Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#121
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Sziasztok!
Végül ROX 10 lett, de firmware frissítésnél már sikerült is  elakadnom! A Data Center 5,1-et adta be a gép, viszont az számomra meglehetősen furcsa! A firmware frissítésnél az óra leírása kéri a laptopom segítségét, viszont a data centerben nem találok ehhez menüpontot! Ha esetleg valaki használ ROX 10-et és csinált ilyet akkor örülnék a segítségnek! Mint ahogy azt a pontot sem találom, ahol be kell állítani hogy ne teljesítménymérőből számolja a teljesítményt, mert nyilván wattmérőt nem vettem hozzá (gyanúsan nem is fogok! )

Előre is köszi!

 

Én elindítottam a data centert, bekapcsoltam az órát, majd rádugtam a gépre. Jobbra fent kiírta, hogy firmware-t kell frissíteni. Megnyomtam a Start Updade gombot, vártam, kész lett.

Persze, nem árt a "Dashboard" felületen állni ;) Itt tudod letölteni a tekerések adatait, és törölni a már feleslegeseket is.

 

A wattmérő miatt ne aggódj. Ha nincs rákapcsolva, nem fogja használni.

Sajnos a leírások már nem igazán stimmelnek az óra valós menüjével. Valami menüpontért (talán én is pont a wattmérő miatt) többször is átfésültem a teljes menüt, mire úgy döntöttem, az biza már nincs.

A wattmérő meg jó lenne, csak nem annyiért, amennyiért vesztegetik :angry: Így viszont pont értelme nincs, mert a teljesítményt egy rakás dolog befolyásolja: használt fokozat, gumi, az út meredeksége, állaga, a szél...


RelakS módosította - 2016. december 26. - 15:02


#122
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Most én is rá vagyok a 11-re izgulva, mert nekem meg az tetszik, meg az automatikus körök, bár erről még nem találtam részletes infót, hogy mit tud. Meg az, hogy az adói bluetooth-hoz is értenek, ugyanis a telefonokról szinte teljesen kikopotak az ANT+ vevők :angry: Nem nagy gond, pont azóta nem használom a telefont, hogy van ROX 10.0, de akkor is, legyen meg a lehetőség ;)

 

Altitude Graph amúgy van benne. Itt össze tudod hasonlítani a két cucc tudását, bár valamit nagyon variáltak a magasságmérésnél, hogy elvileg a 11 jóval kevesebbet tud, mint a 10. Szerencsére pont azokat nem tudja, amiket én eddig telibe xa... őőő mind1 :D

Sziasztok!
Végül ROX 10 lett, de firmware frissítésnél már sikerült is  elakadnom! A Data Center 5,1-et adta be a gép, viszont az számomra meglehetősen furcsa! A firmware frissítésnél az óra leírása kéri a laptopom segítségét, viszont a data centerben nem találok ehhez menüpontot! Ha esetleg valaki használ ROX 10-et és csinált ilyet akkor örülnék a segítségnek! Mint ahogy azt a pontot sem találom, ahol be kell állítani hogy ne teljesítménymérőből számolja a teljesítményt, mert nyilván wattmérőt nem vettem hozzá (gyanúsan nem is fogok! )

Előre is köszi!



#123
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám, hogy gondolkozom egy Sigma ROX-on! A 10 illetve a 11 játszik, nagyából látom miben jobb a 11, de mégis van egy dolog ami a 10-ben kegyetlenül tetszik, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy a 11 tudja e ezt a funkciót!

A lényeg hogy a 10-ben van egy olyan lehetőség, hogy az előre beállított útvonalra (túra, maraton stb) be tudsz állítani egy grafikus szintprofilt ami mutatja hol vagy és grafikusan látod mászásnál, hogy pl mennyi van vissza még! Nekem ez rohadtul tetszik, de nem találom a 11-ben hogy benne van e!
Elkezdtem őket összehasonlítgatni, de mivel user guide nak is a 11-hez egy kb 10 oldalas zanzásítot leírást találtam, ezért egyszerűen nem vagyok benne biztos hogy tudja az eszköz ezt a nekem nagyon tetsző funkciót!

 

Valaki esetleg erről tud valamit?

