Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Babatopik - nem csak kezdõknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
361 hozzászólás a témában

#341
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ehh, orrszívó-porszívó..kisgyerekként mindig azzal játszottam, hogy különbözõ apró vitaminokat, tablettákat dugdostam fel az orromba, és lõttem ki "nagy" sebességgel. az 500-as C-vitaminnak nagyon megörültem - kár, hogy kb. 2x akkora volt, mint az orrlyukam: szépen fentragadt, elkezdett pezsegni, csípett, üvöltöttem. anyuék egybõl rohantak velem az orvoshoz, de mire odaértünk, már elpezsgett a bogyó - azóta van ilyen szééép egészséges orrom.:D

#342
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Grat Thy, Ors-nak is!

Bár nekem még tervben sincs (elöbb az anyját kellene megtalálni), de annyi öcsém van, hogy egy kispályás focicsapatot összehozhatnánk.

Orrszívó-porszívó! Na, ez egy igazán perverz és egyben hasznos találmány. Bármiben fogadni mernék, hogy kipróbáljátok magatokon, mielött a gyerek orrába meritek dugni :) szörnyû, de nagyot csattan a cicakaki :D

Rugós hinta, ezt szerették a legjobban, ha nekem is lett volna...

A felhúzos zenélõk is sikeresek voltak, fõleg az a típus, amire puha "állatkákat" lehet fellógatni.
Viszont ezek az "alltató/zenélõ" ketyerék mögött nagy valószínüséggel Brahms valamely leszármazotjának lobbitevékenysége áll, mert a 90%-uka Lullaby-t játsza, ami középtávon kóros "legszivesebben kivágnám az ablakon" avagy " földhözbaszom " kórhoz vezet.

A "vakdugó" nálunk bevált, nem tudták kipiszkálni, de a nyitója (egy nem használt dugasz) mindíg eltünt, viszont rájöttem, hogy olyan mint a sör, mert mindennel ki lehet "bontani".
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#343
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Amikor az elsõ gyereked lenyeli a kétforintost, rohansz vele a balesetire. Amikor a második, akkor állsz felette a bilin és várod, hogy kijöjjön. Amikor pedig a harmadik, levonod a zsebpénzébõl. Nem kell ezt túllihegni, mégis mindenki így tesz. És ez így van jól. Kaphatsz bármennyi jótanácsot, úgyis a magad feje után mész, mert hiszen te úgy leszel jó szülõ. Rengeteg fölösleges dolgot fogtok megvásárolni, ez elkerülhetetlen. És mennyire jó késõbb visszagondolni a kezdeti bénázásainkra és röhögni rajta. Thy, rengeteg egymásnak ellentmondó okosságot fogsz kapni, csak gyõzz eligazodni köztük. Én olyanokat írok le, amit szerintem ne. Igazándiból nem tanácsképp, csak a képet szinesítendõ.

légzésfigyelõ - minden média hype ellenére a komplikációmentes terhességbõl született egészséges csecsemõ TUD lélegezni magától
babamérleg - kölcsönözhetõ, kb. az elsõ hónapban van rá szükség
pelenkázóasztal a szobában - úgyis a fürdõszobában vetkõzteted, ott a mosógép, késõbb falra szerelhetõ pelenkázó - Ikea
elektromos, szivargyújtós cumimelegítõ
hiperszuper, tárcsafékes, 100k HUF + babakocsi

Mi nem dugtunk a konnektorba semmit, nem szereltünk sarokvédõt, fiók becsukásgátlót, kerítést, pórázt, hámot. Inkább többet figyeltünk rájuk, de a közvetlen életveszélyt leszámítva hagytuk, hagy menjenek, tapasztaljanak. Akár így, akár úgy, a lakás le fog amortizálódni, eltörnek, összefirkálódnak dolgok, jobb, ha lelkileg készülsz. Ezek csak tárgyak, pótolhatók. Inkább boldog gyerekeim legyenek, mint szép lakásom.

Jó buli ez, sokszor ugyan fárasztó, de rengeteg örömet ad. Sok sikert hozzá! :)
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#344
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nem Hosi, nem gond! :)
De tudod...

