Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#161
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Igen, a nagyon drága miatt dobtam a Garmint, pedig egy videó alapján feltűnően szimpatikus volt.



#162
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Köszi!

 

ügy gondolom ez erős megszorításokkal elegendő lehet turn-by-turn navigációra. Arra nyilván nem jó, hogy az ember menet közben újratervezze az útvonalat.

(Pld: kifutsz az időből és mennél haza valami rövidítésen VAGY rájössz, hogy az útvonal nehezen járható és alternatívát keress)

 

Ami nekem nagyon tetszene, de nincs ez a ghost race funkció. Mindig megverhetném magamat :)

 

Fenének kell ezeknek a kütyüknek ilyen drágának lennie és ráadásul mindből hiányzik valami (vagy túl drága: Garmin 520)

 

Ilyesmi nem rémlik.

Látod az útvonalat, ami előtted van, és időnként nem árt rápillantani, hogy jön-e elágazás. Beszélni nem tud, csak csipogni, azzal is legfeljebb azt jelzi, hogy pl 20m-re elhagytad az útvonalat. Ekkor ránézel, és neked kell kitalálni, hogy hogyan tovább, mivel térképet nem tárol, csak útvonalat. Ha jobban tetszik, nyomvonalat :). Ha nagyon messzire elhagynád a kijelölt utat, egy vékony vonal mutatja, merre kellene légvonalban visszatalálni.

Ezek manipulált képek, de az alsó sor visszaadja a tudását.

Balról jobbra: rajta vagy a kijelölt úton, visszatértél a kijelölt útra, elhagytad a kijelölt utat (mondjuk ilyenkor látszik az a nyomvonal, amit már letekertél), rossz irányba mész a kijelölt úton, megjelölt pont a közelben.

Pl a középső képen lehet, hogy a balkanyarnál lehetne jobbra is kanyarodni, vagy menni egyenesen, stb, de ez térkép híjján értelemszerűen nincs rajta.

Ismeretlen területen navigálni szerintem nem elég, de ha előtte úgyis megrajzoltad térképen a dolgot, akkor már van valami fogalmad az irányokról, és arra jó, hogy ne tévedj el nagyon. Ha mégis elcsalingáznál, a korábban megtett úton visszafelé vissza tudsz találni az útvonalra.

Elkolbászolás esetén ilyesmit látni:

7.png



#163
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

 

De a beállított track útvonalvezetését kirajzolja és elágazásnál hangjelzéssel jelzi illetve nyilakkal mutatja, hogy merre kell menni, ugye?

 

Ilyesmi nem rémlik.

Látod az útvonalat, ami előtted van, és időnként nem árt rápillantani, hogy jön-e elágazás. Beszélni nem tud, csak csipogni, azzal is legfeljebb azt jelzi, hogy pl 20m-re elhagytad az útvonalat. Ekkor ránézel, és neked kell kitalálni, hogy hogyan tovább, mivel térképet nem tárol, csak útvonalat. Ha jobban tetszik, nyomvonalat :). Ha nagyon messzire elhagynád a kijelölt utat, egy vékony vonal mutatja, merre kellene légvonalban visszatalálni.

Ezek manipulált képek, de az alsó sor visszaadja a tudását.

Balról jobbra: rajta vagy a kijelölt úton, visszatértél a kijelölt útra, elhagytad a kijelölt utat (mondjuk ilyenkor látszik az a nyomvonal, amit már letekertél), rossz irányba mész a kijelölt úton, megjelölt pont a közelben.

Pl a középső képen lehet, hogy a balkanyarnál lehetne jobbra is kanyarodni, vagy menni egyenesen, stb, de ez térkép híjján értelemszerűen nincs rajta.

Ismeretlen területen navigálni szerintem nem elég, de ha előtte úgyis megrajzoltad térképen a dolgot, akkor már van valami fogalmad az irányokról, és arra jó, hogy ne tévedj el nagyon. Ha mégis elcsalingáznál, a korábban megtett úton visszafelé vissza tudsz találni az útvonalra.

Elkolbászolás esetén ilyesmit látni:

7.png


RelakS módosította - 2016. augusztus 15. - 15:25

  • j4ni kedveli ezt

#164
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

De a beállított track útvonalvezetését kirajzolja és elágazásnál hangjelzéssel jelzi illetve nyilakkal mutatja, hogy merre kell menni, ugye?

 


Turn by turn navit amúgy nem tud, csak elmentheted bele a kívánt útvonalat, és sipákol, ha szembe mész az előzőleg beállított iránnyal, vagy ha messzire elhagyod az utat. Amúgy ha sok az elágazás, gyakran kell figyelni, hogy merre kellene menni, de menet közben nagyítható az útvonal.

