Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#481
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Jól néz ki a bicó, gratula!Kissé Cube beütésû nekem a dizájn. Viszont a bejegyzés módosítása gombot használjad, 15 percen belül tudsz hsz-t szerkeszteni ;)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#482
elekzol

elekzol

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
mármint a képfeltöltés... :-)

#483
elekzol

elekzol

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
múúkodj!

Feltöltött kép

#484
elekzol

elekzol

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Feltöltött kép

ON:

Nem akarok különösebben reklámot csinálni, de meg vagyok elégedve a márkával.
Külön kiemelném a forgalmazó hozzáállását, és a bemutatóterem/bolt rugalmasságát.
Szóval nekem egy A8-at építettek át egy A4 vázra, mert a méretemben /20"/ csak az volt.

Egyelõre semmit nem változtattam a gyári cuccokon, csak egy régi másfélkilós spd-t dobtam rá télire. :-))
A vázat megfelelõen merevnek érzem, a festése jól eltalált, a felsõcsõ tetején a fehér sáv ideális egyedi feliratok, matricák elhelyezésére.
Az XT váltók és karok, nomeg az SLX h.mû teljesen rendben teszik dolgukat. A Juicy 5-ös no comment.
A nyereggel is szerencsém volt, pedig az ugyé igencsak érzékeny pont szokott lenni, én kb. 10 éve csak egyfajtát használok, de ez a Selle Blaze nagyon bejön, egyszerû, kicsit kemény, puritán darab.

A teló okés, bár elég súlyos, de legalább masszív mint az állat. A régi Judymra emlékeztet, bár azon nem volt lokkáut. A 10 centibõl nem tudom mennyit mozog ki teljesen de nem is izgat különösebben, nekem ez is sok már, kicsit szokatlan még. A sid race-emet felfújtam embörösen, és 4-5 centi úttal meg is voltam elégedve.

Ami kedves dolog még: kormányszarv, láncvillavédõ gyárilag, és a gumikat sem spórolták el a Részing Rálfokkal.


Telócserével, és valami könnyû kerékszettel megtoldva olcsón jó kis versenygép válhat belõle. Dehát válság van, szóval én így fogom használni, ahogy van.

#485
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Uff.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#486
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
szerintem meg az ossza az észt ilyen magabiztosan akinek már volt 2-3 karbon váza

a neten meg az újságban már én is láttam sokmindent

ráadásul rohadtul nem ennek a topiknak témája
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#487
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Na hagyjuk mindenki másképp csinálja,nekem 20-évig egy NONAME MTB-om volt,NUKU TELESZKÓP"EGYSZERÜ MEZEI" és nagyon jó volt,tudtak akkor is építeni jó kerékpárokat ez van!


Ehhez csak ennyit:
http://www.youtube.com/watch?v=SDVpRSNtcPQ&feature=player_embedded

Eltõrõs,sérülést nem viselõ,hamar tönkremenõs karbon váz...

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#488
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én csak annyit akartam mondani hogy jó a karbon váz addig amíg nem esel vele,mert utána kuka!


Egyéb iránt ebben sincs igazad mert a karbon vázat is lehet javítani némely esetekben jobban mint az alut pl ha benézel a carbon topicba mostanában linkeltek egy javító szettet., Emellett már itthon is foglalkoznak carbon szövet javítással profi szinten. Ha valamihez nem értek akkor még ha van véleményem is a dolgokról akkor azt próbálom úgy megfogalmazni hogy ne tûnjön isteni kinyilatkoztatásnak.
(Nekem is alumínium vázam van)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#489
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Na hagyjuk mindenki másképp csinálja,nekem 20-évig egy NONAME MTB-om volt,NUKU TELESZKÓP"EGYSZERÜ MEZEI" és nagyon jó volt,tudtak akkor is építeni jó kerékpárokat ez van!

Nagy János


#490
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Én csak annyit akartam mondani hogy jó a karbon váz addig amíg nem esel vele,mert utána kuka!


Ez így még mindig nem az igazi, mivel már vannak karbon DH gépek, amikkel azért szokás esni is. Sõt, egyes DH vázgyártók garanciát is vállalnak a karbon váz esés során történõ károsodása ellen.

#491
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Én csak annyit akartam mondani hogy jó a karbon váz addig amíg nem esel vele,mert utána kuka!

Nagy János


#492
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Kicsit el vagy tévedve barátom itt azért rengeteg híve van az alu és egyéb vázaknak a karbonon kívül, így mielõtt ilyen konkrét kijelentésekre ragadtatod magad elõbb talán olvasgass kicsit ezeken az oldalakon. Egyéb iránt üdvözlünk a fórumon.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#493
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Halihó,új vagyok itten most vettem egy KROSS A6-DISC-ET,de novatech felnikkel-ipari csapágyas ezért 6/8-os a biciklim 2009-es!Jobban fel van szerelve,minõségibb minden rajta mint a 2010-es modellen!Szerintem is nagyon jó márka mert,a többiek leszarják az aluminium vázakat,mindenki KEVLÁROZIK ami szép is jó is,az elsõ tanyálásig!!!!!