 

Előre is köszi a választ!

 

Most én is rá vagyok a 11-re izgulva, mert nekem meg az tetszik, meg az automatikus körök, bár erről még nem találtam részletes infót, hogy mit tud. Meg az, hogy az adói bluetooth-hoz is értenek, ugyanis a telefonokról szinte teljesen kikopotak az ANT+ vevők :angry: Nem nagy gond, pont azóta nem használom a telefont, hogy van ROX 10.0, de akkor is, legyen meg a lehetőség ;)

 

Altitude Graph amúgy van benne. Itt össze tudod hasonlítani a két cucc tudását, bár valamit nagyon variáltak a magasságmérésnél, hogy elvileg a 11 jóval kevesebbet tud, mint a 10. Szerencsére pont azokat nem tudja, amiket én eddig telibe xa... őőő mind1 :D



#124
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám, hogy gondolkozom egy Sigma ROX-on! A 10 illetve a 11 játszik, nagyából látom miben jobb a 11, de mégis van egy dolog ami a 10-ben kegyetlenül tetszik, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy a 11 tudja e ezt a funkciót!

A lényeg hogy a 10-ben van egy olyan lehetőség, hogy az előre beállított útvonalra (túra, maraton stb) be tudsz állítani egy grafikus szintprofilt ami mutatja hol vagy és grafikusan látod mászásnál, hogy pl mennyi van vissza még! Nekem ez rohadtul tetszik, de nem találom a 11-ben hogy benne van e!
Elkezdtem őket összehasonlítgatni, de mivel user guide nak is a 11-hez egy kb 10 oldalas zanzásítot leírást találtam, ezért egyszerűen nem vagyok benne biztos hogy tudja az eszköz ezt a nekem nagyon tetsző funkciót!

 

Valaki esetleg erről tud valamit?

 

Előre is köszi a választ!



#125
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=56563

A vegen meg pontosabb lesz a gps alapu meres, sebesseg es magassag szempontjabol is, mint mas szenzorok.

 

Kb. 10 éve utánanéztem és már akkor is volt cm/mm pontosság (CDGNSS), csak nagyobb antennákkal, komolyabb számítógéppel, drágábban (a pontosabb adatokért pénzt kérnek) és lassabban (főleg mozgásnál). Ezt pl. vezető nélküli traktorokon használták, mert nem mindegy hogy milyen köröket ír le a gép földforgatásnál, szántásnál :)

 

Viszont tavaly olvastam új kutatásról ami már akkor 2 cm-es pontossággal működött okostelefon antennával. Akkor még külön számítógépet használtak, de a Samsung-gal együttműködnek, egy DSP-be bele lehetne miniatürizálni az algoritmusokat, új telókba fog kerülni pontosabb antenna ami ezt ki tudja használni. Ami még szép dolog hogy a szoftvert az egyetemi kutatásból indított cég (Radiosense) nyitott kódként megjelentette.


Tekergek módosította - 2016. december 17. - 14:49


#126
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=56563

A vegen meg pontosabb lesz a gps alapu meres, sebesseg es magassag szempontjabol is, mint mas szenzorok.

#127
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Garmin edgenel jo az ujabb magnesmentes szenzor? Eleg vegyeseket olvastam rola... Hogy pontosabb a regi.

#128
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A Garmin is a sebességérzékelőt használja ha van.
Igen, minden ANT+ megy egymással, nekem is minden cuccom más márkájú a Garminhoz.


Szerintem kombinalja a kettot... Pl eleve nem tudna az atmerot meghatarozni, ha nem hasznalna mindegyiket. Meg lattam sebessegmeros logban gpsre jellemzo meresi hibat.

#129
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Lehet, hogy ez csak a Garmin sajátja, de a Sigma ROX pl a sebesség érzékelőt használja, ha van, nem a GPS-t. Abban sem vagyok biztos, hogy ilyenkor a távolságméréshez a GPS-t használná.

