Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#521
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
A KROSS 2011-es modelljei megtekinthetõek a Eurobike-on:
Bejelentkezés | Facebook
Hamarosan a nemzetközi és a magyar oldalon is fent lesz a teljes paletta.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#522
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
KROSS Sign FR2 teszt a pinkbike.com-on:
Bike test Video - Pinkbike.com

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#523
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Hát az eladó mindenkép azt hitte hogy cross kategóriájú kerékpárt akarok venni nehezen esett le neki hogy a márkát keresem.


Hát a név és kategória együtt furcsán hangzik. Képzelheted, hogy amikor én mondom, hogy "Kross cross kategória".
Mintha dadognék... :) De már kezdek rászokni a "crosstrekking kategória" elnevezésre.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#524
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hát az eladó mindenkép azt hitte hogy cross kategóriájú kerékpárt akarok venni nehezen esett le neki hogy a márkát keresem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#525
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Néztem volna Kross bringákat megnéztem a honlapon szereplõ üzleteket kinéztem a
BringaBoard
1068 Budapest, Szondi utca 98/B. 1/320-4356 üzletét bementem és azt mondták hogy igen egyszer járt itt egy krossos aki ígérte hogy majd le jön hozz szóró anyagot és egyebeket aztán semmi. Mindegy csalódtam, minek van a honlapon olyan üzlet ahol nem is forgalmazzák!


Szia!

Teljesen jogos, amit mondasz. A partnerüzleteink között van néhány olyan, aki nem tart KROSS-t készleten, csak rendelni lehet. A Bringa Board-dal is ez a helyzet.
De hál'istennek egyre több partnerüzletünk van, és egyre többen tartanak nagyobb KROSS készletet. Azon dolgozunk, hogy minél több üzletben találkozhassatok KROSS bicókkal.
:)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#526
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Néztem volna Kross bringákat megnéztem a honlapon szereplõ üzleteket kinéztem a
BringaBoard
1068 Budapest, Szondi utca 98/B. 1/320-4356 üzletét bementem és azt mondták hogy igen egyszer járt itt egy krossos aki ígérte hogy majd le jön hozz szóró anyagot és egyebeket aztán semmi. Mindegy csalódtam, minek van a honlapon olyan üzlet ahol nem is forgalmazzák!


XI. kerület, Fehérvári út/Hengermalom út sarok, a kínai étterem mellett - Kross márkaszaküzlet:)


#527
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Néztem volna Kross bringákat megnéztem a honlapon szereplõ üzleteket kinéztem a
BringaBoard
1068 Budapest, Szondi utca 98/B. 1/320-4356 üzletét bementem és azt mondták hogy igen egyszer járt itt egy krossos aki ígérte hogy majd le jön hozz szóró anyagot és egyebeket aztán semmi. Mindegy csalódtam, minek van a honlapon olyan üzlet ahol nem is forgalmazzák!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#528
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Nekem is ugyanez a "problémám" mint HEX77-nek :)
Mondjuk nekem például nagyon sokat segítettek itt a Meghajtás (lánc...) topic-ban.

#529
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szerintem az elsõ utadba esõ bringa boltban is tudnak segíteni ráadásul élõben is láthatnád mit ajánlanak.


Köszönöm a kedves kolléga segítségét, kb. ugyanezt írtam volna neked.
Az a biztos, ha látja egy jó szakember, és egybõl árat is tud neked mondani.
De ha elakadsz valahol, akkor nagyon szívesen segítek - és gondolom mások is - itt a fórumon.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#530
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szerintem az elsõ utadba esõ bringa boltban is tudnak segíteni ráadásul élõben is láthatnád mit ajánlanak.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#531
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Szia Exxpert!

Szeretném lecserélni a 2009-es Hexagon V4-esem hajtását, mert a 42/14-es áttétel kevésnek bizonyul. Szeretnék 44/11-et rá, tehát hátul is valami kazettás megoldásra szeretnék váltani. Jelenleg ugye 3x7-es váltók vannak ami 3x9 vagy 3x10 lenne.
Ha belefér az idõdbe tudnál nekem segíteni, hogy kb. milyen alkatrészek illenének jól a bringámhoz?

#532
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Hello!

A 2010-es modellek közt amúgy miért nincs országúti?

#533
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Akik tanácsolták neked, hogy keresd meg a forgalmazót, azoknak tudniuk kell, hogy amit náluk vesz meg valakit, azt a vevõnek hozzájuk kell visszavinni, és nem a nagykernek. Neked a kereskedõt kell felkeresned, ahol vetted, aztán õ keres meg minket. Elõször neki kell megnéznie a bringát, hogy tudja-e javítani.
A kerékpároknál kopó alkatrészekre nincs garancia. A fékpofából egyébként ugyanolyan fékpofa kell bele, mint a Shimano Deore BR-M525/485 fékekbe. Ugyanaz.


Jahés a B Richi-t is hívtam a fékproblémával, õ azt tippelte h levegõs a fék.De ez kizárt, a szervízben megnézték, minden rendben van vele.Valamint én is éreztem a fékkaron h keményen megáll.Õk javasolták a fékbetétek üveglapon való csiszolását, és finoman összejáratását, de nem tudom..... ezt csináltam elötte is.... meglátjuk......