Nagy János


#494
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Hexagon V4-bõl csak 17", 19" és 21" van.
Ha a 17" kicsi, akkor a 19" jó lesz....
Ha van rá lehetõséged, újra rá egyre!

Na szóval az lenne a kérdésem hogy a V4 es modellekböl van -e 18" as vázu? A 17 es kicsi a 19 es meg "gyerekgyilkos".
Táblázatból néztem, a magasság és a belsõ lábszár méretéböl jött ki a 18"-as méretem mtb-nál.Remélem van ,mert nagyon tetszik a bicó:)
Bocs a sok kérdésért.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#495
petro84

petro84

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Na szóval az lenne a kérdésem hogy a V4 es modellekböl van -e 18" as vázu? A 17 es kicsi a 19 es meg "gyerekgyilkos".
Táblázatból néztem, a magasság és a belsõ lábszár méretéböl jött ki a 18"-as méretem mtb-nál.Remélem van ,mert nagyon tetszik a bicó:)
Bocs a sok kérdésért.

#496
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Mindenkit értesítettünk az akcióról, úgyhogy elvileg mindenkinek tudnia kell róla. De ha bemész az üzletbe, és hivatkozol az akcióra, akkor biztos nem lesz ellenvetésük.

Köszönöm a válaszokat. A kross partnereknél él a kross.hu-s szezonvégi akció? és ha igen akkor mindnél lehet az ilyen akciós kerékpárokból venni?
Válaszodat elõre is köszönöm.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#497
petro84

petro84

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat. A kross partnereknél él a kross.hu-s szezonvégi akció? és ha igen akkor mindnél lehet az ilyen akciós kerékpárokból venni?
Válaszodat elõre is köszönöm.

#498
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Nem tudom neked megmondani pontosan, de ránézésre a 2.25 még belemegy, viszont nem marad a sárnak férõhely, de ami nagyobb probléma, hogy már a legkisebb nyolcasnál is bele fog érni a vázba a gumi. Tehát ezt a gumiméretet erõsen nem ajánlom, max. 2.1-est.
Kaptunk néhány olyan tavalyi évjáratú Hexagon V3-ast, ami XCT villával van szerelve. Még van belõle 2-3 db, de csak 17"-es vázmérettel. Azt, hogy õ ott mennyiért árulja, azt nem tudom, nem jellemzõ, hogy valaki drágábban adná, mint az ajánlott fogy. ár. Inkább az ellenkezõje...
A kross.hu-ról nem lehet rendelni, csak a partnerüzleteinkben, illetve azok webáruházában tudod megvenni vagy megrendelni.


Köszi a választ,de nem írtad a maximális gumi méretet ami befér a hátsóvillába.Ha tudod légyszi áruld el:)
Itt Debrecenben láttam hexagon v3-at de 68000-ért árulták xct suntour villával itt van valami susmus van mert láttam a gyártó honlapját hogy a v4 kerül ugyan enyibe 2009 es xcm villával!A Kross.hu-rol hogy lehet rendelni?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#499
petro84

petro84

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Szia!

Igen, a KROSS Hexagon V2 / V3 / V4 / V6-nak ugyanaz a váza, csak különbözõ felszereltségi szintek vannak.
Én 2.1-esnél nagyobb gumit semmiképpen sem tennék bele. Meg szerintem XC-re az 1.9-2.1 az teljesen jó.
Ha tényleg XC-zni szeretnél vele, akkor lehet, hogy érdemes lenne megfontolnod legalább egy KROSS Level A2-t.
Itt van egy akciós KROSS árlista, rögtön a legelején vannak az XC-modellek.


Köszi a választ,de nem írtad a maximális gumi méretet ami befér a hátsóvillába.Ha tudod légyszi áruld el:)
Itt Debrecenben láttam hexagon v3-at de 68000-ért árulták xct suntour villával itt van valami susmus van mert láttam a gyártó honlapját hogy a v4 kerül ugyan enyibe 2009 es xcm villával!A Kross.hu-rol hogy lehet rendelni?

#500
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Sziasztok . Azt szeretném kérdezni hogy a hexagon V3 és V4 váza egyforma -e és hogy mekkora a maximális gumi külsõ méret ami belefér ?
Ilyen bringát szeretnék de 2.25-ös gumival. Az XC-t hogy bírná a V3-V4?? és hogy kapható-e XCM v3as telóval és menyibe kerülne?


Szia!

Igen, a KROSS Hexagon V2 / V3 / V4 / V6-nak ugyanaz a váza, csak különbözõ felszereltségi szintek vannak.
Én 2.1-esnél nagyobb gumit semmiképpen sem tennék bele. Meg szerintem XC-re az 1.9-2.1 az teljesen jó.
Ha tényleg XC-zni szeretnél vele, akkor lehet, hogy érdemes lenne megfontolnod legalább egy KROSS Level A2-t.
Itt van egy akciós KROSS árlista, rögtön a legelején vannak az XC-modellek.

[highlight] The bike way of life [/highlight]