Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#81
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A Rox 11.0 szerint feltekertem 2050m-es magasságba.

Igaz, 100m-el korábban még 199m-en voltam :D

Szóval lehet, kéne figyelni azt a GPS magasságot is, aztán ha a barometrikus nagyon elmászik, akkor megpróbálni kikövetkeztetni a jót :)



#82
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Na igen, ha mondjuk maxra felnyomod a kijelző háttérvilágítást, biztosan többet eszik. De a 4 óra akkor is furcsa.


Hát az. Talán még a hideg(ebb) angol idő is közbejátszott? Egyfolytában arról lehet olvasni hogy mekkore áttöréseken dolgoznak akksi téren, de nem úgy tűnik hogy a valós életben is haszna van :)

Viszont azt az 1000 + 820 haveroknál is látom, hogy a kijelző tényleg béna, sokszor kell nyomkodni, nehezen lehet mozgatni a térképet, stb...


Szerintem az okostelefon lassan minden szempontból jobb: olcsóbb, nagyobb választék van hardver és szoftver szinten is, nagyobb és jobb képernyő, jóval gyorsabb, azt telepítesz amit akarsz és elég nagy a konkurrencia (szoftver téren is) hogy gyorsan javuljanak. Az hátrányok a felfogatás és rázkódás bírása (már egyre elterjettebb a por/vízállóság is), meg ez az idióta folytonos méretnövelés.

#83
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Na igen, ha mondjuk maxra felnyomod a kijelző háttérvilágítást, biztosan többet eszik. De a 4 óra akkor is furcsa.

Viszont azt az 1000 + 820 haveroknál is látom, hogy a kijelző tényleg béna, sokszor kell nyomkodni, nehezen lehet mozgatni a térképet, stb...


Marci

#84
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A 4 óra természetesen nem igaz

 

Nem én állítom hanem a Bikeradar, nekik ne higgy :) Pontosan úgy fogalmazott hogy navigációval, ami értelem szerint azt jelenti hogy be van kapcsolva a GPS (autosleep módban ki van kapcsolva a GPS). Ezek szoktak sokat használni, főleg ha nem integrált a SoC. De lehet hogy a szoftveres útvonalújratervezés vagy touchscreen display update a ludas, ami vagy azt jelentené hogy szar a szoftver (de lehetne optimalizálni, bár a Garmin arról híres hogy, hm, szar a szoftver), vagy szar a hardver (amit javítani nem lehet, és azt is hallani hogy szapulják az érintőképernyőt, a videóban jól lehet látni hogy nyomogatja, nem csinál semmit, nyomogatja megint, miközben a narrátor meséli hogy működik, de lehetne jobb és pl. fizikai gomb :)).


Tekergek módosította - 2017. május 05. - 02:22


#85
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Bikeradar szerint 4 órát bír csak ha be van kapcsolva a GPS a hírdetett 15 helyett.

Értelmezzük már ezt egy Garmin GPS készülékről beszélve, mit is jelent, hogy "ha be van kapcsolva a GPS" ???!!!

A 4 óra természetesen nem igaz, 2 havernak is van 820 és semmi baj velük egész napos túrán sem. Ha tényleg 4 órát bírnának ezek, csődbe menne a cég, ki a rák venné meg ?

Az 1000es is többet bír, mint 4 óra. (de nem tizen... óra, ahogy a marketing írja)


Marci

#86
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Én vettem egy GPSMAP 64s navit. Csak térképre kell. Egész jó. AA Eneloop-ok vannak benne. Ha lemerül akkor könnyen cserélehtő. Közben nem felejt el semmit.

Küzdöttem egy darabig telefonnal, de nekem az macerás volt mindig megállni, elővenni, megnézni és elrakni.

Ez fent van a kormányon a Garmin féle tartóval. A RAM mount-ot nem ajánlom terepre. Összevissza rezeg. Nem jó.

#87
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Garmin 820 - aksi jó

 

Bikeradar szerint 4 órát bír csak ha be van kapcsolva a GPS a hírdetett 15 helyett.



#88
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ok, koszi a megerositest :) megint marad a kozepszar ut... az 520. A course jo lesz kisebb kirandulasokhoz, ha meg nagyon elvesztem marad a telo mint mindig.