Korábban tekert track-et be tud tölteni, de azt még nem ellenőriztem, hogy ilyenkor pl elő tudod-e hívni az adott időben aktuális pozíciódat, így kvázi magaddal versenyezhetnél. (nem kéne a legközelebbi utamat törölni, és akkor ki tudnám próbálni :D )



#165
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én most vettem ROX10.0-t, bár a virtuális partner funkció nem érdekelt.

ANT+ adókat használ, így esetleg ugyanazokat az adatokat pl telefonnal tudod fogni, és másra használni, bár gondolom ez az opció nem kimondottan fontos :)

 

188 euróért vettem most teljes szettet a bike-discount-on (ROX, sebesség, csapásszám, szívritmus jeladók)

 

Turn by turn navit amúgy nem tud, csak elmentheted bele a kívánt útvonalat, és sipákol, ha szembe mész az előzőleg beállított iránnyal, vagy ha messzire elhagyod az utat. Amúgy ha sok az elágazás, gyakran kell figyelni, hogy merre kellene menni, de menet közben nagyítható az útvonal.

Korábban tekert track-et be tud tölteni, de azt még nem ellenőriztem, hogy ilyenkor pl elő tudod-e hívni az adott időben aktuális pozíciódat, így kvázi magaddal versenyezhetnél. (nem kéne a legközelebbi utamat törölni, és akkor ki tudnám próbálni :D )


RelakS módosította - 2016. augusztus 15. - 14:56

  • j4ni kedveli ezt

#166
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

Nehezen megy a választás...

 

Onnan indultam, hogy kéne egy egyszerű bicajos computer, aztán rájöttem, hogy kell bele magasságmérés is, -ha pedig van benne magasságmérés, akkor az legyen pontos is (barometrikus) - így jutottam el a VDO M4-ig (illetve a Sigma 14.12)

 

Aztán rájöttem, hogy nekem nagyon jól jönne a GPS-es turn-by-turn navigáció is mivel sajnos sokat tekerek egyedül és gyenge az útvonalismeretem. Itt jön képbe, hogy jó lenne egy lehetőleg sebességszenzoros GPS-szes computer. Itt a Sigma ROX 10.0 tűnik jónak, de már régi, három éves modell, nyilván jön a modellfrissítés, illetve:

 

-Láttam olyan funkciót (elsődlegesen Garminban), tudsz real-time versenyezni saját korábbi eredményeddel illetve mások eredményével (látod, hogy éppen mennyivel vagy lemaradva/előnyben egy szellembiciklishez képest). Garmin terminilógiában ez "Virtual Partner" a Sigma pedig talán "Ghost race"-nek hívja. DE ez nincs benne a ROX 10.0-ban pedig a ROX 9.1-ben benne volt. Ez számomra hatalmas jó funkció lenne, mert akkor is tudna motiválni, hogy tekerjek, ha nincs senki előttem...

 

Kb 50E max 60E Ft-t szánnék rá, ha minden tényleg pöpec

___

 

-Sigma ROX 10.0-ban nem tettszik, hogy öreg modell, illetve nincs virtual partner

-Garmin Edge 25-ben nem tetszik, hogy szerintem túl kicsi a kijelzője, illetve nem barometrikus

-Mio 105 nem tud navigálni, pedig van benne alti és valamiféle virtual training partner is

-Az Edge 520 mindent tud, de egyértelműen túl drága nekem

 

Ötletek?

 

 



#167
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Elemek nem merülnek állandóan? Interferenciát, hibás mérést nem tapasztaltál? Vezeték nélkülinek a telón az adója nem jóval nehezebb mint a vezetékesé? (nem akarom még jobban hizlalni a bicajt, ha nem muszály).

 

Elemek mindenben merülnek, használattól függ. Jó pár ezer kilómétert kibír, nagyjából évente egyszer cserélem. Hibás mérést mondtam: szélviharban magasság ingadozik, egyébként semmi baja. Hőfok is el szokott térni másoktól, de az úgy látszik alapból mindenkinél más (1-2 fok nem változtatható kalibráció, pl. az M6-osom egy másik spori Garminjához képest mindig 2 fokkal többet mér). Interferencia előfordult LED világítással ha azt nem a maximum erősségen használtam (gondolom akkor nagyon gyorsan kapcsolgatja) és túl közel van a kormányon, megoldás kicsit arrébb helyezni. Adókkal nem volt még gond.