A fékbetéten az alábbi számsor található, hátha ez neked elárul valamit:

YC970
8L093

úgy láttam, hogy mitha réz szemcsék lennének a fékbetétben.Ez volna a szinteres betét?
De le is fényképeztem, ha esetleg....

Üdv!


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#534
cc_rider

cc_rider

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
No egy bennfentes! :)
Hát igen, a Bátaszéki partner, finoman szólva nem volt jártas a szerelésben.És bármi további problémával sem fogok visszamenni hozzá.
A fékemmel pedig voltam szervízben valószínüleg a gyári fékbetétet kell cserélni, õ lesz a gyenge láncszem.Elég kevés fékhatást produkálnak.Az elsõt kivettem és felcsiszoltam, hátha jó lesz.Aztmondták ha nem ,akkor keressem fel a forgalmazót garanciában.
Illetõleg a köv problémám a bicóval a hátsó racsni valamint a középcsapágy.Iszonyat száraz-fémes hangjuk van, mintha szárazon lettek volna összerakva.
Õk azt tanácsolták, hogy használjam amíg nem kotyog és utána jelentkezzek a forgalmazónál.Mivel nem szétszedhetõek.
Pedig nem is erdõben sárdagonyázom, 20km-t mentem eddig aszfalton.
A Bringa Túra-t ismerem köszi :), egy A2-est akartak eladni nekem az A4 áráért.Majd miután megkerestem a Bella Richit még õk voltak felháborodva és kiderült, hogy nem ez az elsõ eset.

Úgyhogy szerintem hamarosan jelentkezem, sajna.
Kár, hogy így lerombolják ezek a hibák elöttem a bringát, mert én ezt azért vettem, hogy csak rá kell ülnöm és tekerni......
Korábban voltak kisebb felszereltségû bringáim, azokat kellett ennyit szereljem. :(

Jahés a B Richi-t is hívtam a fékproblémával, õ azt tippelte h levegõs a fék.De ez kizárt, a szervízben megnézték, minden rendben van vele.Valamint én is éreztem a fékkaron h keményen megáll.Õk javasolták a fékbetétek üveglapon való csiszolását, és finoman összejáratását, de nem tudom..... ezt csináltam elötte is.... meglátjuk......

A fékbetéten az alábbi számsor található, hátha ez neked elárul valamit:

YC970
8L093

úgy láttam, hogy mitha réz szemcsék lennének a fékbetétben.Ez volna a szinteres betét?
De le is fényképeztem, ha esetleg....

Üdv!

#535
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Konkrétan az volt a baj a Lock Out-tal, hogy gyárilag kevés olaj volt a telóban. Mivel a kereskedõ nem tudta megcsinálni, ezért megkért, hogy ezt mi intézzük. Mikor a kerékpár felért Pestre, fél óra alatt fel lett töltve olajjal, és kész volt, ment is vissza.
Tehát nem volt hibája, amiért cserélni kellett, pusztán csak rá kellett tölteni olajat.

Elképzelhetõ, hogy a féked sem volt rendesen beállítva, ezért kérlek, hogy ha lehetõséged van, akkor olyan szervízbe menj vele, ahol ezeket az összetett mûveleteket is meg tudják csinálni neked.

Ott van a közelben a Bringa Túra: Bringa - T


Üdv mindenkinek!

Nekem egy 2009-es A4-esem van, újonnan vettem 2 hónapja.
Nekem is nagyon megtetszett az ár/érték aránya ezért döntöttem mellette.
Tapasztalataim nem túl jó idág sajna, remélem ez változni fog a jövõben.
Úgy indult a történet, hogy el semm tudtam hozni a bringát, mert nem mûködött a Lock Out, egy hét alatt javították (nem cserélték).
Ez idáig 4* tudtam használni aszfalton, összesen 10-12km-t.
Tegnap bementem vele kicsit az erdõbe, illetve utána lezúgtam egy meredek mecseki leejtõn (95kg vagyok).A leejtõ aljára eléggé bemelegedett a féktárcsám, lilára nem égett, de jól felforrósodott és leginkább "bugyborékolás" szerû hang jött ki a fékbetét és a tárcsa közötti surlódás révén illetve iszonyatosan berázza az elsõ villát.Ez a jelenség azóta megvan kis közepes és erõs fékezésnél is.
Lehet, hogy ez a kérdés inkább más topikba való lenne, de gondoltam az A4 kapcsán említem meg.A fékem a full gyári Tektro Auriga Comp, amivel kijött a bicó.

