Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Babatopik - nem csak kezdõknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
361 hozzászólás a témában

#261
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Kérdés: szerintetek, ha egy cégnél leépítések vannak, és valaki bejelenti, hogy babát vár, akkor jogilag védettséget élvez, vagy azonnal kirúghatják?

Ezt nem tudom értelmezni (értsd: ilyet még nem hallottam; gyes alatt nem lehet kirúgni) ellben a mondat második felére vonatkozóan olyan féltucatnyi élõ példát tapasztaltam a közvetlen baráti körben...
"In idem flumen bis non descendimus"

#262
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc

Kérdés: szerintetek, ha egy cégnél leépítések vannak, és valaki bejelenti, hogy babát vár, akkor jogilag védettséget élvez, vagy azonnal kirúghatják?


Pont most hallottam énis, hogy a 3 évnél fiatalabb munkásokat elküldik...
Szorítok értetek!

#263
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Kérdés: szerintetek, ha egy cégnél leépítések vannak, és valaki bejelenti, hogy babát vár, akkor jogilag védettséget élvez, vagy azonnal kirúghatják?

#264
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
grat.

babás fórum sok hasznos dologgal:
http://www.mp3portal...p?f=84&start=50
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#265
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Hosi gratula!

És kitartást a következõ évekre :D

#266
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Kösz mindenkinek.

Majdnem. Egy zsebkendõféleséget kaptam a szülésznõtõl én is :)

#267
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hosi: Gratulálok! És akkor a doki a te orrodból szívta le a váladékot, nem is a babáéból? :)

--Trifo

#268
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Gratula!

Új élmények: 20 centi friss hóban babakocsival driftelni... :)

#269
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Gratulálok, sok boldogságot!

#270
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Tegnap este megszületett Kristóf. Háát aki gondolkodik az apás szülésen, ne gondolkodjon. KÖTELEZÕ!! Fantasztikus az egészet megélni, egyszerûen kihagyhatatlan. Annyi érzelem van benne. Komolyan mondom végigsírtuk szinte az egészet. A baba nem is sírt születése után csak én.
Ráadásul olyan gyorsan történt a vége, hogy csak én voltam bent Juditnál mikor kibújt a fejecskéje.

#271
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
köszi.
utánna érdeklõdünk meg guglizunk.
ez jobban tetszik mint, hogy etessük mindíg valami gyógyszerrel.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#272
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
"A babamasszázs többnyire lágy, puha, de határozott simító mozdulatokból áll, de felfedezhetjük benne a svéd és az indiai masszázs elemeit is. Ha az orvos valamiért nem tiltja, 7-8 hónapon át naponta 10-15 percet masszírozhatunk, utána már a baba enélkül is eleget mozog. A simító mozdulatok mellett fontos elem a szemkontaktus, az érzelmi visszajelzés és összehangolódás, a bensõséges pillanatok kialakulása. A baba így tanulja meg, hogy nemcsak látjuk mit csinál, hanem megérezzük lelkiállapotát, érzelmeit elfogadjuk és viszonozzuk. Mindez eleme a baba és a szülõ közötti kötõdés kialakulásának, amely a normális szellemi és érzelmi fejlõdés alapfeltétele. Hiányában romlik a szociális kommunikáció és a beilleszkedés. Felnõtt korban hiányosak az érzelmi kifejezések, az ilyen ember pedig könnyen a perifériára szorul. A kötõdés segítségével a baba biztonságot, érzelmi befogadást kap, amikor erre van szüksége, oldásakor pedig megtanulja saját magát megkülönböztetni a mamától. A kötés és oldás eme egészséges láncolata alapozza meg a gyermek további fejlõdését."

#273
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Az nagyon jó!

