Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi Maraton | Nagykovácsi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1710 hozzászólás a témában

#121
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az egyik itatónál azt hiszem megint Red Bull-t kaptam, amikor izo-t kértem. - Ez elképzelhető?

 

El, egyszer meglepetésemben majdnem szemébe prüszköltem szegény segítőnek amikor víz helyett azt nyomta a kezembe. Láttam olyan táblát is a frissitő előtt hogy "red bull víz" :huh:

 

Az 1 perces indítások miatt nagy volt a könyöklés az első emelkedőn. Régen érthető volt mert akkor nem kellett annyi ideig lezárni a főutcát, most állítólag azért van így mert a szembejövő forgalom miatt gyorsan mindenkit el kell küldeni. Talán 2 perc is már sokat segítene hogy az emelkedőn valamelyest széthúzódó lassabb része a mezőnynek elég helyet teremtsen az előzésre. Utolsónak indultam box-on kívűlről és a rövidesek már hullámokban nyomultak miközben és még nagyban próbálgattam előzni a saját box nagy részét.

 

Azon kívül viszont megint fantasztikusan jó volt a szervezés, továbbra is #1 a Crosskovácsi :)



#122
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Ez a tegnapi volt a valaha látott legjobban kijelölt pálya - a legnagyobb elismerésem a szervezőknek!!!

 

Az egyik itatónál azt hiszem megint Red Bull-t kaptam, amikor izo-t kértem. - Ez elképzelhető?

 

A karámokból indítás alapvetően jó ötlet, mert (máshol) borzasztóan szoktak zavarni a befurakodók, és azt sem szeretem, hogy (máshol) fél órával rajt előtt ki kell állnom a tűző napra, hogy jó legyen a rajtpozícióm. Most viszont a rövidtáv menői, akiknek az egész verseny egy sprint, szinte az egész közép és hosszútávon át kellett verekedniük magukat, ráadásul nagyon hamar, amikor a korábban indulók még nem is szóródtak szét, teljesen egyben voltak, teljes szélességben elfoglalva az utat.

 

A másik probléma a kategóriák szerinti besorolás. Általában persze igaz, hogy az átlag master 4-es csaj lassabb, mint egy felnőtt férfi, de bármelyik kategóriából valaki, aki a dobogóért küzd, az gyorsabb, mint bármelyik másik kategória 3/4 része. Szerintem a korábbi időeredmények alapján kéne csoportosítani és rajtoltatni az indulókat, és több időt hagyni az egyes rajtok között.



#123
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

A pálya remek volt, nagyon tetszett! Jó kis verseny volt még így 38 fokban is, én nem főttem meg, de sokak igen!

 

Ellenben ez a rajt ez tragédia! Tavaly még értettem, hogy miért kell karámokból indulni, idén nem. Már eleve, hogy a karám ahol a rövid master 1-2-3 állt, eleve kicsi volt, de úgy hallottam a mögöttünk lévőben sem fértek be a versenyzők. De szerintem a legnagyobb baj, hogy a sok lassú hobby turázgatok élményt szerzek jót bringázok bringás, magam is ilyen vagyok, bekerül egy lehetetlen helyre. Én speciál a mezőny végén szoktam áldigálni és onnan rajtolok, aztán majd megküzdök az előzgetéssel, de NEM GÁZOLNAK LE TURBÓ EGEREK hátulról. Ebben a hullám megoldásban azonban jön hátulról 1 meg még egy perc mulva egy hullám aminek nyilván az élmenői nyomják mint a barom, és nyilván mennének. Én, mi akadályozzuk őket, ők meg beküldenek minket a susnyásba gombát szedni. Ráadásnak nagyon sok a bizonytalan bringás, aki ilyenkor eldobja esetleg a vasat, vagy elé megy a turbó egérnek stb. Sajnos az első felfelén gyakorlatilag ez történt. Én is mentem volna el az előttem téblábolók mellett, meg mellettem is mentek volna el az agresszív kismalacok, és kellett volna 3 nyom de kettő sem volt, hisz töménytelen embertömeg áramlott kifelé! Ráadásnak a kezdőket meg meglehetni tanítani a hangos hangjelzésre hogy honnan is jön, mert ez is hiányzott sok esetben vagy már mellettem volt amikor hangosan megordít hogy honnan kíván elférni, kétszer szerintem halláskárosodást is szenvedtem ettől!

Sztem a megoldás még mindig a távonkénti hullám lenne. mondjuk 3 percenként. Így a röviden mindenki odaállna ahol úgy érzi a helye van, és még kiférne a 4. hulám is a kapun, mielőtt az első eleje visszaér! Ráadásul borzasztóan veszélyesnek találtam így az első lejtőt, hogy különböző sebességű, képességű versenyzők zúzak lefelé a kövesen. A vicc, hogy csak felfelé látam ebből esést lefelé nem!



