Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi Maraton | Nagykovácsi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1710 hozzászólás a témában

#81
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Vasárnap 10-kor letekerem a középtávot (a felvezető kör nélkül). Ha valaki szeretne csatlakozni akkor találkozó a kápolnánál.

 

Szeretnék, csak Pénteken leutaztunk Bakonybélre most olvastam :) Jövő hétvégén környékén is lesz bejárás?



#82
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Vasárnap 10-kor letekerem a középtávot (a felvezető kör nélkül). Ha valaki szeretne csatlakozni akkor találkozó a kápolnánál.



#83
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ma bejártam a pályát,felmértem.

Az erdészet hordja le a kivágott fákat és az utakat sajnos elégé tönkre vágta. Vannak olyan szakaszok hogy az elkövetkező hetekben kénytelenek leszünk tolólapos traktorral utat csinálni.Eddig az erdészet mást bízott meg a helyre állítással de az elég csapnivalóan sikerült nekik.Mivel több út lett pilis bike útvonal ezeket rendbe hozták de sok kereszt irányú víz elvezetőt csináltak ami szerintem elég veszélyes lett.

Ma már pálya takarítása is elkezdődött és ez folyamatos lesz.

 

Lesz vezettet bejárás is,valószínűleg az alábbi idő pontokban:máj.15,22,29 és jún. 5-én.

 


Az én mérésem tegnap a közép távon 49,3 km és 1650m szint lett.


paul módosította - 2016. május 01. - 20:56


#84
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez az a DH pálya, ami a fenyőfáktól/dombcsúcsról indul, van legalább 2-3 ösvény variáció, farolós szerpentin, ugrató, gyökerek, stb?

Ha igen, akkor egyébként...Szoktam arra lejönni, nyeregben meg lehetett csinálni eddig - de úgy hallottam, hogy most hétvégére megint átépítették kicsit, több ugratót tettek bele...Azóta még nem voltam arra, de lehet, xc bringával már annyira sem lehet lejönni ott, mint korábban.

Az az. Régebben a sziklás letöréses nyomot ismertem csak, ott meg le nem jövök, még DH-bringával se!

3 hete még nem voltak meg az új ugratók, aztán mikor másfél hete jártam rajta, már kettő épült és egyik pont egy másik ugrató mellé, egy korábbi chicken way-re. XC bicajjal még so-so mindig járható, de "be kell vállalni" most az egyik ugratót. Kicsit zavaró már, pedig szerettem itt interval-edzeni. Itt le, Q-völgyön fel és ezt a kört 4-5x, de most már túl veszélyes. (Egyszer-egyszer még OK, de körözni egy darabig nem fogok rajta.) Kitűnő technikai edzős terep továbbra is (sőt), de csak óvatosan!


zscs módosította - 2015. június 24. - 09:49


#85
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Ez az a DH pálya, ami a fenyőfáktól/dombcsúcsról indul, van legalább 2-3 ösvény variáció, farolós szerpentin, ugrató, gyökerek, stb?

Ha igen, akkor egyébként...Szoktam arra lejönni, nyeregben meg lehetett csinálni eddig - de úgy hallottam, hogy most hétvégére megint átépítették kicsit, több ugratót tettek bele...Azóta még nem voltam arra, de lehet, xc bringával már annyira sem lehet lejönni ott, mint korábban.



#86
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Akkor ez most nem a látóhegyi Dh szegmens ugyi?

Off. :)

Nem, ez másik. A Látóhegyi DH az balra mellette indul egy kicsit előbbről. A DH fent a fenyőfák közt indul és teljesen más dimenzió, mint a Látóhegyi DH. Két éve fedeztem fel, de csak idén mertem (és tudtam) először kicsatolás nélkül lemenni itt - igaz, én béna és félős is vagyok. :)

Létezik rá egy XCO interval-edzős szegmens és az egyenesen brutális: https://www.strava.c...?filter=overall

Csak Klein Tominak, Kefének és az Andrisnak van rá mért ideje. Nem véletlenül - szóval csak óvatosan! Estem már el rajta, említettem is a beszámolómban itt, majdnem ki kellett hagynom a mostani Crosskovácsit miatta!

Klein Tomii is bukott itt, nem is kicsit, láttam a fotókat...

On.


zscs módosította - 2015. június 23. - 16:31


#87
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Akkor ez most nem a látóhegyi Dh szegmens ugyi?

