Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#101
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

aki esetleg keres pedálfordulat mérőhöz olyan mágnest,amit a pedál tengelyre,vagy tengelybe való:

 

https://www.euromagn...-magnes-n48/415

 

https://www.euromagn...-magnes-n35/102

 

12x3_neodimium_korong_magnes_n48_1.jpg8x10_neodimium_rud_magnes_n35_1.jpg

 

eBay-ről 10-20 darabokat lehet rendelni 6-700 forintért, szállítással. Én mostanában rendeltem 8*3-mast meg talán 9*3-mast.


  • donciccio kedveli ezt

#102
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.293 hozzászólás

aki esetleg keres pedálfordulat mérőhöz olyan mágnest,amit a pedál tengelyre,vagy tengelybe való:

 

https://www.euromagn...-magnes-n48/415

 

https://www.euromagn...-magnes-n35/102

 

12x3_neodimium_korong_magnes_n48_1.jpg8x10_neodimium_rud_magnes_n35_1.jpg


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#103
deejayy

deejayy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok,

 

egy olyan appot keresnék szifonra, ami képes online loggolni a GPS adatokat egy saját URL-re.

Tudom, van egy halom GPS logger/tracker az app store-ban, amit majd meg is fogok vizsgálni, csak, ha esetleg valakinek már volt ilyen irányú törekvése, lenne tapasztalata, azért hálás lennék.

 

Köszi.



#104
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Sajnos eddig nem találtam semmit, már írtam sigmának is, de nincs válasz, neten találtam egy scriptet amit perl-ben lehet futtatni, de nem pont erre a szituációra.

Elméletileg lehet importálni, ugyanaz az adat van benne csak más formában. Gyakrolatban meg venni kell mindenre sigma ezköszt :) amit nyilván nem fogok.

A mytourbook progira állok át inkább, ez kezeli sigma és gpx adatokat is, mindent tud de a sigma data center akkor is jobban tetszik meg talán egyszerűbb kezelni.

Trackelést inkább telefonon folytatnám, az 5" FHD kijelző sokat segít offline vektoros térképpel, DEM adatokkal. Nem ismerek hasonló tudású és rugalmasságú navigációs eszközt (oruxmaps-ot használok).

Ja, azt hittem, track-ként akarod importálni :) Azt nem tudom, más formátumú edzés adattal meg lehet-e etetni.

 

Telefonodhoz van egy rakás akkud. Ha van rajta USB, akkor lehet, hogy egy nagyobb akkupakkal jobban járnál, nem? :) Mind1, emlékeim szerint a Rox10 elét gyorsan töltődik, tehát nem lehet nagy az energiaigénye. Egy kisebb akkupakk, ami még könnyű is, simán feltölthetné. A telefonodhoz vitt plusz akkuk súlyával vetekedhet, bár nem tudom, mekkorák, és milyen nehezek.


Atombike módosította - 2017. február 02. - 00:25


#105
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Igen, tud importálni de csak track-ként. A térképen megjeleníti de nem mutatja a naptárban és statisztikában.

Telefonhoz van 3 + 1 dupla méretű akkum. Nyáron 3 normál aksival használtam 9 napig amiben 4nap 10+ órás túra volt + fotózás is néha.

Töltés nem megoldható hegyek között (nomád túra), napelemes töltő meg este nem megy.

 

Ja, azt hittem, track-ként akarod importálni :) Azt nem tudom, más formátumú edzés adattal meg lehet-e etetni.

 

Telefonodhoz van egy rakás akkud. Ha van rajta USB, akkor lehet, hogy egy nagyobb akkupakkal jobban járnál, nem? :) Mind1, emlékeim szerint a Rox10 elét gyorsan töltődik, tehát nem lehet nagy az energiaigénye. Egy kisebb akkupakk, ami még könnyű is, simán feltölthetné. A telefonodhoz vitt plusz akkuk súlyával vetekedhet, bár nem tudom, mekkorák, és milyen nehezek.



#106
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Igen, tud importálni de csak track-ként. A térképen megjeleníti de nem mutatja a naptárban és statisztikában.