Erdemes a bundlet venni? Mindket bringan vannak mar erzekelok, es az 500ason nem vagyok lenyugozve az ujabb szenzoroktol, van, hogy 30al azt jelzi, hogy megalltam. Kis sebessegnel, maszasoknal is bizonytalanabb, mint a regi magneses megoldas. az 520as nemtom hogy all ehhez a szenzor kerdeshez.

A pulzusmeroje jobb vmiben? Kenyelmesebb esetleg?

Én ezt vettem az 500-hoz, patent.

 

http://trek.hu/kiege...-combo_909.html



#89
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ok, koszi a megerositest :) megint marad a kozepszar ut... az 520. A course jo lesz kisebb kirandulasokhoz, ha meg nagyon elvesztem marad a telo mint mindig.

Erdemes a bundlet venni? Mindket bringan vannak mar erzekelok, es az 500ason nem vagyok lenyugozve az ujabb szenzoroktol, van, hogy 30al azt jelzi, hogy megalltam. Kis sebessegnel, maszasoknal is bizonytalanabb, mint a regi magneses megoldas. az 520as nemtom hogy all ehhez a szenzor kerdeshez.

A pulzusmeroje jobb vmiben? Kenyelmesebb esetleg?

#90
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Nem vagyok gps szakértő csak azt tudom mondani, amit a haveri körben látok.

Garmin 1000 - nem bír ki egy napos túrát az aksi, kikapcsolva is lemerül. (lehet, hogy egyedi hiba ?)

Garmin 820 - aksi jó, a kijelző (szerintem is) brutálisan kicsi + a touchscreen is küzdelmes, nehezen veszi be a parancsot, többször rá kell nyomkodni


Marci

#91
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az 520on meg mindig mukodik a map hack? tehat a feltoltott reszletes terkepek jol mukodnek course eseten?

illetve azt is olvastam, hogy mar iranyokat is mutat.

 

hogy mukodik ez a gyakorlatban?

 

vonzo lenne a 820... de a videokat elnezve katasztrofalisnak tunik a touchscreen megvalositasa. miert nem tudtak azt a par gombot rajta hagyni?



#92
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ah nem tudom mit kinlodok, ugyis megint garmin lesz belole... a 820 bugjait mar javitottak, vagy meg mindig az 520 a befuto? mennyire idegesito a touch screen?


arn módosította - 2017. április 30. - 19:38


#93
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Nem a keszulekes terkepre gondoltam, az latszik a fotokon, hanem parhuzamosan az appnel nem latszik? nem tudom milyen lehetosegek vannak az appnel.

Csak a Sigma Linket használom, de az csak arra jó, hogy letöltsd az edzés adatait, illetve ezt-azt állíts az órán. Azt nem fogja mutatni, hol-merre jársz. A saját térképeket is lehet, hogy csak megtekinteni lehet, ennyire mélyen nem mentem bele



#94
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem a keszulekes terkepre gondoltam, az latszik a fotokon, hanem parhuzamosan az appnel nem latszik? nem tudom milyen lehetosegek vannak az appnel.

#95
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

 

 

mi a gond vele?

 

 

van vmifele terkep a telon? mert alapvetoen eleg lenne nekem par nyil is, de vannak olyan helyzetek, amikor keves.
 

 

a garminos ant+ erzekelokkel rendesen megy? bar nagy hiba volt reszemrol, hogy az egyik bringan a regi bevalt magneses szenzorok helyett a mozgaserzekeloset vettem.

 

Strava: nem értem, valamiért valami kínai szakaszokat akar az órára tölteni :D

 

Térkép: Na, az nincs. Megcsinálod az útvonalat a Data Center szoftverrel, azt feltöltöd az órára, az meg majrézik, ha elhagyod. Mármint az utat :D

 

Érzékelő: Fogalmamnincs, Bontragert kényelmesen elfogadja, illetve a ROX10.0-ét is



#96
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Van egy eladó Garmin 500-as, ha az érdekel, 7 hónap garival.

koszi, azt cserelnem :D



#97
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

koszi ez igazan hasznos egy hozzaszolas volt :) mindig bujom a dokumentaciokat, de amikor megveszi az ember, akkor derul ki, hogy ezt is (igy) hasznaltam, es hianyzik.

