Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#821
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Ajaj! Ez viszont baj! És kb. mennyibe kerülne, hogy hátra (mert csak oda akarok tárcsaféket rakni) a kereket átalakítanám olyanra, ami viszont már kompatibilis?:confused: Vagy akkor ajánlj, egy másik Kross bringát 70 ezerig aminek vagy képes mindene tárcsára, vagy alapból az van rajta! Mert ezek a Krossok most nagyon megtetszettek, és nem akarok más márkájút venni!:D


Sajnos 70 ezerig nincs ilyen bringánk, a legolcsóbb az A2 XT, de az nem csak kompatibilis, hanem alapból tárcsás is.
Azt javaslom keress meg néhány üzletet, ahol elmondod, hogy mit szeretnél, és egy rugalmas kereskedõ biztosan átépíti neked, azaz valószínûleg belerak neked egy új kereket. Az árban pedig megegyeztek... ;)

De azért azt javaslom, hogy gondold át mégegyszer, mert egy új tárcsafékes kerék, plusz egy olyan tárcsafék, ami fékezik is, az megközelíti az A2 XT árát (115.900.-). Az viszont már alapból hirdraulikus tárcsafékkel van szerelve, Deore XT hátsó váltó, Alivio elsõ váltó és váltókar stb..
Itt a nagykép:
http://kross.hu/old/...el_a2_xt_bg.jpg

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#822
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Így van, jól tudod, õk partnereink.
A kerék nem tárcsás sajna.


Ajaj! Ez viszont baj! És kb. mennyibe kerülne, hogy hátra (mert csak oda akarok tárcsaféket rakni) a kereket átalakítanám olyanra, ami viszont már kompatibilis?:confused: Vagy akkor ajánlj, egy másik Kross bringát 70 ezerig aminek vagy képes mindene tárcsára, vagy alapból az van rajta! Mert ezek a Krossok most nagyon megtetszettek, és nem akarok más márkájút venni!:D

#823
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Exxpert!
Úgy tudom, hogy a Kross-nak van egy partnerüzlete Miskolcon is, a Bombastic kerékpárüzlet! Jól tudom? Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a V4-nek a kereke is kompatibilis-e a tárcsáfék felrakására? Üdv.KrossHexagonV4


Így van, jól tudod, õk partnereink.
A kerék nem tárcsás sajna.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#824
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Szia Exxpert!
Úgy tudom, hogy a Kross-nak van egy partnerüzlete Miskolcon is, a Bombastic kerékpárüzlet! Jól tudom? Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a V4-nek a kereke is kompatibilis-e a tárcsáfék felrakására? Üdv.KrossHexagonV4

#825
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Akkor már jobban járok a 2009-es A4-el.
Szerinted?


A számból vetted ki a szót... ;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#826
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Akkor már jobban járok a 2009-es A4-el.
Szerinted?

#827
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

A tavalyi A4-re lehet tárcsát rakni,és milyet javasolnál rá és mennyibe kerül?
Bowdenes vagy olajos a jobb?


Természetesen a váz és a villa is tárcsafékkompatibilis, azonban ha tárcsaféket szeretnél rá, az eléggé megbonyolítja a dolgokat, ugyanis Deore dual-controlos fékváltókarral van szerelve, illetve a kerekek nem tárcsafékesek, tehát ezeket mindenképpen cserélni kellene. Természetesen megoldható, de ezt érdemes letárgyalni valamelyik kereskedõnkkel, hogy mit hogyan számítaná be neked stb.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#828
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
A tavalyi A4-re lehet tárcsát rakni,és milyet javasolnál rá és mennyibe kerül?
Bowdenes vagy olajos a jobb?

#829
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Exxpert!
Köszönöm a segítséget, így már nagy valószínûsége van, hogy megveszem a V4-t!:cool2: Mégegyszer köszönöm!:D


Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#830
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Szia!

Igen, tárcsafékkompatibilis a váz és villa is.
Ilyen színekben van:
http://kross.hu/old/...agon_v4__bg.jpg
http://kross.hu/old/...s/v4blue_bg.jpg
http://kross.hu/old/...v4_sandy_bg.jpg

Itt van egy kicsit "életszerûbb" kép:
http://dream-bike.pl...9313db6aabf.jpg






Már csak pár darabunk maradt, 19" és 21"-es méretekben.

;)


Szia Exxpert!
Köszönöm a segítséget, így már nagy valószínûsége van, hogy megveszem a V4-t!:cool2: Mégegyszer köszönöm!:D

#831
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Kross Hexagon V4 kerékpáron van-e tárcsafékszem, kvázi lehet-e rá rakni tárcsát??
Elõre is köszönöm!:D
Ui.:Elírtam a címet!:D


Szia!

Igen, tárcsafékkompatibilis a váz és villa is.
Ilyen színekben van:
http://kross.hu/old/...agon_v4__bg.jpg
http://kross.hu/old/...s/v4blue_bg.jpg
http://kross.hu/old/...v4_sandy_bg.jpg

Itt van egy kicsit "életszerûbb" kép:
http://dream-bike.pl...9313db6aabf.jpg




Köszi exxpert!

Én is inkább az xc irányában gondolkodom,és a honlapon van a tavalyi A4-es 109 ezerért(tetszik a szine!:)),nem tudom,hogy olyat lehet még kapni,vagy inkább a 2009-est nézzem meg?


Már csak pár darabunk maradt, 19" és 21"-es méretekben.

;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#832
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Köszi exxpert!