Telefonhoz van 3 + 1 dupla méretű akkum. Nyáron 3 normál aksival használtam 9 napig amiben 4nap 10+ órás túra volt + fotózás is néha.

Töltés nem megoldható hegyek között (nomád túra), napelemes töltő meg este nem megy.

GPX fájlt tud importálni a párbeszédablak alapján, csak nem tudom, milyen feltételeknek kellene, hogy megfeleljen. Lehet, este megnézem.

Rox11 üzemidejével kapcsolatban meg: 1 hetes túrára nem viszel mondjuk telefont? Ahhoz kell töltő. Ugyanazzal a ROX-okat is lehet tölteni.



#107
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Látom, sokan vannak sigmát használók, esetleg nem tudja valaki hogyan lehet a data center-be edzésként importálni GPX fájlt?

ROX 6.0-t használok bringázáshoz, mellette meg telefont a túrázáshoz, ezeket az adatokat jó lenne egy helyen kezelni.

Van szoftver ami ismer mindent, sigmát is be tudja olvasni, de gpx-et sigma formátumban exportálni nem tud...

 

Amúgy lassan átálok telefonra, hogy mindent azzal rögzítek, mert legutóbb sigma adatai pontatlanabbak voltak mint a telefoné (mindkettő barometrikus)

ROX11-et nézegettem , de nem nyújt annyit hogy érdemes legyen megvenni, emellett meg vicc az üzemideje. 1 hetes túránál mit lehet vele kezdeni?

Mondjuk a rox6 sem jó, mert ugyan bírja energiával csak 1-nél több utat nem tud elmenteni (vagy egybe az összeset).

 

GPX fájlt tud importálni a párbeszédablak alapján, csak nem tudom, milyen feltételeknek kellene, hogy megfeleljen. Lehet, este megnézem.

Rox11 üzemidejével kapcsolatban meg: 1 hetes túrára nem viszel mondjuk telefont? Ahhoz kell töltő. Ugyanazzal a ROX-okat is lehet tölteni.



#108
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Látom, sokan vannak sigmát használók, esetleg nem tudja valaki hogyan lehet a data center-be edzésként importálni GPX fájlt?

ROX 6.0-t használok bringázáshoz, mellette meg telefont a túrázáshoz, ezeket az adatokat jó lenne egy helyen kezelni.

Van szoftver ami ismer mindent, sigmát is be tudja olvasni, de gpx-et sigma formátumban exportálni nem tud...

 

Amúgy lassan átálok telefonra, hogy mindent azzal rögzítek, mert legutóbb sigma adatai pontatlanabbak voltak mint a telefoné (mindkettő barometrikus)

ROX11-et nézegettem , de nem nyújt annyit hogy érdemes legyen megvenni, emellett meg vicc az üzemideje. 1 hetes túránál mit lehet vele kezdeni?

Mondjuk a rox6 sem jó, mert ugyan bírja energiával csak 1-nél több utat nem tud elmenteni (vagy egybe az összeset).

 



#109
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én a hónap elején vettem 810 az 500 után élménynek számítanak a hatalmas számok (hiába öregszem és a szemem is romlik). Egyelőre ennyi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#110
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat, átgondolom. 

Az árakat én is néztem persze, a rosebike-nál igen kedvező áron van a kettő (igaz mintha nem lenne, úgy én is mindent jó áron árulok :))  



#111
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Azért a 820as kiforrottsága más szinten van most mint amikor kijött. A panaszok többsége régebbi FW-re releváns. Persze az érintőképernyővel csodát nem tudnak művelni, de azt még hozzátenném, hogy a kritikus dolgokhoz (indítani, leállítani időt pl.) a gombokat használja.

Profiknak biztos jobb az 520, nekem biztos, hogy jobb a 820.

ÜDV JG



#112
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Részben ugyan ez a tapasztalatom, és nem értem. Nem dobnak ki a gyártok 3 havonta új modelleket tehát nincs óriási fejlesztési kényszer, de mégis rosszul kerülnek szoftveresen gyártásba. Suunto Ambit 2S órám van, kerékpározni és futni is jó. Kicsit lassú néha, de jó a webes háttérszoftvere (is). A több hónapja piacon lévő Spartan modellek valamelyikére akartam cserélni, de állítólag használhatatlan szoftveresen. Majd jön egy frissítés ami megoldja....

