Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#681
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Szia V4!

Uppssz, ez egy elírás. Ahogyan a sima A2 is, ez is 17/19/21"-os méretben kapható (a váz az ugyanaz az A2-nél és az A2 XT-nél).

Helló!
Így már értem! Akkor 19-es lesz!:) Kösz a gyors segítséget!;)

yep!


#682
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Exxpert!
Valószínûleg nem sokára a Level A2 XT tulajdonosok körébe belépek!:) De szeretném kérdezni, hogy megnéztem a magyar honlapon a méreteket, és ott találtam magamnak megfelelõt (18"-os kell) de a hivatalos oldalra is felmentem, ahol viszont már csak 17'',19'',21'' volt! Magyarországon akkor 18-ba is lehet kapni?? Elõre kösz a segítséget!;)



Szia V4!

Uppssz, ez egy elírás. Ahogyan a sima A2 is, ez is 17/19/21"-os méretben kapható (a váz az ugyanaz az A2-nél és az A2 XT-nél).

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#683
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Szia Exxpert!
Valószínûleg nem sokára a Level A2 XT tulajdonosok körébe belépek!:) De szeretném kérdezni, hogy megnéztem a magyar honlapon a méreteket, és ott találtam magamnak megfelelõt (18"-os kell) de a hivatalos oldalra is felmentem, ahol viszont már csak 17'',19'',21'' volt! Magyarországon akkor 18-ba is lehet kapni?? Elõre kösz a segítséget!;)

yep!


#684
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Exxpert!

Köszi a gyors válszt!


Nagyon szívesen, örülök, ha tudtam segíteni!
Ha bármiben tudok még segíteni, írj nyugodtan, akár privátot is ;)!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#685
Jokee

Jokee

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szia Exxpert!

Köszi a gyors válszt!

#686
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Sziasztok!

Egy KROSS Crow Meadow típusu bringa vásárlását fontolgatom.
(Képbe van még hasonló kaliberû Kelly's, Dema és Genesis is.)
Sajnos kezdõ bringásként nem vagyok tisztában a bringákon lévõ alkatrészek minõségével, különösképpen a váltók kategóriájával.

Melyik a jobb váltó?
Simano Acera
Simano Deore
Simano Alivio
Simano Altus

(kezdõként azt gondolom, ha jó minõségû váltó van a bringán, akkor a hajómû, és egyéb mozgó alkatrészek minõsége is jobb.. Bár lehet ,hogy nincs igazam.)


Segítségeteket elõre is köszi!


Szia Jokee!

A sorrend:
Altus/Acera/Alivio/Deore....
A Deore és a fölötte elhelyezkedõk (SLX/XT/XTR..) már 9 sebességes rendszerek, alatta 8 sebességes.


Más:

Aki még nem látta, KROSS az Eurobike-on:
http://bikemag.hu/te...ke-mustra-kross

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#687
Jokee

Jokee

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Egy KROSS Crow Meadow típusu bringa vásárlását fontolgatom.
(Képbe van még hasonló kaliberû Kelly's, Dema és Genesis is.)
Sajnos kezdõ bringásként nem vagyok tisztában a bringákon lévõ alkatrészek minõségével, különösképpen a váltók kategóriájával.

Melyik a jobb váltó?
Simano Acera
Simano Deore
Simano Alivio
Simano Altus

(kezdõként azt gondolom, ha jó minõségû váltó van a bringán, akkor a hajómû, és egyéb mozgó alkatrészek minõsége is jobb.. Bár lehet ,hogy nincs igazam.)

Segítségeteket elõre is köszi!

#688
köti

köti

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Sziasztok!
Olvastam a V4-esrõl a véleményeket és gondoltam én is leírom a véleményem:):
A Hexagon V4 megéri az árát és szép a festése is (fõleg az arany- feketének). A nyeregcsõ bilincsével viszont vigyázzatok!!! a menet könnyen tönkremegy benne (tapasztalat)...érdemes gyorszárasra cserélni!(öcsém egyszer csak azon kapta magát hogy hirtelen lecsúszott a földig...:D) A külsõ-csere is megéri(hamar slick gumi lesz belõle...:D...mondjuk használattól is függ). De amúgy egy jó bicikli! Ha valaki fõleg városban, aszfalton bringázik, de nem akar városi(csomagtartó, dinamó, merev villa, stb...) biciklit ez egy jó vétel lehet a számára.

#689
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

most egy 46 cm-es 29er-em van 100-as stucnival, vajon rövidebb stucnival nem lenne jó a big wheel ? szerinted a magassága ( 48 cm ) vagy a hossza ( 606 mm ) a szûk keresztmetszet a 175 cm magasságomhoz ?


Én a 178 centimmel próbáltam, és nekem inkább hosszúnak tûnt, mint magasnak. Viszont csak annyira hosszú, hogy stucnival korrigálható.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#690
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
most egy 46 cm-es 29er-em van 100-as stucnival, vajon rövidebb stucnival nem lenne jó a big wheel ? szerinted a magassága ( 48 cm ) vagy a hossza ( 606 mm ) a szûk keresztmetszet a 175 cm magasságomhoz ?