Emlékszem kissrác koromból, hogy sokszor fájt a hasam, és écsanyám megsimogatta/nyomogatta jól, aztán vhogy helyrejött minden :D (egyéb részletet már nem tudok :))

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#274
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

infacol


babamasszázs!!
nálunk (is) bevált, gyakorlatilag a simogatásnál picit erõsebb masszírozgatás
hatalmas pukizások és nem kevés esetben azonnal bekövetkezõ kakilás az eredménye
ergo a hatása ugyanaz

plusz anyának és a babának is jó érzés, hogy birizgálhat/ják

#275
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

kis kiegészítés: mindenki ráér, senki nem beteg, és van benned annyi életerõ, hogy bárhová is elindulj :)

Ha szerencséd van, fog aludni. Ha nincs szerencséd, nem nagyon. Na kifejezetten nincs szerencséd, akkor te fogod az üvöltõ gyerekkel tölteni a fél éjszakát, hogy a feleséged ne pusztuljon bele a 24/7 ébrenlétbe :)

--Trifo


még valami eszembe jutott nekem is.
A gyerek születés után minden dolgotokat, úgy 6 évig, hogy 9 és 12 vagy 16 és 19 óra között kell intéznetek.
Mert ha nem alszik rendesen és a rendszeres idõben, akkor nyûgös hisztis sokkal nehezebb vele a nap.
És az egy éjszakára elugrunk valamelyik haverhoz nyaralni, na az is felejtõs.
Egy éjszakához szint pont annyi cucc kell, mint ha egy hétre mennétek, viszont azt összepakolni nem éri meg egy éjszakért.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#276
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
mi 6 napja vagyunk otthon. kicsit hasfájósak vagyunk estére. ez az elsõ éjszakánk amit végigaludtunk az etetések kivételével. infacol-t adtunk a babynek. úgy aludt mint a bunda.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#277
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
kis kiegészítés: mindenki ráér, senki nem beteg, és van benned annyi életerõ, hogy bárhová is elindulj :)

Ha szerencséd van, fog aludni. Ha nincs szerencséd, nem nagyon. Na kifejezetten nincs szerencséd, akkor te fogod az üvöltõ gyerekkel tölteni a fél éjszakát, hogy a feleséged ne pusztuljon bele a 24/7 ébrenlétbe :)

--Trifo

#278
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Marha nehéz olyan hétvégét összehozni, amikor mindenki ráér, és nem beteg


Ez mennyire igaz! :)

#279
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Erre Judit hívta fel a figyelmemet és azt hiszem pont idevág:

“Ha hajót akarsz építeni, ne hívj össze embereket, hogy tervezzenek, szervezzék meg a munkát, hozzanak szerszámokat, vágjanak fát, hanem keltsd fel bennük a vágyat a nagy, végtelen tenger iránt.”
(Antoine de Saint-Exupéry)

#280
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Én is a legyen boldog gyerekünk, ne pedig kis tudorka, koravén felnõttünk táborhoz csatlakozok.

A beszéljen "anyanyelvi szinten" témakörben szintén eretnek nézeteim vannak, most igyekszem nem felhergelni magam, de szoktam vöröset látni, mikor a téma elõkerül. Pláne óvodás vonatkozásban:) Röviden: az anyanyelve magyar. Ebbõl az egyszerû mondatból levezethetõ, hogy minden más nyelvet nem lehet "anyanyelvi szinten" beszélni. Tanuljon meg tehát magyarul írni, olvasni rendesen. Meg merjen kommunikálni. Utána jöhet a többi. Bármilyen nyelv nulláról középfokú szintig megtanulható max három év alatt, de inkább kevesebb. A profi kiejtés pedig senkit nem érdekel, a magabiztos tudás és használat, ami fontos.

Rosszat persze biztosan nem tesz nekik, nálunk a nagyobbiknak (6 éves) szintén tartanak angolt. A csajommal nyelveket beszélõ emberek vagyunk és - habár totál lényegtelennek tartjuk az ilyesfajta foglalkoztatást, mondtuk, hogy menjen, hiszen a haverjai is járnak, a közösségi érzés sokkkal fontosabb.
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?