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#88
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez hol van? Sokat járok arra, de nem nem futottam még bele. Esetleg Strava szegmens van róla?

https://www.strava.c...?filter=overall

 

Elsőre csak nagyon óvatosan!



#89
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Inkább írd meg a kamerás topikban, milyen cuccot használsz, milyen akksival, hogy végig bírja!

 

Your wish is my command :)



#90
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

A kedvencem az Árpád-kilátónál, a Látó-hegyen az épített DH-pálya, az már elég kemény, ...

Ez hol van? Sokat járok arra, de nem nem futottam még bele. Esetleg Strava szegmens van róla?



#91
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Jajj, ne vedd már komolyan a cinkelést!


Dehogy veszem! (közben megszámoltam, 7-szer hagytam le, ő 5-ször engem ;))
 

Inkább írd meg a kamerás topikban, milyen cuccot használsz, milyen akksival, hogy végig bírja!


Egy középtávot egyben nem merek felvenni mert már előfordult hogy nem indult el és oda lett az egész. Akksival 3 órát bír, de ki be kapcsolgatom ahogy adódik (akkor pl. ki ha már 5-re hagy le :lol: ).
 

Valószínűleg idővel nagyon jól fogsz menni és elmaradnak az esések, de ha megfogadod egy magamfajta tanácsát, inkább lassíts lefelé és a felfelékre koncentrálj!  ;)


Köszönöm az építő kritikát :) Idő szempontjából nyilván ott lehet a legtöbbet nyerni ahol az ember a legtöbbet eltölt (és a leggyengébb), de arról nem tehetek hogy szeretek lefelé menni :)
 

A kedvencem az Árpád-kilátónál, a Látó-hegyen az épített DH-pálya, az már elég kemény, XC bringával azon már csak az ügyesebbek tudnak lejönni kicsatolás nélkül és itt vannak nyomok, amire soha nem mennék XC bringával.


Arra egyszer rátévedtem, hát nem mentem valami gyorsan az biztos. Fully-val/dropper post-tal mondjuk könnyebb lenne, a fék csikorgott, a seggem fájt, a DH-s srácok néztek hogy ki ez a túrista :) A Jánoshegyen szeretek föl/lemenni a piros túristaúton, a végén a lépcsőknél fölfelé elég nagy technikai kihívás.



#92
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tekergek: az egyik legóvatosabb vagyok a mezőnyben. Akikkel egy "súlycsoportban" megyünk, mindenki jobban halad lefelé, mint én, tehát nem feltétlenül mérvadó, amit én írok. Mindenesetre a tavalyi Mátra maratonos videód most is él az emlékeimben, hogyan mentél pár helyen, ahol - szerintem - veszélyes úgy menni és látszott, mennyire közel volt egy csúnya esés. Belenéztem ebbe a videóba is, láttam, ahogy balró előznél egy nyomvályúban és mekkora esés lett a vége. Remélem nem lett komoly bajod!

Valószínűleg idővel nagyon jól fogsz menni és elmaradnak az esések, de ha megfogadod egy magamfajta tanácsát, inkább lassíts lefelé és a felfelékre koncentrálj! ;)

Ha már lejtőzések: jómagam könnyű és közepesen nehéz DH-pályákon szoktam gyakorolni, az sokat segít. Bp. környékén sok van szerencsére ilyen. A HHH oldalában a Yoko a legkönnyebb, érdemes ott kezdeni. Kicsit nehezebb a Trinity a Kis-Hárs-hegyről (Makovecz-kilátó mögött indul). A kedvencem az Árpád-kilátónál, a Látó-hegyen az épített DH-pálya, az már elég kemény, XC bringával azon már csak az ügyesebbek tudnak lejönni kicsatolás nélkül és itt vannak nyomok, amire soha nem mennék XC bringával. Vannak ezeknél keményebb pályák, nem írom le inkább, túl veszélyesek.



#93
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Jajj, ne vedd már komolyan a cinkelést!

Inkább írd meg a kamerás topikban, milyen cuccot használsz, milyen akksival, hogy végig bírja!



#94
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Trükkös vágás, téged sose előznek meg, te viszont mindenkit! Az Adorjánt például vagy 20x... :D :D :D

 
Képzeld én már 20x leköröztem ;) Az hosszú és unalmas hogy fél óráig fellihegjük magunkat, azt csak akkor vágom bele ha épp van valami érdekes (egyébként ő többször benne van ahogy leelőz fölfelé :)). Azt se szoktam belevágni ha így egymást előzgetjük másokkal, csak vele dumálgattam, azért van benne.
 

