Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Babatopik - nem csak kezdõknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
361 hozzászólás a témában

#301
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
thy:
az apás szülésen én is sokat gondolkodtam.
de megérte bent lenni segíteni az asszonynak látni a picit. stb.
rosszul nem leszel. van attól fontosabb dolgod is.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#302
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Mi nem dugtunk a konnektorba semmit, nem szereltünk sarokvédõt, fiók becsukásgátlót, kerítést, pórázt, hámot. Inkább többet figyeltünk rájuk, de a közvetlen életveszélyt leszámítva hagytuk, hagy menjenek, tapasztaljanak.



Barátnõm öccse látta, hogy a fater hogyan csinálja a dugó konnektorba való bedugását, gondolta leutánozza. Kerített valahonnan 2 szöget, és szépen egyszerre belenyomta a 2 lyukba. Az volt a szerencséje, hogy a ház új építésû volt, és integrálva volt már az életvédelmi rendszer. Szóval azért csak óvatosan. :)

#303
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Gratula
Nem kicsi.
Gratula

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#304
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
tegnap megszületett Dávid fiam.
59cm és 4.40kg.
örülés van.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#305
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Én a véres végén álltam mindkét alkalommal, de ez a része egyáltalán nem volt hatással rám. Persze, ha más helyzetben láttam volna valakit ekkora vértócsában fetrengeni, akkor valszeg elég nehezen viseltem volna a látványt. De így nem.

És az elsõ találkozás igenis nagyon fontos. Ott érzed igazán, hogy a ti gyereketek, ahogy elõször rád néz. Hatalmas érzés kézbe venni a még magzatmázas icipici testet, és ha van rá lehetõség, akkor megcsinálni az elsõ fürdetést.

Olyan aprók, olyan esetlenek, és olyan törékenyek... Persze azért nem annyira törékenyek, mint az ember gondolná, de azért nyugodtan meg lehet fogni.

Elõszedtem a mi ilyen elsõperces pár képünket. Olyan távoli már visszagondolni, pedig Ignác is alig több, mint másfél éves. Úgy megnõtt már. Hanka meg végképp kezdi kinõnk a babás formáját és kisember lesz belõle. Igyekszem õket nagyon sokat ölelgetni, amíg még lehet, mert 8 évesen már nemigen fogják hagyni :)

--Trifo

#306
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
egyébként meg a legszebb dolog a világon, amikor meglátod kicsi hajacskáját, kobakját, majd jön a fejecske és csussz, kint van a baba
majd megy is anya pocakjára úgy csupaszon
mosoly
köldökzsinór elvágása (ha tudod a könnyektõl)
felsírás :)

_életre_szóló élmény :)

#307
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Apás szülésnél nem a véres végén kell állni és akkor nincs baj. :)
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#308
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Wazeg, Sala, nem is te lennél, ha ezt nem :) De amúgy tényleg. Meg majd tejfakaszó buli.

--Trifo

#309
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
erre inni kell!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#310
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hijjnye, mennyi okosság gyûlt itt össze hirtelen :) Hozzá is tenném a magamét gyorsan.

Mérleget és légzésfigyelõt nem nagyon érdemes megvenni. Mindkettõ bérelhetõ arra a kis idõre, amíg szükségesnek szokás érezni. Nálunk volt kölcsönbe mindkettõ, de a figyelõt végül nem használtuk egyik gyerekhez se. Túlélték, most már mindegy.

Mérlegelni valójában elég annyit, amennyit a védõnõ/doki látja, 3-4 hetente. Ha nektek jól esik, akkor persze lehet, de általában látni a gyereken, hogy jó kis kemény húsú, vagy inkább olyan ványjadtka. Ez utóbbi se feltétlen baj, de akkor már megéri jobban megnézni.

Ja, és a növési görbék. Van olyan gyerek, aki az elején lassan hízik, aztán késõbb bepótolja. Az ilyen gyerekek a szülõi aggodalom okán a csecsemõmérlegen töltik az elsõ pár hónapjukat. A másik verzió, hogy eleinte híznak, mint a veszedelem - akár másfél kilót egy hónap alatt, aztán meglassul az ütem -> érzékenyebb szülõk számára késleltetett beszarás. Persze ha az ember gonolkodik, láthatja, hogy az induló ütemet tartva 1 éves korára 18 kilós lenne a kölök, ami nem igazán mondható átlagosnak. Nyugi.

Nevelés. Mindenkinek szokott lenni elképzelése, hogy mit basztak el a szülei a nevelésében, és elhatározza, hogy ezeket a hibákat nem követi el. OK, kikerülöd. De nyugi, úgyis jut neked másik.

Van olyan mondás, hogy a terhesség 18 hónapig tart. 9 bent, 9 kint. Kb helyesnek is gondolom. Kell majd Orsinak is az a 9 hónap, hogy az átalakult teste visszaalakuljon. És a szpotatás a lehetõ legjobb táp a babának, amellett, hogy a legjobb fogyókúra a mamának.

A terhesség alatt nem kell a kismamának kettõ helyett enni. A plusz energiaigény nem több, mint egy pohár tej. Amúgy meg a baba úgyis elveszi a mama testébõl, ami kell neki. A magzatot éheztetni nagyon nehéz.

Apás szülés. Nekünk ilyen volt mindkettõ, és nagyon örülök, hogy így lett. Hatalmas élmény. Nem leszel rosszul, és nem fogsz eléjulni, mert nem egy kívülálló szemével fogod látni, hanem részese leszel a csodának. Mert az. Ne hagyd ki!

Játékok. Persze ez még nagyon soká lesz... Nem kell sok, de az legyen jó. Jól ki kell tanítani a rokonságot, hogy ne vegyenek az 1 éves gyereknek olyat, amire rá van írva, hogy 3 éves kortól, stbstb. Sokkal jobb néhány jól használható, minõségi, tartós cucc (drágák), mintha a gyerek belefullad a sok kínai müanyag szarba.

Van egy naaagy kupac Gryllus Vilmos, Halász Judit, meg hasonló CD grabbelve, ha érdekel. Meg Szalóki Ági, meg Ghymes, meg ilyesmi.

Tulképp egyetlen egy dologra van szüksée a picinek: szeretetre. Igazi figyelõ , odaforduló, odaadó szeretetre. Úgy nagyon nehéz csúnyán elrontani a dolgot.

--Trifo

#311
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Szín: A narancs idézi fel leginkább azt a megnyugtató hangulatot (tompán érzékelt színvilágot), amit az anyaméhben átélt.

Apás szülés: Mindenképpen! (Hacsak anya nem kívánja másképp.) Neked is élmény, és sztem a gyereknek sem mindegy. Én sajna csak az elsõn tudtam bent lenni, a másodiknál foglalt volt az apás szoba.

Gügyi: Ha gügyögtök neki, nem kell csodálkozni, ha majd beszéd helyett visszagügyög. Nekem sírás ellen/megnyugtatásként az AC/DC és a Metallica vált be. De sajnos csak eleinte... És azt sem tartom jó ötletnek, hogy a mondandók megfogalmazását a gyerek szintjéhez igazítsa valaki. Ellenkezõleg!
Javaslom még a poci-kommunikációt. Mi rendszeresen beszélgettünk vele már születése elõtt. A fél család hülyének nézett. Én viszont láttam a gyerek reakcióját, amikor a karomba adták és meghallotta a hangomat (köszöntöttem ebben a világban). Egyértelmûen látszott, hogy valami ismerõsre akadt ezen az ismeretlen helyen.

Taknyolás: Nem kell odarohanni, pánikolni és felsegíteni. Ne a bõgés legyen reflex, hanem az, hogy segítek magamon. Anyának sem hagytam hogy megtegye, még a kislányunknál sem. Hát még a Bendegúznál. Meg is van az eredmény. Oltás közben áll benne a tû, õ meg vidáman beszélget a doktornénivel. A pofonokon jobbára csak röhög.

Ja, az emberek majd rosszalló tekintetet fognak lövellni feléd, amikor karba tett kézzel nézed, hogy a törpe percekig próbál felállni, de ez ne zavarjon!;)

#312
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Helyesebben zenélõ játékot csak az ellenséged gyerekének :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#313
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc

Hát engem a gügyögéssel a falra lehet mászatni:(
Azt mondják zenélõbõl csak olyat, amit napi 10 órában is bírok:D
Ti ott voltatok a szülésnél? Félek eldõlnék, mint a zsák:)


én bent voltam, fél család fogadást kötött , mikor dõlök ki!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#314
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
"Minden hónap utolsó péntekén délelõtt 10 órakor kerül megtartásra a SIDS elõadás a Heim Pál Kórház A épületében a VII. emeleten, a Sárkány teremben."

zenélõ érdekli mondjuk 3x5 percig, aztán csend :)

#315
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Szerintem a szülésnél inkább magadat féltsd, el sem hiszed milyen erõ lakozik egy szülõ nõben :(

Mi sosem gügyögtünk neki, igaz kvantummechanikával sem tömöm a fejét. A shimano katalógus jó lesz kezdetnek :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#316
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát engem a gügyögéssel a falra lehet mászatni:(
Azt mondják zenélõbõl csak olyat, amit napi 10 órában is bírok:D
Ti ott voltatok a szülésnél? Félek eldõlnék, mint a zsák:)

#317
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
téves!

a gügyögés kedves hangokat sorol a babának, amit spec szeret
viszont ha a beszédfejlõdés útjára lépett, értelmesen kell vele beszélni
sokkal hamarabb megért dolgokat, mint, hogy az a reakcióiból - kommunikációjából kitûnne

más:
színesre festeni nem fontos, amint érdeklõdik, majd forog
rácsvédõ, lógó-forgó zenélõ biszbsz az ágy fölé aranyos - egy idõben majd érdekli is
cumi: ésszel használva nagyon jó dolog - nem túl jó az sem, ha cicin alszik el mindig (amíg kicsi, persze gyorsan fárad és elkerülhetetlen az elnyúló szoptatás/bealvás sorozat)
+szilikonosat! (nehogy latex-allergiája legyen véletlenül)

Heim Pál: havonta van

#318
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Thy:lehet,hogy hülyén hangzik, ill. lehet, hogy evidens, de sokat beszéljetek hozzá és ne hagyjátok, hogy bárki is gügyögjön neki..

#319
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Babamérleg súlygyarapodás figyeléséhez kell, meg hogy mennyit ciczett a gyerkõc.
Ált. fél éves korukra meg kell duplázniuk a súlyukat.
Orrszívó szar ügy, én kipróbáltam, de jobb, mint járni a dokihoz felszuratni (ez rövid, vagy hosszú "ú") a fülét, arcüregét.
Olyan meg biztos lesz, hogy a gyerek lepisil, lekakil, de az lemosható :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#320
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
az idegeid olyanok lesznek, mint a rágóóóó :D

kaki: amig szopik nó para, nincs szaga
nahh majd az elsõ konzerv után ;)
amugy meg lehet szokni

a baj majd a kedvesed hormonjaival lesz. Neki sokkal nagyobb lemondásokkal jár, nehéz lesz neki tolerálni azt, hogy neked nem lesz annyira megkötve a kezed.
akármennyit segítesz a munka mellett mindig kevés lesz :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->