#345
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Tudod, felújítás :o. Lehet még kereslek miatta ha nem gond. A project meg tényleg megy a maga útján. Hál'istennek minden ok, minden elõkészítve.

Csak hogy kedvet adjak a könyvhöz egy idézet:
Az elején az a jó, hogy nem tud mozogni, így nyugodtan meg tudjuk figyelni, ahogy egy déltájban ébredezõ alkoholista bakter harákolását utánozza, már amikor rövid idõre magához tér. Másik képessége a sokkal nagyobb testû lényre utaló hangerejû fingás. :D

#346
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Bán Judit: Anya vagyok, Bombanõ.

ez is fetrengõs :)

#347
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Hogy vagytok töki!?
Nem hallani rólatok, de ezek szerint a "gyerek projekt" megy a maga útján! :)
Szorítunk Nektek! Hajrá, hajrá! Lassan apuka leszel!!! :D

#348
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Háát nekem/nekünk a jövõ héten várható a kissrác. Assz'em még mindig nem fogtam fel (ahogy mondják a férfiaknak ez nem is megy születés elõtt). A barátnõmnek már van két lánya, ezért annyira nem tartok az egésztõl. Olyan ez mintha olyannal mennél a világ tulsó felére aki már járt ott. Fiú lesz, ezért neki is kihívás. Most kaptam tõle egy könyvet: Szily László - Kitolás. Óriási, olvassátok el, beszartok!

#349
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Tiszta Nõk Lapja! :D
Pörögni fog ez a topic, már látom!
Muttiék nálaunk is feljegyezgették, hogy tesómmal milyen marhaságokat mondtunk, vagy csináltunk 12-13 éves korunkig. Én 27 voltam, mikor elõvette és odaadta. Tesóval besz*rtunk a röhögéstõl, olyan jól szórakoztunk!

#350
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Charon nem, csak anyu elmondja a dolgokat. Én virgonc voltam mindig is.
Meg jó a gyereket rábízni olyanra, aki ki tudja cserélni a pelenkát. Mert amikor anyuék elmentek, a nõvéremre és a bátyámra maradtam, és mihelyst becsukták az ajtót, nemsokára reccs volt. :)

Jankó... :D

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#351
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Babafigyelõ: Nyáron volt itt a hotelben (Almádi) egy pár, egy néhány hónapos csecsemõvel. Este lejött az apuka a recire és közölte, hogy õk most az asszonnyal elmennek kicsit bulizni (max Füredig). Az ablakot nyitva hagyták, ha hallom, hogy nagyon sír a baba, akkor hívjam fel õt ezen a mobilon...

Ööööö....:wallbange

#352
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Th: babamérleg!!!


De csak ha hetente méred, teljesen pucéran, ugyanabban az idõpontban (pl. esti fürdetés elõtt).
Egyébként simán elõfordul, hogy etetés elõtt nehezebb, mint utána. Igen, ennyit tévedhetnek. Úgyis az a lényeg, hogy tele volt tejjel az anya melle elõtte és kiürült. :)

apropó: "szilikonos bimbóvédõ", ha kikészül Párod egy hét alatt :)

#353
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

És fel kell írni, mikor miket csinál, milyen szavakat mond, stb. Én is örömmel olvasgatom az ilyen dolgaim. :)


És még mindig írják?;):D

Th: babamérleg!!!

#354
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Gondolom a 12 villamos dugalj a padlón, és össze vissza kábelezett pc-k a földön nem a legjobb:) Itt már páran nagy rutinosak ebben:)


Azokkal még ráérsz pár hónapot :)

CJ: Semmit nem kell elrakni. Nem firkálja össze falat. Babafigyelõ akármi nem baromság.
Ilyen jó a memóriád, hogy emlékszel mit tettek Veled?

Babafigyelõ téma: Jó ha a gyerek közel van az _anyához_. Sokszor az is elég, ha odanyúl és megsimogatja, vagy cumi a szájba, vagy szoptatással visszaaltatja pl.. De azt NEM VESZED ÉSZRE álmodban, ha nem lélegzik. (kulcsszó: SIDS) piezo elven mûködõ mozgásérzékelõ = légzésfigyelõ.
Minél nagyobb érzékelõlappal és állítható érzékenységgel.
Részünkrõl: www.babycontrol.hu

“A SIDS olyan - látszólag egészséges - csecsemõknél elõforduló hirtelen halál, akiknél semmiféle kóros klinikai tünetet nem észleltek, amikor elalváskor ágyba tették õket. A halál közvetlen oka nem deríthetõ fel, sem az anamnesztikus adatok, sem a kórbonctani leletek alapján.”