 

A legnagyobb mérési probléma általában az elfordult mágnes szokott lenni :)

 

Mechanikailag még egy tipp: óvatosan a gyorskötöző meghúzásával ami a sebességszenzort rögzíti mert gyenge a kis műanyag kereszthíd darab amivel odafogja, az törik ha nagyon szorosra húzod. Ez tervezési hiba mert több szenzorral sikerült megjátszanom a mostani M-es generációból. A másik lyuk műanyag hídja még ép, városban nem gond de kicsit mozog, legrosszabb esetben beleakadhat a kűllőmagnesbe és letörhet (bár minden nap ugratok egy pár járdát és eddig nem volt gond).

 

Súly: a vezeték nélküli könnyebb, az egy kis grammtöredéknyi chip és réz a belső PCB/antennákhoz vs. egy bazi hosszú és nehéz szigetelt drót és érintkezős foglalat. Na jó, ott is csak grammokról van szó, nem fogsz belőle semmit érezni. Talán a drót szélellenállását vagy a rózsabokor ellenállását amikor beleakad a drót ;)

 

Még egy szempont lehet ha okostelóval akarod használni, nem ANT+ hanem saját kódolást használ.


Tekergek módosította - 2016. augusztus 13. - 01:15

  • j4ni kedveli ezt

#168
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

törölve


j4ni módosította - 2016. augusztus 12. - 19:38


#169
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

há tudod telefonon elindít, hazaér leállít, aztán mond valami össz távot,szintet, átlagot etc

na abban a szint az kurva pontatlan..

Az igen, mert ha a telo nem tud barometrikus merest, csak a gpst tudja hasznalni. Viszont ha feltoltod, ott van korrekcio lehetoseg, es akkor atszamolja szintvonalakkal. az hasonloan pontos es egzaktabb, mint a barometrikus. A szintvonalakat sokkal pontosabb muszerekkel lottek be - de persze nem tudhat arrol, hogyha pl te kis tavolsagon belul tettel meg tobb szintet.

arn módosította - 2016. augusztus 12. - 19:25


#170
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Te az approl beszelsz?

há tudod telefonon elindít, hazaér leállít, aztán mond valami össz távot,szintet, átlagot etc

 

na abban a szint az kurva pontatlan..


  • arn és j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#171
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

stravat 2x vagy 3x használtam de pont olyan pontatlan volt mint a sportstracker , akárhogy számolja át. jó 200 méterrel mér többet,  ilyen 400 körüli szintre simán 600 fölöttit, meg hasonlók.
régen mikor tervezgettem útvonalakt a tuhu-n ott is durván pontatlan volt az össz magasság. a poén hogy pl a garmin a pillanatnyit pl korrekten mutatja általában, csak az összesítés lesz hibás. de volt egy cikk erről. valaki linkelte anno . (lehet pont te)

stravat 2x vagy 3x használtam de pont olyan pontatlan volt mint a sportstracker , akárhogy számolja át. jó 200 méterrel mér többet,  ilyen 400 körüli szintre simán 600 fölöttit, meg hasonlók.
régen mikor tervezgettem útvonalakt a tuhu-n ott is durván pontatlan volt az össz magasság. a poén hogy pl a garmin a pillanatnyit pl korrekten mutatja általában, csak az összesítés lesz hibás. de volt egy cikk erről. valaki linkelte anno . (lehet pont te)


Te az approl beszelsz?

#172
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem kevered te a gps alapu magassagmerest, a terkep alapuval? a garmin/strava szerintem atszamolja a terkep magassagszintjei alapjan az erteket - nem a gps ertekeit hasznalja. nagyobb tavolsagot es tobb tekerest tekintve szerintem ez a legpontosabb. hatranya, hogy nem valos ideju, csak a rogzites utan latod.

 

a bringan valoban az altimeteres a legpontosabb.

stravat 2x vagy 3x használtam de pont olyan pontatlan volt mint a sportstracker , akárhogy számolja át. jó 200 méterrel mér többet,  ilyen 400 körüli szintre simán 600 fölöttit, meg hasonlók.

régen mikor tervezgettem útvonalakt a tuhu-n ott is durván pontatlan volt az össz magasság. a poén hogy pl a garmin a pillanatnyit pl korrekten mutatja általában, csak az összesítés lesz hibás. de volt egy cikk erről. valaki linkelte anno . (lehet pont te)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#173
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

:)

 

Megterveztem az utat a Velencei-tó körül a merretekerjek.hu oldalon és szerinte 218 m a szint. Na ezt én nem hiszem.

ha az a tekerős cucc is olyan mint pl a tuhu, akkor az pont olyan pontatlan lesz mint a gps alapú mérés.