Én is inkább az xc irányában gondolkodom,és a honlapon van a tavalyi A4-es 109 ezerért(tetszik a szine!:)),nem tudom,hogy olyat lehet még kapni,vagy inkább a 2009-est nézzem meg?

#833
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Kross Hexagon V4 kerékpáron van-e tárcsafékszem, kvázi lehet-e rá rakni tárcsát??
Elõre is köszönöm!:D
Ui.:Elírtam a címet!:D

#834
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Sziasztok!
Most gondolkodom egy KROSS vásárlásán...csak nem tudom melyik lenne jó!
Napi 30-40 kilométert tekerek általában kerékpárúton,erdei terepen,de szeretnék majd maraton versenyeken is indulni.
Elõször a Hexagon V4-et néztem ki,de tetszik a Level A2-es széria is...meg az A4-es is...
Szerintetek?


Szia!

Véleményem szerint valóban érdemesebb beruházni egy A2-re vagy egy A4-esre, mert mint azt írtad, valóban használod a kerékpárt. Szerintem az A2 XT is egy nagyon jó ár/érték arányú bicó, de 15 ezer forint plusszért már érdemes elgondolkodnod az A4-esen, ennyiért már Rock Shox Dart 2-es Poplock-os telóval van szerelve, Truvativ hajtómûvel és kormányszárral, valamint Deore váltóval és váltókarokkal.

Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan keress.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#835
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Miért nincs kint a profil képem???:))

#836
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Sziasztok!
Most gondolkodom egy KROSS vásárlásán...csak nem tudom melyik lenne jó!
Napi 30-40 kilométert tekerek általában kerékpárúton,erdei terepen,de szeretnék majd maraton versenyeken is indulni.
Elõször a Hexagon V4-et néztem ki,de tetszik a Level A2-es széria is...meg az A4-es is...
Szerintetek?

#837
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

szaisztok!

vettem A4-et. nincs mihez hasonlítanom de úgy néz ki, hogy marha jó választás volt. a teló cca 70-80 at mozog. az elsõ váltó erõsebb rázásra mellédobja a láncot. viszont a minõség az elég patent!!!!!173cm vagyok és egy 16" bringát vettem mert sztem rövidebb a lábam... jó a méret? ha átlépek rajta, az ülés elõtt állva akkor pont a golyzli alatt van a váz...hogyan állítsam be a jó üléspozíciót? a kormányt magasabbra nem tudom tenni ezt nem is értem (lehet nem is kell). léci adjatok tippeket. a teljes kerékátmérõ kell a km órához. 26"x2,1 nek mennyi? mérjem le? 1000köszi!!!


Szia!

Örülök, hogy tetszik a gép. Melyiket vetted: fekete/kéket vagy fekete/ezüstöt? Véleményem szerint jó a méret, elvileg a magasságodhoz a 17"-18"-as vázméretet szokták ajánlani, de ez esetben a 18-as a következõ méret, ami viszont nagy lett volna. Ráadásul ahogy írtad, épphogy nem ér el a zacsekig a felsõcsõ, tehát biztosan jó a méret. Éppen ma raktunk össze egy 16"-os fekete/ezüstöt, és én is azt néztem, hogy a 18-as már nagy lenne nekem (csak pár centivel vagyok magasabb nálad). A telónak 80mm az útja.
A nyeregpozíció az emberfüggõ is, én azt javaslom, figyelj arra, hogy a nyereg viszonylag vízszintes legyen, ne legyen se elõre, se hátra túlságosan megdöntve. Mert vagy nutella lesz belõle, vagy lecsúszol a nyeregbõl, ráadásul a derekad/hátad is fájni fog. A nyereg vízszintes mozgatása pedig szerintem úgy történjen hogy a nyeregcsõ befogója vagy középtájon legyen a síneken, vagy elõre felé a nyereg orrához közelítve. Magasabbra nem tudod állítani a kormányt, de nem is kell, mert ez ilyen montigeometria. Lefelé még tudod tenni a kormányt, ha a kormány alatti hézagológyûrûket a kormányszár fölé rakod (nem alá, ahogy gyárilag is van).
A kilóméteróra beállításában nem tudok segíteni, hülyeséget nem akarok mondani, viszont van kilóméterórás topic, ahol biztosan tudnak neked segíteni. Ha a kerékátmérõre van szükséged, akkor az 26 col. 1 col az 2.54 cm, tehát 26x2.54=66.04 cm.

Bármiben szívesen segítek!

Remélem sok kellemes percet fog neked szerezni az A4-es!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#838
Tbtheking

Tbtheking

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
szaisztok!

vettem A4-et. nincs mihez hasonlítanom de úgy néz ki, hogy marha jó választás volt. a teló cca 70-80 at mozog. az elsõ váltó erõsebb rázásra mellédobja a láncot. viszont a minõség az elég patent!!!!!173cm vagyok és egy 16" bringát vettem mert sztem rövidebb a lábam... jó a méret? ha átlépek rajta, az ülés elõtt állva akkor pont a golyzli alatt van a váz...hogyan állítsam be a jó üléspozíciót? a kormányt magasabbra nem tudom tenni ezt nem is értem (lehet nem is kell). léci adjatok tippeket. a teljes kerékátmérõ kell a km órához. 26"x2,1 nek mennyi? mérjem le? 1000köszi!!!

#839
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Igaz az az urbanlegend, hogy Krizsák Jani is ilyen bringával fog menni?


Hamarosan kiderül...

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#840
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Igaz az az urbanlegend, hogy Krizsák Jani is ilyen bringával fog menni?