Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#141
Kisjakab

Kisjakab

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

az nem méri a sebességet. azért hívják úgy.

Ó. Ez sok mindent megmagyaráz. :-)

Köszönöm!

#142
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ördögi titkot árulok el ! A kör kerületét kiszámolni már 3-4ezer éve is sikerült az emberiségnek.

Tudom, hogy soha nem hallottál még róla de most meg kell ismerned e titkos infó: 2r x Pi !

Lefordítom neked: Fal mellé állítod a bringát, egy derékszöggel megméred a kerék magasságát (2r) és ezt a mm értékű számot megszorzod a mobilod számológépével 3,14-el. (Pi)  És nézzünk egy szemléltető példát is: mondjuk 725x3,14

Nem, nem kell ragasztószalag, nem kell gurítani a bringát aztán méregetni a földet.

De pssssssssssz ! El ne áruld senkinek !!!

Ne áruld el senkinek, de nekem a méricskélés és a gurigatás valahogy más eredményt hozott ki, és az eltérés kb fix volt. A ráülve (fontos!) gurigatós a pontosabb.
De psszt!


RelakS módosította - 2016. szeptember 05. - 07:14


#143
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Sziasztok!

Ma vettem egy sebességmérőt új kerékpárhoz. Na de abba a problémába ütköztem, hogy nincs a kütyühöz adott mérettáblázatban 29-es méret... ezekhez valami univerzális táblázat van, vagy különbözhetnek egymástól?
Vagy valahogy kiszámolható a kerékméretből (29x2,10) az a 4 jegyű szám?

Ördögi titkot árulok el ! A kör kerületét kiszámolni már 3-4ezer éve is sikerült az emberiségnek.

Tudom, hogy soha nem hallottál még róla de most meg kell ismerned e titkos infó: 2r x Pi !

Lefordítom neked: Fal mellé állítod a bringát, egy derékszöggel megméred a kerék magasságát (2r) és ezt a mm értékű számot megszorzod a mobilod számológépével 3,14-el. (Pi)  És nézzünk egy szemléltető példát is: mondjuk 725x3,14

Nem, nem kell ragasztószalag, nem kell gurítani a bringát aztán méregetni a földet.

De pssssssssssz ! El ne áruld senkinek !!!


marton módosította - 2016. szeptember 05. - 00:08

Marci

#144
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A pedálfordulatszám-mérő megbízhatóbban méri a sebességet, mint a kerékre szererelt? Mi van, ha lefelé gurulok és nem is tekerek?

az nem méri a sebességet. azért hívják úgy.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#145
Kisjakab

Kisjakab

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
A pedálfordulatszám-mérő megbízhatóbban méri a sebességet, mint a kerékre szererelt? Mi van, ha lefelé gurulok és nem is tekerek?

#146
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Van két egyszerű Sigma sebességmérőm, az egyik ATS jelátvitelű, a másik STS. Mostanában az istennek se akarnak működni. Már cseréltem elemet, hozzáérintettem az órát a jeladóhoz, ide-oda pakolgattam az órát a stucnin, kormányon. A jeladó "kattog", szerintem működik. Van-e valami praktika amivel életre lehet kelteni ezeket a szarokat, vagy kukázzam őket?



#147
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

de ismeteld meg tobbszor, aztan a vegen agykorcsot kapsz, hogy sose lesz mmre egyforma :D amugy... ha az egyik 2100, a masik meg 2105 - az azt jelenti, hogy pl 2100kmnel lesz 5km elteresed (0.23%). a gps pl ennel sokkal pontatlanabb, vagy elter kicsit a guminyomas, etcetc. szvsz kicsit tuldimenzionaljatok, neten keress egy tablat, aztan ird be azt.

Nem ismétel, nem feszít a dolog különösebben! ;)



#148
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szelep a földnél, teszel ott a talajra egy jelzést, tolod egy fordulatnyit, még egy jelzés, megmér, levon 5mm-t a számból, beír az órába.

 

de ismeteld meg tobbszor, aztan a vegen agykorcsot kapsz, hogy sose lesz mmre egyforma :D amugy... ha az egyik 2100, a masik meg 2105 - az azt jelenti, hogy pl 2100kmnel lesz 5km elteresed (0.23%). a gps pl ennel sokkal pontatlanabb, vagy elter kicsit a guminyomas, etcetc. szvsz kicsit tuldimenzionaljatok, neten keress egy tablat, aztan ird be azt.


arn módosította - 2016. augusztus 23. - 16:57


#149
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszi!

Szelep a földnél, teszel ott a talajra egy jelzést, tolod egy fordulatnyit, még egy jelzés, megmér, levon 5mm-t a számból, beír az órába.



