Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#841
mrobert

mrobert

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Okés, köszi a választ, megnyugtató.
Az igaz, hogy gondolkodtam rajta, hogy komolyabb gépet vegyek, de egyenlõre nem akarom elsietni.
Bár lájtosabb DH-zásba szívesen belekezdenék, de nem akarok hírtelen beleugrani a közepébe :D
Zentai Sí és bringa boltban lesz beállitva a gépezet, eléggé nagy multjuk van, remélem jol beállitja haverom, mert egyenlõre nem értek olyan szinten hozzá.

Na majd írok valami teszt félét ha alámkerült :)

üdv

#842
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Helosztok !
Látom, itt fõleg a komolyabb gépekrõl beszéltek, én mégis feltennék egy-két kérdést.
Kross Hexagon V4-et választottam, nem vagyok sem DH -s sem semmi extra, bringázok amerre látok, lényeg, hogy a bringa könnyû legyen és megbízható.
Bringa boltos haverom ezt ajánlotta, remélem tényleg jo választás.
185 vagyok és 73 kiló körüli, ez a váz bírja ezt a súly / magasságot kicsit komolyabb területen is ?
Fõleg, betonon, földuton használnám, de akár Kamara erdõbe legurulok, stb.
Ami fontos nekem, tehát , hogy könnyû legyen, a váltója gyors legyen, illetve a fékek. Tudom tárcsafék jobb mint a v fék egyértelmû, de én ugysem használnám ki.
Ja igen, és alapvetõen ez a bringa mire készült ?

üdv, Robi



Szia Robi!

Ez a bringa arra készült, hogy "bringázz, amerre látsz" :). Mint írtad, nem szeretnél vele dh-zni, gyanítom, hogy versenyezni se nagyon fogsz vele. Az általad leírt dolgokra én nyugodt szívvel merem ajánlani, azok az alkatrészek, amikkel a V4-es van szerelve, azok hétköznapi használat során megállják a helyüket. Az Acera váltóval ilyen felhasználás mellett nem lesz gondod, duplafalú felnivel van szerelve, Shimano fékváltókarral, ami ezzel a V-fék párosítással meglepõen jól fog. Ami nagyon fontos - és ez minden kerékpárnál így van -, hogy a kerékpár megfelelõ szakszervízben legyen összeszerelve és beállítva, mert brámilyen jó alkatrészek lehetnek egy kerékpáron, ha azok nincsenek megfelelõen beállítva, akkor nem is fognak a tudásszintjüknek megfelelõen mûködni.
Ilyen árkategóriában véleményem szerint ne is gondolkozz tárcsafékben, mert több bánatod lesz miatta, mint örömöd. Ha veszel egy kerékpárt, és bejön a dolog, akkor hamarosan úgyis majd egy komolyabb bicóra fogsz vágyni, amik nagy része ma már szinte kizárólag tárcsafékkel van szerelve.

A magasságod nem gond, mert vannak nagy vázméreteink, a súlyod pedig messze van a "nem ajánlott" kategóriától ;) !

Remélem tudtam segíteni, ha bármilyen kérdésed van, nagyon szívesen segítek!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#843
mrobert

mrobert

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Helosztok !
Látom, itt fõleg a komolyabb gépekrõl beszéltek, én mégis feltennék egy-két kérdést.
Kross Hexagon V4-et választottam, nem vagyok sem DH -s sem semmi extra, bringázok amerre látok, lényeg, hogy a bringa könnyû legyen és megbízható.
Bringa boltos haverom ezt ajánlotta, remélem tényleg jo választás.
185 vagyok és 73 kiló körüli, ez a váz bírja ezt a súly / magasságot kicsit komolyabb területen is ?
Fõleg, betonon, földuton használnám, de akár Kamara erdõbe legurulok, stb.
Ami fontos nekem, tehát , hogy könnyû legyen, a váltója gyors legyen, illetve a fékek. Tudom tárcsafék jobb mint a v fék egyértelmû, de én ugysem használnám ki.
Ja igen, és alapvetõen ez a bringa mire készült ?

üdv, Robi

#844
Piotor

Piotor

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Bármelyikkel tudsz szobában biciklizni...... ;) :)


:D Amúgy kicsi a lakás emitt, amottan biztos gondoltak erre, mikor építették aztat :D

#845
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Valami szobabiciklitek van a Kummantógép bácsinak? :D


Bármelyikkel tudsz szobában biciklizni...... ;) :)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#846
Piotor

Piotor

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Valami szobabiciklitek van a Kummantógép bácsinak? :D

#847
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hol lehetne kipróbálni egy f7-t?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#848
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Ezer köszi exxpert!!!! :) Hát,most hogy így látom,mintha szerintem is ez lenne a szebb :D Nagyon tetszik az a szürke,olyan..olyan..szép :chin:
Nagyonn köszi:D
(lassan asszem el lehet könyvelni kross tulajnak :) )


Nagyon szívesen!
Úgy legyen.... ;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#849
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Ezer köszi exxpert!!!! :) Hát,most hogy így látom,mintha szerintem is ez lenne a szebb :D Nagyon tetszik az a szürke,olyan..olyan..szép :chin:
Nagyonn köszi:D
(lassan asszem el lehet könyvelni kross tulajnak :) )

#850
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Én is most szemezgetek a Kross A4-gyel...