Igazából egy Garmin Edge 820 kellene (szeretnék előre beletölteni útvonalakat, pl. versenyútvonalakat és azokon végigmenni) és futáshoz külön egy Forerunner 230-at. 

820-at használ itt valaki?

 

en akartam venni, mert szegyennek tartottam, hogy egy 520 az ara mellett nem tud egy nyamvadt terkepet, csak trukkozve (azt amugy szeretik a userek). a 820rol viszont rengeteg rosszat olvastam. a mai mobilos vilagban eleve egy ilyen ratyi hwre futja, meg nem kepesek x generacio utan egy kiforrott hw/swt letenni az asztalra?

 

meg elotte beprobaltam a polar v650et, de az elso tekeres utan visszakuldtem. nagy volt, es olyan ficsorok hianyoztak belole (pulzus alarm?), ami szvsz total alap.

 

no nem mindha az edge500 olyan nagy elmeny lenne, de mar megszoktam a hulyesegeit, loggolni jo. en eleve nem eroltetnem se a tapit se a szines kijelzot. ez egy celkeszulek, legyen epaper, vagy jol olvashato sima lcd, es teli kesztyuben is akarom nyomkodni.


arn módosította - 2017. január 27. - 14:55


#113
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Cadence már más kérdés, mert az engem nem érdekel 98%ban. Néha nézek rá.

 
Engem meg a bringa futásteljesítménye után ez érdekel a legjobban :D

Tavaly kiböktem, hogy bizonyos határok között kényelmes a tekerés, és kb a világból kihajtok vele, azóta fél szemmel ezt az értéket bámulom :) Előtte meg próbáltam pörgetni, mert csak, de attól meg a tüdőmet kiköpöm. Nem mondom, az is kell, de nem munkábajárás közben :)



#114
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Ja és mégvalami. Én szeretném a hazai boltokat támogatni. Akkor is, ha kicsit drágább itthon.

Viszont sajnos durva a különbség (legalábbis amikor vettem, 40e HUF), rose, bike discount stb. sokkal olcsóbban adja. Szóval az árakat érdemes megnézni máshol is.

ÜDV JG

 

Ezt elhamarkodottan írtam, megnéztem az árakat és örülök neki, hogy ez már nem igaz. 400 EUR <> 120k HUF a csomag.

 

ÜDV JG


Giordano módosította - 2017. január 27. - 13:35


#115
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

"820-at használ itt valaki?"

Jelen.

520at akartam venni, de éppen akkor jött ki a 820, az lett. Őszintén megmondom, félve írok róla bármi, mert szanaszét cincálják máshol. Javaslom a forums.garmin.com-ot.

Nekem nagyon jó tapasztalatom van vele. Az első hetekben volt gondom nekem is távolságméréssel (de a tracklog jó volt), megoldották. Nekem nicns gondom az érintőképernyővel. Méd esőben sem volt. Nem sokat használtam mondjuk esőben (szerencsére :-), de annyit tettem, hogy lesepertem kézzel a viz nagyját és ment simán. Nem volt fals érzékelés sem.

Nem is fagyott le, egyszer meguntam várni, amikor Ausztria közepéről indítottam navigációt haza. Na erre nem való. Mondjuk utána megjelöltem a határátkelőt és működött. Mindezt autóban. Vésztartaléknak O.K., rövidebb szakaszokat kijelölve, nem 400km a kertek alatt.

Bringán amire használom, szívritmus kijelzés nekem az első, sebességet stb. ritkán nézem. Strava szegmensek játszanak. Navigáció is csak addig, ránézek néha ismeretlen helyen a térképre. Próbáltam rendes bringás navigációra használni, működött, de az nekem igen ritkán kell.

Sebességmérő szenzorral, ezzel az újjal, nekem semmi gondom nincs, volt időszak amikor még elővettem egy oregon-t párhuzamosan, nézni jól állt-e be, de pontos volt. Kihagyást sem láttam. Cadence már más kérdés, mert az engem nem érdekel 98%ban. Néha nézek rá.