#150
Bence82

Bence82

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Köszi!

#151
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sziasztok!

Ma vettem egy sebességmérőt új kerékpárhoz. Na de abba a problémába ütköztem, hogy nincs a kütyühöz adott mérettáblázatban 29-es méret... ezekhez valami univerzális táblázat van, vagy különbözhetnek egymástól?
Vagy valahogy kiszámolható a kerékméretből (29x2,10) az a 4 jegyű szám?

vagy beírod gúgliba, ami jó közelítés

 

http://www.cateye.co...e_chart_ENG.pdf

 

a japánok szerint 2288

 

én egyébként a táblázatos értéknél 5%-al szoktam kisebb számot beütni. :) nagy jelentősége nincs, egy outi külső pl. néha van, hogy 22mm-ről indul, és pár hónap alatt 24.5-re tágul..


Vejne módosította - 2016. augusztus 22. - 19:32


#152
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

mérd le. megjelölöd a gumit. pl.: ragasztószalagot tekersz rá. aztán gurítod a bringát. vagy ráülsz,és úgy mész vele egy kerék fordulatot. aztán leméred. ennyi.

 

Tapasztalat: jobb, ha ráül. Más lesz az eredmény.

A mérettáblázatok nekem valamiért nem értek semmit, mindig jóval kisebb kerületet mértem mind mérőszalaggal, mind tolva a bringát.



#153
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás

Sziasztok!

Ma vettem egy sebességmérőt új kerékpárhoz. Na de abba a problémába ütköztem, hogy nincs a kütyühöz adott mérettáblázatban 29-es méret... ezekhez valami univerzális táblázat van, vagy különbözhetnek egymástól?
Vagy valahogy kiszámolható a kerékméretből (29x2,10) az a 4 jegyű szám?

mérd le. megjelölöd a gumit. pl.: ragasztószalagot tekersz rá. aztán gurítod a bringát. vagy ráülsz,és úgy mész vele egy kerék fordulatot. aztán leméred. ennyi.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#154
Bence82

Bence82

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Ma vettem egy sebességmérőt új kerékpárhoz. Na de abba a problémába ütköztem, hogy nincs a kütyühöz adott mérettáblázatban 29-es méret... ezekhez valami univerzális táblázat van, vagy különbözhetnek egymástól?
Vagy valahogy kiszámolható a kerékméretből (29x2,10) az a 4 jegyű szám?

#155
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.861 hozzászólás
Sziasztok,

Egyre jobban utalom a sigma markàt most 1 bc 906 szívat. Ha menet közben végigpörgetem az adatokat, utàna nézhetem hogy 0 kmh -val megyek. Passzolok hogy mitôl van,lehet hogy a gombnyomastol elmozdul a foglalatban.kikúrtmód fàraszt

#156
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Köszi!

 

igen, amennyire neten utána tudtam olvasni, a ROX 9.1-ben benne volt a funkció, de a 10.0-ba nem rakták bele (a hülyék)...

Szvsz ez egy killer feature lenne

Igen, nem találtam nyomát a leírásban.

Autóversenyes játékban is jó vicc versenyezni önmagaddal.

Amúgy is, amióta készült a leírás, ez-az már változott a ROX-ban, tehát akár implementálhatnák is a firmware-be :D



#157
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Még tanulom ennek a nyavalyának a használatát, de ma kipróbáltam, hogy betöltök egy korábbi tekerést. Hát, annyi történt, hogy mutatta az utat. :mellow:

Szóval még egyszer átolvasom a használati utasítást, de szerintem önmagad ellen nem tudsz versenyezni a ROX 10.0-val.

 

Köszi!

 

igen, amennyire neten utána tudtam olvasni, a ROX 9.1-ben benne volt a funkció, de a 10.0-ba nem rakták bele (a hülyék)...

Szvsz ez egy killer feature lenne



#158
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Ami nekem nagyon tetszene, de nincs ez a ghost race funkció. Mindig megverhetném magamat :)

Még tanulom ennek a nyavalyának a használatát, de ma kipróbáltam, hogy betöltök egy korábbi tekerést. Hát, annyi történt, hogy mutatta az utat. :mellow:

Szóval még egyszer átolvasom a használati utasítást, de szerintem önmagad ellen nem tudsz versenyezni a ROX 10.0-val.



#159
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

szerk.


j4ni módosította - 2016. augusztus 16. - 01:08


#160
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

És miért nem néztek ilyenkor használtakat ? Ha drágának találsz valamit, nézd meg a hirdetéseket ! Alig használtakat lehet kifogni iszonyat jó áron. pl a FB-on is tele van használt cikkes sportcuccos csoportokkal. Épp a múlt héten láttam egy Garmin 520ast 70ért.


Marci