Esetleg valakinek volna ezzel tapasztalata, tudna e segíteni merre indúljak el.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#536
cc_rider

cc_rider

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Nekem egy 2009-es A4-esem van, újonnan vettem 2 hónapja.
Nekem is nagyon megtetszett az ár/érték aránya ezért döntöttem mellette.
Tapasztalataim nem túl jó idág sajna, remélem ez változni fog a jövõben.
Úgy indult a történet, hogy el semm tudtam hozni a bringát, mert nem mûködött a Lock Out, egy hét alatt javították (nem cserélték).
Ez idáig 4* tudtam használni aszfalton, összesen 10-12km-t.
Tegnap bementem vele kicsit az erdõbe, illetve utána lezúgtam egy meredek mecseki leejtõn (95kg vagyok).A leejtõ aljára eléggé bemelegedett a féktárcsám, lilára nem égett, de jól felforrósodott és leginkább "bugyborékolás" szerû hang jött ki a fékbetét és a tárcsa közötti surlódás révén illetve iszonyatosan berázza az elsõ villát.Ez a jelenség azóta megvan kis közepes és erõs fékezésnél is.
Lehet, hogy ez a kérdés inkább más topikba való lenne, de gondoltam az A4 kapcsán említem meg.A fékem a full gyári Tektro Auriga Comp, amivel kijött a bicó.

Esetleg valakinek volna ezzel tapasztalata, tudna e segíteni merre indúljak el.

#537
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia!

Éppen fordítva van, mint ahogy téged tájékoztattak: az Evado van, a Crow Meadow már nincs (csak elvétve néhány nõi modell)!!!

Ne aggódj, nincs ebben semmi humbuk, hogy miért ennyi. Ez egy ilyen árpolitika. :)
Ha engedik, akkor próbáld ki a bicót, és meglátod, hogy jó lesz.
:)


Sziasztok!

Tegnap ajánlottak nekem egy Crow Meadow-t. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Mi a hátránya ennek a bringának (az elõnyeit ismerem)? 185 centi 105 kiló vagyok, pesti használatra kell, melyik vázméret lenne nekem való?
Miért 15 kiló a bringa? Ahogy nézem, az elsõ villán kívül mindene alu. De ahogy néztem, inkább 13 körül szoktak lenni ebben a kategóriában.

Olcsóbb mint a többi, amit kinéztem, a RockMachine Crossride 350, a Magellan Corvus Alivio, vagy a Caprine Cross Two. Ez mind drágább 20-30eFt-tal, és ahogy néztem, ezek az ársávok eléggé együtt mozognak a konkurrens gyártóknál ebben a kategóriában.
Szóval van-e valami kompromisszum, ha a Krosst választom?

Még valami. Eddig az Evado-t nézegettem, a Hajtányban azt mondta az eladó, hogy az már nincs, hanem a Crow Meadow van. A lengyel weboldalon meg éppen fordítva látom, Evado van, Crow meadow nincs. Akkor ez most elavult típus, és jobb az Evadot választani?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#538
bruce1

bruce1

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Tegnap ajánlottak nekem egy Crow Meadow-t. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Mi a hátránya ennek a bringának (az elõnyeit ismerem)? 185 centi 105 kiló vagyok, pesti használatra kell, melyik vázméret lenne nekem való?
Miért 15 kiló a bringa? Ahogy nézem, az elsõ villán kívül mindene alu. De ahogy néztem, inkább 13 körül szoktak lenni ebben a kategóriában.

Olcsóbb mint a többi, amit kinéztem, a RockMachine Crossride 350, a Magellan Corvus Alivio, vagy a Caprine Cross Two. Ez mind drágább 20-30eFt-tal, és ahogy néztem, ezek az ársávok eléggé együtt mozognak a konkurrens gyártóknál ebben a kategóriában.
Szóval van-e valami kompromisszum, ha a Krosst választom?

Még valami. Eddig az Evado-t nézegettem, a Hajtányban azt mondta az eladó, hogy az már nincs, hanem a Crow Meadow van. A lengyel weboldalon meg éppen fordítva látom, Evado van, Crow meadow nincs. Akkor ez most elavult típus, és jobb az Evadot választani?

#539
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Ki ne fõzd a tárcsaféket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vidd el egy komoly szakszervízbe, egy hozzáértõnek lehet, hogy 10 perces mûvelet.


Sziasztok!

Van nekem egy kross level A4 -em ( 2009 ) és valami bekerült a tárcsafékemhez.
Azóta nem fognak a fékeim és ez borzalmas :( ma megpróbáltam leszedni a tárcsaféket, hogy kifõzzem de kiderült hogy a csavarokat valami bika géppel huzák rá és nem tudom leszedni :( az imbuszkulcsom már picit megcsinylette . esetleg valakitõl kaphaték valami tanácsot ilyenkor mi a tehendõ?
A tárcsaféktisztítót még nempróbáltam ... vagy nemtom :D esetleg vegyek bele még pluszba uj betéteket?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#540
Vadaaasz

Vadaaasz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

Van nekem egy kross level A4 -em ( 2009 ) és valami bekerült a tárcsafékemhez.
Azóta nem fognak a fékeim és ez borzalmas :( ma megpróbáltam leszedni a tárcsaféket, hogy kifõzzem de kiderült hogy a csavarokat valami bika géppel huzák rá és nem tudom leszedni :( az imbuszkulcsom már picit megcsinylette . esetleg valakitõl kaphaték valami tanácsot ilyenkor mi a tehendõ?
A tárcsaféktisztítót még nempróbáltam ... vagy nemtom :D esetleg vegyek bele még pluszba uj betéteket?