#124
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A 44/17-es niner egysebi merev villával a 42. km-ig volt jó a Nagyszénás tetejéig, onnan görcs és szenvedés háromnegyed órán át.

Csak közel 50 perccel lett hosszabb mint a váltóssal, úgy terveztem 30-nál nem lesz több.

Vagy rövid táv kellett volna vagy 32-es előre vagy nem 38 fok. Jövőre valamelyik változtatást meglépem.

Zsolt köszi a frissítőt az vitt be a célba. :)

Elmondod az összetételt?

 

Jók a fényképek, hol a többi fényképész?

 

Köszi a 20. jubileumi menetet!

 

Attilának gratula a master 4-ben aki már az ötösben küzd, de ez már hihetetlen. :)

A Nagyszénáson garantáltan nem jártál 1. mert fokozottan védett természetvédelmi terület. 2 . Nem arra megy a verseny. Ahol te jártál az a Nagykopasz.

Nagyszénás P4060126.JPG

 

Nagykopasz csergezan_pal_kilato_a_nagy_kopasz_hegye

P1180222.JPG


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#125
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Köszönjük a szervezést!

 

Azt viszont nem gondolják át a szervezők, hogy hosszabb időközt hagynak a távok rajtjai között? Az 1 perc elég kevésnek tűnt, a felvezető körön, a szűk meredek ösvényen már mindenki egymás nyakán volt, az agresszívebb versenyzők pedig esetenként tolták le a járhatatlanabb részre a kevésbé agresszívakat...



#126
niner

niner

    új vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

A 44/17-es niner egysebi merev villával a 42. km-ig volt jó a Nagyszénás tetejéig, onnan görcs és szenvedés háromnegyed órán át.

Csak közel 50 perccel lett hosszabb mint a váltóssal, úgy terveztem 30-nál nem lesz több.

Vagy rövid táv kellett volna vagy 32-es előre vagy nem 38 fok. Jövőre valamelyik változtatást meglépem.

Zsolt köszi a frissítőt az vitt be a célba. :)

Elmondod az összetételt?

 

Jók a fényképek, hol a többi fényképész?

 

Köszi a 20. jubileumi menetet!

 

Attilának gratula a master 4-ben aki már az ötösben küzd, de ez már hihetetlen. :)



#127
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Sziasztok!

Jó regenerálódást minden résztvevőnek ezután a gyors Maraton után!

Ma este belehúztunk, már fel is töltöttük képeinket, oldalunk fejlécéről elérhető: http://nutrixxion.hu/

1721 fotó készült, jó esetben minden induló találhat magáról 2-2db képet is, két mappában: 1. és 2. kör
Az 1. mappában a rajt után kb.10 perccel készült képek vannak. A 2.-ban, a befutó előtt, és ugyanazon a lefelén.


  • paul kedveli ezt

#128
spider77

spider77

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Középtávos nevezést vennék.

#129
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Finom lesz merevvel! :D

Ott a helyem! :D



#130
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem tudok menni sajnos, de amíg azt hittem tudok majd, már akkor visszaraktam a telót... :D

Olyan mintha egész nap a döngölőbékát vezetted volna. Ez még a legfinomabb Fox telóval is kemény. Még ott is ütni fog ahol az előző években már széven simán mentél lefelé! pl. Ausztrál alja :)


  • spider77 kedveli ezt

#131
niner

niner

    új vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Olyan mintha egész nap a döngölőbékát vezetted volna. Ez még a legfinomabb Fox telóval is kemény. Még ott is ütni fog ahol az előző években már széven simán mentél lefelé! pl. Ausztrál alja :)

Finom lesz merevvel! :D



#132
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Finom lesz merevvel! :D

...

A víz - nem csak most hanem az egész év során - jelentősen kimosta a talajt az amúgyis sziklás túristaútról. Helyenként igazi vízmosáson kell menni, igazán élvezetes a természetet kedvelőknek, a döngölt kavicsos kevert földhöz szokott társaknak kemény lesz. Így a fölfelé is jóval nehezebb mint az elmúlt években, lefele meg ha gyors vagy centiken múlik az egyensúly

...



#133
niner

niner

    új vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Most voltam kint én is az egysebivel, Tekergek nagyon jól összefoglalta. A víz - nem csak most hanem az egész év során - jelentősen kimosta a talajt az amúgyis sziklás túristaútról. Helyenként igazi vízmosáson kell menni, igazán élvezetes a természetet kedvelőknek, a döngölt kavicsos kevert földhöz szokott társaknak kemény lesz. Így a fölfelé is jóval nehezebb mint az elmúlt években, lefele meg ha gyors vagy centiken múlik az egyensúly. Ha kicsit kibillensz és kijössz az ideáls ívről akkor fék, jó esetben megállsz és újraindulás. Biztosabb az óvatos megközelítés, így kicsit időben veszítesz ugyan, de a megváltozott terepen az esés kockázatos, és nagyobb veszteségekkel jár!