Nagyon durván mész lefelé, és az előzéseid is elég bevállalósaknak néznek ki ebből a szemszögből - nem tudom, a megelőzötteknek milyen lehet?


Elvárható hogy aki elindul egy versenyen az tisztában van azzal hogy lesznek gyorsabbak akik akár nagy sebességgel előzik őket.
 

Végig szoktam nézegetni a videoid, és jól látom, hogy szinte mindig esel, néha többet is?

 

Ugyanúgy mint hogy szinte minden videómat végignézted, néha többször is? A tavalyi 18 versenyemből egy kézen meg tudom számolni. Ha a DH világkupát nézed mindig arról van szó hogy ki épp milyen sérüléssel maradt ki. Ha az országutit nézed akkor hogy milyen kanyart milyen hírességről nevezték el aki ott halt meg. Nem teremsport, nem szégyellem hogy bevállalom. Van aki sose, vagy nagyon ritkán esik (vagy mert nem látja senki, meg se történt, igazából), de ők csakis ritka tehetségek lehetnek, nem lassúak :P  



#95
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Khm. Akarom mondani "ijesztő".



#96
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Köszi a mozit Tekergek!

 

Nagyon durván mész lefelé, és az előzéseid is elég bevállalósaknak néznek ki ebből a szemszögből - nem tudom, a megelőzötteknek milyen lehet?

 

Végig szoktam nézegetni a videoid, és jól látom, hogy szinte mindig esel, néha többet is? Ez Nálad teljesen üzemszerű? 25 percnél elég ilyesztő volt nézni. El nem tudom képzelni, hogy meritek ezt a sebességet vállalni, és hogy lehet megúszni ilyenkor egy esést. Szerintem ott én max fele sebeséggel óvatoskodtam lefele.

 

***

 

Nekem Garmin Edge 1000-rel 50.1 km és 1388 m szint lett a vége.

 



#97
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Trükkös vágás, téged sose előznek meg, te viszont mindenkit! Az Adorjánt például vagy 20x... :D :D :D


  • mephisoft kedveli ezt

#98
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Jó összefoglaló zscs, a frissítővel kapcsolatban nekem 4x (!) sikerült valahogy nem sima vízet kínálni :) Általában rövidre fogom/felgyorsítom a rajt körüli mozzanatokat de most a torlódások miatt benne hagytam az első 5 percet, szerintem így is elég érdekes lett. Hurrá a 15 perces javításnak! Ezt imádom ebben a versenyben, azonnal reagálnak, javítanak.  B)

 

Arra még kiváncsi lennék hogy hogy mértétek és mennyi tényleges szint volt a középtávon, mert 1466 métert mértem fölfelé és 1478-at lefelé egy úgy tudom elég pontos (barometrikus) VDO M6-tal - de a rajt és cél között közben a hőmérséklet emelkedett 10°C-ot és gondolom sokat ingadozott a tűző napos és árnyékos erdős részek között is. Az pl. elképzelhető hogy 1560 és nem 1650 m mint a honlapon? Akkora tévedés az órámon még reálisnak tűnik, majdnem 200 m már nem igazán. Távként szintén 52 km-t mértem 50 helyett.

 

Köszi, jó volt megint visszanézni :).

Én mondjuk hülyét kaptam volna a sok várástól: brutális volt ez a torlódás a videón, örülök hogy az ilyenből kimaradtam, már megérte ennyit edzeni :D.

Na meg hogy egyesek toltak, ilyen jó talajnál, ejnye bejnye.. ;)

 

Nekem az egyik computer bezavart mert a rajtnál hárman álltunk ugyanolyan kütyüvel és kaptam egy "too may signal" jelzést :D, úgyhogy utána már nem is tudtam újjáéleszteni. A másik meg nem túl jól veszi a jelet, ezért csak 1192 szintet mért, 47,4 km-re. Pedig sehol sem toltam, elvileg vennie kellett volna az egészet mert nem mentem 6 km/h alá sehol.



#99
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Vicces a videóban a páromat előzöd meg a legeslegvégén!



#100
niner

niner

    új vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Crosskovácsi 2015 – a hosszú távon hőség, röviden felemás

---

 183-as maximum pulzus és előzésnél 360-400 Wattok.

 

Jó volt kicsit a hosszútávot belülről látni mivel valószínűleg a szintidő miatt ha neveznék sem tekerhetném le.

Mivel mérted a wattokat?