A csapásszámmérő sem utolsó. Mikor kifejezetten figyeltem, és nem engedtem ki magam a 80-90 RMP-es sávból, akkor kifejezetten jól bírtam a hajtást. Ha meg nem figyelem, folyton elpörög a lábam, és már használhatatlanul nehéz fokozatra fel kell váltanom, de akkor meg lelassulok. A vége a gurulás és lihegés :D

 

Amúgy meg ha valami ANT+-os, akkor az nagy valószínűséggel kéne, hogy működjön egymással. Sigma + Bontrager kombinált sebesség/csapásszám mérő, illetve Geonaute szívritmus mérő köszönik szépen, jól megvannak egymással.

A Garmin is a sebességérzékelőt használja ha van.

Igen, minden ANT+ megy egymással, nekem is minden cuccom más márkájú a Garminhoz.



A sebesség mindent megold.

 


#130
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Lehet, hogy ez csak a Garmin sajátja, de a Sigma ROX pl a sebesség érzékelőt használja, ha van, nem a GPS-t. Abban sem vagyok biztos, hogy ilyenkor a távolságméréshez a GPS-t használná.

A csapásszámmérő sem utolsó. Mikor kifejezetten figyeltem, és nem engedtem ki magam a 80-90 RMP-es sávból, akkor kifejezetten jól bírtam a hajtást. Ha meg nem figyelem, folyton elpörög a lábam, és már használhatatlanul nehéz fokozatra fel kell váltanom, de akkor meg lelassulok. A vége a gurulás és lihegés :D

 

Amúgy meg ha valami ANT+-os, akkor az nagy valószínűséggel kéne, hogy működjön egymással. Sigma + Bontrager kombinált sebesség/csapásszám mérő, illetve Geonaute szívritmus mérő köszönik szépen, jól megvannak egymással.

 

elvileg ez igy is lenne logikus, hiszen, ha jol van beallitva, pontosabb joval, mint a gps alapu. de a log visszanezesebol nem ez jon le egyertelmuen.



#131
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

a speedszenzort alig hasznalja a kutyu, talan a megallasok detektalasanal meg nagyon alacsony sebessegnel van ertelme :) ha priolistat kellene felallitanom a szenzorok kozott, az utolso lenne. nalam: pulzus, fordulat, speed.

Lehet, hogy ez csak a Garmin sajátja, de a Sigma ROX pl a sebesség érzékelőt használja, ha van, nem a GPS-t. Abban sem vagyok biztos, hogy ilyenkor a távolságméréshez a GPS-t használná.

A csapásszámmérő sem utolsó. Mikor kifejezetten figyeltem, és nem engedtem ki magam a 80-90 RMP-es sávból, akkor kifejezetten jól bírtam a hajtást. Ha meg nem figyelem, folyton elpörög a lábam, és már használhatatlanul nehéz fokozatra fel kell váltanom, de akkor meg lelassulok. A vége a gurulás és lihegés :D

 

Amúgy meg ha valami ANT+-os, akkor az nagy valószínűséggel kéne, hogy működjön egymással. Sigma + Bontrager kombinált sebesség/csapásszám mérő, illetve Geonaute szívritmus mérő köszönik szépen, jól megvannak egymással.



#132
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

epp azert kell, hogy ne hajtsd tul magad. nem meghalni kell az edzesen.



#133
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

a speedszenzort alig hasznalja a kutyu, talan a megallasok detektalasanal meg nagyon alacsony sebessegnel van ertelme :) ha priolistat kellene felallitanom a szenzorok kozott, az utolso lenne. nalam: pulzus, fordulat, speed.

 

Majd nyilván növekszenek az igényeim, akkor pedig még mindig tudok valami olcsóbb szenzort hozzákapcsolni a szerkezethez. Övnek számomra versenyen lehet értelme, de ahhoz kb. állandóan kéne használni, hogy tudjam milyen pulzus mellett pontosan mennyi időt birok. Persze ehhez kéne hozzájöjjön a pálya ismerete, hogy mennyi van vissza a következő pihenőig (lejtmenetig).  

