rájöttem így mindenre. tényleg kössz, sosem találtam vóna + :)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#1825
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

:( Én láma vagyok, nem találom a VDO honlapját...
Már autóktól kezdve siemens geciig minden bejött, csak ami nekem kell az nem :(

parancsolj
http://www.cyclepart...tseite/?flash=1
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1826
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
:( Én láma vagyok, nem találom a VDO honlapját...
Már autóktól kezdve siemens geciig minden bejött, csak ami nekem kell az nem :(
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#1827
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Talán próbáld meg a gyártó hónlapját. Az enyémhez (SIGMA SPORT 1200) semmilyen leírást nem adtak. Pedig nem triviális a használata. Szép, új világ... :snajper:
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#1828
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
ööö mim is van ? Megnézem :) VDO c15+ rádiós sebességmérõm van. AKi tudna szerezni leírást hozzá, vagy csak tud tapasztalatokat adni, a használatával kapcsolatban, kérem SZÓLJON !
Nem tudom lenullázni, kerékméretet pontosn beállítani STB. ez :no: mehet így tovább...
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#1829
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

a mero egyseget ami lent van kenyelemesen le lehet pattintani

ahogy neztem polaritas fuggetlen a dolog


A két leglényegeseb dolog!! Köszönöm.

#1830
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
nah meg is csinaltam a kepeket.

a mero egyseget ami lent van kenyelemesen le lehet pattintani elso korben a tartojarol es utana szet lehet huzni. Ekkor kezunkben talalunk egy kis panelocskat amin ket forrasztas van ezt egyszeruen el tudjuk vegezni.

A felso reszben pedig ket kis tuske szurja at a vezeteket ezt is konnyeden kivehetjuk ala az uj vezeteket befuzhetjuk (piros szinnel latszik a kepen a vezetek) ahogy neztem polaritas fuggetlen a dolog szoval mindegy hogy rakjuk ossze.

En egy 3mm vastag arnyekolt vezeteket hasznaltam amiben a "belso" 1mm vastag vezetek ha jol tudom a gyariban is ekkora vagy 1.1mm ezt egyszeruen be tudjuk fuzni a masik helyere illetve az also vevo reszen a tomitesen is konnyen atbujik.

Barmelyik hiradastechnikai boltban lehet kapni arnyekolt kabelt vagy hangszorokabel lenne szerintem az ami a gyarinak felelne meg de annak a borkolata fekete piros volt ezert vettem ezt a fajtat. Gondoltam hogy elvezetem akar hatra is de aztan letettem rola.

Kepeket nezd meg itt:
http://kep.tar.hu/guika/50091478#2

u.i.: bocsi a lustasagomert. remelem tudtam segiteni.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1831
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

nah lusta volta kepet csinalni de bepotolom,
vezetek az mindig olcsobb es pontosabb lesz mig a vilag vilag :D

jah es a giga vastag 2m kabel 100ft ba kerult a sima vekony meg lenne vagy 80ft szal.... ha szakad lefosom.


Na részletek?

#1832
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
én fogtam ée feltekerte ma bowdenházra+teló szárra a madzagot és így jó. 2,5 év alatt még nme volt elszakadva, csak asésnél basztam le a km órát úgyhogy most felvanpillanatragasztva.:D

#1833
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
nah lusta volta kepet csinalni de bepotolom,

azon filozom hogy venni kene vekony vezeteket es betenni egy bowdencsõ be nah azt szakítsa kette barmi ;)
bar a mostani 3mm vastag arnyekolt vezetekem se gyengebb azt hiszem :D

edit:
en nagyon szeretem a vezetek nelkuli cuccokat ezert bill em es egerem is vezeteknelkuli radio meg a fulhallgatom is ,de azert nagykepuseg lenne tolem ha azt allitanam neha nincs fals mukodes. Ugyanez van a km oraval max 98%os lehet a fizika miatt :D

Ettol fuggetlenul en szeretem hasznalni oket, de a vezetek az mindig olcsobb es pontosabb lesz mig a vilag vilag :D


jah es a giga vastag 2m kabel 100ft ba kerult a sima vekony meg lenne vagy 80ft szal.... ha szakad lefosom.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1834
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Sajat tapasztalatod is van vagy csak hallottal mar valakirol, aki latott olyat? ;-)


nincs saját tapasztalat.
nem eszem a kilóméter órát. ez a második 10 év alatt.
egyszerûen több elem kell bele, nagy bumfordi adója van. drágább.
tudod ami nincs az nem romlik el.
kicsit maradi vagyok.
a kábel sérülékeny is tud lenni de megoldható.
ennyi.

peace.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#1835
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Szerintem se vita, se hit nincs. Nekem korabban zsinoros volt, most radios. Semmi bajom a radiossal es nekem bejon, hogy nincs zsinor. Felolem mindenki azt vesz amit akar, csak leirtam nekem mim van :-) Mellesleg en mar csak azert sem folytatok hit vitat, mert en annak orulok, ha minel kevesebb olyan dolog jon velem szembe, ami nekem van. Szoval nem gyozkodok senkit ;-)

Ne csináljunk már ebbõl hitvitát! Mindkét rendszer jó, és vannak elõnyei, no meg hátrányai is. Az egyik így, a másik meg azért...
Béke van...
:)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1836
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Sajat tapasztalatod is van vagy csak hallottal mar valakirol, aki latott olyat? ;-)

én meg azért kábeleset mert úgy látom a rádióssal több a probléma.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1837
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Ne csináljunk már ebbõl hitvitát! Mindkét rendszer jó, és vannak elõnyei, no meg hátrányai is. Az egyik így, a másik meg azért...
Béke van...
:)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#1838
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Ezert vettem en radiosat :-)


én meg azért kábeleset mert úgy látom a rádióssal több a probléma.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#1839
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ezert vettem en radiosat :-)

így ok.
a mázlista. :D

a vezeték ha esel vagy valamibe beleakad szépen eltud szakadni. sajna szakadt már el vezetékem.
nekem most enduro8 van vastag vezetékkel felkötve a fékcsõre. szóval kell erõ ahhoz hogy elszakadjon...


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1840
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
így ok.
a mázlista. :D

a vezeték ha esel vagy valamibe beleakad szépen eltud szakadni. sajna szakadt már el vezetékem.
nekem most enduro8 van vastag vezetékkel felkötve a fékcsõre. szóval kell erõ ahhoz hogy elszakadjon...
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.