 

Tehát óvatosabban kell a lefeléket előadni mint a múlt években.

 

Ravasz a rajt, mert úgy szértázza a mezőnyt a füves mező, hogy élvezettel fogom nézni hátulról. Nicsen aszfalt!

A felvezető kőr tetején amikor már úgy jobbra lefele fordulna az ember - megszokásból az elmúlt évekhez hasonlóan - élesen balra fel kell most menni és még jön egy kis kaptató, aztán párszáz méret múlva visszafordít a régi útra.

Mivel az aszfalt sokkal könnyebb volt mint a mostani terep, plusz ez a kis hurok - ez így az eddigieknél sokkal keményebb nyitás.

 

Kijelölés kitűnő, veszélyes kövek csak úgy virítanak a képedbe, ilyen helyeken csak az tud elesni aki nagyon túlvállalta magát.

A többi a megszokott úton halad jól felszáradt vagy kikerülhető tócsákkal, remek jelölés mellett.

 

Jó tekerést holnapra!

 



#134
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Késő délután kimentem és részben megnéztem, ahol voltam mindenhol teljesen tekerhető, itt ott vannak pocsolyák de ki lehet kerülni és csak kicsit sáros/nedves az árnyékos erdőben, ami a péntekre várható hőség után egész jó lesz. A keddi jégeső nyomát nem láttam, szorgosak voltak, vagy odáig nem juttottam el ahol még nincs újratakarítva :) Az XCO-s rész a kápolnánál OK (most még a legalján ahogy kijösz az erdőből egy pici sárfolt), az amerikai iskola melletti/utáni felvezető kör (első ~2 km) is, néhol kikerülhető/kissebb pocsolyákkal az árnyékolt erdőben.

 

Még megnéztem a gyors murvás lefelét (vízszintes sárga vonalas túristaút) a táblás elágazás/panoráma-hely után, nem sáros de mintha egy egész picit lassabb lenne/jobban csúszna a szokásosnál (max sebességem ott most 57 km/h volt). Az első 500 méter utáni élesebb/meredekebb jobb kanyar elején ott a szokásos vízmosás a bal oldalon, arra oda kell figyelni mert elég mély/élesen körvonalazott most, ha nagyon akarsz előzni a bal részén van egy kis hely de az csak úgy menne hogy nagyon bevállalod és a bedőlést 30 méteren tudod tartani a kátyú fölötti keskeny/oldalra (kátyú felé) dőlő meredeken, ami néhol csak egy pár centi széles. Ha ott megcsúszol akkor kizárt dolog hogy megúszod egy ronda esés nélkül (én szépen fékezek és kikerülöm jobbról :)) Vagy ha belemész és kiderül hogy valahol a 30 méter után van valaki a bal oldalon és neked még a kátyú mellett kell fékezned... A végén a balkanyarban ott a szokásos kátyús pocsolya, de jobbról simán ki lehet kerülni.

 

Lefelé majdnem elütöttem egy fülest, visszafelé siklót, meg valami óriáscsápos szkarabeuszt ami úgy felágaskodott és széttárta a fegyverét hogy "na gyere, megeszlek"  :lol: Alig bírtam kikerülni, fölfelé is rendesen csúszik a finom murvás rész. Fölérve meg párhuzamban kúszott föl a bal lábamon két kullancs :blink:



#135
TheShack

TheShack

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Crosskovácsi 2015-re rövidtáv nevezést keresek. Mobil: Harmincas 451 73 0 - három



#136
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Sérülés miatt középtáv nevezés eladó.



#137
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
Minden fent van...
Csak a felvezető kör módosult egy kicsit.

paul módosította - 2015. június 10. - 18:11


#138
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Az idei pályáról lesz feltéve szintrajz + infó a frissítőkről? Vagy egyezik a 2014-essel?

Ill. volt sár?...:)

#139
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
Azért a tegnap esti jégeső +felhö szakadás megtette a magáét.Egy pár kidőlt fa,rengeteg lehullott ág.Holnaptól igyekszünk újra rendbe hozni.
  • adam-85 kedveli ezt

#140
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Egyébként a pálya teljesen kitisztitva,ágak levágva,fű lenyirva ott ahol nagyon zavaró lett volna.

 

Ezt imádom a Crosskovácsiban, minden évben sikerül összeszedni elég átszellemült egyedet aki körömlakkal/-vágóollóval nekiesik minden kiálló kőnek/fűszálnak  :D