 

Régen (jópár éve) intervallum tréninghez és sima futáshoz is állandóan használtam övet, ami nagyon szép és jó addig, amíg kb ugyanazt a gyakorlatsort/tempót-távot csinálod mindig. Az én nagyon alap szintemen számomra nem tűnik reálisnak, hogy sokat hozzá tudna tenni a bicajozáshoz egy pulzusmérő. Amikor (nem verseny) lehet haladni, akkor én igyekszem mindig magas pulzust és ennek megfelelően magas tempót tartani. Azon a néhány versenyen amin eddig voltam meg nyilván a táv figyelembevételével ami a csövön kifér...

Ez a tegnap esti nem ágyban mért, nem rámeditált nyulgalmi pulzusom.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

Lehet naiv vagyok, de:

Azért is jó ötletnek tartom a pontos táv ismeretét, mert így szintrajz alapján mindig pontosan tudni fogom mennyi van még a tetejéig, tehát egyrészt jobban be tudom osztani az erőmet illetve a lelki plusz amit a trendforduló közelsége jelent...



#134
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Pedalfordulat hidegen hagy, ez monti nem outi, raadasul spiningen/spinracingen erőltetem a magas pedalfordulatot.

Övre sincs igazán szükségem, bicajozashoz max alkalomszerűen hordanam. Ha vszek ovet, akkor ant+/bt kombos lenne, hogy tudjam mobillal futáshoz hasznalni. A mezítlábas garmin mar uton van, nem tudok a rendelésen módosítani...

 

a speedszenzort alig hasznalja a kutyu, talan a megallasok detektalasanal meg nagyon alacsony sebessegnel van ertelme :) ha priolistat kellene felallitanom a szenzorok kozott, az utolso lenne. nalam: pulzus, fordulat, speed.



#135
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest
Pedalfordulat hidegen hagy, ez monti nem outi, raadasul spiningen/spinracingen erőltetem a magas pedalfordulatot.

Övre sincs igazán szükségem, bicajozashoz max alkalomszerűen hordanam. Ha vszek ovet, akkor ant+/bt kombos lenne, hogy tudjam mobillal futáshoz hasznalni. A mezítlábas garmin mar uton van, nem tudok a rendelésen módosítani...

#136
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Rendeltem egy Garmin 520-at a bike-discount-tól, de nem volt olcsó ANT+ -os sebességmérőjük (Sigma-t vettem volna 18,95EUR-ért).
Bármilyen legolcsóbb ANT+ -os sebességmérővel megy a Garmin, vagy azért érdemes tartani egy szintet? Szeretném olcsón megúszni... :)


A garmin bundle mindig olcsobb, mintha kulon venned meg a harom szenzort. Vagy melyikre nincs szukseged?

#137
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

.


j4ni módosította - 2016. szeptember 13. - 22:30


#138
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Rendeltem egy Garmin 520-at a bike-discount-tól, de nem volt olcsó ANT+ -os sebességmérőjük (Sigma-t vettem volna 18,95EUR-ért).

Bármilyen legolcsóbb ANT+ -os sebességmérővel megy a Garmin, vagy azért érdemes tartani egy szintet? Szeretném olcsón megúszni... :)


j4ni módosította - 2016. szeptember 13. - 22:30


#139
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Utvonalat tudsz tolteni a tobbire is, az 520asra meg terkepet is. A 820as navigalni es utvonalat tervezni tud.

#140
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Tegnap az adventure bringámmal voltam valamerre de ismét nem mertem az erdőben elindulni egy nem ismert irányba mert nem tudtam merre megy az út (messzebb voltam nem a megszokott utakon, de turistaút, Pilis). Suunto Ambit 2-es órám van amit futni, kerékpározni használok, mostanáig nagyon nézegettem az új Suunto érintőképernyős modelleket (GPS alapú sportórák, a drágábbak rendes magasságméréssel). Nahát most a Garmin EDGE modelleket lesem. A hazai turistaútvonalak benne vannak, frissíteni lehet? Mondjuk ha egy crosskovácsi útvonalat letöltök és betáplálok akkor simán és gond nélkül végig tud navigálni az útvonalon?

Strava-t eddig nem használtam, live funkciók nem érdekelnek, haverok sem, és magam ellen sem akarok versenyezni :). A térkép érdekel lehetőleg előre beállítható útvonallal és navigálással, szint, utólag az útvonal megtekintése, sebességem menet közben.

Jól érzem, a 820 lenne ami nekem kell?