#691
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Exxpert,

a Big Wheel úgy látom csak 19" méretben kapható. Ezt te mekkora testmagassághoz tartod ideálisnak, használhatónak? Valamint a másik kérdésem, hogy hány fogas hátsó fogsorral szerelitek ? Budapest belvárosában hol lehet megtekinteni ?

elõre is köszi
kz


Szia,

igen, csak 19-es méretben kapható. Véleményem szerint ez kb. 180-190 cm közötti magassághoz ideális.
A fogszámokat azt nem tudom neked megmondani.
Jelenleg nincs Magyarországon Big Wheel, amirõl biztosan tudok, hogy a veszprémi BikeLand-ban van egy Unplugged.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#692
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
Exxpert,

a Big Wheel úgy látom csak 19" méretben kapható. Ezt te mekkora testmagassághoz tartod ideálisnak, használhatónak? Valamint a másik kérdésem, hogy hány fogas hátsó fogsorral szerelitek ? Budapest belvárosában hol lehet megtekinteni ?

elõre is köszi

kz

#693
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
"Aligterepre" személy szerint nem vennék mtb-t.Inkább egy trekking.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#694
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket a Hexagon V3-as modellrõl, hogy mennyire strapabíró, mennyire megbízható és ha valakinek van ilyen modellje, akkor tõle tapasztalatokat kérni.
Amúgy a biciklit egyszerû felhasználásra szánom, szóval legtöbbször aszfalton használnám.
Elõre is köszönöm
Üdv egy amatõr:)


Szia!

Itt a topicban is írták néhányan, hogy a Hexagon V4-est használják, illetve én személyesen is ismerek olyanokat, akik V4-est használnak, és mindenki elégedett vele. Ebbõl kiindulva lehet következtetni, hogy a V3-as is megbízható, "kellemes" darab, mert eltérés csak a villában, illetve a hátsó váltóban van (egyéb felszereltség, geometria stb. az megegyezik). Bár "egyszerû felhasználás" mellett szerintem nem nagyon lehet érezni a különbséget az Acera illetve Altus váltó között.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#695
colika

colika

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket a Hexagon V3-as modellrõl, hogy mennyire strapabíró, mennyire megbízható és ha valakinek van ilyen modellje, akkor tõle tapasztalatokat kérni.
Amúgy a biciklit egyszerû felhasználásra szánom, szóval legtöbbször aszfalton használnám.
Elõre is köszönöm
Üdv egy amatõr:)

#696
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Halihó!

Nemrég vettem egy Kross Hexagon V4-est és ezalatt az 1hét alatt nagyon elégedett vagyok vele. Olvasgattam amiket írtatok, de szerintem utcai használatra nagyon jó. Rögtön lecseréltettem a kormányt egyenesre, a gumikat utcaira és rakattam rá szarvakat(a kényelem kedvéért). Veszettül megy (legalábbis a régihez képest), sokszor kevés a 21 sebesség. :D A fékek jól fognak igaz kicsit fura volt elõször mert picit hosszú úton jár viszont így legalább nem fékezem állóra a kereket(a régivel sokszor megesett). A telókhoz nem értek de eddig nincs vele bajom: teszi a dolgát. A váltó is fasza csak majd szükséges lesz féknek váltónak egyaránt egy kis kalibrálás. Nekem személy szerint jobban tetszik a halvány-arany(inkább krémszín) és fekete(ilyenem van) párosítás mint a kék vagy szürke. Amúgy élõben sokkal jobban néznek ki mint képeken.
Üdv.


Igen, sajnos a képek valahogy nem adják vissza a bringát valódi képét. Sokan mondták már, hogy élõben szebbek.

Használd egészséggel!!!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#697
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Halihó!

Nemrég vettem egy Kross Hexagon V4-est és ezalatt az 1hét alatt nagyon elégedett vagyok vele. Olvasgattam amiket írtatok, de szerintem utcai használatra nagyon jó. Rögtön lecseréltettem a kormányt egyenesre, a gumikat utcaira és rakattam rá szarvakat(a kényelem kedvéért). Veszettül megy (legalábbis a régihez képest), sokszor kevés a 21 sebesség. :D A fékek jól fognak igaz kicsit fura volt elõször mert picit hosszú úton jár viszont így legalább nem fékezem állóra a kereket(a régivel sokszor megesett). A telókhoz nem értek de eddig nincs vele bajom: teszi a dolgát. A váltó is fasza csak majd szükséges lesz féknek váltónak egyaránt egy kis kalibrálás. Nekem személy szerint jobban tetszik a halvány-arany(inkább krémszín) és fekete(ilyenem van) párosítás mint a kék vagy szürke. Amúgy élõben sokkal jobban néznek ki mint képeken.
Üdv.

#698
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Köszönöm!
Akkor "átpártolok" más márkához. Sajnos a 199 cm magassággal kell a nagy vázméret.

#699
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Exxpert, köszönöm az infót és a gyorsaságot! :clap:

Az egyik masina a CRIME 3
a másik a BIG WEEL, ami érdekelne.

Elõre is köszönöm!

THX!



Megnéztem a jövõ évi specifikációkat, és sajnos ezek a bicók a 2010-es modellévben is ezekben a méretekben lesznek.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#700
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Exxpert, köszönöm az infót és a gyorsaságot! :clap:

Az egyik masina a CRIME 3
a másik a BIG WEEL, ami érdekelne.

Elõre is köszönöm!

THX!