Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#261
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Erre nyilván gondoltam, de nincs érdemi utánpótlás?


Nincs, de igazi versenysport sincs maraton szakágban.
Valamikor (mostanában) írok majd róla egy hosszabb elemzést.


A sebesség mindent megold.

 


#262
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Master1 korúak lettek.


Erre nyilván gondoltam, de nincs érdemi utánpótlás?

#263
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ennek mi lehet az oka?


Master1 korúak lettek.


A sebesség mindent megold.

 


#264
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Felnõtt középtáv sincs már, elfogytak.


Ennek mi lehet az oka?

#265
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

OFF Lenne, csak nem azon a távon indulnak. :wtf:


Felnõtt középtáv sincs már, elfogytak.


A sebesség mindent megold.

 


#266
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Van egyáltalán épkézláb felnõtt korú elit maraton versenyzõnk?


OFF Lenne, csak nem azon a távon indulnak. :wtf:
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#267
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
rövidesekrõl készültek képek?

#268
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Igen, s sok Master versenyzõ Elit-ben kellene, hogy szerepeljen, de mivel az Elit itthon "korcsoport" és nem "teljesítmény-kategória", ezért teljes a káosz.


Van egyáltalán épkézláb felnõtt korú elit maraton versenyzõnk?


A sebesség mindent megold.

 


#269
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Igen, s sok Master versenyzõ Elit-ben kellene, hogy szerepeljen, de mivel az Elit itthon "korcsoport" és nem "teljesítmény-kategória", ezért teljes a káosz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#270
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Köszi az infókat a kategóriák szerinti besoroláshoz. Számomra így azért elég kuszának tûnik. :P
Akkor a következõ tanulságot vontam le: Minden 'Elit' versenyzõ (aki profi státuszú) 'Felnõtt' kategóriában van értékelve, de nem minden 'Felnõtt' versenyzõ (életkora szerint [20-29év]) nevezhetõ 'Elit'-nek.

#271
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
KTM beszámoló
Bakony maraton, végre egy jó pályán…
üdv
KakLac
kaklac

#272
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Amúgy XCO-n is fura volt, hogy 17 éves kislány nyerte az XCE-t a hétvégén. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#273
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A nemzetközi rendszerrõl csak annyit, hogy az UCI szerint egy kategória létezik 18év fölött a maratonokon. A többi pedig a versenyszervezõkre van bízva, hogy milyen amatõr kategóriákat hoznak létre.


A sebesség mindent megold.

 


#274
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Meg nem lenne ez a matekozás "bizonyos" versenyzõk részérõl - minden rosszmájúság nélkül mondom, én is matekolnék.

Hogy a versenyrõl is mondjak egy kritikát: mint építész, valamennyire tisztában vagyok a wc minimális mennyiség számításával. Elvileg minden megkezdett 50 emberre KÖTELEZÕ egy illemhelyet biztosítani, azaz mondjuk 500 induló esetén 10 db a minimum. Ehhez képest a rajtnál 2 db wc, amibõl az egyik nem mûködik...no comment. Szeretnék egy versenyt már, ahol nem kell fél órát sorban állnom, vagy nem kell a bokrokat meglátogatnom. Persze ez most engem, mivel brutál hasmenésem volt, kissé erõsen érintett. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#275
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

Pontosan. Elit (UCI szerint) a pro igazolt versenyzõ, Master pedig az, aki család, munka mellett, komoly szinten edz. (és elmúlt 30) Sok Master régebben Elit volt, de jött a gyerek stb. Aztán olyan is van, hogy valaki Masterbõl visszamegy Elit-be, hogy példát mondjak, Brenjens is ilyen volt. A kategória úgy lenne korrekt, hogy Elit, Felnõtt, Master1-2-3.


Abszolút osztom!
Követni kéne a nemzetközi rendszert, átláthatóbb lenne..

#276
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Mert itthon fogalomzavarban élnek az Elit és a Felnõtt/Master 1 kategóriákat tekintve.



Pontosan. Elit (UCI szerint) a pro igazolt versenyzõ, Master pedig az, aki család, munka mellett, komoly szinten edz. (és elmúlt 30) Sok Master régebben Elit volt, de jött a gyerek stb. Aztán olyan is van, hogy valaki Masterbõl visszamegy Elit-be, hogy példát mondjak, Brenjens is ilyen volt. A kategória úgy lenne korrekt, hogy Elit, Felnõtt, Master1-2-3.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#277
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Az miért van, hogy pl. Blazsó Márton (1980), Búr Zsolt (1981) a Felnõtt kategóriában van értékelve? Õk hogy nem Master1-esek?

Mert itthon fogalomzavarban élnek az Elit és a Felnõtt/Master 1 kategóriákat tekintve.
Az Elit kategória nem kor alapján megy, hanem teljesítmény, edzettségi szint (szebben nem tudom kifejezni). Attól, hogy valaki 45 éves, attól még indulhat Elit kategóriában, holott a kor alapján már Master 2.
Itthon összekeverik az Elitet a Felnõttel és úgy gondolják, hogy aki Felnõtt az Elit...

A nemzetközi mezõnyben is jobbára 30-40 közöttiek, akik az Elit mezõnyt alkotják. Ha megnézed a világkupákat vagy akármelyik maraton/cross country világversenyt ott is inkább a 30 év felettiek viszik a mezõnyt.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#278
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az miért van, hogy pl. Blazsó Márton (1980), Búr Zsolt (1981) a Felnõtt kategóriában van értékelve? Õk hogy nem Master1-esek?


Elit licencük van. Felfelé szabadon lehet nevezni.


A sebesség mindent megold.

 


#279
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Az miért van, hogy pl. Blazsó Márton (1980), Búr Zsolt (1981) a Felnõtt kategóriában van értékelve? Õk hogy nem Master1-esek?

#280
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

51. lettél 2.20.56-tal.


A sajátomat tudtam, csak a többiek érdekeltek volna!

Egyébként azt nem vágom hogy a rendezõség miért nem tudja feltolni a honlapjára a tempo sportos linket szinte azonnal?! Tudom pályabontás célbontás fáradtság stb, de rendezek én is versenyt aminek körülményesebb a bontása mint egy maratonnak, és szinte egybõl linkelem az eredményeket!

Egyébként mindenkinek köszi!
Kiváló rendezés remek verseny, én nagyon élveztem, és még az asszonnyal is küzdhettem menetközben, ha valakit esetleg érdekel egy a hátsófertályban haladó versenyélmény, amelyet néhány Kezso fényképpel (elnézést nem kértem ré engedélyt, remélem nem gond) megfûszereztem, akkor íme ezen a linken elérhetõ:

Na nehogy már az asszony hordja