Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Bike Porn - avagy kéne ez a bringa

- - - - -

  • Please log in to reply
6125 replies to this topic

#21
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts
https://youtu.be/R6s...kY6RBpza1kejqvI
  • Kisherceg likes this

#22
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

 

ja igen, karakoram is bátran kattinthat! ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#23
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Össze is hasonlítottam a bicóm vázát...biggrin.png

 

https://bikeinsights...df29001ba34c61,



#24
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Dehogy kell óvatosan..! biggrin.png MIóta gravellel megyek, már nem is érdekelnek igazán a montik. Csak a gravelt meg az országúti nézek.ph34r.png

 

Itt van az album a bicóhoz. 

https://www.flickr.c...ith/54809224645

Egyébként ha a pénz nem számítana és bicót vagy vázat kellene választanom aakor Fairlight lenne a befutó.

Korábban is "áradoztam" róla, hogy mennyire bejön.


  • Kisherceg likes this

#25
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

óvatosan! országúti! happy.png 


  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#26
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

18416-IMG3714.jpeg


  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#27
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts
https://theradavist....werks-evoo-29er
  • savanyugabi likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#28
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

...hogy ez a mm-es dolog tényleg mennyire igaz...
5-10mm stucnin, nyergen, meg pár fok a fejcsövön, el sem hiszik sokan mennyit számít...hogy. basszki most a jó.


Néha (mikor "szenvedek" :D ), titkon nagyon irigylem a kollégákat, akiknek mindegy, mit tekernek. ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#29
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 39 posts

 

...ne feledkezzünk el arról, hogy sokszor csak pár mm itt, néhány fok amott és máris mindenki boldog! biggrin.pnga 2017-es fél évig volt meg, a 2015-ös 8 éve velem van és nem tervezem eladni. smile.png

 

...hogy ez a mm-es dolog tényleg mennyire igaz...

5-10mm stucnin, nyergen, meg pár fok a fejcsövön, el sem hiszik sokan mennyit számít...hogy. basszki most a jó.


  • Kisherceg likes this

#30
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

508008289_1125499896280621_6694602409042

 

(1) Kona Unit owners | https://m.facebook.com/story.php | Facebook


Edited by Kisherceg, 2026. February 25. - 21:55.

  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#31
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Miért tünne bolondságnak?! Pont ezért jó, ez az összehasonlító táblázat. Egy kis "vérfrissítés" a geometrián a gyártótól és máris lehet hogy sokkal jobb lesz az adott felhasználásra.
Lentebb említettem, hogy pl. a 2024 előtti Surly Staggler meodelleknek nem jó a geoja nagyobb méretben, de a 2025-ös már klassz.😉
  • Kisherceg likes this

#32
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

Ha jól értem a Csepel lesz a befutó?

 

bogarat tettél a fülembe ezzel a koskormánnyal/endurance dologgal (meg úgy amúgy is terveztem még próbálgatni...)

 

odass!!  tudom, elsőre bolondságnak tűnhet, de minden a megfelelő irányba változott: alacsonyabb BB, magasabb fejcső, laposabb nyeregvázcsőszög, hosszabb pilótafülke. papásabb (izé, endurance-osabb biggrin.png ) a csőszettt elvileg ugyanaz (legalábbis a leírás szerint még mindig TB) , persze flat mount, de komletten nem rossz ám a csomag, full 2*10 GRX, hidraulikus fékkel (jó-jó, tudom, áruló vagyok...)

 

...ne feledkezzünk el arról, hogy sokszor csak pár mm itt, néhány fok amott és máris mindenki boldog! :D a 2017-es fél évig volt meg, a 2015-ös 8 éve velem van és nem tervezem eladni. :)


Edited by Kisherceg, 2026. February 21. - 23:15.

  • gondrom likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#33
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

Ha jól értem a Csepel lesz a befutó?

 

az lenne az észszerű választás, de ugye ez nem (csak) erről szól... ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#34
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Ha jól értem a Csepel lesz a befutó?😊

#35
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts

nézegettem az eddig "shortlist"-en lévő koskormányos vázakat (bringákat): Kona Rove DL, Surly Straggler, Marin Nicasio (és a Deepspace-t). nagyon "vicces", hogy a Deepspace, ami kb a legolcsóbb az összes közül, kb egy az egyben ugyanaz, mint a Rove:

Deepspace vs Rove DL

de a többitől sincs nagyon messze:

Deepspace vs Straggler

a nagyon alacsony stack és az emiatt várható 20cm spacer nem túl biztató

Deespace vs Nicasio

leghegyesebb fejcsőszög... :/

ezek közül talán a Rove, ami leginkább tetszik, kiegyensúlyozottnak tűnik, de elgondolkodtató, hogy a Deepspace gyakorlatilag miliméterre egyezik vele és egyáltalán nem tűnik rossznak... ohmy.png persze a Deepspace semilyenszürkéje azért elég fájdalmas (ahogyan a FM fék is...)