 

ha a barometrikus alapon mérő cucc jól volt beállítva indulásnál akkor ilyen távon annak +- 5 méter körül jónak kell lenni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#174
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Én sem hiszem...

összekattintkattam valami a Stravashoz nagyon hasonló útvonalat a merretekerjek.hu-n: https://goo.gl/Vv1Av4

És most 160m jött ki. Tegnap 150m volt, de nem mentettem le azt az útvonalat. Simán lehet, hogy most más utcát választottam és a térképen eggyel több szintvonalat metsz az útvonal.

Ha a Sigma 148m szintet mondott, akkor részemről el van döntve a dolog. 150m szint, ha pedig egy-két buckát útbaejtesz akkor lehet 10-20m-rel több.

 

Egyébként a merretekerjek.hu ismeri a Velencei tó körüli útvonalat, az picit más mint amit te a Strava-n loggoltál (és amit én összekattintgattam) -van benne egy vargabetű- és arra máris 178m a szint....

 

Én azt az útvonalat állítottam össze utcára pontosan, amit a Strava rögzített.

 

Nem ide tartozik szorosan, de 3 eszköz/oldal/nem tudom mi ugyanarra az útvonalra 3 különböző szintet mond. Igazából nincs jelentősége, hogy több v. kevesebb, csak mennyi?

Ha van egy útvonalam (gps fájl), akkor hol/hogyan tudom megnézni, hogy mennyi volt a pontos szint?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#175
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

összeadódik a 2 rendszer pontatlansága .... :)

 

1ébként jellemzően a gps alapúak szoktak sokkal többet mérni a valósnál

 

nem kevered te a gps alapu magassagmerest, a terkep alapuval? a garmin/strava szerintem atszamolja a terkep magassagszintjei alapjan az erteket - nem a gps ertekeit hasznalja. nagyobb tavolsagot es tobb tekerest tekintve szerintem ez a legpontosabb. hatranya, hogy nem valos ideju, csak a rogzites utan latod.

 

a bringan valoban az altimeteres a legpontosabb.



#176
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

:)

 

Megterveztem az utat a Velencei-tó körül a merretekerjek.hu oldalon és szerinte 218 m a szint. Na ezt én nem hiszem.

Én sem hiszem...

összekattintkattam valami a Stravashoz nagyon hasonló útvonalat a merretekerjek.hu-n: https://goo.gl/Vv1Av4

És most 160m jött ki. Tegnap 150m volt, de nem mentettem le azt az útvonalat. Simán lehet, hogy most más utcát választottam és a térképen eggyel több szintvonalat metsz az útvonal.

Ha a Sigma 148m szintet mondott, akkor részemről el van döntve a dolog. 150m szint, ha pedig egy-két buckát útbaejtesz akkor lehet 10-20m-rel több.

 

Egyébként a merretekerjek.hu ismeri a Velencei tó körüli útvonalat, az picit más mint amit te a Strava-n loggoltál (és amit én összekattintgattam) -van benne egy vargabetű- és arra máris 178m a szint....


j4ni módosította - 2016. augusztus 12. - 12:32


#177
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

összeadódik a 2 rendszer pontatlansága .... :)

 

1ébként jellemzően a gps alapúak szoktak sokkal többet mérni a valósnál

 

:)

 

Megterveztem az utat a Velencei-tó körül a merretekerjek.hu oldalon és szerinte 218 m a szint. Na ezt én nem hiszem.


ultio módosította - 2016. augusztus 12. - 11:53

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#178
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Letöltöttem Stravából a gpx fájlt, majd feltöltöttem a merretekerjek.hu oldalra és azt mondja, hogy az összes emelkedés 255 m. Hát hogy van ez?

összeadódik a 2 rendszer pontatlansága ....:)

 

1ébként jellemzően a gps alapúak szoktak sokkal többet mérni a valósnál


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#179
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A merretekerjek.hu szerint pedig 150m a szint a Velencei tó körül...

 

Letöltöttem Stravából a gpx fájlt, majd feltöltöttem a merretekerjek.hu oldalra és azt mondja, hogy az összes emelkedés 255 m. Hát hogy van ez?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#180
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Köszi!

vezetékes, vagy vezeték nélküli volt? Montin használtad? Időjárás mennyire tett/nem tett be neki?

Vezetekes volt - cx bringan, de lenyegeben montis terepen hasznaltam. Annyira erzekeny, mint a tobbi.

arn módosította - 2016. augusztus 11. - 21:06