Ígértem neked képeket a fekete/ezüst verzióról. Nem szereltük össze, remélem így is látod, hogy hogy néz ki. Nekem speciel ez jobban tetszik.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#851
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

exxpert te mit nyúzol?


Nekem már évek óta egy Specialized Bighit Sportom van, õ: http://www.pinkbike.com/photo/2322425/ . De nem is tervezem lecserélni, mert számomra sokkal többet jelent, mint pusztán egy kerékpár (természetesen egészséges kereteken belül ;) ). Õ mellé szeretnék egy A8-ast és egy Crime 3-ast, de ehhez még néhány dolognak teljesülnie kell.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#852
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
exxpert te mit nyúzol?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#853
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Én a bicajkiállításon találkoztam ezzel a márkával, a level f7 típus elég ígéretesnek tûnik, csak szerintem a típus ismeretlensége miatt az ára elég magas. Én hajlok a kisebb márkák támogatására, de érdekelne például, hogy az alábbi két hasonló árkategóriájú bringánál jobb-e a kross! (ha jobb)
http://www.bikefun.h...aton__tura.html
http://www.author-hu...mod=tip&ev=2009
Kösznöm!


A Level F7 véleményem szerint egy elég különleges megjelenésú kerékpár, a szine is az, szerintem valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Egyébként meglepõen sok embert érdekelt a kiállításon az F7-es, sok emberrel beszélgettem errõl a géprõl. De mivel Magyarországon még senki nem használ ilyet, így az általad feltett kérdésre senki nem fog tudni tapasztalaton alapuló véleményt mondani, értelemszerûen azért, mert nincs viszonyítási alap.



Én is most szemezgetek a Kross A4-gyel.Keresgetem a legjobb ár-érték arányú bringát,és eddig ez a nyerõ. :) Dart2-es teló sem egy gány vacak,deore hátsó,váltókar,egyedül a hajtómû aggaszt,és a tárcsafék is.Ezekrõl tudtok mondani?Amúgy jó bringa? :) Valószínûleg maratonra használnám.


Õ egy elég jó ár/érték arányú kerékpár, ennyi pénzért én jó vételnek tartom. Az egyik legnépszerûbb montink, az általad említettek alkatrészek mellett én még megemlíteném a PopLock-ot is. Nemsokára teszünk fel képet a fekete/ezüstrõl is (ugyanaz, csak a kék helyett ezüst), az is nagyon szép. A fékek teszik a dolgukat, persze nem ugyanaz, mint az Avid, de hát mégiscsak egy 130 ezres bringáról beszélünk. Ez szerintem egy kicsit olyan dolog, hogy ha veszel mondjuk egy átlag autót, attól nem szabad ugyanazt a felszereltséget várni mint egy 15 milliós BMW-tõl.


Remélem tudtam nektek segíteni! Ha bármilyen kérdésetek van, vagy bárki másnak, szívesen segítek!

Remélem hamarosan Ti is KROSS-tulajdonosok lesztek. :)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#854
sidesman

sidesman

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem hasonló kaliberû magyar márkám van mint az A4, ( dart2-t nem javaslom) nem is vagyok túl elégedett, szerintem spórolj egy A8 szintûre, megéri!




Én is most szemezgetek a Kross A4-gyel.Keresgetem a legjobb ár-érték arányú bringát,és eddig ez a nyerõ. :) Dart2-es teló sem egy gány vacak,deore hátsó,váltókar,egyedül a hajtómû aggaszt,és a tárcsafék is.Ezekrõl tudtok mondani?Amúgy jó bringa? :) Valószínûleg maratonra használnám.



#855
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Én is most szemezgetek a Kross A4-gyel.Keresgetem a legjobb ár-érték arányú bringát,és eddig ez a nyerõ. :) Dart2-es teló sem egy gány vacak,deore hátsó,váltókar,egyedül a hajtómû aggaszt,és a tárcsafék is.Ezekrõl tudtok mondani?Amúgy jó bringa? :) Valószínûleg maratonra használnám.

#856
sidesman

sidesman

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Én a bicajkiállításon találkoztam ezzel a márkával, a level f7 típus elég ígéretesnek tûnik, csak szerintem a típus ismeretlensége miatt az ára elég magas. Én hajlok a kisebb márkák támogatására, de érdekelne például, hogy az alábbi két hasonló árkategóriájú bringánál jobb-e a kross! (ha jobb)
http://www.bikefun.h...aton__tura.html
http://www.author-hu...mod=tip&ev=2009
Kösznöm!

#857
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Exxpert!
Ez létezik kisebb vázméretben is :Kross Unforgeven.
170 cm-hez kicsit nagynak találom.



Szia Bubuka!
Nem, sajnos ez csak ebben a 19-es méretben létezik.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#858
Bubuka

Bubuka

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Szia Exxpert!
Ez létezik kisebb vázméretben is :Kross Unforgeven.
170 cm-hez kicsit nagynak találom.




#859
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Létezik feketében a Crow Rubble???


fekete-sötétgrafit, fekete-homok, és a metálgrafit-homok színvariációk közül lehet választani 17",19",21" méretben.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#860
Mazso197

Mazso197

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Létezik feketében a Crow Rubble???
Egészség legyen meg térerõ!