ja, ezt meg hogy ON is legyek:
bkr0t80nq5mb1.jpg

Jók ezek az összehasonlítások, nagy segítség, amikor az ember bicót választana.
Kár hogy ilyen nem volt a 90es években.
Nekem a Kona Sutra volt, ami nagyon tetszett, mint oldszkúl Konás.
Az én szemszögemből vagy az én igényeimből nézve a Nicasot "elrontották"
Érdekes, hogy az 2023-2024 es modellek(ami nekem is van) drágábbak az MTBKER nél,
mint a legújabb 2025 modell. Hiába lett nagyobb hely a guminak, hiába kapott még több rögzítési pontot a váz, agresszívebb, laposabb lett a geometriája. 56os méretben 170mm a homlokcső magassága, ha jól emlékszem az új modellen 150mm lett. Hosszabb lett a láncvilla is 420ról 430mm lett. Nyugodtabb a bringa hátsó fele ugyan, de összességében nem lett kényelmesebb. Az én Nicasom, inkább egy endurance országútira hasonlít a legjobban, a geometriáját illetően. És én pont ilyet szerettem volna. Inkább a road felé kacsingatok, mint terepre. Akkor sem raknék rá 50es gumit ha lehetne, mert nekem már az túl sok az aszfaltra vagy ahol én szoktam járni.
Az új Surly Staggler sokkal jobban tetszik. Nálam a viszintes felsőcső és a pöttöm homlokcső kizáró tényező. Az "égbe nyúló" ülésvázcső az előzőekből fakadó "ortopéd" geometria, felejtős. A nagyobb vázak eseténa Surlynál ez volt a jellemző. Pont amit te is írtál, hogy kell vagy 20cm spacer a stucni alá, a törpe homlokcső miatt. Nem mindegyik vázra volt jellemző, de a Disc trucker, Mindnight special a régi Staggler vázak nagyobb méretben mind ilyenek. Nem kedvelem a csúszópapucsokat, még ha egyes bringákon tök jól is néz ki. Utáltam igazgatni a kereket. A klasszikus "ejtőpapucs" vagy az új átmenőtengelyre szavazok, amikor csak "pöccre" bedobod a kereket a vázba és már középen is van.

Edited by talpfa, 2026. February 21. - 10:30.


#36
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

ja, igen... :)

 

drake+severson+image3.jpeg


  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

nézegettem az eddig "shortlist"-en lévő koskormányos vázakat (bringákat): Kona Rove DL, Surly Straggler, Marin Nicasio (és a Deepspace-t). nagyon "vicces", hogy a Deepspace, ami kb a legolcsóbb az összes közül, kb egy az egyben ugyanaz, mint a Rove:

 

Deepspace vs Rove DL

 

de a többitől sincs nagyon messze:

 

Deepspace vs Straggler

 

a nagyon alacsony stack és az emiatt várható 20cm spacer nem túl biztató

 

Deespace vs Nicasio

 

leghegyesebb fejcsőszög... :/

 

ezek közül talán a Rove, ami leginkább tetszik, kiegyensúlyozottnak tűnik, de elgondolkodtató, hogy a Deepspace gyakorlatilag miliméterre egyezik vele és egyáltalán nem tűnik rossznak... ohmy.png  persze a Deepspace semilyenszürkéje azért elég fájdalmas (ahogyan a FM fék is...)

 

 

 

ja, ezt meg hogy ON is legyek:

bkr0t80nq5mb1.jpg


Edited by Kisherceg, 2026. February 20. - 23:30.

  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Pontosítok a villa papucsokkal kapcsolatosan.
Csak a hátsó villapapucsok egyeznek meg a két Marin gép esetén.
A Four Cornersnek az első villája vastagabb és a papucsa is "bumfordibb".
A Nicasio villája filigránabb és ugyan olyan papucs van benne, mint pl.a Soma Double Crossnak.
  • Kisherceg likes this

#39
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Breezer 650B, esetleg?ph34r.png

 

https://www.youtube....h?v=s7F22G73qH8


  • Kisherceg likes this

#40
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,387 posts

lemezpapucs: hátul nincs vele különösebb bajom, a kicsit csinosabb darabok.... ....öööö, csinosak tudnak lenni. elöl inkább kevéssé bizalomgerjesztő. de persze ettől még.... wink.png

 

nézegettem még tavaly ezeket a "túra-országútikat" (a fenti Genesis, Ridgeback Panorama, Fuji Touring). én azt hiszem, ezeknek más a reach/stack aránya, mint a Roniné. valszeg kevésbé sportos az üléspozi, talán nem lenne rossz elképzelés ez sem.

 

nemtom' mi lesz, egyelőre agyalás ezerrel. csupa koskormányos csodálatosságot mutogattál, nekem meg ez még mindig amolyan furcsaság. hajlanék rá, de valahogy mindig furcsa volt. szétnézek még a kommerszebb vonalon, Trek DSX/Merida Silex(/Speeder??)/Specialized Sirrus (X)/Giant  Toughroad (bár a D-shape nyeregcső miatt helyből felejtős), persze itt maximum a küllő acél... ja, majd' elfelejtettem! tetszene, ha 650-t tudna! még mindig jobban biztonságba érzem magam kicsit bumbibb gumin.

 

 

ja, off: voltam kicsit kinn pár hét után a 45650B-vel, ki akartam próbálni ezt a csodavillát (Nordest - kb impulzusvásárlás volt  az apróból rolleyes.gif ) asszem megy vissza a teló... közben azon derültem ha tennék rá koskormányt, majdnem ott lennék, mint egy Genesis Vagabond vagy Bombtrack Beyond biggrin.png

 

699864e6a6c1593aaeef501d.jpg?width=2000&

 

BT_MY24_Beyond_1_metallic_black_web_01.j

 

50 felé... I hear you! wink.png


Edited by Kisherceg, 2026. February 20. - 16:08.

  • talpfa likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"