 

 

a kmszamlalas eleg alap, bar mostanaban inkabb a stravan nezem.

 

 

nah ez gaz... az edge500on is hasznalhatatlan kb.

 

 

mi a gond vele?

 

 

van vmifele terkep a telon? mert alapvetoen eleg lenne nekem par nyil is, de vannak olyan helyzetek, amikor keves.
 

 

a garminos ant+ erzekelokkel rendesen megy? bar nagy hiba volt reszemrol, hogy az egyik bringan a regi bevalt magneses szenzorok helyett a mozgaserzekeloset vettem.

Van egy eladó Garmin 500-as, ha az érdekel, 7 hónap garival.



#98
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

koszi ez igazan hasznos egy hozzaszolas volt :) mindig bujom a dokumentaciokat, de amikor megveszi az ember, akkor derul ki, hogy ezt is (igy) hasznaltam, es hianyzik.

 

Több kerékpár követése - sport profilokat lehet megadni, amik ugyan kerékpáronként értendőek, de nincs pl kilométer számlálás kerékpáronként

 

 

a kmszamlalas eleg alap, bar mostanaban inkabb a stravan nezem.

 

A navigálás ugyanolyan tré, mint a ROX10.0-nál (akár másodpercekre eltűnik az útvonal pl)

 

 

nah ez gaz... az edge500on is hasznalhatatlan kb.

 

A Strava integrációt nem igazán értem benne ...

 

 

mi a gond vele?

 

elvileg telefonnal párosítva ha a telefonon megjelenik egy értesítés, azt kiírja

 

 

van vmifele terkep a telon? mert alapvetoen eleg lenne nekem par nyil is, de vannak olyan helyzetek, amikor keves.
 

 

A hozzá adott érzékelő (már ha csomagot veszel) tud bluetooth-t is, szóval ha a telefonod nem ANT+-os, akkor is eléri az adatait. Persze, az óra maga bármilyen ANT+-os érzékelővel megy.

 

 

a garminos ant+ erzekelokkel rendesen megy? bar nagy hiba volt reszemrol, hogy az egyik bringan a regi bevalt magneses szenzorok helyett a mozgaserzekeloset vettem.



#99
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

az uj sigma rox11et probalta vki? szimpatikus, hogy maradtak az edge500 szeru dolgoknal (nincs szines kijelzo, etc), es vegre nem is ronda :)

 

Még barátkozom vele, de kivettek néhány igen szimpatikus funkciót, ami a ROX 10.0-ban benne volt:

"kezdőképernyő" - csak a beosztott képernyők vannak, bár az konfigurálható

Több kerékpár követése - sport profilokat lehet megadni, amik ugyan kerékpáronként értendőek, de nincs pl kilométer számlálás kerékpáronként

Stopper, iránytű nincs benne

A navigálás ugyanolyan tré, mint a ROX10.0-nál (akár másodpercekre eltűnik az útvonal pl)

A Strava integrációt nem igazán értem benne ...

Fel lehet venni pl több sebesség szenzort, de ha mondjuk meglököd az egyik bringádat, amit éppen nem használnál, akkor lehet, teljesen ki kell kapcsolni az órát, és újra elindítani, hogy szóba álljon a másik szenzorral. ROX10.0-nál meg persze csak a kiválasztott bringa szenzoraival állt szóba, ilyen gond nem volt.

 

Cserébe előbb lemerül az akkud, mint hogy kifogynál a memóriából akár 1 másodperces loggal

egy csomó dolgot logol, amit a 10.0 nem tett

elvileg telefonnal párosítva ha a telefonon megjelenik egy értesítés, azt kiírja

van benne automata körszámláló, amit úgy kell elképzelni, hogy beállítod távolságra, és mondjuk 2 kilométerenként kapsz összesítést.

A hozzá adott érzékelő (már ha csomagot veszel) tud bluetooth-t is, szóval ha a telefonod nem ANT+-os, akkor is eléri az adatait. Persze, az óra maga bármilyen ANT+-os érzékelővel megy.



#100
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az uj sigma rox11et probalta vki? szimpatikus, hogy maradtak az edge500 szeru dolgoknal (nincs szines kijelzo, etc), es vegre nem is ronda :)