/a nyugodt alvás titka/


Jankó: Mi a dombságban tandemeztünk és pont aznap ugrattunk elõször (párosan) 60 km/h tempóval. Noi meg gondolom kapaszkodott odabent :).

Thy: Átküldjük a _listát_ (árakkal, mert anno ez is megvolt), ha adsz egy emilt.

#355
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Könyveket, amik kellenek, dugd el, meg minden ami fontos neked. Elõlem is így tettek.

Meg a fallal tégy valamit, mert össze fogja firkálni.
Külön ágy meg ott legyen mellettetek, babafigyelõ akármi baromság.

És fel kell írni, mikor miket csinál, milyen szavakat mond, stb. Én is örömmel olvasgatom az ilyen dolgaim. :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#356
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Thommey, gratulálok!:clap:
Nekem mindössze annyi tapasztalatom van a lurkókkal, amennyi húgom pesztrálgatása alatt rám ragadt.:)
Sok sikert nektek.

Még egy kis poén:D:

Az elefántnál a terhesség 2 év.Az embernél csak annyinak tûnik.:D

#357
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Köszönjük:)
Igazából az olyan dolgokra lennék elsõ sorban kíváncsi, hogy mi az alapfelszereltség egy gyerekhez, és min kell a lakásban változtatni. Gondolom a 12 villamos dugalj a padlón, és össze vissza kábelezett pc-k a földön nem a legjobb:) Itt már páran nagy rutinosak ebben:)

Egyik legfontosabb a külön ágy. Ha jót akartok magatoknak, szoktassátok ahhoz, hogy abban aludjon.
Amíg nem tud járni,addig nincs mitõl tartani.
De utána, ahogy nõ fokozatosan kell a hatósugarából minden egészségre veszélyes dolgot eltakarítani. pl: elektromos dolgok, félig kész 10000db-os puzle, kedvenc csapágyzsírod.
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#358
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Gratula!:cheers:

Elsõsorban nyugtatót szerezz be!!!:)

Vakdugó: a kisfiam pillanatok alatt kiszerelte az aljzatból. Aztán belenyomott egy kábelt a lyukakba, amelynek mindkét végén egy 3,5-ös jack dugó volt. Én éppen rohantam felé, hatalmas csattanás hallatszott és minden elsötétedett.

Üvöltöttem, mint a sakál, és a sötétben kotorászva felvettem a gyereket, aki nem is szólt, nem is mozdult. Rohantam ki vele lépcsõházba, ahol még volt világítás. Továbbra is néma csend... Felkapcsoltam a kinti villanyt, mire Bendike jót kacagott az ijedtségemen. (Állítólag õ is besz.art egy kicsit, azért nem volt hajlandó reagálni.) Ja, az egyik jack egyszerûen megolvadt és kissé elfolyt...

Korai kerékpározás: Anya (feleségem) 2004-ben nyomta le élete elsõ Duna Marciját. Két napra rá derült ki, hogy akkor már terhes volt.:) (Meg is látszik a kölkön, hogy kissé összerázódott...)

Ennyi elég egyszerre, további rémtörténetek késõbb.

#359
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
A sógoréknál van kicsi a mi családunkban. (1 éves)
Most indult el, eddig még lehett kontrolálni, de most már semmi sincs biztonságban 1m-es magasság alatt. CD-k, kábelek, Hifi, virág, távnyaggató stb.


#360
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Köszönjük:)
Igazából az olyan dolgokra lennék elsõ sorban kíváncsi, hogy mi az alapfelszereltség egy gyerekhez, és min kell a lakásban változtatni. Gondolom a 12 villamos dugalj a padlón, és össze vissza kábelezett pc-k a földön nem a legjobb:) Itt már páran nagy rutinosak ebben:)