Akku idő jó.

Ami nem tetszik annyira, az a garmin adat megjelenítő weblapja. Nekem is van egy amibit 2 és a suunto movescount lapja nekem sokkal jobban ejön. Pont az amit látni akarok, egyszerű, áttekinthető. Mondjuk lehet az igényeim kicsik, nem vagyok sportoló egyáltalán.

 

ÜDV JG

 

 

 



#116
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Van egy lassan 2 éves Suunto Ambit 3S Sport óránk pulzusmérő mellövvel, 1 évig nem lehetett telefonon szinkronizálni, csak számítógépen, USB-porton keresztül. Egyszer csak jött egy Firmware és azóta minden pöpec. Csak hát 1 év az 1 év...



#117
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

kb minden uj gps katasztrofa swesen... en mar parszor le akartam cserelni az edge500at, de nem felhasznaloi velemeny olvasgatas utan marad mindig :) remelem fixelik oket.

 

vagy pl a garmin magneses szenzor utan ez a mozgaserzekelos is ratyi. ebayen gombokert adtak volna regit, en meg vettem dragan ujat. sokkal pontatlanabb.

 

Részben ugyan ez a tapasztalatom, és nem értem. Nem dobnak ki a gyártok 3 havonta új modelleket tehát nincs óriási fejlesztési kényszer, de mégis rosszul kerülnek szoftveresen gyártásba. Suunto Ambit 2S órám van, kerékpározni és futni is jó. Kicsit lassú néha, de jó a webes háttérszoftvere (is). A több hónapja piacon lévő Spartan modellek valamelyikére akartam cserélni, de állítólag használhatatlan szoftveresen. Majd jön egy frissítés ami megoldja....

Igazából egy Garmin Edge 820 kellene (szeretnék előre beletölteni útvonalakat, pl. versenyútvonalakat és azokon végigmenni) és futáshoz külön egy Forerunner 230-at. 

820-at használ itt valaki?


karakoram módosította - 2017. január 27. - 12:09


#118
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

kb minden uj gps katasztrofa swesen... en mar parszor le akartam cserelni az edge500at, de nem felhasznaloi velemeny olvasgatas utan marad mindig :) remelem fixelik oket.

 

A legnagyobb probléma egy szoftver frissítéssel megoldódott: az 5.0.10-es Data Center nem igazán ismerte a ROX 11.0 képességeit.

 

Most már csak az az igazi problémám, hogy nem kezeli bringánként az összes megtett utat. Ez nagyon fáj. Bringaváltás előtt gyakorlatilag le kell töltenem a "total" értékeket, és feltölteni a másik bringáét. Persze, a 10.0 tudott 3 bringát kezelni, szóval nem értem...

A kisebb bajom meg, hogy hiányolom a 10.0 frankó kezdőképernyőjét. A 11.0-ban már csak a konfigurálható kacatok vannak, ami nem néz ki olyan jól.

Ja, meg reklámozzák, hogy használd a Sigma Link-et androidos kütyün. Ja, használnám, ha csatlakozna hozzá az óra :D

 

Még megnézem, mit tud navigálás ügyében, és ha ezzel is ugyanúgy be tudok nézni sarkokat, mint a 10.0-val, akkor a 11.0-t adom el... <_<



#119
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Van itt valakinek ROX 11.0-ja?

Eddig a véleményem kb lesújtó, pedig tegnap érkezett meg :angry:

 

kb minden uj gps katasztrofa swesen... en mar parszor le akartam cserelni az edge500at, de nem felhasznaloi velemeny olvasgatas utan marad mindig :) remelem fixelik oket.

 

vagy pl a garmin magneses szenzor utan ez a mozgaserzekelos is ratyi. ebayen gombokert adtak volna regit, en meg vettem dragan ujat. sokkal pontatlanabb.


  • karakoram és donciccio kedveli ezt

#120
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Van itt valakinek ROX 11.0-ja?

Eddig a véleményem kb lesújtó, pedig tegnap érkezett meg :angry: