Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Babatopik - nem csak kezdõknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
361 hozzászólás a témában

#321
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Mégegyszer köszi a gratulációkat, meg a válaszokat!
Hát a babfigyelõ megéri az árát, mert nem tudnék nyugodtan aludni:)
Charon: köszi, jöhet: thommey kukac velo.hu az a tanfolyam mindig van a Heim Pálban?
A babamérleget néztük, hogy nem olcsó, de ha van otthon egy gramm pontos, az még a bringánál is jól jöhet:)
Rosszul tudtam, hogy a babamérleg a szoptatás után kontrollhoz kell?
Szoba kifestésnél milyen színek a nyugtatóak? Vagy a lényeg, hogy színes legyen? Ideális hõmérséklet, páratartalom, fény?
Nálunk a pelenkázó asztal muszály, mert az emeleten van a fürdõ:(
Mi a cumit alapból nem szeretnénk használni. Gondolom mellette, és ellene is sok szavazat van...
babakocsiból csak nagykerekû jöhet szóba, mert nincsen beton nálunk, és látom mások mennyit szopnak a köves úton. Amitõl félek, hogy itt nincsennek gyerekek, meg zaj, és ha utána a bölcsibe meg lesz, akkor hogy fogja megszokni...
Az orrszívó olyan bizarrnak tûnik:)
Sala: igen, ez elképzelhetõ:D ha lehet kérni, akkor olyan csendes kölköt kérnék, mint a tiétek:D
Én még mint mûszaki ember attól félek, hogy nem fogom-e elrontani, leejteni, ha baja van, hogy lehet megjavítani, stb. Nem olyan, mint a kecske, hogy ha elviszi valami, akkor veszek újat, hanem egy nagy felelõsség.
De a legnagyobb mumus a pelenkázás. Ha a macska beleszart a dobozba, már attól is majdnem hánytam. Nem tudom még hogy lesz:D A macskák már kitiltva:)
És az is mennyire igaz, amit Findli írt. Már nem csak simán el kell ugrani egy versenyre, vagy túrára, hanem haditerv kell. Mindent másképpen kell tervezni. Én egyedüli gyerek vagyok=egoista. Ezen nehéz lesz változtatni.

#322
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
2 legfontosabb dolog

1. ölben nem alszik a baba
2. rendszer kell az életükbe. Mindig minden ugyanakkor.

ennyi
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#323
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Szia Thy, én is gratulálok, sztem ez életetek legnagyobb kalandja lesz :-)

Légzésfigyelõ: én ajánlom, nálunk egyszer megszólalt az éjszaka közepén. Leírhatatlan mit éreztem, fõleg mikor felkeltettük a gyereket és kiderült, hogy csak az elem merül (a k*rva nyját).

Ja és a távirányító meg a mobiltelefon is kibír 40-50 földhözcsapást :icon_mrgr

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#324
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Mire megtaláltam...
http://www.forum.bik...

Illetve elõzõ oldal.

:D

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#325
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ajánlott olvasmány; Üzenõfal, 2008/09/20
Kedvesemmel könnyes szemmel olvastuk Jankó beszámolóját a gyermeknevelés nehézségeirõl, és már várjuk a következõ Bendegúz-történetet! :)

#326
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
elõször is gratulálok nektek Thommey és Ors

Én sokat olvasgattam Libby Purves: hogyan ne legyünk tökéletes család, valamint hogyan ne neveljünk tökéletes gyereket c. könyveit. Humoros és lényegre törõ, valamint nem úgy állítja be, mintha csak õ ismerné az igazságot.
Én arra emlékszem, hogy állandóan nyálas vagy lehányt vállú polóban töltöttem a napjaimat.
....
Számomra az volt a legborzalmasabb, amikor rájöttem, hogy az életem már soha nem lesz olyan, mint azelõtt....hogy ha éhes akkor azonnal enni kell adni, ha tele a pelus nem ér rá tisztába rakni, majd ha kedvem lesz....õ az elsõ már az életemben és nem én.
Aztán a legjobb amikor pont ugyanerre jöttem rá pár hónap után, hogy már õ a legfontosabb az életemben és nem én.

#327
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Grat Thommey!

Én már két gyerekes gyakorló apuka vagyok, tudom, mit vállaltatok, de ez kell!! Hidd el, nagyon kell!

Én a babakocsit hoznám föl, mint egyik legfontosabb dolgot.
Mindenképpen téliesíthetõ legyen könnyû, és NAGY KEREKEKKEL!
(a kis kerék minden apró vacakban megakad)
Ha lesz külön szobája, vidám színekkel és berendezéssel érdemes ellátni. Amikor már lát is, (nem csak pár centire, mint születéskor) igyekszik felfedezni a környezetét. Az egyhangúság nem igazán jó ilyenkor.
Légzésfigyelõ: ajánlani tudom, Peti öcséméknél is jó szolgálatot tett. Egészséges volt a baba, de nem igazán evett, aztán meg leesett a cukra és légzésproblémái voltak. A mamája nem vette észre, hogy keveset eszik, mert sokáig csak cumizott a cicin, nem szívott. Eredmény: Kórház, infúzió 1 hét és haza.
Mellszívó: mindíg érdemes a tejcsit leszívni, mert komoly gondokat okozhat. Anikónak is mindíg ledugult a tejcsatorna, aztán kínlódás volt az egész.
Pelenka: jó minõséget érdemes használni, megtérül.


Nálunk a gyerkõcök mindíg külön ágyban aludtak, volt külön gyerekszoba is.
Másik alapvetõ dolog: ha megpisszen a gyerkõc, nem kell azonnal fölkapni, mert hozzászokik, aztán 24 órában maratonozhattok vele fenékrázásilag.
Nem jó a nagy csendhez sem hozzászoktatni, mert az alvással késõbb komoly problémák lesznek, ha nincs síri csend.

Egyébként meg a gyerek mindíg akkor pisil, ha levetted róla a pelenkát.
Le leszel sz*rva. Szó szerint. (én is le voltam)
A büfi mindíg akkor a legjobb, ha a hátad közepén is folyik. (válladra pelenka sem használ.)
A pelenka befogadó képessége nem mindíg elég. Egy jól sikerült rotyi után a tarkója is "olyan" lesz.
Megnyugtatásul ennyi.
A továbbiakról késõbb, de kérdezz nyugodtan.

Üdv nektek!

Lovas Gabi
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#328
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 hozzászólás
Elõször is gratulálunk!
Nekünk három gyerkõc van, a legkisebb 8 hónapos.
Egyenlõre nem adnék semmi tanácsot mert szerintem ahány ház annyi szokás, de ha lesz kérdés szivesen segítek.
Jó egészséget addig is, aztán mégjobbat!
"Mellesleg" is szuper lesz!:mexico:


#329
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

Gratulálok én is :)
de azt tudnotok kell, hogy csak júli 13án születhet a bébi :D
amugy bármiben szivesen segitünk és jöhettek gyerekezni is, asszem a legjobb senkire sem hallgatni hanem megtapasztalni mi hogy mûködik, ha gyerek van a családban.


Nah végre van valaki aki leírja a lényeget.
Igazából lehet bármit olvasni, meg tanulni elõre, aztán jól kétségbe lehet esni, amikor kiderül nálunk nem igazán úgy mûködik:)

Ráadásul ahány ház annyi szokás:
Nálunk 4 hetes kora óta külön szobában alszik, nem volt légzésfigyelõnk, csak babycom. Most a nyáron átmenetileg egy szobába laktunk 3 hónapig, igazából egyikünknek sem jött be. Most két hete újra saját szobája van, ismét végigaludja az éjszakát, nekünk meg nem kell csendesen élnünk.
Mióta bölcsis, nappal is úgy alszik, mint a bunda, akár napsütésben is.
Egyébként nagyon sokat szocializálódott a bölcsi óta, és nagyon szeret oda járni.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#330
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem kell mindent elpakolni, csak következetesen kell tiltani az adott dolog (távirányító, mobil stb.) játékba vételét, de fontos, hogy ne mindent, tehát az asztalról pl. az újsággal játszhasson, ha már a sokkal kívánatosabb mobil, távirányító stb. tiltott.

Miért akarja minden baba a játékbaba szemét kinyomni? :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#331
molotow

molotow

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Gratulálok én is :)
de azt tudnotok kell, hogy csak júli 13án születhet a bébi :D
amugy bármiben szivesen segitünk és jöhettek gyerekezni is, asszem a legjobb senkire sem hallgatni hanem megtapasztalni mi hogy mûködik, ha gyerek van a családban.

#332
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
wáwáwáwáwáwáwáwáwáwááá

Ors-nak mégnagyobb mellei lesznek? :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#333
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
A légzésfigyelõ tényleg érdekes kérdés. A hirtelen csecsemõhalál jelenleg a szindróma "kategóriájú" betegség, magyarul ez azt jelenti az orvostudománynak f*ngja sincs róla mi okoza, hogyan gyógyítsa stb., sajnos.
A 20ezres légzésfigyelõ ad(ott) egy esélyt, hogy a 10/10-es baba felnõjön... :)

_kz_ -nak is igaza van a "szakirodalom"-mal kapcsolatban

szakirodalom 1: háton kell fektetni. Statisztika kimutatta, amióta a háton fektetést javasolják (kb. 10 éve, elõtte a hasonfekvés volt a menõ), csökkent az esetek száma.

szakirodalom 2: nem kell háton fektetni (lényegtelen, hogy fekszik), mert nem ezért csökkent az esetek száma. Hanem azért mert az utóbbi 10 évben elszaporodtak a légzésfigyelõk.

#334
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
grat thy.
az asszony múlthét szombatra volt kiírva. holnap fekszik be.
remélem j.héten szülünk.
légzésfigyelõ meg mérleg még nincs de amúgy megvan minden.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#335
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
(a zárójeledrõl vitakozhatnánk egy sort, lévén én is kutató vagyok, ergo szakirodalmat gyártok
no offence ;)
mellesleg alváslaborban is ezt/ilyet használnak)

#336
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Mindenki a legjobbat akarja a gyermekének, ez gondolom vitathatatlan. Genetikailag kódolva van, vagy mifene, de ez nem az én szakmám. :) Szakirodalom, érvek pro és kontra, ezeken mi is átmentünk. Ti szükségesnek ítéltétek meg, mi pedig nem. Senki sem jobb, vagy rosszabb ezáltal.

(Független szakirodalom nem létezik, mert azt független szakértõk írnák. Olyanok pedig nincsenek, mindenkit érdekek vezérelnek.) :)
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#337
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

légzésfigyelõ - minden média hype ellenére a komplikációmentes terhességbõl született egészséges csecsemõ TUD lélegezni magától


Nem ettõl fog lélegezni. Van médiahype körülötte, persze.

Adjak _független_ szakirodalmat?

Éppen az a lényege, hogy semmi jel nem utal arra, hogy gond lehet. Szvsz nem azon a 20e forinton múlik, az egyébként alsó hangon is több százezer forintos beruházás (szülésig). Ha ehhez hozáveszed pl. a Heim Pálban tartott ingyenes, márkafüggetlen újraélesztési tanfolyamot, már megérte.
(újraélesztési nélkül meg tényleg lutri, hogy "felébred-e")

Sajnos van az ismerõsi körben, akinél komplikációmentes volt minden, baba is 10/10 Apgar, és egy hétre, ahogy hazamentek már volt egy légzésleállás. Kinövi többnyire, de addig mernél nyugodtan aludni?

#338
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hû, jó sokat írtatok:) Ha hazaérek végigolvasom rendesen:)

#339
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
szerintem ezen topic megnyitásával feleslegesség vált a világökörségek topic :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#340
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Dave... :D

Orrszívó porszívó tényleg jó dolog, engem sokszor mentett meg. Mindig bele volt rakódva mindenféle cucc.

Meg arra kell figyelni, hogy a takony ne menjen rá a gyerek fülére -nem jó a fülfelszúrás- meg sok vele a baj. Nekünk ilyen melegítõ párna van, ha gáz van.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960